Koncert ČT 17/11

Koncert ČT 17/11:
Šídlo volal po skandování Havla a zvonění klíči. Nora fail jak StarDance

ČT byla po boku Sekyra group partnerem “Koncertu pro budoucnost”. Šídlo se snažilo o humor, vyzývalo
ke skandování Havla a zvonění klíči pro fake dokument. Pravda a láska se neztratila nejen u aktivistky Nory Fridrichové (1.část).

Díky, že tu můžu být s vámi! Svoboda a demokracie není jistota. Demokracie je zodpovědnost. Bytová krize. Exekuce. Pravda a láska. Havel sem, Havel tam (logicky).

Toť stručné shrnutí nározorvě unifikovaného “Koncertu pro budoucnost” podporovaného Českou televizí, který moderoval kromě veřejnoprávní paní Tvarůžkové Jindřich Šídlo, který by z fleku mohl hrát princeznu, která ráčkovala. Dovolím si ještě několik postřehů a bodů k nedělnímu večeru.

 • Čaputová je prý světlo na konci tunelu, uvedla v úvodu Lída Rakušanová jejíž jméno svým ráčkováním vytunil pan Šídlo, který vtipkoval, že přetékají do basketbalu. Vskutku originální vtip. Dle paní Lídy “stačí jedny volby a je to”, tak co furt lepší lidé ječí? Když je to tak prosté.

 • Opět nezklamal Kazatel a Templeton Tomáš Halík a házel perly sviňuchám:
  “Ale problém není v politicích, ale problém je ve voličích, kteří se nechají zmanipulovat.”
  Tzn. v těch, co nevolí TOP09, ODS, Piráty, Stan… Drahoše, Fischera, Hilšera, punkáče Karla – kamaráda Kalergihogen. Pavla… Jen abyste věděli.

 • Paní Tvarůžková při velkém těšení se (jejími slovy) na kapelu Poletíme neopomněla zmínit, že kapela natočila klip, “jak si jeden prezident půjčil propisku a pak si ji nechal, a to video obletělo
  celý svět”, jakkoliv to v souvislosti se 17. listopadem nemělo žádný větší význam.

 • Uvědomělé volnoveršové “básni” Jáchyma Topola “Kdo se bojí Ruska a Číny, je srab” nemohl rozumět ani sám autor… natož ostatní. “Pavle pojď mezi nás, už pomalu je čas,” zakončil.
  Tak určitě… To by bylo, aby se dnes Petr Pavel za potlesku nevyznal jako kandidát!

 • Martin Mejstřík poděkoval studentům, že protestují za klimatickou změnu.
  “Na mrtvé planetě není žádná svoboda, na mrtvé planetě se neslaví,”
  uvedl inspirován zřejmě nejprotežovanější záškolačkou světa Gretou Thunberg.
  Taky zmínil, že Jíčínský a Rychetský jsou spoluzodpovědní za právní kontinuitu s komunistickým režimem. Za to nebude pochválen, neboť do soudruha Rychetského se nesmí!
  “Naše revoluce byla revolucí lásky i pravdy,” neopomněl demagogicky dodat, neboť jak vychází najevo “revoluce ze spoda” byla jedna velká lež, u níž pravda naopak absentovala.

 • Jakýsi “zpěvák” (Thom Artway) znásilnil Karla Kryla a zřejmě neznal nic jiného než ohraného Anděla. Co třeba tohle soudruzi z ČT a spol.:
  “Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou…
  král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.” Tato Krylova by asi na ČT koncertě neprošlo.

 • Šídlo uvedl, že koncert je prý drahý a prosil lidi, aby přispěli. Sekyra group, Česká televize a další si zřejmě nechtějí moc pustit žilou.

 • V dlouhodobém horizontu další prezidentský kandidát (po Halíkovi) Šimon Pánek neopomněl,
  že prezident, rozděluje společnost, že včerejší letná byla plná pozitivní energie a zPRoval si svou ziskovku Člověka v tísni. Ale na jeho poměry byl umírněný.

Na závěr první části mého shrnutí Koncertu pro budoucnost ze 17. listopadu si dovolím k onomu ne úplně pravdivému listopadu (jakkoliv jsem za něj vděčný) jednu myšlenku: …. Pravda se neleskne a netřpytí.

Autor: Tomáš Vyoral
https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=736161

sdílet na