nezařazené

Když létají třísky, kácí se les. Komentář Štěpána Chába

Solární baroni, velekněží i velkokrálové dřou bídu s nouzí. Výrobci solárních panelů z Evropské unie se už několik měsíců obrací na vedení unie, aby jim pomohlo s o polovinu levnější konkurencí z Číny. Několik měsíců odsouvané řešení vedlo až k možnému lavinovitému zhroucení byznysu se solárními panely. Teď, po několika měsících oné bídy a nouze, se solární uctívači Matky Gaiy a vlastních peněženek a jejich naditosti, dočkali. Bude se zasahovat. Všechny členské země se k tomu musí dobrovolně zavázat.

Začněme jedním prostým faktem, o který si lámeme v poslední době nohy den co den. Výroba solárních panelů je extrémně energeticky náročná. Rozhodně ve srovnání s Čínou, kde rostou uhelné elektrárny mnohem rychleji, než naše plány na rušení těch našich. A protože Čína má ekologii v globálním hledisku tak trochu na háku, má i levnou energii. U nás točíme mlýnkem v opačném směru. U nás co rozhodnutí, to zhoršení situace na energetickém trhu. Ostravská huť Liberty je toho krásným příkladem. Energeticky náročný průmysl jde prostě do stoupy první. Na řadě mohli být výrobci solárních panelů. Protože i jejich produkce je energeticky nesmírně náročná. Jenže to z ideologického hlediska nesmíme dovolit.

Jaké je řešení dle EU? „Členské země by se měly zavázat k několika možnostem pomoci solárnímu průmyslu, včetně zřízení státem řízených aukcí projektů na podporu výroby solárních panelů s přísnými environmentálními, inovačními a pracovními standardy,“ napsal k tomu zpravodajský server Politico. Z toho lze vyvodit jediné. Lít do kolabujícího průmyslu nekonečné množství peněz a za pomoci až absurdně greendealových podmínek prodeje panelů vyšachovat čínské firmy. Což jde číst jediným způsobem – ty nyní o polovinu levnější solární panely z Číny vlastně zablokujeme na hranicích Schengenu (s migranty to neumíme a umět nebudeme, však logicky, migrant není žádný panel z Číny) a budeme si moci kupovat jen ty dvakrát dražší s původem z EU. Pro lidi to znamená jediné – bude se dál chudnout vstříc greendealovému hrobu.

Kuriozita z Politica. Server Politico zmínil i odborníky, kteří kritizují Čínu. A je to věta kouzelná. Lepší než nějaké avada cedavra (pardon, čtu teď dětem před spaním Harryho Pottera, tak jsem toho plný, nějaké české hokus pokus by bylo jistě lepší). „Tato opatření by de facto zvýhodnila výrobce z EU před čínskými vývozci, jejichž výrobní procesy odborníci obviňují z porušování lidských práv.“ Nemáš-li argumenty (než ty, že bys zkonstatoval, že Green Deal je šílenost), dej do obvinění porušování lidských práv. No není ten svět legrační místo? Troufám si, možná trochu pomýleně, nadhodit otázku, jestli je Čína skutečně stále ve své tyranii v minulém století, nebo jestli její ekonomický rozmach nezpůsobil, že těch porušení lidských práv je méně a méně. Ona k tomu ekonomická prosperita prostě vede.

Podívejme se na to trochu pragmaticky a s ohledem na realitu. Dobrá, můžeme zkonstatovat, že hubíme svou planetu a že, jak napsal loni server A2larm, budeme letos v létě chodit v azbestových oblecích, abychom se neuvařili. Mám své vážné pochybnosti, ale ty dejme stranou a podívejme se na politiku Evropské unie.

V osmdesátých letech byl celosvětovým problémem freon v ledničkách. Fakticky a průkazně zvětšoval ozonovou díru a skutečně se stal ohrožením života na planetě. A všechny státy světa se dokázaly, i přes existenci železné opony a velké řevnivosti velmocí, prostřednictvím OSN dohodnout na tom, že freon přestaneme používat. K čemu jsme se celosvětově dohodli, to jsme celosvětově také provedli. Freon ukončil svou čtvrt hodinu slávy a odebral se na smetiště dějin. A jak potvrzují vědecké poznatky, ozonová díra se s jistým zpožděním po našem celosvětovém rozhodnutí začala zacelovat. V roce 2019 byla nejmenší od počátku měření. Ač nyní se s ozonovou vrstou řeší problém letadel, která ji začínají spodinami zase otvírat. U freonů jsme se dokázali dohodnout.

Teď? Evropská unie oznámila svůj Green Deal. Sice se snažila dosáhnout celosvětové spolupráce a nastolení stejných podmínek, ale nebyla vyslyšena. (Už jen proto, že její moc a vliv očividně uvadá a světová ekonomika se začíná točit v jiných částech světa). Přesto nastartovala svůj Green Deal a odmítá z něho slevit. Na čemž se začaly přiživovat jiné ekonomiky. Počínaje naším spojencem USA, až po našeho ekonomického protivníka Čínu, nemluvě pak o Africe, která na našem chudnutí jedině zbohatne. Nikdo z nich nezavádí tak drakonická opatření jako Evropská unie. Naopak, USA přetahují firmy a společnosti z Evropské unie na své území. Nabízí násobně nižší ceny za energie, daňové zvýhodnění a bonusy s menšími enviromentálními pojapanostmi v legislativě. Čína na druhou stranu perfektně konkuruje levnou prací a levnými energiemi, nově i technologikým pokrokem. To, že výrobci solárních panelů v Evropské unii křičí, že je o polovinu levnější panely z Číny položí, mluví za vše. Nedokážeme konkurovat. A nedokážeme konkurovat právě proto, že jsme si tu zavedli pravidla, která nám to nedovolí.

Jsem tedy pro to, abychom začali s Čínou a USA soupeřit o to, kdo postaví víc uhelných elektráren? Ale kdeže. Rozumnější by přece bylo, aby se dohodl celý svět. Jako u freonu, který fakticky ohrožoval život na planetě. Pokud nedojde k dohodě, jen získáme status toho nejchudšího a nejpitomějšího kontinentu na planetě, který pro vlastní ideologické zaujetí zabil svou ekonomiku i prosperitu. Ale odvážil bych se jít ještě dál. Nepostavit politiku na zákazech a regulacích. Ale na vývoji. Na celosvětovém vývoji takových technologií, které sníží emise plánovaným způsobem a v plánovaném množství. Všimněme si těch často proklínaných devadesátých let v České republice. To byly roky, kdy jsme pro čistotu životního prostředí udělali za posledních třicet let nejvíc. I bez Green Dealu, ale za pomoci inovací. Není to lepší cesta?

Z logiky věci vyplývá, že naší snahou zachránit planetu, zničíme sami sebe. Nejdřív zavedeme taková opatření, která odtud vyženou průmysl. Ten, který tu zůstane, se bude dožadovat státních a unijních podpor. Začneme je více dotovat. To ke kolapsu povede ekonomiku států a tedy k masivnímu zvyšování daní, abychom mohli přeregulovaný průmysl dotačně utáhnout. Zároveň to povede k izolaci od zbytku světa, protože musíme náš prostor ochránit před násobně levnějším průmyslem třetích zemí. To povede k chudnutí obyvatel a k sociálním bouřím. To zase povede k volebním výhrám politických stran, které se s tím nebudou párat. To povede k naprosté destabilizaci v Evropské unii a k jejímu možnému rozpadu. Unijní politici ovšem odmítají ustoupit. Zachraňujeme planetu, vykřikují zpoz svého mesiášského komplexu. Ale použít takovou diplomacii, výsledkem které by byl celosvětový soulad v opatřeních, to už jsme zapomněli. My se radši izolujeme, planetě na chvíli ušetříme několik málo jednotek procent emisí, a pak to tady za velkého řevu zavřeme. 

Kuriózní je, že Čína může počkat několik málo let, až si zlikvidujeme vlastní průmysl, a pak na hromadě svého bohatství začít dělat skutečná ekologická opatření. Ale už bez konkurence z Evropy. Kuriozitu trochu kalí to, že Čína státy Evropské unie na kolenou nechce. Z jednoduchého důvodu. Na zbídačeném kontinentu nevydělá. A ona vydělat chce. Chová se kapitalističtěji než my. My už si jen tiše pobrukujeme internacionálu. Ale že se nám ty role pěkně prohazují, jen co je pravda.

Zdroje: Politico, Wikipedie

sdílet na

42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
10. 3. 2024 20:44
Odpovědět  josh-xy

6CO2+6H2O+energie slunce=C6H12O6(celulóza) + 6O2 tomu se říká v učebnicích chemie střední školy sekvestrace CO2 a tvorba stěn celulózních buněk, a přitom vegetace uvolňuje O2,….

1ha zdravého zapojeného lesa vytvoří ročně cca 6-10 tun O2 a stejné množství celulózy (zároveň lesy pohání velký koloběh vody z oceánů do vnitřních kontinentů) ze které rozložením při zpracování získáme další suroviny, hospodářská zvířata využijí různé sacharidy pro biologické produkty: potomky a mléko + maso

ModrýKlokan
10. 3. 2024 23:35
Odpovědět  josh-xy

Ty větrníky jsou snad ještě větší zlo než slunečníky a měsíčníky. Hezký video. Tak je potřeba.

Slovan
11. 3. 2024 07:46
Odpovědět  ModrýKlokan

…..právě že jim do toho Krakomor hází vidle, pak to tam takhle dopadá.
To si takhle jeden vyrazí do přírody na procházku a najednou bum a …….

Jan
11. 3. 2024 10:40
Odpovědět  josh-xy

V Nemecku se vyslouzile vrtulniky zakopavaji do zeme!

Slovan
11. 3. 2024 08:05
Odpovědět  josh-xy

Hezká facka. 👍

Jan
11. 3. 2024 10:39
Odpovědět  josh-xy

Levny transport skrze roury z Ruska zakazali. Tak ho dopravuji ted prekupnici lodemi, kteri spaluji miliony tun mazutu a vypousteji ho do ovzdusi. Rakovinotvorny sajraj z te nespinavejsi pohonne hmoty vypousteji do ovzdusi.
To ovsem klima lharum a hysterikum, politikum a mediim naprosto nevadi.
Soustreduji se na zabijeni prdicich krav. Ziju na vesnici a jeste jsem neslysel kravu jak prdi. A to mam dobry sluch. Co temhle uzitecnym zviratum jeste lhari prisiji a my pritom ani nedutame to je otresne!

Bety
11. 3. 2024 19:09
Odpovědět  Jan

Příroda je totiž to úplně poslední, co je zajímá. A díky médiím a prodejným vědcům prosadí
jakoukoli blbost.
Chtělo by to prosadit sledování toku peněz. Ale jak na to, když mají i soudce pod palcem?

ijn
10. 3. 2024 20:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Čína nemá idioty v čele jako státy EU,…. zejména ČR!!! To jsou v ODS samí slepýši a cynická nemehla??? Generální stávkou podpoříme všichni odpovědní občané ČR ZEMĚDĚLCE V dalším protestu i několika dennní,…!!!

Ponechat vládnout současné grázly bude stát hodně úsilí napravit fialové škody!!!

Standa
11. 3. 2024 06:53
Odpovědět  ijn

Nesmí se zapomenout. 23.3 Václavák! Odborové svazy, zemědělci, KOVO prostě všichni!!!!”

Slovan
11. 3. 2024 07:56
Odpovědět  Standa

A taky maminky, nebo těm rodičům je jedno, co do nich napíchali a teď se rozmáhá Černý kašel a Záškrt, který tu nebyl. No a jsme zase u toho!! Komouši tyto nemovi vymýtili a demokraté je zase obnovují. A každý soudný čtenář ví, že těch vymýcených nemocí je více. Třeba, pamatujete jezdící autobusy? Ty linkové nebyly.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
11. 3. 2024 06:59
Odpovědět  ijn

Blbiš ty škody rozhodně nenapraví…..

Mee Twoo
11. 3. 2024 09:32
Odpovědět  Pravdomluvny

ne? možná ne. a co jako? teď tam sedí banda, která ty škody aktivně o svý vlastní vůli působí a ještě je jí to málo. ale jasně, bacha na bureše, ten kdyby tam bejval byl místo nich tak by byl docela určitě mnohem horší .. v .. ééé .. něčem. nepochybně!

Pravdomluvny
11. 3. 2024 11:39
Odpovědět  Mee Twoo

Blbiš je stejná kurva jako Petro Fialenko Banderonacistovič.

Mee Twoo
11. 3. 2024 21:55
Odpovědět  Pravdomluvny

v tom s vámi těžko polemizovat, nicméně přesto vidím babiše jako o něco lepší volbu než fialu. na stupnici od 0 do 10 má fiala -1000000 a babiš jenom -950000.
ale, jak už jsem psal, hlavní rozdíl mezi nimi je, že babiš by možná mohl škodit, kdyby tam seděl, zatímco fiala tam teď sedí a dnem i nocí neúnavně generuje průsery, jeden za druhým.
odstranit fialu je právě teď mnohem akutnější úkol než se barikádovat před babišem.

Gales
11. 3. 2024 11:13
Odpovědět  ijn

Z Ajronetu – Ředitel ruské zahraniční rozvědky Sergej Naryškin v rozhovoru s Vladimirem Solovjovem prohlásil, že Rusko vyhraje nad kolektivním Západem ve chvíli, až budou osvobozeni všichni, kteří chtějí být osvobozeni! Se šéfem CIA má úzké vazby, které měly zůstat tajné! Rozborka Ukrajiny je tak podle všeho již v Kremlu hotová věc!

Před několika dny proběhl na 1. kanálu ruské televize exkluzivní rozhovor Vladimira Solovjova s ředitelem ruské zahraniční rozvědky SVR Sergejem Naryškinem a řeč se vedla o tajných službách a o válce na Ukrajině, včetně toho, proč tajné služby západních zemí mají v poslední době tak špatné výsledky. Celý rozhovor obsahoval několik zásadních bodů, přičemž ten nejzásadnější zazněl až na konci, když Naryškin odpovídal na to, kdy nastane ten okamžik, kdy Západ přizná, že válku proti Rusku prohrál. A šéf SVR na to odpověděl velmi zarážející a vícesmyslnou odpovědí, že ten okamžik nastane, až všichni ti, kteří chtějí být osvobozeni Ruskou armádou, budou osvobozeni, aniž by uvedl, jestli tím myslí jen Ukrajinu, anebo celou Evropu.

Autor
10. 3. 2024 20:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale co dlouhé komentáře:

  • věda je úmyslně zkreslována a neodpovídá ani zjištěným faktům, za všechny teorie Einsteina – svaté “zlaté tele” vědy
  • to vše je dokonce pravý opak toho, co by se mělo dělat. V historických dobách, kdy doslova a do písmene bujel život na planetě byl obsah skleníkových plynů mnohem vyšší, stejně jako “průměrné teploty”.
  • když už tak nepoužívat umělá hnojiva, ale přírodní, jenže … to je zemědělství
  • celá “západní “civilizace”” je v podstatě civilizací MALOMĚŠŤÁKŮ a ti nedokáží přemýšlet o ničem jiném než o majetku a penězích
  • degradace té “západní civilizace” došla k bodu, kdy se v celkem dohledné době bude muset “zbytek světa” rozhodnout, co s ní, protože Zápúasd bude vytvářet umělé hrozby celoplanetárního rozsahu a bude se snažit získat ztracenou moc zpět

Pokud Rusko – konečně pochopí, že cokoliv za organizace, instituce, spolky, banky, předpisy atd. vymýšlí Západ, že to vše patřčí opravdu už jen na smetiště dějin a vše se bude muset skutečně vytvářet jinak a znova. Dosud Rusko totiž jen reaguje na konkrétní potíže – sankce – ale Rusko může vyhrát celý boj jedině tehdy, když “vystřelí” rovnou do budoucnosti.

Albi
10. 3. 2024 21:48
Odpovědět  Peter 008

Nedávno jsem četla větu: “Západ se učil bojovat, ale myslet už ne“.
A podstata toho všeho – všude rozhodují politici nikoliv odborníci. A politici s odborníky dokonce žádná důležitá rozhodnutí nekonzultují, ani se jich neptají, natož aby si nechali něco vysvětlit. Ale jaký div .- při svém výhradním vzdělání ve “žvanivých” vědách, by stejně nechápali.

Podobné je to kupodivu v politice, kde by mohl stačit jen “selský rozum” – jako v případě rozhovorů ČR – SR.
Vláda bude se Slováky debatovat, až ti budou hovořit stejně jako Češi.
Ale bude to potom ještě debata? Nebo debata rovná se tupé vzájemné přikyvování?

11. 3. 2024 02:17
Odpovědět  Albi

Jo, málem jsem zapomněl. Dal jsem si to bokem, že až se objevíš, a až ted, před vypmutím de-bila, jsem si toho všim. Je to o těch malých krůčcích tady, a další tamhle, a tak. No, tak tady je další krůček – ten zvýrazněný:

RUSKO / USA: Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že Spojené státy „vypustily džina z láhve“, když obešly Radu bezpečnosti OSN a vedly vojenské operace v Iráku, Sýrii a bývalé Jugoslávii.

„Rovnováha světa se změnila. Musíme přebudovat mezinárodní právní řád, aby nám vyhovoval. Když se ukázalo, že ne každému se to líbí, co tím chci říct – události například v Iráku se tam stále dělaly bez sankcí RB OSN. V téže Sýrii, v Jugoslávii, tam nebyla žádná rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN. Samotné USA vypustily tohoto džina z láhve. 
Pokud to bylo povoleno jim, tak proč by jiné země nemohly chránit své klíčové zájmy stejným způsobem?“ zeptal se Putin.

https://cz24.news/vladimir-putin-usa-vypustili-dzina-z-flase/

Albi
11. 3. 2024 08:53

… 🙂

Slovan
11. 3. 2024 09:13

Taky vás rád něčím po ránu obdaruji, tuna jsem zase narazil na ptáčka zpěváčka. To je zase echt tajtrlík sádrový. Kde se furt berou. 🤣🤦‍♂️👎

Jan Šír: Válka je mír? Ti, co to říkají, používají orwellovský slovník. Snad je to jen nevědomostí – YouTube

Slovan
11. 3. 2024 09:31
Odpovědět  Slovan
12. 3. 2024 02:35
Odpovědět  Slovan

🙂

Tupý hulvát
11. 3. 2024 08:06
Odpovědět  Albi

Myslím,že spoléháním na jakési “odborníky”se chytáme stébla a myslíme hlavně ty NAŠE odborníky.Dnes už i odborná veřejnost je indoktrinovaná,zkorumpovaná strachem o granty,zotročená hypotékami a vyděšená,že když nebude výt s vlky,ostatní je vyženou,pomluví,znemožní.
Jaké odborníky máte na mysli třeba v e zdravotnictví?Ty co chtěli karantény a očkování jako diví,protože nemohli přiznat,že o virech nevědí skoro nic a někdo by se mohl ptát proč je celý život platil?Nebo tu druhou partu,která nejdříve vyčkávala a potom svými výroky zdiskreditovala i tradiční osvědčené očkování?
Takto bychom mohli hledat ty “odborníky”ve všech oborech,každá ideologie u moci DONUTÍ většinu odborníků k poslušnosti.
Změnit se musí systém a to je možné jen metodami,ke kterým je ještě daleko.

Pavel z Moravy
10. 3. 2024 21:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Ale žádnou internacionálu si nepobrukujeme. Vždyť tady v kapitalismu jde pouze a jedině o prachy. Evidentně nás mají v úmyslu okrást. Okradení a zubožení bez sociálních jistot zaručuje těm dacanům, kteří to zde řídí neskutečnou moc nad tím zbytkem populace. Overtonovo okno otevřeli, zjistili si, že se s lidmi dá skvěle manipulovat a budou uvádět do praxe další a další omezení, na které budou muset lidé ještě více otevřít své kešeně až je doženou k tomu, že ta populace bude nakonec i bez střechy nad hlavou, neb na udržení přístřeší nebude mít. To je tak průhledný plán jak tady tuto evropskou populaci dostat do kolen, že kdo to nevidí, tak je asi fakt hlupák. Obestřeli lid žvásty o klimatické nouzi, ale to udělali jedině proto, aby mohli z lidu vydojit ještě co se dá. Je jasné, jaká vrstva má z toho ze všeho profitovat. A solární baroni patří mezi ně. Koneckonců těch baronů, hrabat, knížat a králů se tedy vynořilo, poté co rozbili socík. No, když jim jde lid svým nezájem o svoji budoucnost na ruku, co jiného čekat. Ale internacionálu si Štěpáne nikdo nebrouká, kdyby ano, to by tady byl jiný fofr.

10. 3. 2024 22:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jojo, Pavliku. Až na to, že zrovna v Číně, o které je v článku řeč, je rovněž kapitalistickej systém. Ááále… tvrdě řízenej komunistickou stranou Číny. Bych nikdy nevěřil jak gumovej dokáže být, když je třeba, systém pojmů. Komunistickej kapitalismus – no, řekni, není to k pos-rání? Marxovi by z toho vypelichaly fousy. Což bych mu moc přál, už jenom za to pohrdání Slovany, které měl za primitivní nižší druh.
Ve skutečnosti nejde o nic jiného, než že čínští souzi dobře pochopili, kam to revoluční domino východního bloku spěje a zavčasu hodili vexl od ideologie do pragmatičma, takže tam ted pod značkou “komunismus” vládne pragmatický realismus, kdy kapitalismus musí sloužit vlasti a lidu a zpátky ni krok, jinak šup s tebou do lágru, a když jsi kór velkej lump, tak ta mašle ti sekne a orgány se šiknou. Jo, a pro hóóódně lidí, i z řad kovanejch souhů, jak jsem svého času zjistil, překvápko – v některém z těch Leninových spisů jsem četl jeho vyjádření, že není vyloučeno, že se ukáže být pro lidstvo jako vhodnější jiný systém než komunistický. Je to už sice přes čtyři dekády, co jsem to čet, ale vrylo se mi to do paměti a pak jsem tím sral kovaný soudruhy. Tehdá jsem si ale

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
10. 3. 2024 23:03

ještě pamatoval v kterém spisu přesně to stálo a na které straně, aby na mě souzi nemohli.
Oni Kitajci myslej a vnímaj jinak než my. Příklad.
Když měl Kissinger v 73tím schůzku z Maem, tak přišel na přetřes iTajwan. A Kissinger co jako Mao navrhuje; jaký řešení. Mao se zamyslel, a pak řek, že navrhuje, aby se jednání o Tajwanu o nějakej čas odložilo. A pídivej Henry chtěl vědět o kolik, o jakej čas by se to podle Maa mělo odložit. Mao se zase zamyslel, a pak řek, že tak zhruba o sto let. No, už se toho zlodědek nedožil.
Tím chci říct, že Čína uvažuje v jiných, než ve čtyřletých volebních dimenzích. Rusko ostatně taky – čtyřleté uvažování dle kozího modelu tam nevydrželo ani generaci a pak do toho hodili Putin a spol. zavčasu vidle dřív, než bude Rusko úplně cukrunt. Medvěděv se pak sice snažil seč mohl to zvrátit, ale… ale jdu od toho, bo je to teď ohromnej vlastenec a lidi mu to žerou.
Tohle ale anglosasové nikdy nepochopí, páč maj za to, že ode zdi ke zdi volební politika je pružnější než vláda (volené !!! – ne monarchie a pod.) autokracie, a že čím víc kuchařů a kuchtíků kafrá do vaření, tím rychlejš hotová a lepší polívka.
Tak. A jdu si doposlechnout Staňka.

Pavel z Moravy
11. 3. 2024 10:47

Tak díky, zase vím něco co jsem nevěděl, hlavně teď myslím toho Maa. Nu, i z toho důvodu je jasné, že Rusko potřebuje, aby Putin ještě to jedno období zvládnul a dokončil tu konsolidaci společnosti. Já věřím, že on na to má. Sám v tom již určitě nezůstane. Ta nová vzniknuvší elita ze specoperace na kterou spoléhá jako na vedoucí sílu společnosti by mu měla pomoci. Co ale bude zde, netroufám si odhadovat. Měj se.

11. 3. 2024 15:32
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pokud do dění u nás nezasáhne – at již přímo či nepřímo – vnější moc, tak si troufám odhadovat. Ale jen pro sebe. Pouze tolik – jen dvě možnosti.

ModrýKlokan
10. 3. 2024 23:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Autor si taky nechal vymýt mozek. Freony a ozonová díra byl také podvod západních korporací. Končil totiž patent na freony a tím jejich kšefty. Potřebovali přehodit na jinou “patentovanou” kolej a zostudit levnou konkurenci.

Nezapomeňme si všimnout, odkud je článek převzat. Z plátku Politico. Myslíte, že to je nějaká rozumná alternativa? Prd. Rádoby sofistikovaná podprahová propaganda globalistů, chazarských bankéřů a korporací.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
krtek
11. 3. 2024 00:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Už i mediální žumpa přiznává pomaloučku: https://medium.seznam.cz/clanek/milan-smutny-zazvonil-zvonec-a-pohadkam-o-ciste-elektromobilite-v-eu-je-konec-50719

Pijack
11. 3. 2024 08:14
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.youtube.com/live/GX9axjc3A_0?si=EW37DARHV_bpOg2b

Musíme začít přemýšlet, sakra.

Pravdomluvny
11. 3. 2024 13:55
Odpovědět  Pijack

A má mladej kluk pravdu

jmm
11. 3. 2024 08:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Za ty soláry na úrodných polí všechny co to dovolili zavřít a nejen to!Ty haly kolem prahy a kolínsku no strašné!

Pijack
11. 3. 2024 09:17
Odpovědět  jmm

Ta solární pole FVE neuvěřitelným způsobem ohřívají atmosféru. Nikdo z těch zelených mozků si netroufne na ty panely jednoduše sáhnout. Spálil by se. Funguje to jako rozpálený asfalt a beton. Teplo ze slunce nemá co absorbovat a ochlazovat vzduch v okolí. A tem počet FVE – všechno se to sčítá a teplota ovzduší stoupá. Takže za oteplování mohou částečně sami zelení teroristé. Ale vykládejte to zapáleným liberálním akademikům. Jejich mozky jsou naformátované jinak, než aby respektovali přírodní zákony.

Pavel z Moravy
11. 3. 2024 11:05
Odpovědět  Pijack

Jejich mozky jsou naformátovány na prašule. To je neuvěřitelný zisk, kterým si pumpují čmrdlíky do kapes. A hlavně jde o to, že každá nadvýroba s sebou přináší krize. A jak zachránit skomírající systém, než tím, že budu produkovat něco, čemu zhlouplá veřejnost uvěří. Takže nejprve obrovská masírka a ruku v ruce s tím tzv. nová technologie, která má na určitou dobu zachránit systém. Vezměme si za příklad zateplování paneláků. Ano, možná ten polystyren snížil náklady na vytápění, ale já si moc dobře pamatuji jak příjemně byl proteplený náš panelový dům, když se klasicky vytápělo, tepelná pohoda byla skvělá. Nyní po zateplení je ten dům prochlazený, to teplo není dostatečně naakumulováno, je to obrovský rozdíl ve vnímání teploty domu. A to již nemluvím o recyklaci toho materiálu, co to přinese. A nedovedu si představit co se děje s tou fasádou po zateplení, když tam třeba zatéká. To je třeba i případ našeho domu. Ale většina to nevnímá, jim to je jedno. Jsou i takoví, kteří říkají, že to vše jde z fondu oprav a těm některým nedochází, že na ten fond si přispívají oni sami. Takže ten kšeft se zateplením a plastovými okny byl dáreček pro obohacení určité části společnosti, ještě k

Pavel z Moravy
11. 3. 2024 11:20
Odpovědět  Pavel z Moravy

tomu s pracovní silou, alespoň u nás tenkrát polskou, tedy mnohem levnější. Nu a ten kšeft již skončil, je zapotřebí rozjet něco nového. Jak jinak zachránit skomírající ekonomiku než vypumpovat z lidí další prašule i když ty by se mohly třeba raději investovat do vzdělání a zdraví. To vše se děje s jasným úmyslem, aby se jedni nažrali a druhým zůstali oči pro pláč a holé prd.ele. Vy co máte domky máte asi bydlení dražší, protože u nás tedy těch paneláků je samozřejmě výhoda centrálního vytápění atd. Prozatím vás ale nikdo nemůže donutit, abyste si nainstalovali plastová okna a olepili dům polystyrénem. On má tepelnou izolaci, to ano, tepelná pohoda se ale ztrácí. Podle mne a i podle nějakých údajů, které jsem kdysi četl je mnohem lepší sklolaminátová vata. My jsme ji měli na jedné straně domu a byla i po 20 letech dobrá, ale společenství se shlédlo v polystyrénu neb to měli všichni v okolí a tak funkční vatu sundali a nalepili polystyrén. Píši to proto, abych ukázal jak se manipuluje s lidem. Takže i když to máte dražší, buďte rádi, že si prozatím o svém rozhodujete sami.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
13. 3. 2024 16:26
Odpovědět  Pavel z Moravy

My jsme zateplili barák minerální vatou a je to v pohodě. A topíme na 19 až 20 stupňů a když dýl sedím, hodím přes sebe deku.

Četla jsem, že pod polystyrenem zdi nedejchaj a vlhnou a taky se pod ním dělá plíseň. Nicméně tomu zas až tak nerozumím, operuje se tam mně neznámými pojmy.

Boomer
13. 3. 2024 17:05
Odpovědět  katango

.. vlhnutí pod polystyrenovou tepelnou izolací je důsledkem nevyřešených problémů s izolací zdiva proti vlhkosti před samotným zateplením. Zní to složitě, ale polystyren nepropouští vlhkost dovnitř ani ven, tudíž zdivo vlhké u před jeho montáží se orosí, u suchého zdiva to hrozí jen v případě nedostatečné tloušťky tepelné izolace, díky níž “rosný bod”(teplotní bod kondenzace vodní páry)zůstane ve zdivu, správně dimenzovanou tloušťkou izolace má být posunut do profilu izolačního materiálu.
Tyhle patálie jsem v představenstvu společenství vlastníků musel řešit se stavební firmou při zateplování paneláku, odrbávali to jak se dalo.
Zkušenosti se mi hodily o pár let později při stavbě domu, volil jsem takový typ zdiva a jeho tloušťky, abych se zateplování vyhnul. A rok po kolaudaci, včetně tepelného štítku budovy ti šmejdi zase posunuli normy pro jednotlivé kategorie, čímž mě posunuli o stupeň níž. Ale ja už na nich jeb*m…

Dnes už jsou na trhu i prodyšné polystyrenové izolace(Open system..), zjednodušeně je izolační deska jak od červotočů prožraná, dírka vedle dírky, něco málo vlhkosti propustí tam a zase odvětrá zpět při změně teploty a tlaku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
13. 3. 2024 18:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

Tak co se týče životnosti je to přibližně stejné, za předpokladu kvalitně odvedené práce. Polystyrén není dobré dávat na vlhké zdivo to jako ne. Jedině když už tak vatu. Dobré je moc vlhké zdivo “podříznout”. Finančně nákladná věc. Nebo Kolem baráku vykopat drenáž a odvést vodu. Obvodní i středové zdi se mohou při podlaze aplikovat drenážní trubky cca 10 cma vyvést ven, aby tam vznikla cirgulace vzduchu. To už věděli v době Kamenné. Do omítek se mohou použít různé sanační omítky, které mají podle mě cca 8 let funkčnost. Jó a také prý je lepší (říkají prodejci) černý polystyren. Teď jsem zaznamenal, že dělají desky z technického konopí. Léta praxe, nemám to z Googlu. Jinak když mohu rád poradím. 😊🙋‍♂️

Ladislav 💤
11. 3. 2024 11:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Upozornění: infokurýr.

„ Nepodporují nás kluby, spolky, strany ani jiné lobbistické skupiny. Ani Putin nám neposílá ruble. Všechny články jsou zdarma a nemusíte se do nich registrovat. Neprovozujeme žádnou reklamu, nebudou vás obtěžovat otravná vyskakovací okna ani nejste nuceni deaktivovat blokování reklam, takže potřebujeme vaši pomoc jen v tom, aby jste co nejvíce sdíleli naše články s ostatními čtenáři a přáteli.“

Děkujeme Vám za dlouholetou přízeň a těšíme se na další společná léta informační osvěty!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$