KOLLER: Ukrajinská armáda se chová jako Islámský stát

V publicistickém pořadu Hlavní zprávy – rozhovory, komentáře pátečního Radiožurnálu vystoupil coby komentátor dění na Ukrajině vojenský analytik Martin Koller.

Ukrajinci se chovají jako Islámský stát

„Ukrajinská armáda se chová jako Islámský stát v Sýrii. To znamená, že nebojuje přímo. Schovává se za civilisty, přepadává, a to jak se zdá navíc ani nedělají Ukrajinci, ale žoldnéři z ciziny. Ukrajinská armáda je rozvrácená,“ uvedl dále Koller. Podle něj to dokazuje množství mužů, kteří hromadně prchají ze země a uplácí strážníky na hranicích, aby se vyhnuli mobilizaci. Ukrajinskou armádu označil za neschopnou a uvedl, že je početnější, než přítomné jednotky Rusů, ale prostě nebojuje.

Rusko dosud nasadilo jen 20% armády

Podle Kollera nasadila Ruská federace na Ukrajině zatím pouze 20 % z celkového počtu své vojenské síly. „Proč by nasazovala sílu v podstatě zbytečné válce? Musí se chránit při případném útoku ze strany NATO,“ uvedl. „Pokud bychom vycházeli z oficiálního prohlášení, tedy demilitarizace a denacifikace či defašizace Ukrajiny, tak v podstatě Rusové dělají to, co chtějí,“  pokračoval. „To znamená likvidace výzbroje a výrobních kapacit vojenského průmyslu a potom patrně odstranění zločineckých band typu Azov, Donbas a tak dále,“ uzavřel analytik Martin Koller.

Zpracoval Rudolf Hruboň

výživná diskuze:

https://twitter.com/citarnyknihy/status/1504830970448470016/photo/1

4.9 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.9 8 hlasy
Ohodnotit příspěvek
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladik
19. 3. 2022 07:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Souhlas. Smrt ukrajinských civilistů je dílem nácků. Nejsou to lidé a nezaslouží si žádné slitování.

janle57
19. 3. 2022 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady každý vidí jak celý ukrajinský národ hrdinně brání svou vlast,
když chtějí lidé utéct z obležených měst,střílí je vlastní lidi do zad,
To je taky důvod,proč se velká města zatím drží.

BB Rad
19. 3. 2022 10:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Co vím a je mi známo , tak glorifikace a propagace kromě jiného NACISMU &FAŠISMU , spadá do oblasti trestního práva a z tohoto důvodu se nějak nemohu srovnat s vědomím toho CELÉHO oslavování a glorifikace BANDERASTÁNU , styk naších vládních činitelů s dokazatelnými nacisty a fašisty ( AZOV etc.etc )
TO má jako znamenat, že od roku 2022 zdomácní pozdrav soukmenovců
——- SIEG H….L?????

Pijack
19. 3. 2022 12:36
Odpovědět  BB Rad

Naše vláda se fakticky přihlásila k podpoře nacizmu na Ukrajině. Měli by všichni sedět před tribunálem v Haagu. Aspoň takhle nám pokrokoví „Evropané“ líčí boj proti nacizmu. Začíná to být v EU volačo absurdné. Pražská vláda nastoluje cenzuru a hájí nacistickou demokracii. Já snad puknu smíchy 🙂

Františe
19. 3. 2022 16:54
Odpovědět  Pijack

Neboj se. Až Putin se Si TI Pingem odstaví USA, dojde k velkým změnám. Pak tito naši hrdinovbé skončí před mnohem větším tribunálem, než byl ten Norimberský. Neuniknopu tomu.

TTT
19. 3. 2022 12:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Poprvé někdo pustil jiný než rusofobní názor. A je to nářez. Paní Štechrová se stala obětí naší propagandy a asi je z toho jen tak nevyspí… Musela to rychle ukončit. Asi za to chválená nebude.

Milan
19. 3. 2022 13:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Nějak to holka ke konci nezkousla…

Miki
19. 3. 2022 13:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Je čas to tady utnout a nahlásit! Jste normální? Byl tam někdo z vás v tuto dobu? Já ano, a všem vám tady bych doporučil exkurzi, abyste prozřeli! Utrpení 400km od domova by vás možná probudilo a donutilo otevřít oči. Úplně nejlepší by bylo vás vyslat do vámi země zaslíbené, do demokratického Ruska, kde by vám hned došlo, jaké to je vážit si demokracie, kterou tu tak vehementně haníte.

Pavel
19. 3. 2022 14:26
Odpovědět  Miki

Opravdu nevím o jaké demokracii zde mluvíte! Covidismus a nynější konflikt na Ukrajině vedou k bezprecedentnímu porušování lidských práv. Četl jste někdy dokument, který se nazývá Ústava ČR a její nedílnou součást Listinu základních práv a svobod? Pokud ne, pak vám to vřele doporučuji, zejména pak článek 17 LZPS!
1.Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny
2.Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu
3.Cenzura je nepřípustná


Pavel
19. 3. 2022 14:35
Odpovědět  Miki

A ještě si dovolím několik poznámek. Co vám říká „Alej andělů“? Co vám říká Oděsa 2.5.2014? Kde jste byl, když na východě Ukrajiny různé síly armády a polovojenských organizací typu Azov, Dnipro, Donbas, Ajdar, Pravý sektor vyvraždili 15 000 civlistů – žen, dětí, starců? Kde jste byl vy hrdino, když NATO vybombardovalo Jugoslávii a zavraždilo nevinné civilisty – děti, ženy?
To není omluva Putina a Ruska, ale obžaloba těch vašich slavných „západních demokracií“!

Anonymní jméno komentáře
26. 3. 2022 14:50
Odpovědět  Pavel

krásně a jasně jste se vyjádřil, nelze jinak, než dát palec nahoru!

Burák
19. 3. 2022 15:09
Odpovědět  Miki

Podívejme na demokrata. Prý je to tady na čase utnout a nahlásit. Víte jak lidé říkali takovým v době protektorátu, kteří hlásili své sousedy za poslech Londýna nebo Moskvy? Že se něco neslučuje s vaším viděním světa ještě neznamená, že je to fejk a ruská propaganda. Probůh každá válka je špatná a v každé válce trpí civilisti ale kdyby Západ v roce 2014 neprovedl převrat, asi by se nic z toho nyní nedělo. Dnešní doba je fakt debilní. Vždy se řeší následky ale příčiny nikoliv. A to není zdaleka jen nyní o Ukrajině ale i o českém zdravotnictví a dalších oblastech. Kdyby jste aplikoval stejný pohled na západ, asi by jste byl velmi zklamaný.

Miki
19. 3. 2022 20:10
Odpovědět  Burák

Na Ukrajině i ve federaci jsem pracovně pobýval. Mám tam rodinu a můj děda se tam narodil. Zažil i řádění Bandery. Nacistické organizace jsou po celém světě, jak v Rusku tak i na UA, ale ve velmi okrajové míře, že se nikde nedá mluvit o nějaké záplavě nácků. To že Bandera využil SS a jejich metod ve snaze vybudovat samostatný stát je věc druhá. Taky za ty zvěrstva dostal co mu náleželo. Tatíček Masaryk taky nechal střílet do lidí. Když se po rozpadu SSSR Rusko zavázalo k respektování hranic výměnou za atomové zbraně co tam zůstaly po SSSR, tak proč tyto smlouvy teď porušilo? Takovým věříte? Není to o pohledu, to je realita! Vymyslím si záminku a zapálím sousedovi dům? Jak ubohe!

Burák
19. 3. 2022 21:33
Odpovědět  Miki

No a co? Já byl i USA a nejsem natolik arogantní, že bych tvrdil, že vše znám. Naopak vy se dopouštíte protiprávního jednání, když přikazujete druhým co si má myslet. To je přesná definice nacismu!! Já znám zase lidi z Donbasu, kteří utekli k nám a dosnes se bojí mluvit. Můj kamrád je Jugoslávec a co? Znal jsem 2 příslušníky SS a co? Mimochodem náš nejslavnější český panovník Karel IV nechal vyvraždit několik židovských ulic neboli obcí a za ty peníze se stavěla Praha, respektive se hlavně platily dluhy za karlův most. A co jako? Nechte laskavě na nás co si myslet!!!

Anonymní jméno komentáře
21. 3. 2022 07:24
Odpovědět  Burák

Hele, ty jsi chudák člověk. Jdi se utopit a ulevíš si.

Gales
19. 3. 2022 18:28
Odpovědět  Miki

Jsi blbej nebo navedenej? Asi oboje.Jestli si ty byl v Rusku,tak jedině jako vajgl na botě Navalného.

Miki
19. 3. 2022 20:27
Odpovědět  Gales

Bylo by dobré se tam jet alespoň podívat, pohovořit s lidmi a zkusit žít jako oni. Pokud to správně chápu, chtěli byste i u nás tohle vše krásné co mají tam? V tom případě bych tam nikdy nechtěl vážně onemocnět nebo být důchodce. Ti lidi jsou naučení trpět, mlčet a snášet příkoří. To byste opravdu nezvládl.

Capry
23. 3. 2022 20:04
Odpovědět  Miki

V téhle rozkradené a zadlužené kolonii je strach vystřízlivět. – Aby se z toho člověk nezbláznil.

Gales
19. 3. 2022 18:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Má recht.Ukrajinskou svoloč je třeba zlikvidovat.To nejsou ukrajinci ale američtí jidáši.Ať chcípnou.

Petr
19. 3. 2022 23:12
Odpovědět  Gales

Galesi, myslim, ze to prehanis; reseni je to, co rikaji rozumni lide po celem svete a o co usiluje jiz dlouha leta Putin – neutralni Ukrajina bez NATOfikace a uznani jednotlivych Republik. My jsme se taky rozesli se slovakama, byt o to asi vetsina ani nestala. Jinak me pobavila nominace Zelenskeho na Nobelovu cenu miru, zvlast kdyz porad zada o dalsi a dalsi zbrane a dobrovolniky. Nominace na Oscara za vedlejsi roli by asi byla prihodnejsi, kdyz mu odpustime, ze je ci byl na seznamu Pandora Papers.

Capry
23. 3. 2022 19:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Líbí se mi jak se Koller po ukončení zasmál.Určitě počítal s tím že ho nenechají dlouho mluvit.Dobrej pořad měl se Skálou.To byl nářez.