nezařazené

Kníže z vepřína. Jste důkazem, že restituce byly chyba, napsal Schwarzenbergovi právník po výstupu s „hovady“

18. 7. 2020 12:58

Karel Schwarzenberg po svém nejnovějším výstupu, kde se přimluvil za vzpouru Romů a českou majoritu nazval jako „hovada“, dostal dopis od právníka Tomáše Tyla. Mimo jiné se v něm mohl dočíst, že je ve své aroganci největším žijícím důkazem, že restituce byly chybou. Dopis rovněž obsahoval výzvu k omluvě, na kterou čestný předseda TOP 09 doposud nereagoval.

Někdejší ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ohlásil, že v roce 2021 v 84 letech už nebude kandidovat do Poslanecké sněmovny. Doprovodil to neobyčejně uvolněným rozhovorem pro MF DNES, kde se vyjádřil mimo jiné k tématům, která hýbou současností.

Takže okomentoval například i vlnu protestů proti historii evropské „bělošské“ civilizace, spočívající v ničení památek a ve snaze přepsat dějiny. Schwarzenbergovi, potomkovi význačných tvůrců této ničené historie, to přijde sice jako „blázinec“, ale do určité míry tomu řádění rozumí a chápe jej.

Nesouhlasí tak s prezidentem Milošem Zemanem, který zpochybnil ústřední heslo této kampaně „Black Lives Matter“ (Na životech černých záleží) slovy, že záleží na životech všech lidí.

Kníže Schwarzenberg na to replikoval svérázně: „Samozřejmě na všech životech záleží, i na životech hovad, která se tím ohánějí.“ Pak dodal, že působení prezidenta Zemana je ještě horší, než očekával.

CELÝ ROZHOVOR ZDE

A pokud jde o Black Lives Matter, tak to podle něj má oprávnění proto, že lidé tmavé pleti jsou v USA v „blbé situaci“. „V Čechách bych řekl Gipsy Lives Matter,“ završil úvahou, že v českých městech by měli mít podobné právo na nepořádek Romové.

Spojení „hovad“ s běloškou majoritou znechutilo právníka Tomáše Tyla, který na sociální síti lidovému knížeti napsal: „Vás vychovali leda v knížecím vepříně, Vaše Jasnosti, protože Vy se v běžné větě bez urážek typu ‚zaprdění Čecháčci‘ nebo ‚hovada‘ neumíte obejít.“

Poté sedl a napsal Schwarzenbergovi přímo na jeho e-mail. Zajímal se, zda je příslušník šlechtického rodu a dvojnásobný exministr schopen vytvořit českou větu bez vulgarismu urážejícího obyvatele této země. „Co si to dovolujete vůči národu, který vás jako cizí šlechtu přijal, pracoval pro vás a vytvořil to, co dnes máte,“ kroutil hlavou dále.

Právník také poznamenal, že pokud je mu známo, tak takto nenávistně se na adresu české společnosti nevyjadřoval žádný z jeho předků, takže si klade otázku, kam až hodlá tento poslanec Parlamentu České republiky a beneficient českého státního rozpočtu klesnout.

„Strašlivě jste mě zklamal, a nejen mě. Jste arogantní, protičeský, myslíte si, že máte právo nám vládnout a soustavně nás urážíte. Vy jste důkazem, že restituce byly chyba a měl jste zůstat ve svém ‚zaprděném Rakousku‘.“

A dodal, že má pocit, že i když není kníže, tak jej rodiče vychovali rozhodně lépe než Karla Schwarzenberga.
https://bit.ly/2CIbKEp

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dan
21. 7. 2020 17:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Jecho kníšecí mílost je nejlepší cešky polítik. Škota, že uš mu u chláfy stójí subatá.