Kreml reagoval na Bidena, který označil Putina za „válečného zločince“

Americký prezident nejprve odmítl tento termín použít, ale poté si to rozmyslel

Americký prezident Joe Biden označil svého ruského protějšku Vladimira Putina za „ válečného zločince“ kvůli konfliktu na Ukrajině, přičemž Kreml odpověděl, že takové poznámky ze Spojených států jsou „ nepřijatelné a neodpustitelné “.

Během středeční akce v Bílém domě se Bidena jeden z reportérů zeptal, zda považuje ruského prezidenta za válečného zločince. Zpočátku Biden odpověděl „ ne “, ale pak požádal novináře, aby objasnil otázku, a řekl: „ Ach, myslím, že je válečný zločinec .

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v komentáři k výrokům amerického vůdce řekl agentuře TASS, že Moskva považuje takovou rétoriku hlavy státu, jejíž bomby zabily statisíce lidí po celém světě, za „nepřijatelnou a neodpustitelnou“.

Zatímco USA důsledně odsuzují ruský útok na Ukrajinu, Bidenovy středeční poznámky zjevně znamenají poprvé, kdy americký vůdce použil výraz tak silný jako „ válečný zločinec “ k popisu Putinových činů. Dříve se Bílý dům této definici vyhýbal a vysvětloval, že jde o specifický právní termín.

Ve středečním projevu Biden obvinil ruskou armádu z ostřelování nemocnic a bytových domů – něco, co Moskva popírá.

Prezidentovy výroky zazněly den poté, co americký Senát podpořil rezoluci prohlašující Putina za válečného zločince. Vůdce demokratické většiny v Senátu Chuck Schumer v úterý řekl, že jak demokraté, tak republikáni se spojili, „ aby řekli, že Vladimir Putin nemůže uniknout odpovědnosti za zvěrstva spáchaná na ukrajinském lidu. “ 

Putin neustále popírá obvinění z nevybíravého ostřelování ukrajinských měst ruskými silami a zdůrazňuje, že armáda „ pracuje s moderními vysoce přesnými zbraněmi “, zasahujícími pouze vojenské cíle.

Moskva zaútočila na Ukrajinu koncem února po sedmiletém sporu o neschopnost Ukrajiny implementovat podmínky minských dohod a o případném ruském uznání republik Donbasu s hlavními městy v Doněcku a Lugansku. Protokoly zprostředkované Německem a Francií byly navrženy tak, aby legalizovaly status těchto regionů v rámci ukrajinského státu.

Rusko nyní požaduje, aby se Ukrajina oficiálně prohlásila za neutrální zemi, která se nikdy nepřipojí k vojenskému bloku NATO pod vedením USA. Kyjev trvá na tom, že ruská ofenzíva byla zcela nevyprovokovaná, a popřel tvrzení, že plánoval dobýt obě republiky silou.

Západ uvalil na Rusko tvrdé sankce za ofenzívu proti Ukrajině, a to i proti Putinovi osobně. Moskva odpověděla protisankcemi, které se zaměřovaly na amerického prezidenta.

4.8 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
All
16. 3. 2022 23:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Bidet je cyp,strašidlo do zelí.

Albi
17. 3. 2022 14:57
Odpovědět  All

Pche! Tam by byl aspoň užitečný.

Jarda
17. 3. 2022 05:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak může Biden takhle lhát

Frank
17. 3. 2022 06:27
Odpovědět  Jarda

Biden neví, co kecá. Je to dementní loutka, které našeptávají jiní. Plete si chudák Ukrajinu s Íránem. a ani neví, co měl ráno k snídani.

jirik
17. 3. 2022 07:41
Odpovědět  Frank

pamatuju si jednu „ženskou“ asi z obamovy administrativy, která chtěla bombardovat čečensko, na mapě ukázala českou republiku!

Albi
17. 3. 2022 14:59
Odpovědět  jirik

No problem! Vybombardují se obě země. Na zžádné z nich nezáleží. :-(((

Albi
17. 3. 2022 14:57
Odpovědět  Jarda

Ze zvyku.

Brit
17. 3. 2022 06:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Největší zločinci jsou bezkonkurenčně Usa,Ukrajina je taktéž jejich dílo.

Albi
17. 3. 2022 15:02
Odpovědět  Brit

Chybí tam ještě GB.
Británie je mozek, USA svaly. Taková je dělba práce a ukazuje se, že (doufejme jen zatím) úspěšná.

BB Rad
17. 3. 2022 09:17
Ohodnotit příspěvek :
     

BUSH
CLINTON
BUSH jn.
OBAMA
TRUMP
BIDEN
Co jméno to válka , zabíjení ve velkém , zločiny proti lidskosti , rabování a okradání států, které se nemohou sami ubránit , převraty (zabíjení nepohodlných politiků ) selektivní pohled na problémy, které jsou v gesci OSN,WHO,MMF,WTO etc.etc etc.etc.
A tito ZLOČINCI chtějí moralizovat —- KOHO— ? TI , KTEŘÍ SE BRODÍ PO KOLENA V KRVI SVÝCH OBĚTÌ ??? Je to předvídatelný VÝSMĚCH LIDSTVU

Anonymní jméno komentáře
17. 3. 2022 09:37
Odpovědět  BB Rad

Ve ktere valce byl Trump???

BB Rad
17. 3. 2022 13:35

Pokud , podle vás není hospodářská totální blokáda chudých států ,hladovění dětí,starších etc. uvalení totálních sankcí , rušení smluv-dohod pak nezbývá než * čelém vzad !* a zpět na PŠM *vojíne* Omluva všem vojákům

ankmorpo
17. 3. 2022 09:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky je fantasy román anglického spisovatele J. R. R. Tolkiena, který byl poprvé vydaný 21. září 1937. Vznikl původně jako vedlejší produkt autorem vytvářených legend fiktivní země Středozemě.
Fiala aneb Cesta tam a zase zpátky je fantasy propaganda cia rezidentury ve Strakově akademii, která byla poprvé vydaná 15. března 2022. Vznikla původně jako vedlejší produkt autorského kolektivu agentů vytvářených legend fiktivní země Ukrajina. Mimochodem v den výročí nacistického anšlusu 1939, který se vlastně nestal…
NASA aneb Cesta tam a zase zpátky je fantasy román usa prezidenta Nixona, který byl poprvé vydaný 20.7.1969. Vznikl původně jako vedlejší produkt autorem vytvářených legend vesmírného programu země kde včera znamená zítra.
Biden aneb cesta tam a zase zpátky na wc je realita…

Stále se opakující schéma Vrtěti psem pro stále slabodušší populaci.