blognezařazené

Kratičká podstata dnešní doby

Pořád si stěžujete, že dávám dlouhé texty. No budiž, je to váš názor. Tak jsem vám připravil pro  jednou něco kontrastního. Schválně, jestli pochopíte SKUTEČNOU PODSTATU. Jen řeknu, že není očividná!  Ale já ji odkrývat nebudu ani teď, ani nikdy později.   Peter 008

Carlson: Pane Si, proč Čína plánuje invazi na Tchaj-wan?

Si: Přineste panu Carlsonovi historický rozklad a ty 4 tlusté svazky. Takže, pane Carlsone, když čtyři starověcí císaři …

Carlson: Prezidente Al-Sisi, proč je takové nepřátelství mezi vámi a Izraelem?

El-Sisi: Přineste panu Carlsonovi kopii našeho státního archivu. Takže, když Mojžíš přišel k faraonovi …

Carlson: (tiše) Sakra

Carlson: Pane Bidene, proč neuzavřeme hranici?

Biden: Víš, Carle, když moje dcera Hunter bojovala v Koreji …

Carlson: … Dobrý den, pan Si? Změnil jsem názor, pokračujme v rozhovoru. Ano. Ano! Ano, jsem připraven začít čtyřmi císaři! 

Andrej Petrovič 

https://aftershock.news/?q=node/1344196

Překlad Peter 008

sdíletj na

Souhlas
Upozornit na
60 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jhh
12. 2. 2024 20:33
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂
Když chátra evropy …

Nadia369
12. 2. 2024 21:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano Petre.Abychom skutecne pochopili deni v soucasnem svete, pozadi ruznych udalosti nebo konfliktu, musime znat celkovy obraz .A to je mozne pouze hledanim a studiem historickych udalosti, ktere dnesnimu deni predchazely. Pokud chceme znat pravdu, meli bychom ji znat celou .
Uz jenom proto ze soucasny rezim dela vsechno pro to abychom ji neznali. Znalosti a informace jsou zbran a pokud ji mame nemuzou nas ovladat.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
12. 2. 2024 22:20
Odpovědět  Nadia369

Problém je,že 70% těch událostí jsou lži…protože kroniky píšou vítězové.
Takže není příliš jednoduché z toho čerpat.

13. 2. 2024 08:36
Odpovědět  Veny232

To je totiž Váš problém. Ono nejde o to znát pouze data a oslavné příběhy o hrdinech. Je potřeba pochopit myšlení obyvatel dané země, o které bychom chtěli něco vědět. A v tomto duchu pak jsme schopni pochopit řadu jednání. Vyžaduje to se seznámit nejen s historií, ale i kulturou, náboženskými a filosofickými vlivy. V Číně je dodnes patrný obrovský vliv konfucianismu a kolik lidí blábolících o Číně četlo alespoň jeden jeho spis? Rusko je staletí pod obrovským vlivem východního křesťanství. A přestože řada lidí blábolí o křesťanství, nemá ponětí o jeho historii a souboru pravidel, kterým se řídí. A takto bych mohl pokračovat. Proč je v Rusku možné soužití muslimské a křesťanské kultury? Protože obě kultury považují Rusko za svoji rodinu a navzájem se respektují.

stan
13. 2. 2024 08:45
Odpovědět  pavelpe

Napsal si to tak, já to vidím i já…………Proč je v Rusku možné soužití muslimské a křesťanské kultury? Protože obě kultury považují Rusko za svoji rodinu a navzájem se respektují………………..Tohle ale drtivá většina politiků Západního světa nechce chápat. Oni se snaží všechno řešit bojem nebo konfrontací. Pokud by k tomu takhle přistupoval i Putin, tak se dodneška v Čečensku válčí…..

jhh
13. 2. 2024 18:38
Odpovědět  stan

Nesouhlasím. V rusku mají problémy s migranty z muslimských zemí a ne, že ne.
Oni totiž migranti se chovají jak jim víra velí.

Pravdomluvny
13. 2. 2024 19:16
Odpovědět  jhh

Jenže tam jim dají regulérně po držce a nikdo se jich nezastane,v Evropě je to přesně naopak….. Muhamr@@@dánští odpadi patří tam,kde končili rukama Vlada III.Drakuly

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
stan
13. 2. 2024 21:24
Odpovědět  jhh

Neznám situaci v Rusku tak podrobně, abych se s tebou přel nebo polemizoval. Ale vycházím z jednoduchého faktu. Kadyrov a Putin mají vůči sobě přátelské komentáře a Kadyrov to prokázal i tím, že čečenci válčí na Ukrajině v řádách SVO. Takže i z toho vyvozuji, že minimálně v Čečensku je klid. A nikde jsem nezaznamenal, že by muslimové někde v Rusku dělali problémy. Pokud ty máš nějaké informace , tak mě pouč, budu rád.

stan
16. 2. 2024 09:50
Odpovědět  jhh

Díky za odkaz.No tak je vidět, že problémy má i Rusko. Je otázka co je to za migranty, odkud přišli. Pročtu si ty články dopodrobna. Každopádně díky, zase jsem informačně vzdělanější . Ono je to asi taky závislé od toho, že mi tady jen diskutujeme a vidíme to spíš tak nějak idealisticky, ale kdybychom byli někde v reálu a zažívali to na vlastní triko, tak asi upravíme svoje komentáře.

Pravdomluvny
14. 2. 2024 06:52
Odpovědět  stan

Dělají, ale ne,jako v Evropě ☠️

katango
13. 2. 2024 12:03
Odpovědět  pavelpe

Naprosto souhlasím. Četla jsem skutečně velice mnoho knih ruských i sovětských autrů, od dětských knížek přes klasickou i moderní literaturu, sci-fi a fantasy, i něco, co lze nazvat čtivo. Obrázek, co jsem si o ruské duši udělala, se mi jeví jako blížící se skutečnosti (vyjma tedy páté kolony, ta je ale všude a myslím, že se ani za Rusy nepovažují). Vlastenectví a ochota přinášet oběti.

Tohle jsem tvrdila jednomu mládenci už v únoru 2022, nevím, zda si na to ještě vzpomíná, v kontaktu s ním už nejsem. Ale vše, co jsem mu řekla (ruská duše, vliv sankcí, velký náskok Ruska ve vojenské technice atd) se potvrzuje.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Nadia369
13. 2. 2024 12:36
Odpovědět  Veny232

Nenapsala jsem, ze je to jednoduche. Neni. Jsou to hodiny, dny a mesice trpelive prace, uspechu a neuspechu. Ale ne vsichni maji tu vuli a potrebu dobrat se podstaty veci. To naprosto chapu. Vite, kdysi jsem precetla jednu vetu ktera se mi vypalila do pameti “Az budou lide ve stadiu, kdy nebudou verit nicemu a nikomu, tehdy si muzeme rict, ze jsme odvedli dobrou praci” Asi tak.

PřemekJ
14. 2. 2024 10:29
Odpovědět  Veny232

A proto je záhodno pídit se po střípcích skutečnosti, které těch 70 % kaleidoskou nahradí mozaikou – věrným obrazem skutečnosti. A zdroje jsou…

Tupý hulvát
13. 2. 2024 09:27
Odpovědět  Nadia369

“musime znat celkovy obraz .A to je mozne pouze hledanim a studiem historickych udalosti, ktere dnesnimu deni predchazely. Pokud chceme znat pravdu, meli bychom ji znat celou “
To je ale nemožné,žádná pravda se nikde najít nedá.Můžete se k ní je na krátký čas a úsek přiblížit tak,že vyhodnotíte spoustu LŽIVÝCH informací.
Kdo popsal ty historické události,v čím zájmu je zveřejnil,kde vzal informace pro své informace,ne jsou to jen názory ovlivněné zájmy.
Pravda je nepoznatelný ideál,který navíc vždy někdo nechce.
“Jistěže nakonec vyhraje pravda,ALE AŽ DOKÁŽE TO,CO DOKÁŽE LEŽ”

Helena
13. 2. 2024 12:51
Odpovědět  Nadia369

Ono to dnešní světové dění zase tak těžké k pochopení není: co lidstvo lidstvem je vždy JDE O JEDINÉ: MOC A PRACHY. A naše malá zemička byla téměř vždy pod nějakým silnějším upírem. Kterému tu umetaly cestu takové pyjalohnusy.
A kdo byl donedávna bohatý aniž by musel sám makat? ZÁPAD. A kde bral své bohatství, suroviny? V KOLONIÍCH, které násilně vražděním, ničením a válkou ovládal.
ČR si nikdy nežila jako západ, nad poměry – PROČ? – protože jsme nikdy žádnou kolonii nezotročovali, NIKDY JSME NEVYVOLALI JEDINÝ VÁLEČNÝ KONFLIKT! Vždy jsme si žili za své.
DNES: kolonie západu zvedají hlavu a vyhánějí ty kruté vrahy ze svých zemí.
Proto jsme na řadě my!!! ZÁPAD UŽ NEMÁ KDE KRÁST, BRÁT!! PROTO JE U NÁS TAK ŠÍLENÁ DRAHOTA ! VŠECHNY NAŠE PRACHY, MAJETKY JDOU ZÁPADU DO CHŘTÁNU-JAKO NÁHRADA ZA KOLONIE, KTERÉ JIM ZAVŘELY VRATA.
A DOKUD TY SVIŃUCHY KRADÁCKÉ DeepState USA,LONDÝN, NĚMECKO, IZRAEL NEBUDOU SMETENY A ROZDRCENY, NIKDY NA SVĚTĚ KLID NEBUDE!!
MAP 1910 US Deep State včera akceptoval Putinovy požadavky a “doporučil” administrativě USA, aby je splnila! Redukce Ukrajiny a “východního křídla” NATO je prý v nejlepším zájmu USA a světa!!Dohoda dopadne jako vždycky…

aemko
12. 2. 2024 21:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Takový manuál na všechno – víceméně archív proti archívu.

František
13. 2. 2024 09:45
Odpovědět  aemko

Archívy psali kronikáři, a ti psali to, co se kolem nich dělo. Ty nezajímalo, jestli vyhrál ten, nebo ten druhý.

katango
13. 2. 2024 12:04
Odpovědět  František

Chtěli-li zůstat chudí, pak rozhodně.

zdendulka
12. 2. 2024 21:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Vy jste ale rejpal 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

12. 2. 2024 22:09
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.youtube.com/watch?v=CgCN6XhAVXk

12. 2. 2024 22:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Teda ti komentátoři na youtube politický to je hrůza…snad jedině Bobošíková,Dostálová za něco trochu stojí…
To ostatní to je přesně tak jak jsem čekal. Plná pusa řečí…jen žvanit to umí…
Ale když jde do tuhého…tak řvou demokracie,volby,neblokovat,žádný nátlak…a podobné žvásty.
Když chce člověk lidi trochu hecnout,tak tě hned vyblokují…nuly.
A proč se tomu nedivím? Protože za ty žvásty je youtube královsky živí! 😀
Stačí se podívat na Xavera, jednu smyslupnou větu nedá dohromady…a jeho vtip je tak břidký až teče druhým uchem ven,za to vyžranej je,že už nemůže ani dýchat.
Razí si zlaté mince s vlastním ksichtem. Jaký zájem by mohli mít tací,na změně systému ke spravedlivosti? 😀
Když ta vláda Nýmandů jim nahnala 100k+ odběrů a teď už si jen chrochtaj.
Stydím se i za ně…ta bída je vlastně živí…
Zase všechno zůstane na Bohu a Sedlácích.
A tahle užvaněná smetánka,pak slízne smetanu…
Za Hitlera by řvali že SNDAP yhrálo demokraticky a musíme se s tím smířit…
Lůza prostě tací lidé,jiné slovo pro ně nemám. Omlouvám se,ale je to tak.
Právě kuli takovému slaboštví,nám tu vládne fašistická mafie.
Kde je ten Národ Žižky, Václava, Jindřicha?

12. 2. 2024 22:18
Odpovědět  Veny232

Dovedete si představit, že by vláda proletěla oknem,a nová poslala Amíky do háje?
Co by takový Xaver dělal? Ten by pošel,kdyby se měl den živit rukama.
A o tom to celé…

Bai
13. 2. 2024 00:02
Odpovědět  Veny232

Co třeba takový Macinka nebo Turek. Hoši si vyhlídli, že přes žvanění se dostanou na teplá místa v EU parlamentu a lidi jim to žerou!

13. 2. 2024 00:25
Odpovědět  Bai

Přesně…Turek rozumí asi jen autům a dělá ze sebe bůh ví co. Přitom bohatne jako investor…prostě jen další parazit,co přeprodává práci druhých…
Prý uspěšný automobilový závodník…no tím nám vydělal peněz 😀
Ale celkově je problém jinde.
Problém je,že jim to lidi žerou…
Nějak jsem dnes rozpačitý, esli vůbec stojí tahle země za záchranu… 😀
Je tu strašně moc budižkničemů.
Já to musím vědět, já jsem lůza, budižkničemu jsem hlupák …
A brečím z toho, že je tu tolik lidí ještě hloupějších než já 🙁

Pravdomluvny
13. 2. 2024 08:04
Odpovědět  Veny232

Když žerou Rajchla i Oka(můru),raději mám ve vystupování pana Radima Fialu….tak proč ne jiné.Já žral pana Randosdorfa,ten měl v hlavě mozek a myšlenky.

Slovan
13. 2. 2024 08:47
Odpovědět  Pravdomluvny

Neeseerr mě ještě ty, nesmíš zapomenout že Okamura to táhne dobře přes patnát let, kde byl v tu dobu Fiala? Taky mě někdy s tou jeho zbrklostí štve a Fiala je OK. Taky přišli z ulice, když se podíváš na ty ostatní strany, tak kdo z nich nebyl v Aspen klubu? KDO? Tak vidíš a vybraný nejsou jen tak náhodou. Mluvit a přetvařovat se to je taky umění, víme. 😎🙋‍♂️

Pravdomluvny
13. 2. 2024 19:20
Odpovědět  Slovan

🍻🙋🙂

Joe Arp
13. 2. 2024 09:31
Odpovědět  Pravdomluvny

Tak, tak synku jediná SPD, skutečně opoziční strana v PS, jen jim nalož, tomu drzému Japonci (cizinec přece není našinec). Možná najdeš ještě několik variant jak mu zprznit jméno a to budeš teprve king.

František
13. 2. 2024 09:53
Odpovědět  Joe Arp

Okamura je, co by znalosti historie naší země, mnohem lepší Čech, než ti pobudové, co špiní jeho jméno.

Boomer
13. 2. 2024 10:55
Odpovědět  František

..francký kupec Sámo sjednotil slovanské kmeny v 7.století, tak proč by nám měl dnes vadit Okamura? Že by strach z opakování historie?

Helena
15. 2. 2024 08:28
Odpovědět  František

S O U H L A S !!!!!

katango
13. 2. 2024 17:35
Odpovědět  Joe Arp

Von je prej poloviční Korejec, ne Japonec.

Boomer
13. 2. 2024 17:47
Odpovědět  katango

..po otci Japonec, po matce Čech, smíšený původ japonsko-korejský mají předkové jeho otce…

Pravdomluvny
13. 2. 2024 19:19
Odpovědět  Joe Arp

Dřív jsem byl členem…..
A pokud vlezou do spolku s ANO ,jak tom mimochodem plánují, KONČÍ!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
13. 2. 2024 19:26
Odpovědět  Pravdomluvny

Tak pokud si nech až “pokud”, zatím stále inzerují, že nevystoupení z EU je pro ně neakcetovatelné, tož klídek!

Joe Arp
13. 2. 2024 19:27
Odpovědět  Joe Arp

Jo ten spolek s SPD plánuje zatím jen Bába.

Pravdomluvny
14. 2. 2024 06:54
Odpovědět  Joe Arp

Kulový,Okamura se na vládu těší!!!!

Pravdomluvny
14. 2. 2024 06:53
Odpovědět  Joe Arp

Do klidu se hoď sám!

Slovan
13. 2. 2024 08:39
Odpovědět  Veny232

Veny co tuna vyskakuješ praskne ti cévka a je to v pr…..buď v klidu a užívej důchodu, ostatní na to taky kálí. Přece ten individualismus jedince je důležitý NÉÉÉ?!! Ten jediný má právo mít hmotné statky a rozbořené kozí chlívky. Ráno co ráno, když otevřu net ke kávě tak na tebe vyskakuje každý den jiná mezinožka řasnatá a posílá kretééénůůům do ČR, jak si škvaří v nějaké exotické destinaci svoje silikony a pysky (teď mám na mysli ty horní). A zkus hádat za čí peníze? Jj za blbost a naivitu se platí a hodně. Jó a ten hlavní účet teprve dorazí. Tak zdar a zase někdy při netovém tlachání. 🙋‍♂️

Pavel z Moravy
13. 2. 2024 09:47
Odpovědět  Slovan

No teda, kdybych byl pesimistický takhle já, to by bylo asi očekávané. No konečně, bez rozumných lidí, kteří vědí co chtějí a jakou cestou se dát je to v číči. Proto tam jsme a také zůstaneme. Indiánská porada stařešinů už nás nespasí. Tady se radí jiní vykukové a škůdci jak obelstit svoje ovečky. A dostali k tomu krásný likvidační manuál. Tož hej rup.

stan
13. 2. 2024 08:50
Odpovědět  Bai

Naprosto s vámi souhlasím. Turek, Macinka, Xaver jsou jakoby opoziční, ale je to jen žvanírna. Občas mrknu na Bobošíkovou nebo Kociánovou. Někdy je to zajímavý, jindy je to stejná žvanírna jako ti ostatní.

ladik
13. 2. 2024 11:47
Odpovědět  Veny232

Drtivá většina parazitů by pošla.

Mike
13. 2. 2024 10:27
Odpovědět  Veny232

Mate se mi něco o nějakém hřebíčku s hlavičkou a pomyslném kladívku…, jako to jenom bylo?

sergej
12. 2. 2024 22:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Problém KoZá ků je ten když jim nebudou likvidovat cílové nebo mít tah na autodestrukci eu-styl tak je nepotřebují, kapišto?

Pijack
13. 2. 2024 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Milý Peter008, já si na dlouhé články nestěžuji. Já si pouze stěžuji na málo mého času, potřebného k přečtení. Tož naše “nářky” neber těžce 🙂

BTW: tisíce bezvýznamných blech a mravenců Evropského mainstreamu se začalo po super debatě s Putinem vztekat do běla. Roman Joch, Mitrofanov, Romancov, Dvořák, Honzejk, celá ČT a ČRo, slepičky na Seznamu a úderka elfů organizovaných Kartouzem kolem sebe kopu a zuří, že jejich výplody nečte tolik lidí za celý rok proti tomu, kolik lidí jen za jeden den sledovalo Putina. 190 milionů = sledovanost za jeden den. Zato streamy těchto Bruselských blech sleduje řádově tisícovky blbečků. Tak cenzura jede naplno… tak jak za minulého režimu – nikomu neposkytli obsah, ale rvali do nás, že je proti nám. Naštěstí si dnes můžeme udělat vlastní názor. To jsme si dovolili moc, že. Nepotřebuji přežvykovat floskule plné nenávisti z huby těch poskoků USA a Bruselu.

Gales
13. 2. 2024 11:34
Odpovědět  Pijack

Putin vede.Pak dlouho,dlouho nic.A furt se na někoho čeká a čeká a čeká.

15. 2. 2024 04:37
Odpovědět  Gales

Kdo si počká, ten se dočká.

unor 2022
13. 2. 2024 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

V RVHP, ve Varsavske smlouve, jsme nebyli tak nesvepravni jako v EU a NATO.

Dag
13. 2. 2024 09:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Ježíš. To je strašné. S Amerikou se nedá o ničem jednat. Nulový rozhled, nulové schopnosti.Jen já já já.

Pravdomluvny
13. 2. 2024 19:22
Odpovědět  Dag

Klasika:
uSSa nemá přátele nebo nepřátele, má jen zájmy 🤮

aemko
13. 2. 2024 10:30
Ohodnotit příspěvek :
     

VRAŽDA NA AUTOBUSOVÉ ZASTÁVCE.

Film s mezinárodním obsazením.
Hrají: oběť-Ukrajinec 17let,
Role padouchů se zhostili: Turek-15let, Syranka-14let, Libanonka-13let.

Brzy uvidíte v našich “KINECH”,že Rakušane!!

sergej
13. 2. 2024 12:58
Odpovědět  aemko

Stačilo mi video když dvěma multikulturalistům švéd vytknul že otočili odpaďák. Co myslíte skopali ho do bezvědomí, smrt byla z toho nepotvrzená. Ano nebo ne? Můžete hádat 3x.

Pravdomluvny
13. 2. 2024 19:24
Odpovědět  sergej

Napíchnout na kůl, odpad Muhamr@@@@dánský👎💀

sergej
13. 2. 2024 12:52
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂 U mňelá inteligence stwoří co chce ajťák nebo “pytel blech.
https://www.youtube.com/watch?v=24AYABkXJdI

PřemekJ
14. 2. 2024 10:24
Ohodnotit příspěvek :
     

😉 Tucker je číman. Pochopil.