Kdo jinému jámu kopá – nauč se programovat!

Když Bakala definitivně rozkradl Ostravsko-Karvinské doly až ke krachu, jeho vlastní noviny nadšeně reportovaly : “Horníci se teď učí programovat” – jakože hlupáci, kteří zatím jenom kilometr pod zemí na hřbetě tahali metrákové důlní výztuže – konečně začnou dělat něco pořádného. Skoro se mi chce nechat diskusi otevřenou, aby se případně přihlásil vyhozený havíř, kterého to programování dnes živí.

OK takže si řeknete : je to populistická blbost. Bakala, který kradl, a stát, který mu kradení umožnil si dělali alibi, jakože rozkrádačka je “restrukturalizace“, která je OK.

Je pozoruhodné, že tato blbost nevznikla v Česku.
Naopak, když se v USA zavírala jedna ocelárna za druhou, protože indická ocel od Mittala je lacinější, nebo když se zavíral jeden uhelný důl za druhým, protože jim EPA ( americká agentura ochrany přírody ) neprodloužila licenci – bylo to velice podobné.
Tedy zorganizoval se kurs “programování“.
Absolventi z 99% místo v počítačové branži nenašli, kvůli konkurenčnímu tlaku “opravdových ajťáků“, kteří místo v šachtě vrtali se v počítačích už od děcka. V novinách vyšla řada pohrdavých článků ve stylu :
nemají vůli jít za americkým snem” a celá věc zase utichla.

Pak se v oblasti horníků rekvalifikovaných na programátory nedělo mnoho let nic.
Počítače bujely, Internet prošel prvním a blíží se do druhého krachu.
Sociální sítě narušily informační monopol “intelektuální elity“.
Ba dokonce “programátoři z hutí a šachet” konečně využili své dávné rekvalifikace, protože se spojili na Facebooku a zvolili Donalda Trumpa prezidentem USA.
Výsledkem je masakr : “studená občanská válka” v USA ve stylu :
vidláci proti lepším lidem“.

Novináři zahodili dobré mravy, nezávislost, pravdomluvnost a bojují na straně “lepšich lidí” takže “druhá strana” – hlupáci a vidláci, jejich noviny ani televizní stanice téměř nesledují.
Třeba kdysi slovutné CNN ( díky jí a Normanu Schwarzkopfovi jsem se naučil anglicky ) poklesla sledovanost o 41% jen za rok 2018! Takže bývalé zpravodajské impériun č. 1 a dodnes hlavní zdroj “informací” pro naše média, předstihují i kabelové kanály pro kuchařky a domácí kutily na penzi.

OK, v Americe nikdo nežije ze zákonem vymáhaných koncesionářských poplatků, takže když média lžou, sledovanost klesá, inzerce nevynáší a přijde krize.
Přesně to se stalo. A výsledkem je, že asi 1000 novinářů z médií jako je New York Post, Huffington Post, BuzzFeed a dalších dostalo 24.1.2019 padáka.
To se samozřejmě nedá srovnat s desítkami tisíc vyhozených horníků a hutníků, nicméně sociální sítě se zaplnily dojemnými historkami typu :
Jsem redaktorka s 10letou praxí v psaní o genderové nerovnosti, kdo mě vezme do práce ?
Co se stalo místo nabídky práce ?
Vtipálci, v Americe označovaní za “fašisty“, začali těmto lidem doporučovat:
nauč se programovat“, případně :
jestli nemáte alergii na čistící prostředky na záchodové mísy – beru vás okamžitě“, atd.

Pozoruhodné je, že horníci, když se zdráhali předělat se na ajťáky – byla to jejich vina.
Genderové novinářky“, když nyní dostávají vlastní medicínu se ukrutně rozčilují a je to vina někoho jiného. Patrně voličů Donalda Trumpa, protože lži a bláboly z jejich novin odmítali číst.

Ba dokonce po 3 dnech, kdy z “nauč se programovat” se stal hit sociálních sítí v USA – vedení Twitteru rozhodlo, že je to vlastně neslušné chování vůči ubohým žurnalistům a všechny, kteří tento “mem” šířili – nechali zablokovat.

A na závěr obvyklá “Kubáčova zlá otázka”: dnes je 10 dní od “velkého propouštění“.
Když si Trumpová nevzala do záplav gumáky – omílaly to naše noviny, jakoby přišla potopa světa.
Na druhé straně 1000 hrdinných bojovníků proti “fake news” bylo vyhozeno, protože se neumí uživit prací vlastních rukou ( mozku ). A přesto – slyšeli jste o tom zmínku kdekoliv na ČT nebo jinde v našich ( na 999% objektivních a pravdomluvných ) médiích ? Ale myslím, že jsem ten princip nevědomky popsal už posledně : bolševik téměř o všem mlčel, protože : “některé myšlenky mají schopnost zhroutit režim!”

Poznámka při posledním čtení : 
Podle nejnovějších zpráv, další mediální domy spočetly své loňské bilance a vyhozených je už 2100, což je asi 7% celkového počtu novinářů v USA.
Myšlení nad zprávami by se fakt mělo vidlákům zakázat!!

http://petr-kubac.blog.cz/1902/kdo-jinemu-jamu-kopa-nauc-se-programovat

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
15. 2. 2019 20:08
Odpovědět  Janinna

Také jsme si vzali dovolenou. Jseš prostě nepostradatelná;)

Administrátor
16. 2. 2019 00:18
Odpovědět  Janinna

Teď už jo 😉