Kedmi vysvětlil, jak skončí lodě NATO v Černém moři. Černé moře není bojiště, ale popraviště

Portál politpuzzle přinesl slova izraelského analytika Jakova Kedmiho, který okomentoval manévry NATO
v Černém moři. Kedmi uvedl, že v případě, pokud by lodě NATO ohrozily Rusko, setkají se s problémy,
o kterých se jim ani nesnilo.

NATO zkoncentrovalo v dubnu v Černém moři dvě skupiny svých lodí. V případě konfliktu může NATO všechny lodě v akvatoriu Černého moře odepsat, Rusko dokáže všechny lodě NATO zlikvidovat do 10 minut.

Podle Kedmiho jediné, co mohou lodě NATO v Černém moři dělat, je to, že mohou plavat v místech, kde je Rusům jejich přítomnost lhostejná. Násilím si prorazit cestu do Azovského moře však nebudou moci,
v případě konfliktu budou zlikvidovány ruskými raketami . 

“V Černém moři nemohou členové NATO udělat nic, jen umřít. Černé moře není bojištěm, je to popraviště, ve kterém budou okamžitě
v případě konfliktu všechny nepřátelské lodě potopené.
Ruské mořské i pozemní rakety, torpéda, letectvo vymažou flotilu NATO z mořské hladiny”.

USA nedokáží prodýchat skutečnost, že jim navzdory Majdanu 2014 Rusové vyfoukli před nosem Krym a na Krymu se nemohly vylodit americké síly. Pokud by Američané ovládali Krym – nepotopitelnou letadlovou loď
v Černém moři, mohli by ohrožovat i hluboké zázemí Ruska.
Rusko však díky Krymu, Sýrii a kontrole Bosporu a Dardanel svou jižní hranici zajistilo.

V USA jsou nervózní i kvůli nové ruské bojové strategické ponorce Belgorod, která se brzy stane součástí ozbrojených sil RF. Belgorod je určen k vypuštění podmořských dronů Poseidon s nukleární hlavicí. 
V případě konfliktu výbuch takového torpéda u pobřeží USA vyvolá obrovskou vlnu tsunami, která doslovně smete do moře celý hustě osídlený pobřežní pás.

K-239 Belgorod byla spuštěna na vodu dne 23. 4. 2019 a po potřebných zkouškách se stane součástí flotily ruských atomových ponorek. Ponorku Belgorod začali Rusové stavět v roce 1992, stavba pokračovala pomalu. Ale po ztrátě ruské ponorky Kursk se práce na Belgorodu obnovily v rychlém tempu. V roce 2006 byly práce na ponorce dokončené z 80%.

Potom Rusové věnovali pozornost jiným projektům, protože se rozhodli Belgorod dokončit za využití nejnovějších a revolučních poznatků, které ruští konstruktéři v letech 2005 – 2010 rozpracovali a také se objevila možnost vyzbrojit ponorku Belgorod nejmodernějšími raketami třídy Jaseň, což však vyžadovalo změny v konstrukci odpalovacích šachet. Na rozdíl od amerických předražených a často nefunkčních zbraní, jsou ruské vyvinuté moderní zbraně funkční, levné a jejich ničící potenciál je hrozivý.

Dne 23. 4. 2019 Rusové spustili Belgorod na hladinu, kapitánem ponorky se stal ruský zkušený námořní velitel Anton Alechin (kapitán 1 stupně). Ponorka již pokračuje v potřebných testech. Od roku 2020 bude Belgorod s Poseidonem na palubě hrozivou silou ruské vojenské flotily.

Rusové už mají k dispozici jaderná torpéda Status 6 s jaderným pohonem.
Tato torpéda jsou schopna nést nukleární hlavice, je možné je vystřelit na cíl z úctyhodné vzdálenosti. Uvedená torpéda představují špičku na světovém trhu a jsou problémem pro protitorpédovou obranu nepřítele, protože značnou část plavby dokáží plavat v hloubkách, kde je problematické je lokalizovat a natož ještě zničit. Jedno torpédo Status 6 s jaderným pohonem a s nukleární hlavicí zničí celou letadlovou skupinu USA.

Belgorod má na své palubě několik podmořských dronů, dokáže sbírat informace o mořských datech
a Američané se obávají, že Belgorod dokáže kontrolovat nebo zničit kabelové spojení USA s Evropou,
které leží nechráněné na dně Atlantského oceánu.

Video Belgorod v RJ:


https://www.hlavnespravy.sk/kedmi-vysvetlil-ako-skoncia-lode-nato-v-ciernom-mori-cierne-nie-je-bojisko-ale-popravisko/1737596

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
26. 4. 2019 00:06
Odpovědět  Janinna

Také si myslím,…jak by asi vypadl svět bez těhle zpráv?