blognezařazené

Julian Macfarlane: “MayDay, MayDay…”

HNĚV a ŠÍLENSTVÍ jsou sourozenci
HNĚV a ŠÍLENSTVÍ mají příbuznou,
ta se jmenuje HLOUPOST
Tito tři jsou zcela nerozluční
Vždy se navzájem podporují
Všude se společně provázejí.
Qiniso Mogale

Julian Macfarlane:  „MayDay, MayDay…“

2. Května, 2024
Hezký májový den
Máj je měsícem šílenství, ale také hněvu a hlouposti.

Zde je několik příkladů:

Obranná” hloupost

Ministr obrany Spojených států amerických  Lloyd Austin vystoupil v Kongresu, aby odpověděl na otázky – mimo jiné na otázky týkající se blamáže Pentagonu s letouny F 35, která se nyní blíží 1,5 bilionu dolarů, plus minus miliarda či dvě, přičemž pouze 29 % letounů je údajně operačně schopných – to je ještě méně než 50 % operační schopnosti, o níž jsem informoval, což je údaj, který Pentagon udává.
Jak už jsem řekl dříve, než opraví chyby, bude toto letadlo zastaralé.
Nicméně USA stále nakupují F35 a nutí své spojence, aby je kupovali také.

Tady v Japonsku Japonci nakoupili F 35 B, aby je umístili na vrtulníkové letadlové lodě, o kterých pak mohli tvrdit, že jsou to letadlové lodě. F 30 5B je model VTOL, který trpí krátkým doletem a omezeným užitečným zatížením a rychlou degradací svého stealth povlaku na moři. Stejně je to docela k ničemu – zvlášť když z 12 stíhaček na palubě mohou létat jen 4.

Jednou z ironií je, že operační schopnosti F 35 se ve skutečnosti snižují pokaždé, když obranný průmysl tento stroj “modernizuje”.
Je to trochu jako s Windows 11 – které trpí mnoha stejnými problémy jako Windows 95! Microsoft neustále přidává “aktualizace”, které tento operační systém rozbíjejí.

Ale co, “obrana” je jedním z mála zbývajících amerických průmyslových odvětví.

Námořnictvo potvrdilo pravost fotografie a videa, na nichž je zachycen letoun F-35, který se zřítil do Jihočínského moře

Šílenství ICC
Objevily se zvěsti, že se ICC chystá obvinit Netanjahua a některé americké představitele z válečných zločinů.  To přimělo Bidenovu administrativu i republikány, aby ICC pohrozili “odvetou”, pokud tak učiní.


USA nejsou smluvní stranou Římské úmluvy, ale až dosud podporovaly zatykače ICC (Mezinárodního trestního soudu), například ten, který byl vydán proti Putinovi za záchranu opuštěných a ohrožených dětí na Ukrajině.
ICC ve skutečnosti neřekl, zda se chystá vydat zatykač na Netanjahua nebo další osoby zapojené do genocidy v Gaze.
Ale….
Pokud ICC zatykače nevydá, vzhledem k tomu jak již předem USA  vyhrožují, tak bude  nenapravitelně poškozena reputace a důvěryhodnost  této instituce. Pokud  ICC  přece jen zatykače vydá  a USA se následně  budou mstít, pak Amerika globálně dále prohloubí své image jako darebáckého státu.


HNĚV a ŠÍLENSTVÍ znovu


Represivní šílenství
Policejní represe, k jakým došlo například na sjezdu Demokratické strany v roce 1968, radikalizovaly americkou mládež – a ukončily válku ve Vietnamu.
„ Juliusi, zradikalizoval jsi víc mladých lidí, než jsme kdy mohli my. Jsi nejlepší Hippie v zemi
zvolala Abbie Hoffmanová  na soudce Juliuse Hoffmana během procesu s chicagskou sedmičkou.

Vzpoura  v roce 1968. Vzpoura dnes.

Po celé zemi nyní studenti protestují proti genocidě v Gaze – a tedy proti kontrole AIPAC  (Americko-izraelský výbor pro veřejné záležitosti , tak  sama sebe se nazývá  „Americká proizraelská lobby “).
Být proti genocidě znamená být antisionistou. Není to v žádném případě antisemitské, protože mnoho zatčených jsou Židé, včetně Jill Steinové – kandidátky Strany zelených na prezidentku. Útoky prosionistických mladých lidí přispívají k pocitu rozdělení.

Hněv a násilí, které projevují představitelé moci a jejich sionističtí souvěrci proti odlišnému názoru, je prostě šílenství – protože povzbuzuje revoluci.

„Revoluce není něco ideologicky pevně daného, ani něco, co je přizpůsobeno určité dekádě. Je to neustálý proces zakotvený v lidském duchu.”
– Abbie Hoffmanová

Revoluce je změna. Západní společnost je však nastavena tak, aby byla neměnná a zachovávala privilegia několika málo lidí.

V míře, v jaké tato menšina – ono slavné 1 % – vykořisťuje většinu v americké společnosti, a jak se odhalují lži “těch, kteří mají”, a jak se drtí očekávání “těch, kteří nemají”,roste frustrace a hněv. To vyvolává další šílenství, hloupost a hněv a v určitém okamžiku i revoluci.

Dolarové šílenství
USA jsou bublinovou ekonomikou.
Ty tři čarodějnice USA představují obě komory Kongresu a prezidentský úřad, kdy jejich zaklínadlem jsou:
„Bublinky, potíže a problémy“


Tvrdí se nám, že měny jsou devalvovány po celém světě, ať je to  Yen, jüan, rubl, euro či  rupie. Ve skutečnosti, však tyto měny neprohrávají.
Jen americký dolar je „posilovánvysokými úrokovými sazbami, vykořisťováním amerických evropských kolonií a válečnými výpalnými.

Z toho plyne velký americký problém, že síla dolaru není doprovázena hospodářským růstem ani průmyslovým rozvojem – je polovičním až třetinovým oproti Rusku a mnohem menším než v Číně.

Situaci navíc zhoršují sankce, které izolují USA a odřezávají je od kooperativního zapojení.

Dolar za těchto podmínek nemůže fungovat jako rezervní měna, poněvadž již jsou alternativy – a ty nyní existují – BRICS, digitální měny atd. a všeobecný nedostatek důvěry.
Navíc, velkým problémem USA je obrovské zadlužení.

V příštím roce bude splatný rekordní státní dluh ve výši 8,9 bilionu dolarů, viz první graf níže.

Deficit státního rozpočtu v roce 2024 bude podle CBO činit 1,4 bilionu dolarů a Fed snižuje svou rozvahu o 60 miliard dolarů měsíčně.

Podstatné je, že někdo bude muset v roce 2024 nakoupit americké státní dluhopisy v hodnotě více než 10 bilionů dolarů. To je více než třetina nesplaceného amerického vládního dluhu. A více než třetina amerického HDP.
Podstatné je, že někdo bude muset v roce 2024 nakoupit americké státní dluhopisy v hodnotě více než 10 bilionů dolarů.
To je více než třetina nesplaceného amerického vládního dluhu.
A více než třetina amerického HDP.

To může být obzvlášť obtížné, když největší držitelé amerických státních dluhopisů, tedy cizinci, svůj podíl nadále zmenšují, viz druhý graf.
Zásadnější je, že bilance citlivé na úrokové sazby, jako jsou domácnosti, penzijní fondy a pojišťovny, byly v roce 2023 největšími kupci státních dluhopisů a je otázkou, zda budou pokračovat v nákupu, jakmile Fed začne snižovat sazby.
Jakmile bublina praskne, svět bude krvácet. Společenství BRICS však bude krvácet nejméně. USA a Kanada prostě vykrvácí, stejně jako nyní Evropa.

Šílenství v GAZE

Jonathan Cook napsal vynikající analýzu amerického návrhu na příměří v Gaze, který původně přijalo izraelské ministerstvo zahraničí.

V podstatě by Hamás propustil některá rukojmí, Izraelci by propustili některá svá a nastalo by dočasné příměří, které by prozatím zabránilo útoku na Rafáh.

Potíž je samozřejmě v tom, že by to bylo jen dočasné a v době, kdy by příměří skončilo, by Palestinci byli my můžeme hladem. Pak by Izraelci provedli zničující útok. Každý, kdo by neodjel, by byl zabit – muž, žena nebo dítě.
Klasická Hobsonova volba. Zemřete, pokud zůstanete. Zemřete, i pokud odejdete.

V každém případě se zdá, že Netanjahu si uvědomil, jak jsem již dříve tvrdil, že čas je největší nepřítel – a rozhodně není na jeho straně, když se proti němu mobilizuje veřejné mínění v USA – dokonce i ze strany Donalda Trumpa – a ve světovém společenství – ať už je zatykač ICC, nebo ne.

Takže se vzepřel vlastnímu ministrovi zahraničí a nařizuje plnohodnotný útok na Rafáh.

Pokud to Izraelci dotáhnou do konce, budou obyvatelé Gazy nuceni odejít na Sinaj – a do Egypta, což pravděpodobně destabilizuje už tak nestabilní vládu. Dávejte pozor na vojenskou vzpouru. Spousta mrtvých lidí.

Následně Izrael začne pracovat na genocidě Západního břehu – což destabilizuje Jordánsko.

Budou další mrtví.

Abychom nezapomněli…. HDP Izraele…

Přeložil: GeHa.
Zdroj:
https://julianmacfarlane.substack.com

sdílet na

53 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
4. 5. 2024 15:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Líp už bylo. A vo tom to je.

Pavel z Moravy.
5. 5. 2024 11:06
Odpovědět  Gales

Evropa už vykrvácí brzy. Když si vezmeme demografickou položku – Muslimky, kliďánko zvládnou porodit 5 dětí, bělošky 1. Člověk nemusí být ani matematik, aby si spočetl jak bude na západě vypadat demografická situace za 5 či 10 let. A kdoví jak u nás. Pokud tu zůstanou Ukrajinky, jejich klín bude asi také plodný. A až přijdou muslimové, no tě pic. Takže vymysleli to s výměnou populace dobře. Prostě Evropu zmákli. Mladým běloškám zde nakukali do palice, že nejpřednější je kariéra. Takhle dobře to vykoumali, mozečky jim sešněrovali hovadinami a teď se bude sklízet.

Pravdomluvny
5. 5. 2024 11:40
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Proto by muha@@@@mrdánský porodnice měly v počátku dospívání letech postoupit hysterektomii!!!!!
Pro Banderonacistky to platí stejně 👎

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
5. 5. 2024 13:25
Odpovědět  Pravdomluvny

Proc zenske. Sterilizace u chlapa je jednodussi, rychlejsi a levnejsi. 😀

katango
5. 5. 2024 14:37
Odpovědět  Jaris

Stačej dvě cihly.

jiří
5. 5. 2024 15:45
Odpovědět  katango

Nebo si pustit magneťák na plné kule.

Slovan
5. 5. 2024 16:33
Odpovědět  katango

Protože jako zedník vím jak se drží cihla, tak bych měl strach že bych tak zapomněl palce a to bych nerad, to bolí. 😊🙄

Pravdomluvny
5. 5. 2024 16:51
Odpovědět  Slovan

V tvém případě jde skutečně “”””jen o palec””””😂🙋

Pravdomluvny
5. 5. 2024 16:50
Odpovědět  katango

I dveře 🤓

Pravdomluvny
5. 5. 2024 16:50
Odpovědět  Jaris

Ať je po tvém, sterilizace pro všechny milovníky pedofila Alláha 🥳

Janaz
6. 5. 2024 05:07
Odpovědět  Pravdomluvny

Škoda, že nesterilitovali tvoju mater.

zuzana
4. 5. 2024 15:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Trump se v rozhovoru pro časopis TIME opět chlubí „fenomenální“ operací Warp Speed

https://aktax.cz/trump-se-v-rozhovoru-pro-casopis-time-opet-chlubi-fenomenalni-operaci-warp-speed/

Aleš
4. 5. 2024 16:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Pád Západu v této podobě je vítán. Pak už je jen soudit.

Pravdomluvny
4. 5. 2024 16:54
Odpovědět  Aleš

Soudce Lynch,ten soudí rychle a bez výjimek

jsladin
4. 5. 2024 22:35
Odpovědět  Pravdomluvny

A hlavně definitivně.

Pravdomluvny
4. 5. 2024 22:38
Odpovědět  jsladin

A tomu jedinému rozumí jak uSSa,tak Banderosvolč!

zuzana
4. 5. 2024 16:25
Ohodnotit příspěvek :
     

USA: Netanjahu má absolutní diplomatickou imunitu proti zatykači ICC za genocidu a válečné zločiny

https://aktax.cz/usa-netanjahu-ma-absolutni-diplomatickou-imunitu-proti-zatykaci-icc-za-genocidu-a-valecne-zlociny/

Jaris
5. 5. 2024 09:34
Odpovědět  zuzana

Staci, aby se vyskytl na scene sniper Sakal a Netanyahu si muze diplomatickou imunitu strcit do
pr…, za klobouk.

Albi
4. 5. 2024 16:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Vynikající článek. Všechno je v něm – víc asi není třeba podotknout, jen bychom se opakovali.

Iberiusto
4. 5. 2024 23:11
Odpovědět  Albi

Ano souhlasím Albi.:-)

Tupý hulvát
4. 5. 2024 18:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Nechápu myšlení někoho,kdo v jednom textu napíše o tom soudu toto:
vydán proti Putinovi za záchranu opuštěných a ohrožených dětí
-tak bude nenapravitelně poškozena reputace a důvěryhodnost této instituce.
Co si mám myslet o tom ostatním? 

Jura
4. 5. 2024 21:21
Odpovědět  Tupý hulvát

Dej si jiný nick , neboten současný bude vypadat jako pravdivý.

Tupý hulvát
4. 5. 2024 21:36
Odpovědět  Jura

Podle tebe tedy ten soud má nějakou reputaci a důvěryhodnost,kterou by mohl ztratit?Po tom,co odsoudil Putina za ZÁCHRANU DĚTÍ?

Jura
4. 5. 2024 22:01
Odpovědět  Tupý hulvát

Omlouvám se , ale pochopit váš příspěvek bylo problém i podle reakcí jiných.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tupý hulvát
4. 5. 2024 22:51
Odpovědět  Jura

Asi je tady tupců jako já víc.

Iberiusto
4. 5. 2024 23:20
Odpovědět  Tupý hulvát

Ano, souhlasím s Vámi, že ICC reputaci dávno ztratil, poněvadž stejně jako jakákoliv lež, tak i tato instituce je slepá a hluchá k pravdě. Na tomtéž staví současné politické elity a masmedia. No a autor té úvahy pouze poukázal na mez, po níž bude tato instituce již nadobro světu k smíchu. Není nic lepšího, než když se pokrytec sám znemožní.
Lze toto pochopit?

ModrýKlokan
6. 5. 2024 12:57
Odpovědět  Iberiusto

Souhlasím. Avšak opravdový labužník se rád rochňá v bahně a pitchovinách.

orinoko
4. 5. 2024 18:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Není na fotce ten kus, co s ním pilotka špatně přistála? Stačila se KATAPULTovat /někdy příštěee/ a vzápětí ero prepadlo přes zadní hranu plovouciho šrotu.

orinoko
4. 5. 2024 18:19
Odpovědět  orinoko
pedro
4. 5. 2024 18:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsou nepoučitelní, plýtvají furt stejně, dokud si nerozbijí držky. Už aby to bylo.

cool
4. 5. 2024 19:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Papala 🙂
comment image

Pravdomluvny
4. 5. 2024 19:58
Odpovědět  cool

To je všeříkající.

cool
4. 5. 2024 21:30
Odpovědět  Pravdomluvny
Pravdomluvny
4. 5. 2024 21:39
Odpovědět  cool

Fuckingbook mám navždy nepřístupný 😂

cool
5. 5. 2024 10:02
Odpovědět  Pravdomluvny

To jsem si myslel že na PL a diskuzích seznamu taky a hned jsem tam navrtal to co by dalo bany dřív okamžitě a nic? Třeba někdo dojat už uznal že tam to nejde s pitomci a vrazil mne tam ale mne už tam nebaví oxidovat s vytelpanými. 🙂

Pravdomluvny
5. 5. 2024 10:07
Odpovědět  cool

No vidíš.
A já na Seznamu párkrát napsal UDAVAČ HAVEL ….a Fuckingbook mi to stejné stačilo na Petro Fyjalenko Banderonacistoviče a bylo🤪
To víš, PRAVDA je PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNA!!!!!!

Slovan
5. 5. 2024 11:08
Odpovědět  Pravdomluvny

Si změníš nick a jedeéš dál, nééé!! 🤣🤣

Pravdomluvny
5. 5. 2024 11:41
Odpovědět  Slovan

A zase mě bloknou?🤓🤓🤓🤓

JoFa
4. 5. 2024 19:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Izraelci na obsadených územiach už budujú židovskú infraštruktúru, takže táto vojna má jasného stvoriteľa-Izrael a jeho obsadenie celého územia Palestíny. Toto je z hľadiska medzinárodného práva absolútne neakceptovateľný stav. To je ako by Česko zabrali Slováci, lebo majú lepší vojenský arzenál, aby vytvorili veĺké Slovensko na úkor Česka. Toto vám príde normálne?

Boomer
4. 5. 2024 20:23
Odpovědět  JoFa

.. mezinárodní právo je konstrukt mocností, jehož účelem je legalizace vlastních výbojů a s nimi spojených zisků. Vítěz se vždy chová podle pravidla.. ptejte se mě na co chcete, a já vám budu odpovídat na co budu chtít a jak budu chtít.
Mezinárodního práva má každý jen tolik, kolik si ho dokáže urvat a uchránit. To zde píšu často…

JoFa
4. 5. 2024 20:43
Odpovědět  Boomer

Boomre tak vám dám otázku: Ak Čína rozkáže Izraelu, že sa ma stiahnuť a vytvoriť Palestínsky štát , urobí to Izrael?

Toncek
5. 5. 2024 07:50
Odpovědět  JoFa

..šak nic jiného nebylo,Palestinci trpěli židy na svém území a brali je za své..žid by měl býti palestíncům vděčný,byl to nejmírovější stát a tak se žid odvděčil !!!..

Pravdomluvny
5. 5. 2024 09:26
Odpovědět  Toncek

Palestinec je odpad i pro ostatní muhamrdi,proto na ně z vysoká se@@@@rou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Noobody
5. 5. 2024 08:03
Odpovědět  JoFa

To JoFa 4. 5. 2024 20:43

Právo se vždy prosazuje silou, protože zločin nelze potrestat dobrým slovem. V mezinárodních vztazích je to stejné. Při vnitrostátních zločinech existuje dostetčně silný aparát, který je až na výjimky schopen zločince odhalit a podle kodifikovaného práva potrestat. Při mezistátních zločinech je to však paradoxně opačně. AČ máme OSN a mezinárodní soudní svůr, tak tyto orgány nedisponují dostatečně silným a pouze na nich závislým donucovacím aparátem a tudíž jsou v zásadě bezzubé – odkázané na dobrou vůli zúčastněných stran, ale z pravidla jen na “pravdu vítězů”. Dokud mocnosti nebudou mít jednotnou vůli chránit a prosazovat mezinárodní právo, do té doby je v zásadě nevymožitelné bez eskalace napětí, jednostranně cílených sankcí, mezinárodní izolace až po rozpoutání války a násobného nárůstu utrpení a mrtvých.

Mezinárodní právo je ideologický konstrukt uplatňovaný v souladu s reálnou silou a zájmy velmocí, nikoli na základě kodifikovaného, natož přirozeného práva a obecného chápání sparavedlnosti.

K Vaší otázce: Dospěje – li Čína k poznání, že může takovým jednáním více získat, než ztratit, tak něco podobného učiní!

Boomer
5. 5. 2024 08:43
Odpovědět  Noobody

.. děkuji vám, že jste opět ušetřil můj čas.

Toncek
5. 5. 2024 07:42
Odpovědět  JoFa

..tož to je nápad hodný Nobelovy ceny,..akorát při tom zabírání musí vědět kdy přestat,samozřejmě je to historická hranice Moravy..na Moravě je to také historické-je totiž se Slovenskem 50/50 původem,takže vlastně dojde konečně k osvobození Moravy ! ..no a potom se můžeme bavit o naší Zakarpatské Ukrajině,dodnes od fijalové smečky jsme neslyšeli ani hlesu-není Vám to divné?..

Autor
4. 5. 2024 20:49
Ohodnotit příspěvek :
     

To s těmi F35, čili vibračním zařízením pro piloty je to tak, že v podstatě nejde o ten letoun, korporaci samozřejmě nejde ani o Ameriku, ani o kvalitu létajícího rejnoka se stařeckými třesy, jde výlučně o peníze pro akcionáře. O nic víc.
Je to stejné jako s navyšováním hodnoty podniků z americkýchj dotací na asrmádní výrobu, kdy se zvyšuje vyplávený podíl za akcii, ale nezvyšuje se podstatně množství výrobků.
Navíc pro podniky – hlavně ve výrobě zbraní – je mnohem výhodnější “dělat výzkum”, kdy cena za jednotku prototypu je mnohonásobně vyšší, než by měli zisk z výroby. Náklady na prototyp totiž neznamenají skutečné náklady na jeho výrobu, ale je to prostě příjem na všechno …A vo tom to je.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
4. 5. 2024 22:08
Odpovědět  Peter 008

Podstatné je, že za ten šrot – mimochodem ještě prý ani nevyrobený – zaplatíme těžký prachy!
Vláda je samý odborník – na katastrofy. A všechny vyjdou zatraceně draho.

Toncek
5. 5. 2024 07:54
Odpovědět  Albi

..ano,my staří už to nějak doklepeme,ale ti mladí se z těch svých nápadů bezrozdílu všichni poserou..to je prosím slušně a odborně..

Jaris
5. 5. 2024 09:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Netanyahu a jeho klika vrahu patri na sibenici. Nelegalni teroristicky Izrael by mel byt zrusen jednou pro vzdy. Zbytek zidaku poslan do Birobidzanu, coz je autonomni zidovska oblast odkud predci ‘Izraelcu’ pochazeji.
Druha vec je, ze zidomil Trump, pokud bude zvolenprezidentem, se postara o to, aby se na genocidu Palestincu od r. 1948 zapomnelo a satanisticky Izrael ziskal cele uzemi ‘od Nilu az po Eufrat’.
Myslim si, ze Putin mel pravdu, kdyz sarkasticky poznamenal, ze by pro Rusko byl vhodnejsi Biden nez Trump.

Frank1
5. 5. 2024 10:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzdyt kazdy, kdo chce neco koupit ve velkem z USA musi koupit na zaplaceni nejdrive dolary. Ty ale dostane, kdyz nejdrive koupi US dluhopisy v dolarech. Tak se inflace natistenymi $ neprojevuje ve svete. Zloduch to ma na nas perfektne vymyslene. Proto nejdrive prestante kupovat $ a pak se USA zhrouti! Dluhopisy uz vubec ne, jsou bezcenne. Divim se, ze si je Cinane stale drzi! Nepotrebuji, aby jejich odberatel zbozi ruchnul.
K MS Windows 11 a srovnani v clanku. Musim se ho zastat, je to prvni system MS, ktery je k uzivately pratelsky a radi mu, vede ho co ma delat. Je stabilni. Jsem ITak (Ajtak) pres 50 let a znam i systemy Applu. Pracuji s obouma uz spoustu let. Apple je jednicka, bez diskuze.

Jaris
5. 5. 2024 13:33
Odpovědět  Frank1

Kdyz oni ti Cinani se radi kamaradi s kazdym, kdo pro ne ma odbyt nebo suroviny. Kseft je kseft.

Oy Vey
5. 5. 2024 18:37
Odpovědět  Frank1

a na jakém počítači jsi před 50-ti lety začínal? Nedovedu si představit. Já jsem šťoural do EC1030 (1978 až 80), po několika katastrofách s rozsypanými děrnými štítky jsem rezignoval a až v r. 1985 jsem raději koupil v Tuzexu Atari XE130, ten počítal matice jedna radost. Ale to programování bylo o nervy (polská logika, procesor Motorola 6200).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$