nezařazené

Kim Čong-un testuje severokorejskou „jadernou spoušť“ (FOTKY)

Severokorejské síly vypálily koordinovanou salvu, 22. dubna 2024, Korejská lidově demokratická republika ©  Korejská ústřední tisková agentura (KCNA)
Severní Korea provedla simulovaný jaderný protiútok proti nepřátelským cílům, které osobně pozoroval vůdce Kim Čong-un, informovala v úterý státní média. V rámci cvičení vypálilo několik „supervelkých“ vícenásobných raketometů raketovou salvu směrem k ostrovu v Japonském moři.

Pondělní cvičení přišlo jen několik dní poté, co Pchjongjang tvrdil, že otestoval novou střelu s plochou dráhou letu „supervelkou hlavici“ a nový typ protiletadlové střely. Americké a jihokorejské vzdušné síly také pokračují ve společných cvičeních na poloostrově.

Pchjongjang poprvé prohlašuje, že otestoval takzvaný „jaderný spouštěcí“ systém velení a řízení země, stejně jako „[rychlou] schopnost státních jaderných sil pro rychlý protiútok,“ napsala Korejská ústřední zpravodajská agentura (KCNA). Vojenské jednotky pracovaly v hypotetickém scénáři, ve kterém je v reakci na útok vyhlášen nejvyšší stupeň severokorejského poplachu ohledně jaderné krize.

©  Korejská ústřední tisková agentura (KCNA)
Salva raket se simulovanými jadernými hlavicemi „přesně“ zasáhla ostrovní cíl vzdálený asi 352 km, uvedla KCNA. Severokorejský vůdce vyjádřil „velkou spokojenost“ s výsledky cvičení, dodal.

©  Korejská ústřední tisková agentura (KCNA)
USA, Jižní Korea a Japonsko všechny odpaly odsoudily jako hrozbu pro regionální a mezinárodní mír a bezpečnost. Toto téma bude „na pořadu dne“, až tento týden pojede americký ministr zahraničí Antony Blinken do Číny, řekl v pondělí tisku mluvčí ministerstva zahraničí Matthew Miller.


Pchjongjang označil cvičení za „jasný varovný signál“ pro své „nepřátele“ a obvinil je z „vojenské konfrontační rakety“. Společná cvičení amerických a jihokorejských vzdušných sil, která mají pokračovat až do 26. dubna, provedla v průměru sto bojových letů denně, přičemž se ani nesnažila zakrýt jejich „extrémně provokativní a agresivní povahu,“ tvrdila KCNA.
RT

sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
stan
23. 4. 2024 12:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko, Čína, S.Korea, Irán a možná i Indie. Myslím, že tenhle blok je v tuhle chvíli nad možnosti Západu.Evropa je už jen takovou podržtažkou USA, bez nějaké výrazné ekonomické síly. A TEN SEŠUP BUDE POKRAČOVAT.

ModrýKlokan
23. 4. 2024 12:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Císař Čongun se s těma anglosaskýma vopicema nepáře. To je asi musí děsně sejřit. Kdyby to nebylo tak nebezpečné pro zbytek světa, tak je to dokonalá komedie: Jak západním nabobům lítají nad hlavou bambusové rakety z pralesa. :-D)))))

Frank
23. 4. 2024 13:15
Ohodnotit příspěvek :
     

A když testuje USA, je v to v naprostém pořádku. Jenže Kim si z jejich protestů hlavu opravdu nedělá. To je totiž asi tak vše, na co se zločinecké USA a jejich poskoci zmůžou.

Vladisvět
23. 4. 2024 13:37
Odpovědět  Frank

Samozřejmě, protože USA testují za účelem ochrany demogracie a světového míru,

Ladislav 💤
23. 4. 2024 14:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Kime, prosím neplýtvej munici kdesi do moře, otoč to na západ na ty vymaštěnce anglány!
Tam testuj, těch fašounu je kolem habaděj! Žabožouti, Helmuti, Bruseráci i s Holandřiťama! Pak ty opilce Dany i s Fikama!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Antonín Körber
24. 4. 2024 08:30
Odpovědět  Ladislav 💤

..vem si mapu a podívej se,co je pro Koreu na východ a na západ..cílem je západ USA-Yelostone,to udělá svoji práci samo..

Slovák
23. 4. 2024 15:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Kim spacifikuje USAtana v Pacifiku a na Západnom pobreží, vrátane celeho Japonska…A iste pozná dátum Armagedonu, teda nukleárnej WW3, kde Rusko zničí USAtana a NATO do JEDNEJ HODINY-časovo!!! Všetko vo svete speje týmto smerom a všetci politico KoZa sa jednohlasne ” zbláznili” do nevídanej Rusofóbie a k jadrovej vojne s Ruskom!!! Ešte aj zavšivené a požidovčené Poľsko chce nukleárne zbrane na svojom zablšenom území….A nie sme ďaleko pred najväčším ” ohňostrojom” sveta= nukleárnych výbuchov zbraní hromadného ničenia….

Horňák
23. 4. 2024 16:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Je čas na koordinované odpálení raket a zničení západní pseudokultury.

Ladislav 💤
23. 4. 2024 16:44
Odpovědět  Horňák

👍👍👍👍👍👍👍

All
23. 4. 2024 19:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Před námi jsou mimořádně horké měsíce,extrémní hyce.A může za to všechno 0,04 % oxidu uhličitého ve vzduch a lidé,co moc podezřele dýchají a nechtějí nosit roušky.Horko horko,moc horko.Už roztává celé Gronsko a mohou za to prdy krav a všichni lidé,co se odmítli vakcinovat a porušili tím přísný zákaz myslet. Myslí,protože je k tomu navádí rusko spolu s čínou a ještě k tomu ten drzý Kim,hrůza sama.Možná,že nás zachrání Umělá inteligence,ta je ale už taky hezky mazaná,taky se učí lhát a podvádět.Jo,bude horko.

Lubek
23. 4. 2024 21:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Nedávno som sa dostal do takej debaty o Severnej Korei. Prakticky každý s kým sa o tom bavím vie, má jasno, že v Severnej Korei je diktatúra, teror, hlad, zaostalosť, bieda.
No a potom sa dotyčného spýtam, či bol on, alebo vôbec niekedy stretol niekoho, kto v Severnej Korei bol. Zatiaľ nikto.
No a tak sa spýtam, odkiaľ teda dotyčný vie, ako je v Severnej Korei?

Slovan
24. 4. 2024 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Vidím v živých barvách jak si Kim a spol zařvali ” Rachna kachna to to letělo”. 🤣🤣🤣🤣