nezařazené

Kalifornie zakazuje cestování do států, které diskriminují LGBTQ lidi

SAN FRANCISCO (AP) – Kalifornie rozšiřuje seznam států, do kterých se omezuje cestování financované vládou.

Kalifornie přidala dalších pět států, včetně Floridy, na seznam míst, kam je zakázané cestování financované státem, z důvodu zákonů, které diskriminují členy LGBTQ komunity, oznámil v pondělí státní zástupce.

Demokratický generální prokurátor Rob Bonta přidal Floridu, Arkansas, Montanu, Severní Dakotu a Západní Virginii na seznam, který má nyní 17 států, kam je cestování státních zaměstnanců zakázáno, s výjimkou závažných, omezených záležitostí.

Pět států nově přidaných na seznam zavedlo v letošním roce zákony, které brání transsexuálním ženám a dívkám v účasti na školních sportech v souladu s jejich genderovou identitou, blokují přístup ke zdravotní péči a umožňují diskriminaci LGBTQ komunity, uvedl Bonta.

Bonta uvedl, že Západní Virginie, Montana a Arkansas jsou sankcionovány za zákony, které podle něj brání transgender ženám a dívkám v účasti na školních sportech v souladu s jejich genderovou identitou.

Arkansas přijal první zákon v zemi, který zakazuje lékařům poskytovat zdravotní péči podporující změnu pohlaví transgender nezletilým – bez ohledu na přání rodičů nebo na to, zda lékař považuje takovou péči za lékařsky nezbytnou.

Severní Dakota byla na seznam přidána z důvodu státního zákona, který ruší ochranu na některých veřejných univerzitách tím, že umožňuje určitým studentským organizacím financovaným z veřejných prostředků omezit účast studentů LGBTQ.

https://republicandaily.net/2021/06/california-bans-state-travel-to-florida-4-other-states/
https://www.latimes.com/california/story/2021-06-28/california-state-travel-ban-anti-lgbtq-laws-what-to-know

Kalifornie, která usiluje o to, aby každý obyvatel státu mohl podstoupit bezplatnou operaci změny pohlaví, obvinila již 17 států z porušení posvátných práv LGBT +, a uvalila na ně sankce.

Nyní je cestování na úkor kalifornského rozpočtu do těchto totalitně-autoritářských fašistických států zakázáno. Kalifornští úředníci tam již nebudou moci cestovat za sdílením zkušeností a v rámci služebních cest.

Zde je seznam fašistických států utlačujících LGBT +:

Texas, Alabama, Idaho, Iowa, Oklahoma, Jižní Karolína, Jižní Dakota, Kentucky, Severní Karolína, Kansas, Mississippi, Tennessee. Dnes je na tento seznam darebáckých států přidána Florida, Západní Virginie, Montana, Severní Dakota a Arkansas.

https://bit.ly/3ybhDS0

sdíletj na