Kdo má prospěch z odhalení jmen vrahů MH17?

Všechno na světě je propojeno, takže začnu ze široka. 

Jakmile vášně kolem Nord Stream-2 utichly a přestěhovaly se do nezajímavých debat o podmínkách jeho spuštění, pozornost evropské veřejnosti se prostě musí někam nasměrovat, přičemž na neméně ambiciózní mezinárodní procesy. 

V tomto ohledu, aby se myšlenka příliš neroztěkala, přicházejí na mysl tři nadcházející události, v mnoha ohledech mimořádně zajímavé jak samy o sobě, tak ve svých důsledcích.

1. Brexit.

2. Normanský formát.

3. Ukončení vyšetřování havárie MH17 a plánovaný mezinárodní soud v Haagu v březnu 2020.

Pokud jde o Brexit – zde bude všechno tak, jak bude, budeme čekat a uvidíme. Zde tedy není co psát, jsou na to jiní solidní specialisté a ti už se potí.

Normanský formát je mnohem blíže, takže o něm trochu podrobněji.

Je jisté, že se toto setkání uskuteční, a to nejspíš ještě letos. 
Očekávání a naděje jsou velké, ale ne u všech. 

Ta největší – u prezidenta “nezávislé” Ukrajiny, protože pro něj, jako pro nikoho jiného, ​​je to nejosudnější podstata toho, co bude zaznamenáno o jeho činnosti v knihách historie. Pouze v případě úspěchu, a to i podmíněného, ​​bude schopen bez osobních kataklyzmat vydržet do amerických voleb v roce 2020, aby mohl dále (v závislosti na výsledku voleb) upravit svou jevištní roli prezidenta. 

Stejně jako s „Nord Stream“ – je zjevně minusem Zelenského, který zklamání nemohl skrýt :

“Toto je geopolitický problém.” Otevřeně vám řeknu, že to posiluje Rusko a oslabuje Evropu.“

Pojďme ocenit: „ne příspěvek“… konečně, trochu politicky vyrostl, přinejmenším rétorikou, a dočasně přestal mluvit o absurditách. A přestože triviálně zaměnil ekonomiku s geopolitikou, diplomaticky delikátně a pevně dokázal naznačit Evropě, že Ukrajina je stále Evropa, a Dánsko nastavilo Ukrajině celé evropské bratrství.

A teď se přesuneme k havárii letu МН17, ke kterému nás vede právě Dánsko, které několik let hrdinně „drželo obranu“ a najednou zrušilo všechny naděje progresivní veřejnosti.

Jaké je zde spojení? Správně se ptáte a máte stoprocentní pravdu ve své pochybnosti. 

Mým úkolem je ukázat skrytou podstatu, věci někdy nejsou tak nesmyslné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Navíc Die Welt zrovna tak logicky snadno a nenuceně provedl stejnou operaci a prohlásil dánské rozhodnutí za vítězství Ukrajiny.

Všechny tyto a podobné interpretace jsou však důležité pouze z toho hlediska, aby bylo možné ukázat bezmocnost logiky jako vědy. Proto budu pokračovat úplně ne logicky a pro začátek se pokusím diagnostikovat rozhodnutí Dánska: 

Donald Trump – to je z mého pohledu nejsprávnější diagnóza. 

Stejný Trump, který ohýbal Evropu svým „plynovým vydíráním“ a v důsledku absence jakýchkoliv zábran kreativně přeškrtl nejen vyhlídky na zaoceánské plynové vydírání, ale také v pravém světle ukázal skutečný postoj Spojených států ke Starému světu. 

Není nutné zde připomínat úmysl Spojených států uvalit sankce na nejdůležitější a největší evropské koncerny spojené s ruským plynem…. Stejně tak není nutné zkoumat pod lupou jeho záměr o nákupu Grónska …

Jdeme dál.

Trump už fakticky zahájil volební kampaň, je nezbytné, aby porazil Bidena a celý ten demokratický gang. 
Zejména v situaci, kdy soupeři dokonale rozumějí sázkám a ostře mobilizují variantu impeachmentu, i když
k tomu neexistují důvody. 

Pro Trumpa je vyšetřování ukrajinských machinací svého soupeře z řad Demokratů sice argumentem, ale upřímně řečeno, trochu slabým. V každém případě korupční epizoda, která staví celou Ukrajinu do situace alarmujícího očekávání volebních výsledků (a možné obžaloby), pro Spojené státy neznamená téměř nic,
a proto je zapotřebí mnohem významnější agenda. Taková, která položí nejen Bidena, ale i celou předchozí administrativu, která opravdu dělala věci nepředstavitelné.

Ale agenda, podobná prázdným argumentům demokratů vycucaných z prstu, i když na této prázdnotě je spontánně postaven impeachment, tak taková není dobrá. 

Trump potřebuje asymetrickou odpověď, která je právě za okolnostmi havárie letu MH17.

Zde je nutno pochopit:
žádné tajné tajemství o sestřeleném Boeingu neexistuje a nemůže být. 
Všichni, kteří mají znát, tak ti znají skutečné důvody a skutečné viníky. 

Zde nemá cenu hovořit ani o  německém detektivovi  Josephu Reshe, ani o filmu novináře Christopha Lehmanna, ani o postoji Malajsie a už vůbec ne o korespondenci a fotografiích ze sociálních sítí na pozadí bezprecedentní politizace tohoto problému, … podobně jako politizace Nord Stream-2.

Všechen tento rozruch mizí na pozadí demonstračního mlčení Ruska, které se ani nezajímalo o koupi některých důkazů Reshe.

Opakuji: Každý, kdo to potřebuje ví všechno a má ve svých rukou satelitní snímky, nahrávky konverzací,
jakož i jména zákazníků a interpretů. 

Dříve nebo později bude vše položeno na stůl, na správném místě a ve správný čas. 
Jedinou otázkou je – kdo to udělá a jaké z toho budou důsledky.

Pro Rusko dnes není důležité, zda samo pojmenuje pachatele, nebo zda to udělá někdo jiný. 
Výsledek bude stejný – přiznání nevinny Ruska a obvinění pachatelů.

Protože však téma získalo geopolitickou konotaci, mělo by být pochopeno:

pro Spojené státy obecně a zejména pro Trumpa je tato otázka nesmírně důležitá.

Obecně je uznání neviny Ruska a z podnětu Ruska samozřejmě buď přímým, nebo nepřímým přiznáním viny Spojených států, které budou muset vinu shodit na Ukrajinu, což také určitě udělají. 

To je však (přinejmenším) silná reputační rána a v mnoha ohledech nezvratná pro celou Ameriku i pro jejího prezidenta, bez ohledu na jeho osobní nevinnost.

Na druhou stranu, pokud Donald Trum sám prozradí důkazy, pak je zaručeno, že v nadcházejících volbách porazí všechny své soupeře, pohřbí jejich sny o impeachmentu a znovu vítězně vstoupí do Bílého domu na bílém koni. A zároveň pošle na doživotí někoho do vězení, čímž minimalizuje ztrátu reputace, která samoz-
řejmě bude, ale v mnohem mírnější formě.

Jenom tato druhá varianta je nepochybně prospěšná pro obě strany, jak Rusku, tak i Spojeným státům (včetně Trumpa osobně), které pak ukáží celému světu, jak se mají přiznávat chyby a očistit se od nich před celým světem. Navíc materiální náklady ve formě nadcházejících kompenzací pro americký tiskařský lis neznamenají nic a jejich platba pouze zvýší autoritu.

PS:
Samozřejmě chápu poněkud idylickou povahu popsaného scénáře, při vědomí jeho pravděpodobnostní povahy. Zároveň však mám závažnou trumfovou kartu – a tou je extrémní nepředvídatelnost prezidenta USA, který v nějakém nevyzpytatelném stavu najednou šlápne na kuří oko buď Nizozemsku (jako to učinil s Dáns-
kem), nebo celé EU jako celku. 

Poté budou spravedlivě rozhořčeni a nakonec se rozhodnou přestat skrývat tajemství havárie letu MH17. 
Nebo spíše ho nechají jít po jiné trajektorii, umožní a přenechají vyšetřování Malajsii a možná i Rusku.
A tím si zachránili tvář.

Pro Rusko je vhodná jakákoliv varianta.

A pro Trumpa? Jenom jedna, výše uvedená, ke které je alternativou impeachment. A politická smrt.

Alexander Dubrovskij
http://www.iarex.ru/articles/72058.html

sdílet na