nezařazené

„Katastrofa pro Zuckerberga“: proč Biden není spokojený s Facebookem

….”Mouřenín posloužil, mouřenín může jít”.

Americký prezident Joe Biden nazývá Marka Zuckerberga „hlavním padouchem“.

Nový americký prezident Joe Biden má negativní postoj k generálnímu řediteli Facebooku Markovi Zuckerbergovi. Podle jeho názoru si korporace dovoluje příliš mnoho a to, co se děje v jejích službách, je už dlouho mimo kontrolu. Podle zpráv médií se Biden chystá „rozdělit“ Zuckerbergovu společnost, což by mohlo znamenat vážné problémy pro Facebook.

Prezidentství Joe Bidena by podle BBC mohlo být pro Facebook katastrofou .

Na rozdíl od administrativy Donalda Trumpa, která považovala Facebook za „příliš liberální“, ale přesto si
s touto platformou dokázala udržovat dobré vztahy, a od administrativy Baracka Obamy, která byla
k Zuckerbergovi loajální, nový americký prezident považuje korporaci za „zosobnění zla.”

“Nikdy jsem nebyl fanouškem Facebooku, jak víte. A nikdy jsem nebyl Zuckerbergovým fanouškem , považuji ho za vážný problém,“ řekl Biden v rozhovoru pro New York Times v roce 2020 .

Vztahy mezi politikem a IT gigantem se vyhrotily poté, co na Facebooku začalo kolovat video vyšetřování případů jeho syna Huntera Bidena. 

V reakci na to Biden obvinil šéfa Facebooku, že přijal úplatek za „zveřejnění urážky na cti“.

Podle BBC má celý tým amerického prezidenta negativní stanovisko k miliardáři.

“Pokud jste si mysleli, že dezinformace Facebooku jsou problémem pouze během posledních voleb, počkejte, až zničí naši demokracii v budoucnu,” napsal mluvčí Bill Russo.

“Už není vítanou postavou na ‘koktejlovém večírku’. – Facebook je obecně považován za nejslavnějšího padoucha ze všech technologických monopolů, “ uvedla Sarah Miller, ředitelka projektu American Economic Liberties Project, která je členem Bidenova týmu.

Demokratická strana USA viní společnost Zuckerberg Corporation z událostí roku 2016, kdy republikáni využili služeb britské poradenské firmy Cambridge Analytica k určení publika voličů na základě údajů ze sociální sítě. Předpokládá se, že to byl rozhodující faktor vítězství Trumpa ve volbách.

Stojí za zmínku, že nyní, když se Biden stal prezidentem, může provádět změny v legislativě, což může výrazně ovlivnit IT sféru a zejména Facebook, což se mu nelíbí.

Nejviditelnějším problémem je zrušení § 230, což Biden opakovaně uvedl. Je to právní předpis, který naznačuje, že společnosti jako Facebook nenesou odpovědnost za to, co jejich uživatelé zveřejní.

Podle BBC by toto rozhodnutí mohlo být pro Zuckerberga katastrofou.

Kromě možného zrušení § 230 čelila v loňském roce korporace Zuckerberg také obvinění z nelegálního udržování monopolu.

Protimonopolní žalobu podali právníci 46 států USA a Federální obchodní komise [FTC]. FTC rovněž uvedla, že uvažuje o „zrušení předchozích akvizic společností Facebook a Instagram a WhatsApp“, což by mohlo vést k rozpadu firmy.

A zjevně k tomu může přispět Biden. 

V roce 2019 uvedl, že rozdělení společností, jako je Facebook, je něco, co je třeba brát velmi vážně.

Podle agentury prezident Biden dokonce uvažuje o vytvoření protimonopolních zákonů speciálně určených k obnovení konkurence v technologiích, takže lze v budoucnu očekávat další střety mezi americkým prezidentem a Markem Zuckerbergem.

“Myslím, že Bidenova administrativa bude při prosazování antimonopolních zákonů proti IT společnostem docela agresivní,” řekl Jamil Jaffer, expert na právní média.

To není překvapující! 

K moci se dostali pomocí IT korporací, což znamená, že od nich pochází potenciální nebezpečí. 
Co když jednoho dne mouřenín půjde proti nim!?

… vypadá to, že Google už také může přemýšlet o tom, co bude dál. 

Přicházejí zajímavé události, nejspíš nuda nebude.


https://bit.ly/2MGiJCA
https://bit.ly/3t8bDrw

sdíletj na