Kdo “otrávil” americké strategické zásoby ropy?

Přibližně jedna třetina amerických strategických zásob ropy byla bakteriálně kontaminována.

Je dobře známo, že Venezuela je na prvním místě na světě, pokud jde o zásoby ropy. V roce 2017 byly zásoby odhadovány přibližně na 300 miliard barelů ropy. Při současné úrovni těžby této ropy, budou zásoby stačit
na 341 let. Proto se Venezuela často nazývá “Saúdská Arábie Latinské Ameriky”.

Nedávno do amerického tisku unikly zprávy o špatném  stavu ropy, která je ve strategických rezervách Spojených států. Zájem o tuto problematiku vznikl v souvislosti s tím, že Spojené státy plánují převést
na světový trh asi šest milionů barelů, aby se zabránilo prudkému nárůstu cen, a to kvůli omezení vývozu íránské ropy. …. Od 1. května končí shovívavost USA vůči zemím nakupujícím ropu z Íránu.

Podle dostupných informací, v březnu Írán vyvezl asi 1,7 milionu barelů ropy denně. Spojené státy si stanovily cíl snížit íránský vývoz ropy na nulu.

Agentura Bloomberg uvedla, že ropa ve strategických rezervách Spojených států “je otrávená”:
byla znehodnocena jedovatým sirovodíkem. Agentura se o tom dozvěděla od ropné a plynárenské společnosti Exxon Mobil. Tato společnost získala v létě 2018 dávku surovin ze strategických rezerv USA.
Ukázalo se, že obsah sirovodíku v nakoupené ropě je 250krát vyšší než povolují technické normy.
Navíc je sedmkrát překročena úroveň smrtelného nebezpečí pro člověka.

Tyto suroviny vyžadují dodatečné čištění, což způsobuje dodatečné náklady. V současné době však neexistuje žádný prostředek, který by mohl zastavit růst sirovodíku v ropě. Bakterie, které ho produkují, se rozmnožují a sirovodíku je stále více a více.

Dnes je již známo, že mluvíme o „otravě“ úložiště Bryan Mound, které je největší ze čtyř amerických úložišť.
Jeho zásoby jsou 250 milionů barelů ropy, což je třetina všech strategických rezerv USA. Kromě toho, reálná situace v dalších úložištích je stále neznámá. Informace o problémech v Bryan Moundu se objevily, teprve
když naftu dali na prodej.

Nyní je zřejmé, že i z tohoto důvodu se Spojené státy pokoušely o převrat ve Venezuele, a vzhledem ke stavu jejich strategických zásob ropy je nepravděpodobné, že se vzdají svých plánů.

Ještě v sovětských dobách bylo známo, jak vypěstovat  speciální bakterie, které by mohly způsobit, že ropa bude nevhodná. Vyvstává otázka:
je „otrava“ strategických ropných rezerv USA přirozeným nebo uměle spuštěným procesem?

http://www.iarex.ru/news/65961.html

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
19. 4. 2019 08:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Nyní je zřejmé, že i z tohoto důvodu se Spojené státy pokoušely o převrat ve Venezuele, a vzhledem ke stavu jejich strategických zásob ropy je nepravděpodobné, že se vzdají svých plánů.