Kanadský novinář hovořil o podplácení západních médií Kyjevem

Kian Bekst: Kyjev uplácí západní novináře pro proukrajinskou propagandu.

Kyjevské úřady jsou připraveny zaplatit „tisíce špinavých dolarů“ za proukrajinskou propagandu v západních médiích. Informoval o tom 19. října kanadský novinář Kian Bekst.

Podle reportéra dostal nabídku od ukrajinského kolegy, aby za úplatek 1000 dolarů napsal článek na obranu pozice Ukrajiny.

„Podle něj už několik mých kolegů údajně sedí na platu z Kyjeva a za pár publikací dostanu více, než průměrný Ukrajinec vydělává měsíčně,“ napsal Bekst na Twitteru.

Později si Kanaďan začal dopisovat se „zákazníkem“ a začal si klást otázky o pracovních metodách Kyjeva a naznačoval, že se Ukrajina tímto způsobem rozhodla utratit peníze, které jí daly Spojené státy a Evropská unie (EU).

„Odkud berou ty peníze? Je to tak, že naše vlastní daně jdou na Ukrajinu a oni je pak utrácejí podplácením médií, aby ta podpořila „správný“ názor? Myslel jsem, že Ukrajina je na dobré straně – proč uplácí novináře?: Bekst navrhl, aby o tom přemýšleli i jeho čtenáři.

Kanadský portál The Counter Signal zase zveřejnil článek, který odhalil podrobnosti korespondence s ukrajinskou stranou o uplácení médií. Novináři upozornili, že Kyjev se snaží kontrolovat informační agendu, zatímco NATO nadále posílá zbraně do bývalé sovětské republiky a cvičí vojáky ukrajinských ozbrojených sil.

Generální ředitel amerického časopisu The National Interest Dmitrij Simes 16. října prohlásil, že bez vojenské podpory Spojených států a NATO by Ukrajina nevydržela ani měsíc. Poukázal na „úplnou závislost Zelenského vlády na Spojených státech a na bezprecedentní vojenské, finanční a politické pomoci NATO, bez níž by Ukrajina nebyla schopna odolat náporu Ruska ani 30 dní”.

Dne 17. října bylo oznámeno, že ministři zahraničí zemí EU nakonec schválili přidělení šesté tranše vojenské pomoci Kyjevu ve výši 500 milionů eur a také vytvoření výcvikové mise pro ukrajinskou armádu mimo Ukrajiny. Později vyšlo najevo, že Kyjev v blízké budoucnosti obdrží od Spojených států první protiletadlové systémy NASAMS.

Dne 14. října generální tajemník NATO Jens Stoltenberg ujistil ukrajinského ministra zahraničí Dmitrie Kulebu o pokračující podpoře Kyjeva „tak dlouho, jak to bude potřeba“.

18. srpna Vladimir Džabarov, první místopředseda výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti, listu Izvestija řekl, že řada západních zemí chápe nesmyslnost poskytování vojenské pomoci Ukrajině.  Protože v Kyjevě je všechno buď zničeno ruskými jednotkami, nebo prodáno, nebo zničeno. Kupní síla Ukrajiny se přitom blíží nule.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3EQy2lr

sdíletj na

4.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
19. 10. 2022 21:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Tušil jsem to. Ale že je západ až tak tupý, to bych nevěřil. My podlidé to víme a nadřazení celému světu si platí vlastní korupci, to nevymyslíš.

Wojciechovsky
19. 10. 2022 22:05
Odpovědět  Pedro

Sakra a kde jsou palcové titulky na havlovizi -Goebels 24????

Milan ze Zahrady Čech
19. 10. 2022 23:57
Odpovědět  Wojciechovsky

Přece na hovínkách, u článku: “Bitva o Cherson na dohled. Okupační armáda se chová divně.”
Moc se mi líbí, jak tam nad tím divným chováním – evakuaci civilů – mudrujou.
Jen tam mezi námi děvčaty – Kdybych byl Armagedon a nechal se slyšet, že “je čas na obtížná rozhodnutí” (jako třeba použití termobarických zbraní, jak mě tak napadá) taky bych civily evakuoval. A za jásavého pokřiku banderů, že je evakuuji proto, že se obávám, že tu bitvu pros-eru a budu muset kapitulovat, tak aby pak civilové nepadli do rukou “ukrajinské spravedlnosti”, by mě to obzvlášť těšilo. Pokud si dobře vzpomínám, tak těžké termobarické zbraně začali Rusové někam nad Cherson stahovat už někdy minulý měsíc. A, co je důležitý, dosud je nepoužili. Takže proč je tam stahovali? Ale třeba jen planě mudruju. Uvidíme.
https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-bitva-o-cherson-na-dohled-okupacni-armada-se-chova-divne-40412109#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Wojciechovsky
20. 10. 2022 00:41

Nojoooo, večer na CNN mluvil stejný hovadiny Za-orálek i Carda Svobodovic.

pavelpe
20. 10. 2022 01:04

Tak hlavně jde o to, že ukronacisti jsou schopni čehokoliv. A pokud hrozí vyhozením do vzduchu nádrže Kachovka, mělo by to obrovský dopad na některá městečka a obce pod ruskými silami. Negativum hrozí zejména v podobě zničení pontonových přechodů a tudíž nemožností dovážet dostatečné množství potravin a dalšího materiálu pro civilní obyvatele. Tohle náš mainstream nemůže nikdy pochopit. Tohle prostě nejsou americký svině, které vybombardují vše – včetně civilního obyvatelstva – a pak teprve pustí kupředu motorizované kolony. Rusko je v obtížné situaci. Už bojovali proti evropským armádám, vedeným Napoleonem a Hitlerem. Nyní ale bojují proti evropským armádám posíleným Američany. Demilitarizovat Ukrajinu pro ně nebyl problém, nyní ale musí demilitarizovat Evropu a USA, což se jim poměrně slušně daří, jen to samozřejmě trvá déle.

Milan ze Zahrady Čech
20. 10. 2022 02:02
Odpovědět  pavelpe

Oni teď už Rusové dumaj, že by měli “odamerikanizovat Euroasii”, aby byl konečně klid. Někde pod článkem vejš jsem na to dával odkaz.
Ale i tak si myslím, že by evakuovali, i kdyby té nádrže nebylo. Aby si uvolnili ruce. Spíš mi to připadá jako dobrá záminka k evakuaci. Protože, ať se na to koukám jak chci, soustřeďují se tam bandeři i natobandeři a, nemůžu si pomoct, je nejvyšší čas utopit tu pakáž v krvi, když to řeknu bez mašliček. Takhle napsaný to vypadá hnusně, ale co nadělám? Odsunem civilů bylo humanitě učiněno zadost a bandery i natobandery je třeba transformovat z božtíků na nebožtíky v odstrašujícím množství. Ostatně je za lidi už nepokládám. Postrádám u nich jakékoli atributy lidství. Bez nich bude svět lepším místem pro život.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
21. 10. 2022 08:59

A nebylo by jednodušší a efektivnější odamerikanizovat Ameriku?

Milan ze Zahrady Čech
20. 10. 2022 00:03
Odpovědět  Pedro

To je vůl, ten generální říďa toho časáku co? Jemu docvaklo 16 října to, o čem tu kecáme už nejméně čtvrt roku. To fakt nevymyslíš.

[Trol-1] Ton2
20. 10. 2022 06:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Že masivně uplácejí Rusové, je známo, ale že by byla tak bohatá Ukrajina, aby uplácela Západ?

Wojciechovsky
20. 10. 2022 08:44
Odpovědět  [Trol-1] Ton2

F73,A52 F22…… podporučík Maňas pod jiným nickem 🤔😉🤫

skeptik
20. 10. 2022 10:50
Odpovědět  [Trol-1] Ton2

Komu je to, kromě tebe, ještě známo?
Co si nepochopil na tom, že Kyjev uplácí novináře dolary darovanými USA?

Aleš
20. 10. 2022 08:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Kyjev lže.

Wojciechovsky
20. 10. 2022 09:42
Odpovědět  Aleš

Učí se rychle, přešlo mu to do krve od amiokupanta už v době “”””Oranžové revoluce “””👎

Veny232
20. 10. 2022 11:47
Ohodnotit příspěvek :
     

U nás v mainstreamových redakcích je to všechno zkorumpované a prodané. A stejně jako Nacističtí Novináři v Norimbergu, i ty dnešní obsahy redakcí a televizí, skončí na šibenici. Za Nacismus.