nezařazené

Krátký skok na Slovensko

Tak nám na Slovensku padla vláda, které byla vyslovena nedůvěra. Koalice Hnutí OĽANO, strany Sme rodina, Sloboda a solidarita a Za ľudí neudržela spojenectví, Richard Sulík ze strany SaS podal návrh na hlasování o nedůvěře a dopadlo to, jak to dopadnout muselo. Slovensko prý nejspíš čekají předčasné volby.

Prakticky ihned se u nás sociální sítě naplnily optimistickými hláškami, že Slováci právě setřásli západní jho, zbavii se nepopulární vlády a ve volbách se vydají směrem, který víc odpovídá průzkumům veřejného mínění, jako že větší půlka Slováků fandí Rusku a ne Ukrajině a moc nestojí o avizované americké základny… Těch statusů bylo fakt hodně. Slováci teď, ČEši v lednu…. Další země odpadá od prozápadní jednoty, všechno se mění… Na Slovensku padla vláda a ono to vypadá, jako by vyhráli v hokeji… apod, apod.

Pravda je, že Matovič na Slovensku příliš populární nebyl… Když se dostal k moci, napsal jsem o něm článek, který se jmenoval Slovenský Babiš. Tvrdil jsem v něm, že Matovič je také podnikatel, také měl raketový vzestup, prostě to vypadalo, jako by si Igor vzal z našeho Andreje politický příklad a postupoval podle modelu, který u nás použil Veľký Bocian.

Má to jeden háček… Andrej Babiš není magor, což Matovič je. Tímto se Andrejovi Babišovi co nejupřímněji omlouvám, že jsem ho srovnával se bývalým slovenským politikem. Zatímco Babiš svou proměnu z podnikatele na politika v podstatě zvládl, Matovič ji nezvládl ani trochu.

Vězte proto, že vláda na Slovensku nepadla kvůli nějaké vůli lidu, ale jednoduše proto, že Matovič byl neřízená střela, jaké nebylo rovno. Ukázal to i svým závěrečným aktem, kdy jako ministr financí přišel za Čaputovou podat demisi, podepsal ji, ale pak si to rozmyslel a už podepsaný papír ještě rychle vytrhl hradnímu protokoláři z ruky. Myslím, že tato epizodka celkem přesně charakterizuje celého Matoviče se vším všudy.

Jako premiér byl tak nesnesitelný, že místo sebe musel pustit Eduarda Hegera a sám se stal ministrem financí. Proč myslíte, že to takhle udělali? Protože Matovič byl nebezpečný i při zahraničních jednáních s cizími delegacemi. Všechno platilo, nic neplatilo, různě to přehazoval, rozmýšlel, až ho museli nahradit člověkem, jeho kvallifikací bylo to, že dokázal vedle Matoviče žít a nezbláznit se z toho.

Vláda na Slovensku nepadla proto, že by zažívala nějaký tlak od opozice, byť Fico v poslední době docela boduje. Oni se s kritikou vypořádávali mnohem přímočařeji než tady u nás. Tam se banovalo, blokovalo, soudilo, odsuzovalo, vyhrožovalo a jediné, co tu jejich demokraturu udržovalo pro obyvatelstvo únosnou, byla hezká tvářička Čaputové. Moji slovenští blogerští kamarádi by mohli vyprávět, jak jim dávají kouř. To já se tu mám ještě dobře.

Tahle vláda padla kvůli jedinému muži – Igoru Matovičovi. Nějaká orientace země nebo názor obyvatelstva na to neměl žádný vliv. Igor Matovič byl prostě blázen a dokázal to před volbami docela úspěšně maskovat. Tak jednoduché to podle mě je.

Od OĽANO se vzápětí odštípla skupina poslanců, která prý bude „působit samostatně“. Mám pocit, že to na novou většinovou vládu nestačí, ale jsem si jistý, že se teď bude horečnatě hledat nějaká možnost, jak to udělat aby henta prozápadní, proukrajinská a proválečná orientace Slovenska zůstala zachována. Opozice má po Matovičovi docela nabito a předčasné volby jsou pěkně o hubu, tam by se opravdu mohlo stát, že zvítězí ten proruský troll Fico, jak o něm mluví tamní novináři. To se teď rozhodně nehodí, když je válka na krku a Západ má na Slovensku stejně dlouhé prsty, jako tady, takže bych si tak trochu myslel, že myslet na předčasné volby, je poněkud předčasné.

Proto jsem včera psal o tom, že asi bude stát za to, sledovat Čaputovou a její další kroky. Ve hře je poměrně hodně. Americké základny, slušná průmyslová základna vhodná pro podporu Ukrajiny, která je hned vedle, nezapomínal bych ani na Slovnaft, který teď nahrazuje ukrajinské rafinérie, které jsou rozbité. Na Slovensku také nedošlo k výraznému zdražení elektřiny, což je v této chvíli poměrně významný stabilizátor situace.

Pokud se vypíší předčasné volby, budu to považovat za další střípek do mozaiky, že se válka na Ukrajině chýlí ke konci. Ale nedivil bych se, kdyby se chtěli pokusit vládu zrekonstruovat. Problém byl v Matovičovi. Nakolik je problém i v dalších, to se teprve ukáže.

Daniel Sterzik alias VidlákLitterateCz

sdíletj na

36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
17. 12. 2022 18:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Předčasné volby je naděje Slovenska na změnu k lepšímu,Fico a spol. jednoznačně
reprezentují vůli drtivé většiny normálních lidí,kteří tam toho mají již plné zuby,snad
to bude konec amerických základen,navázání normálních vztahů s Ruskem a jasný
konec podpory banderovské Ukrajině na úkor obyčejných Slováků,americká agentka
Čaputová to má již dnes spočítané, bratři Slováci nám dali jasný příklad jak také
u nás postupovat.

ladik
17. 12. 2022 18:11
Odpovědět  janle57

A ruská armáda dostala nové průzkumné komplexy “Penicilin”. Konec nacistů je v dohlednu.

Autor
17. 12. 2022 21:50
Odpovědět  ladik

Průzkumný komplex Penicilin už má první úspěch za sebou. Zlikvidoval kovid!

ijn
17. 12. 2022 23:54
Odpovědět  janle57

to v ČR je jiná liga zločinného spolčení cca 500 pachatelů, když dokáží naši političtí grázlové prodat EE do Lipské Burzy za 94,- éček/MWh a zpět nakoupit za SPOT 300-450,-Eček/MWh aniž by produkt opustil ČR, pouze doklady a elektronicky!!!Kde a komu zůstává rozdíl mi. 200,-éček z každé MWh????????

Takovou efektivitu jen tak nikdo nedokáže, ani nevymyslí, a prohnilá česká justice kryje každodenní zločin v objemu až +500 000 000,-Kč, kolik a jak se dělí zločinci zatím nelze dohledat, NKÚ nekoná, na opozici také něco zločinci z PSP odkloní, tedy o řešení se musíme postarat sami občané ČR, každé pondělí v kancelářích PSP, jsou dostupné na stránkách PSP i s asistenty.

AŤ NÁM (politici poslanci) ZDŮVODNÍ, PROČ NECHCEME VYUŽÍVAT LEVNÝ POTRUBNÍ ZEMNÍ PLYN Z TRANSGASU U LANŽHOTU za 8,-Kč/m3, a kupujeme předražený LNG ideologicky očištěný překupníkem za min. 30,-Kč/m3..??!!! To je důsledek politického podvodu ÚS a DOKONANÉ ZMĚNY SPOLU.

Podobné s děje i s elektřinou, kde zůstává min.200,-éček/MWh??? kolik denně přeposíláme MWh? Odhad je min. až 100-200 GWh/den

Pavel
18. 12. 2022 03:39
Odpovědět  ijn

Hezka tvaricka ,kazda si jeji pomoci ,snazi vydelat vic ,nez ty jiny.., je jedna z lepsich masek, toho nejstarsiho remesla sveta a nejhorsiho co svet zna, demokracie. Se oboji ani nelisi..
Horsi Cingischana , hunu atd..Everesty mrtvych ..
Nemame vudce a tak hned mit nebudeme..Nejsou nikde na zapade..
A tak jen pani Hamplova bojuje a dela a pan Vrabel.
Mimo jine dnesni pomery se daji nazvat jako,
Zvanismus.
Zavislaku na zvaneni jsou davy..Ovladaji se cele narody epidemiemi zavislaku a jejich zvaneni..
Nema to obdoby, v historii..
Vedle na NR, akademik Schneider zase bez konce rajtuje na oprave demokracie . Demokracie pro akademyka musi bejt.
Jinej politickej system by jemu a stadum akademiku , politiku a mediim /coz je to samy/, jednodusse zavrel hubu.
Akademik by to neprezil..Tak je jeden z hlavnich opor systemu a je to zatracene videt.Malokdo prezije asi..

17. 12. 2022 18:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Inu, bratři měli jednoho koncentrovaného magora. Vezmu-li 1 Matoviče jako jednotku magora – 1M, my u nás máme minimálně deset naředěných vládních ničitelů s kapacitou od 0,1 M do 0,5 M. V úhrnu jsme na tom proto, co se vládního magorství týče, daleko hůře než bratři, ač to budí optický dojem že jsme na tom oproti bratřím lépe. Proto pro nás je, vzhledem k naředěnénu magorství, které však ve svém souhrnu dosahuje minimálně tří M, mnohem obtížnější Strakovku vymést.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Autor
17. 12. 2022 21:52

To je relativní,. Na Slovensku je přímo vidět propojení s organizovaným zločinem. Tady se o tom nemluví. A co když to tu je také tak? Jen se nezasebevraždil nikdo v cele …? Copak nevarují postoje soudců a právníků?

ijn
18. 12. 2022 00:12
Odpovědět  Peter 008

v ČR záměrně tvoří mizerné zákony=legislativci=poslanci, výkonná noc nekoná a pokud odhalí a SZ zažalují, tak soudci za úplatu zprošťují, až našeho Krejčíře zavřeli v JAR, např……proč SÚKL nekontroloval šarže vakcín a na přímé následky do 48 hodin po aplikaci prý zemřelo několik set občanů ČR, obětí bílé mafie + Big Pharmy + politiků ČR ??? KOLIK JEŠTĚ MUSÍME VYTRPĚT, NEŽ SE PACHATELÉ ZAŽALUJÍ A Z PSP SKONČÍ VE VEZENÍ???

oldoo
18. 12. 2022 15:18

Ono to asi nemá smysl,ale o jakých magorech,hlupácích,idiotech,neschopných atd.politicích to tady všichni blábolíte?To se chytáte stébla,abyste si nemuseli přiznat pravdu?Oni to přece dělají dobře,rozhodují správně,přesně podle toho,že VEDOU VÁLKU,podle pokynů,nejen to, oni odečítají ,dumají,co by páníček ještě chtěl,dělají vše,co mu na očích vidí!Jsou velice schopní a ve své činnosti úspěšní,velká část stáda za nimi jde na popravu jako krysy za píšťalou.Nelžete si tady do kapsy,i když asi na nic jiného asi nemáme.

18. 12. 2022 15:31
Odpovědět  oldoo

Jeden příklad za všechny – vyvěšení Putina v umrčím vaku na budovu ministerstva bylo podle pokynů, nebo projevem jeho magorství?

oldoo
18. 12. 2022 15:38

” oni odečítají ,dumají,co by páníček ještě chtěl,dělají vše,co mu na očích vidí!”jsem psal.
Vždyť tomu možná půl národa tleskala,předváděli se v podlézavé chvále,ovlivnilo to určitě spoustu lidí,aby pochopili,jaká je Putin zrůda!Jaké MAGORSTVÍ?

oldoo
18. 12. 2022 15:40
Odpovědět  oldoo

Všeho schopní zločinci jsou to,žádní magoři.

19. 12. 2022 12:48
Odpovědět  oldoo

Tak jo. Vy máte pravdu a já budu mít klid. Přece se s vámi nebudu zbytečně hádat kvůli nadsázce.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
František
17. 12. 2022 18:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Slováci si problém vyřeší sami. Ale dojala mě poznámka o chytrosti Babiše. Ano. S Matovičem nelze srovnávat. Ale to nic nemění na faktu, že je to grázl první třídy. Dlouho dělal, jako že o funkci prezidenta nestojí a okatě váhal, bude-li kandidovat. A dnes najednou se dere na prezidenta. Poč? ta náhlá změna? V USA vypukl grandiózní skandál s vakcínami Pfitzer. Guvernéři států ji zaklazují kvůli obrovskému nárůstu vedlejších účinků a úmrtí na srdeční selhání. Začínají padat žaloby na původce pandemie a velepodvodu s Pfajzrem. Brzy začnou padat hlavy. I ty velké. Lavina trestního stíhání těch, kdo vakcinaci vnucovali lidem se rozjede po světě stejně rychle jako Kovid. A Babiš dostal strach. Dobře ví, co ho čeká, až to dorazí i k nám. Proto potřebuje ” PREZIDENTSKOU IMUNITU. Lidi. Nevolte toho vraha poloviny našeho národa,

Pája
17. 12. 2022 18:48
Odpovědět  František

Pane Františku jste velmi naivní když si myslíte, že ty zločince bude někdo soudit. Takhle to nefunguje, to je vaše zbožné přání, které se nikdy nesplní, bohužel.

Autor
17. 12. 2022 21:56
Odpovědět  Pája

Bez víry ve spravedlnost se skutečně soudit nebude. Proto je nutné tu víru pěstovat a hýčkat. Měli bychom to dělat jako “oni”. Slovy a city programovat budoucnost. Ten první minus jsem dal právě za to. Vím, že jak říkáte, tak to nejspíše teď dopadne. Ale to i třeba když by svět porazil šílené “elity” “globalistů a globálů”, tak by nebylo je možno soudit? A proč nezčít s “pěšci”?

Pavel
18. 12. 2022 03:43
Odpovědět  Peter 008

Vono kdyz maji soudce ,advokaty a zakonodarce a cely soudy /a cely vlady navrch/, maji v kapse , je tezky aby se nekdo vubec nasel , aby zjistil aspon, ze porusujou zakony..

Gales
17. 12. 2022 19:22
Odpovědět  František

Majetní mají svou kůču pěkně schovanou před veřejností.Takže je dohledat bude problém.

Aleš
17. 12. 2022 19:34
Odpovědět  František

Babiš, celé Ano a dnes SPOLU patří pred soud.

PENNYS
17. 12. 2022 21:57
Odpovědět  František

Koho chcete volit???????????? je tam 100% grázlu jeden větší než druhý, NEVOLÍM !
NENÍ KOHO VOLIT..

18. 12. 2022 15:35
Odpovědět  PENNYS

Je koho volit. Bašta grázl není. Lze mu leccos vytknout, ale grázl není.

PENNYS
18. 12. 2022 21:53

Pana Baštu velice uznávám, ale má SMULU. Na prezidentování je už dost starý.
Jinak je jeden o kterém se dalo uvažovat.(Vzpomenmě na L.SVOBODU)

Pavel z Moravy
18. 12. 2022 11:16
Odpovědět  František

Určitě chce prezidentskou imunitu, o tom žádná, ale podle toho kolik mínusek jste dostal vidíte jakou má podporu. Vrbětická tragikomedie s Hamáčkem, povinné očkování tím sajrajtem, které s Vojtěchem upekli přesto neodrazuje asi hlavně naše starší spoluobčany aby tohoto miliardáře volili. Pár drobných jim během svého premiérování přisypal, ale s pětikolkou to vesele táhne, z Lipské burzy by asi neodešel, z EU to už vůbec ne, kšeft je přece kšeft. Není o nic lepší než současná vládnoucí ekipa. Zařadil se do stejného proudu těch, kterému na lidech nezáleží. Teď bez urážky, je vidět, že mnoho našich spoluobčanů má o skutečném vůdci, který pracuje pro lid pomýlené názory. Ale to koneckonců takový Babiš a pětikoalice potřebuje. Oddané, přikyvující občanstvo, bez vlastního názoru na věc.

milan h
17. 12. 2022 19:37
Ohodnotit příspěvek :
     

ono to nebylo enom kvuli Matovicovi ale i kvul ministru vnitra ktery organizoval bandu vysetrovatelu na likvidaci opozice kvuli vrazde minuleho presidenta poicie ve vymyslene kolizni vazbe kvuli vysetrovatelum na NAKA kteri spolu s ministrem Mikulcem tvorili organizovanou zlocineckou skupinu chtel zlikvidovat pani Santovou ktera je vysetrovala Mikulec toho ma moc dalsi problem byl s podpisem kolonizacni smlouvy z USA a je toho moc matovic je enom vrchol a co tam vlada spolu z automatama na hlasovani proveddla jo a este sparani v nose a smrt 20 000 obcanu na covid a zazracne zbohatnuti jedne malicke firmy na prodeji sparani do nosu firma je z Trnavy tak jak Matovic

Ferko
17. 12. 2022 20:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi před měsícem jsem tady fantazíroval o svém nápadu ohledně ztrácení se dodávaných zbraní a zbraňových komplexů na Ukrajině. Tipoval jsem, že Amíci už kašlou na Ukrajinu, tam je vše ztraceno a chystají zase nějakou hezkou a výnosnou válku, kterou by neprohráli (jako vždy). Teď se dočítám, že Amíci pravděpodobně chystají zase nějakou prasárnu v Srbsku a Kosově. Ty zbraně stopro skončily na jejich kosovské základně. Fakt nevím, proč mívám takové předtuchy?

Rapa
17. 12. 2022 22:15
Odpovědět  Ferko

Vpodstatě USA začaly III.světovou válku.Všechno se naplno rozjíždí,stejně jako před I.i II.světovou,financování války a výroba zbraní.A ovcím je to jedno. Politici jeden jako druhý,všude,volby nepomohou,vše je fraška.Slováci např.volili čaputovou,která nejprve prohlásila,že USA základny ne,nepřipádá v ůvahu,ale iak došlo ke schválení,velmi rychle to podepsala a během krátké doby v řádech hodin USA jednotky přešly hranice na ůzemí Slovenska.U nás vláda v ČR už tuto válku taky podporuje,vstupuje do ní,vše o nás bez nás.Je důležité spojovat se do skupin,pro vzájemnou pomoc,připravit se.EU a USA to vše naplno rozjíždí,nepřestanou.Jedině Rusko se postavilo proti tomuto genocidnímu zlu finančníků a šílenců anglosasů.Ovcím v česko.slovensku vůbec nedochází,že po ukrajině může velmi rychle přijít řada i na SR a ČR.Vybíjení slovanů,genocida a totalita oligarchů a finančníků. Podobný trik jako na slov.s čaputovou připravují i u nás,taky blond poskoka,do páru s černochovou.Byl babylon,není,byl řím a padl,všechny tyranie padly,padne i tato,toto dnešní zlo, taky zanikne.Kdo může,ať si pronajme něco třeba v již.africe,ale my ostatní připravme se a spojujme se, musíme to přečkat.

Pavel
18. 12. 2022 03:55
Odpovědět  Rapa

Uz by mel volic aspon povinne vedet, ze kazdej kandidat udela pravej opak toho co slibuje..A jeste horsi .Az po zvoleni ovsem..
V normalnich skolach , bez pedagogu , uz by to taky /mimo jiny/,davno vyucovali..
Vobarvovani vlasu je dulezity a spolehlive upozorni /ovsem na tech spravnych mistech/,ze dotycna nema nic jinyho v hlave , ze se uchazi o funkci ,kde kazdej rozkaz uposlechne , bez zbytecnyho a zavadnyho k tomu premejsleni..
To pouziva aby si nezapomnela koupit peroxid.
Vlas potrebuje porad udrzby jinak samovolne zmeni barvu.
A takovy starosti sou nejdulezitejsi , a pak dlouho nic a pak trochu vostatniho a kdo by se divil..Funkce ji trochu ulevi vod takovejch starosti,/je to na ni moc/,a proto ma staby poradcu, asistentu ,asistentu asistentu a pod asistentu..A kdo by se divil.

Autor
17. 12. 2022 21:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Nemyslím, že by byly podmínky jen pro předčasné volby. Ti, co jsou u moci u ní budou chtít zůstat a trak se pokusí o cokoliv, co jim to umožní. Nebyl bych tak optimistický. Minimálně do získání výsledků případných předčasných voleb.
Fico padl i proto, že lidem na Slovensku vštěpili do hlavy, že už ho bylo dost. Toté použili přece, i s revolucí a rozvrácením země, i u Kaddáfího.
Proč skoro nikdo nechápe, že hra na “demokracii” je jen nástroj na to, aby se země, kromě vyvolených (USA, Anglie) nemohly rozvíjet v dlouhodobé perspektivě a s tak dlouhodobými plány na pozvednutí země? Není náhodou, že Německo po První světové bylo zataženo do “demokrcie”, kde se měnily vlády pomalu každý rok a neustále se intrikovalo. Připravovala se tak půda pro Hitlera.

Rapa
17. 12. 2022 22:50
Odpovědět  Peter 008

Německo.I.a II.světová byl nástroj ovladání západ.finančníků a oligarchů,přerozdělení moci anglie,anglosasů spolu s USA ,které nesmírně zbohatlo na válkách I a II. Navíc dnes rychle potřebují genocidu celoplanetární.Je tu skoro 8 miliard lidí a přibývá s tímto počtem mnoho těch,co jim vidí do jejich karet,odhalují jejich plány,podvody,manipulace a protože těch mocipánů je jen hrstka,čím dál více se bojí,že o moc a světovládu přijdou,proto tak spěchají a chtějí zakaždou cenu rychle depopulaci,likvidaci skutečně vzdělaných,pravdivých,probuzených.Morfické pole se plní znovu pravdou,pravdy přibývá,navzdory jejich infiltraci ideologiemi,strachem a lhaním.

Rapa
17. 12. 2022 23:18
Odpovědět  Rapa

Přesnější výraz je,,Morfogenetické pole”..a zrodilo se mnoho velmi nadaných dětí ( indigo a jiné..) A tyto děti a tihle nově zrození jsou noví teslové i buditelé,proto se dnes tolik snaží utlumit jejich bytí na Zemi.Přednostní vakcinace pro seniory byla jen záminka,ale cílovou skupinou jsou právě tyto naše děti.Likvidace dětí. Jako kdysi v Egyptě.

Pavel
18. 12. 2022 04:17
Odpovědět  Rapa

Svet jsou spojeny nadoby a lidi si casto vsimaji premysleji o vecech podobnych.
Tedy proc nas mirumilovne , kdy my vladnout nechceme, hrozime se vubec politikum podobat atd..
Proc nas nenavidi.
Predevsim bijou do oci ty neuveritelny ,zazracny schopnosti obyc lidi , kdy po straslivych valkach, revolucich, vyhlazovani ,krizich ,utrpeni atd. jsou schopni zase vytvorit svet, jeste lepsi.A navzdory obrovskym prekazkam.
At mi nikdo netvrdi, ze elity jsou v necem lepsi. Naopak, kazdej muze videt , ze kdyz si vyberou Joury, Caputy, Lejna ,Borrely ,Bidy a Zeli,atd. Ze maji urcite silnej komplex mennecennosti ,aby nekdo prumene schopnej si je nestrcil do kapsy. Ze z takovych nemaji obavy, ze by je v necem “predbehli”,ukazali se lepsi ,coz je asi snadny..
Potvrzuji to nejen Zapisky z podzemi ,genia F.MD.,ale zapisky dnesni predevsim , tech najatych elitou.
Neda se ani prumernymu cloveku uverit, co mluvi a pisou a predevim ,co delaji…Zaver.
Asi tady je vysvetleni , ta animosity, pudovej instiktivni panickej strach z nas..

Autor
17. 12. 2022 23:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel nmeám moc času, takže krátce.
Všimněte si, jak téměř všichni posuzujeme jen to, co je v článcích, jak se necháváme manipulovat, aniž bychom přijímali do úvahy celostný obrázek. Platí to o Slovensku tady, platí to o Kissingerovi atd.
Necháváme se unést a zužujme si pohled, názory, případné poučení. Několikrát jsem “volal” – lidi přemýšlejte(me).
Kdyby padla vláda Fialy, desetkrát bych se raději podíval všude kolem, co to znamená, jestli si někdo myslí, že nemůže být hůře, tak se plete.
Mám určitou představu, kolik námahy stojí cokoliv stavět, zařizovat, opbnovovat znova a znova. Málokdo si dokáže představit, kolik potíží nastane, i kdyby se podařilo nechat “odejít” všechny (neo)liberály a podobnou ultrapravicovou chamraď. Pokud totiž nepochopíme podstatu, je to na nic. Nový divný svět skutečně bude a to nikdo už nedokáže zasrtavit. Ale jen na těch, kteří budou ochotni vzít na sebe odpovědnost a celou tíhu toho, bude, jak bude vypadat.
Čím méně se necháme manipulovat i v dobrém úmyslu, tím lépe nejen pro nás. Ale i pro ty, co nyhradí “ztracené generace”, které tomu budou nechápavě přihlížet.
Každý svým postojem mů§že zlepšit budoucnost prosdtých lidí, ale je třeba se neuzavírat a “něco” dělat. Kdo neví co, musí se zastavit a podívat co se děje. A pak si položit otázku, co dál. Mělo by to být jasno, pokud nechce jen nadávat.
Čus minimálně na čas

Frank
18. 12. 2022 00:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel my těch magorů ve vládě, sněmovně a senátu máme mnoho. Nemá cenu jmenovat, byl by to dlouhý seznam. Zkrátka voliči jsou blbci a asi si to zasloužíme. Spousta lidí k volbám nechodí a spousta lidí volí stále stejné zmetky. Třeba takový Benda od školní lavice nikdy nepracoval a válí si koule jako poslanec. A být Slovákem, tak bych ještě moc nejásal, protože kolaboranti si to zase nějak udělají.Brusel a USA to mají plně pod kontrolou.

skeptik
18. 12. 2022 12:04
Odpovědět  Frank

A ti magoři budou škodit tak dlouho, dokud nad nimi hlavní média budou držet ochrannou ruku.
Ke změně směru v ovlivňování myšlení ovčanů a tím pádem k odejití pětidemolice dojde, až dostanou média pokyn.

18. 12. 2022 06:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Amerika to zabalí…jinak dostane od Bohů další ránu 😀 Kdyby to bylo jen Slovensko…jenže to je jen špička ledovce. Ono se jim to hroutí všude, Dolar posílil ,vzrostla kupní síla obyvatel což zvětšilo inflaci…nevědí co s petrodolarem,kterého se hromadí přehrada na trhu…tak je rozhazují z vrtulníku kolonoiím… docházejí zbraně….atd atd. Hroutí se jim to uplně všude,Slovensko je toho jen důsledkem…Matovič Psychopat tomu pomohl ….ale přijde to stejně.Tisíce let je to psané a tak se prostě stane,kdyby Čert na koze jezdil…každý další měsíc bude stát západ další spojence…. 😀 S Bohy nejsou žerty…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Bozena K
18. 12. 2022 16:59
Ohodnotit příspěvek :
     

zřejmě to zkusí nejdříve s jakousi úřednickou vládou, podobnou, jako byla tady po pádu Topolánkově vlády, nebo Nečasově vlády…. pak někdy na podzim musí dojít k předčasným volbám