nezařazené

Katar zastavil několik dodávek zkapalněného zemního plynu do zemí EU

Katar zastavil několik dodávek zkapalněného zemního plynu do zemí EU

MUDr. Ivan DavidKatar informoval některé evropské zákazníky o zpoždění dodávek zkapalněného zemního plynu (LNG). V poslední době musely být lodě z Blízkého východu přesměrovány přes Mys Dobré naděje, aby se vyhnuly případným raketovým útokům v Rudém moři. To povede k prodloužení doby přepravy o dva týdny a zvýšení cen. Podle zprávy Bloomberg Katar odložil několik svých dodávek zkapalněného zemního plynu do zemí EU s odkazem na eskalaci napětí v Rudém moři.

Katar, druhý největší světový vývozce LNG, informoval některé evropské zákazníky o zpoždění dodávek a přeplánování některých zásilek. V poslední době musely být dodávky z Blízkého východu do EU přesměrovány přes Mys Dobré naděje, aby se předešlo případným raketovým útokům v Rudém moři, čímž se cesta prodlouží o dva týdny. Tyto okolnosti vyplývají ze skutečnosti, že USA a Spojené království pokračují v útocích v Jemenu na obranu Izraele. Minulý týden se Dauhá rozhodlo odklonit tři své tankery na LNG, aby upozornilo na nedávné bombardování Jemenu ze strany USA a Spojeného království.

Alternativní trasa zahrnuje cestu kolem Mysu Dobré naděje poblíž Kapského Města a poté přes západní Afriku – mnohem delší a dražší trasa. Nejméně šest katarských nákladů určených pro Evropu již bylo nasměrováno na plavbu kolem Afriky.

Delší tranzit kolem Mysu Dobré naděje poté, co obchodní lodě opustí Rudé moře, má už nyní větší dopad na ostatní lodě, které jsou v přístavech k dispozici pro vyzvednutí kontejnerů, než pandemie koronaviru. Vyplývá to z nejnovějších údajů přední námořní poradenské společnosti Sea-Intelligence, uvádí televizní stanice CNBC. Data ukazují, že k plavbě kolem Mysu Dobré naděje potřebují lodní společnosti jednu nebo dvě další lodě, aby nahradily zpoždění.

Obzvláště závislé na dodávkách LNG v Evropě je Německo poté, co Berlín ukončil své obchodní vztahy s Moskvou. Podle informací z vládních kruhů se chce Berlín zúčastnit vojenské operace v Rudém moři s fregatou Hesensko – za předpokladu, že Bundestag vydá po dokončení plánování EU odpovídající mandát.

Bombardování Jemenu je tedy zjevně vysoce efektivní záležitost, která s určitostí zabrání uzavření trasy přes Rusé moře, jak avizovaly Spojené státy a Velká Británie před začátkem bombardovací kampaně.

Houthíové v Jemenu už týdny ve velkém útočí na lodě v průlivu Báb al-Mandab, aby jim zabránili proplout do Izraele. Hnutí Houthí má podle svých prohlášení za cíl napadnout podporovatele války v Gaze, Spojené státy, tím, že ohrozí západní dodavatelský řetězec přes Suezský průplav a přinutí Izrael vyhlásit v Gaze příměří.

Ztráty na civilních životech v Gaze už dosahují nejméně 25 000 lidí za 90 dní, ale pokud nějaký aktér v regionu naruší lodní dopravu v Rudém moři, aby přiměl Izrael souhlasit s příměřím, USA a NATO začnou bombardovat.

Bombardováním Jemenu také Izrael dosáhl svého cíle vtáhnout USA do blízkovýchodní války. Izrael v současné době pracuje na rozšíření války v regionu, aby odvrátil pozornost od selhání IDF v Izraeli 7. října a fakticky neúspěšné vojenské operace v Gaze. Na rozdíl od Gazy je Jemen dostatečně velký na to, aby dál narušoval lodní dopravu v Rudém moři raketovými útoky. Nejnovějším leteckým úderem USA znovu vystavují nebezpečí i své vojáky v Iráku a Sýrii s ohledem na možné odvetné útoky milicí loajálních Íránu.

sdíletj na

15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
25. 1. 2024 19:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Když se daří tak se daří……

Velitel
25. 1. 2024 20:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Katar jsou taky pěkní kolaboranté , kdyby měli koule zastavili dodávky plynu do EU a komukoliv kdo podporuje židy o doby než si židy zklidní. Kdyby se přidali další muslimští dodavatelé ropy a plynu, EU by brzy začal hledat odborníky na konečné řešení židovské otázky.

Administrátor
P.A.Semi
25. 1. 2024 20:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Ze strany Iránu a Ajatoláha to je dobrá taktika, jak ochránit Iránský lid před odvetou, a zároveň se pomstít Israeli a USA za všechna ta příkoří, která jim dlouhodobě působí…
Tedy místo vlastního útoku dodávají zbraně různým zuřivým kmenům…

Kozom*d ručníkář umí dobře třímat samopalem, ale naváděnou balistickou raketu jim někdo dodal…

comment image

Jako což dělají obdobně i USA prostřednictvím CIA, že vyzbrojí různé zuřivce, místo aby si to někde vyřizovali oficiálně sami…

(k čemuž podotknu, že nevím, jestli jim konkrétně dodali tuhle Fateh 110, ale viděl jsem jinou fotku s podobnou balistickou raketou v Jemenu… to je důvod, proč tam Američané začali zasahovat…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
25. 1. 2024 20:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Noo Terminál v Rusku je také v háji…ten Amiteroristé zničili z Estonska…
Tak to je Evropa se svým Nacistickým kamarádíčkem z Londýna a Fašingtonu pěkně v řiti…

pedro
25. 1. 2024 21:42
Odpovědět  Veny232

Tak tomuto nerozumím.

25. 1. 2024 22:24
Odpovědět  pedro

Terminál na zkapalnění plynu v Rusku né? Zasáhla udajně Ukrajina…ale je to až u moře u Estonska…1000Kmod Ukrajiny…jak tam Ukrajinec dostal dron? Prostě Amicí snižují oběm kapalného plynu na trhu…aby mohli prodávat ten svůj…

pedro
26. 1. 2024 09:52
Odpovědět  Veny232

Dík.

Boomer
25. 1. 2024 22:16
Odpovědět  Veny232

..a který?

jiří
25. 1. 2024 22:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Ekologie jde stranou. Holandsko potřebuje plyn a ruský plyn chybí …
Ekologie jde stranou. Holandsko potřebuje plyn a ruský plyn chybí … (islamizace.cz)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
25. 1. 2024 23:42
Odpovědět  jiří

Pro to Ami teroristi s NATO utočí hlavně na tuto infrastrukturu…

unor 2022
26. 1. 2024 08:07
Ohodnotit příspěvek :
     

No coz, Evropa se jevi jako kontinent mentalne retardovanych cloveku v jejim vedeni.

Pavel z Moravy
26. 1. 2024 10:35
Odpovědět  unor 2022

S tím materiálem co řídí tuto Evropu, ale i se značnou částí populace to skončí v absolutní h sra.čkách. Bohužel, jaké generace zde vyrostly, takové to zde řídí. Není to ani šílenství co napadlo tento kontinent, to je skutečná debilizace.

Gales
26. 1. 2024 11:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

I na hnoji vyroste voňavá růže.Ale chce to čas.

Pavel z Moravy
26. 1. 2024 10:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Zkuste se na to podívat hlouběji, ne jenom povrchově. Je to další finta jak ožebračovat evropské spotřebitele. Vše se prodraží, určité kruhy více vydělají, evropský občan dále více zchudne a Evropa plně ovládaná amíckými kolonialisty se už nikdy nezvedne. Jestli byla hlavním cílem amíků likvidace spolupráce Německo – Rusko tak se jim to s tou jakousi růžovou bandou v Německu náramně zdařilo. Nu a my ” závisláci ” na německém ” koksu” jsme v prd.eli úplně. Jen ty Němce a to je nemám v oblibě vůbec nechápu. Takhle si nechat ničit vlastní a kvalitní průmysl. Jen proto, abych nechal vládnout pár růžovo – zelených magorů vyškolených jakýmsi kultem satanského spolku deviantů. To už fakt té dosti značné části občanstva hráblo? Myslím tím ty lepiče se k asfaltu a další. To mohou proboha takoví hňupové ovlivňovat chod státu? Tady to nemůže skončit jinak než totálním propadem do sra.ček, protože sra.čky se zde ordinují společnosti jako hlavní chod a společnost zatím drží jako hluchý dveře.

unor 2022
26. 1. 2024 11:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nemci jednomu pripadali jako pracovity a za vudci poslusne kracejici narod.
A ted ty projevy vzdoru.
Takze Cesi jsou uz posledni, kteri by rekli ‘tak takhle ne’. Smutne, smutne.