Jsme na hranici katastrofy. Varování energetika z Okamurova pódia

Hnutí SPD uspořádalo v Ostravě demonstraci s názvem „Lidé proti vládě“. „Jsme teď na hranici absolutní katastrofy po všech stránkách. A vláda to dál a dál prohlubuje. Odborníci utečou do Německa, firmy se odstěhují, lidé přijdou o baráky. Do příštích voleb se nedá čekat, jinak je po nás. To nemůžeme,“ zaznělo z úst odborníka na energetiku Vladimíra Štěpána, který byl posledním řečníkem demonstrace.

„Pokud se této vlády zbavíme, klesnou ceny energií o 50 procent minimálně,“ rozhorlil se na demonstraci odborník na energetiku Vladimír Štěpán. Když uviděl billboard jednoho z občanů s nápisem: „Chceme ruský plyn a ropu“, uvedl: „Víte, že všechny státy Evropy ho odebírají. Vždyť to není pravda, co nám říká Fiala, velká lež.“

„Krizi udělala Fialova vláda. Základ položil Babiš. Tomu jsme psali jako prvnímu. Pan Havlíček nás ignoroval,“ sdělil Štěpán, který sám o sobě hovořil jako o nezávislém odborníkovi. „My se zadlužujeme nejvíce v Evropě. Měli jsme nejnižší státní dluh, teď to raketově roste. Jako řádní hospodáři doma byste si už nepůjčovali a přemýšleli, jak to splatit. Vláda se však včera rozhodla, že si vezme další miliardy. A kdo to všechno zaplatí? My všichni. Budete platit desetkrát dvacetkrát vyšší daně z nemovitostí, protože to jinak nezaplatíme,“ rozhorlil se Štěpán.

„Forum24.cz napsalo, že v žádné krizi nejsme, a vláda jim hned chtěla dát dotaci. Jsme teď na hranici absolutní katastrofy po všech stránkách. A vláda to dál a dál prohlubuje. Odborníci utečou do Německa, firmy se odstěhují, lidé přijdou o baráky. Do příštích voleb se nedá čekat, jinak je po nás. To nemůžeme. Máme nejnižší podporu průmyslu v Evropě, to taky není náhoda,“ sdělil Štěpán.

„My nechceme na funkce ministrů, ministerského předsedy, my chceme na funkce těch, kteří budou realizovat ten program. Vláda má popularitu sotva dvacet procent, už ani Prahu nemají. Kdybyste věděli, kolik Pražanů za mnou chodí. Ale říkají, že se to bojí říct, že by je vyhodili. Když tato vláda bude mít preference tři procenta, stejně neodejde. Musíme s tím něco dělat. Musíme to udělat legálními prostředky. Podívejte se na ty provokatéry, jak to dopadlo u Národního muzea,“ dodal Štěpán a vyzval k tomu, aby lidé chodili k poslancům a nutili je vysvětlovat jejich kroky. 

„Fašismus je nadvláda byrokracie, která má výkonný orgán na vymáhání jimi stanovených pravidel. Nepřipomíná vám to něco?“ zakončil citátem Štěpán. Závěrečná skladba patřila Petru Kolářovi (z reproduktorů) a jeho hymně SPD.

Na demonstraci mohli lidé též podepsat u petičních stánků SPD petici občanů České republiky za demisi vlády Petra Fialy. „V samotném textu petice je definováno deset hlavních bodů, které přispívají k tomu, že se z většiny občanů stávají osoby závislé na sociálních dávkách. Takový stav naše hnutí SPD razantně odmítá. My prosazujeme body obsažené v našem programu ‚Naše vlast, naše rodiny, náš bezpečný domov‘. Podporujeme přirozené společenské hodnoty, jako je rodina nebo úcta ke starším spoluobčanům. Pro nás jsou občané České republiky na prvním místě! Zaslouží si ty nejlepší podmínky pro svůj život, výchovu dětí, svou práci a důstojné žití ve stáří,“ uvádí hnutí SPD na svých webových stránkách.
https://www.parlamentnilisty.cz/

sdíletj na

3.3 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Mercur
29. 3. 2023 20:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Už před rokem a půl bylo pozdě. Nejvyšší čas na demonstraci nikoliv, ale na defenestraci, která zde již kdysi byla.

M.Š.
29. 3. 2023 20:36
Odpovědět  Mercur

Kde na to vezmete lidi,žádného použitelného široko daleko nevidím,jen pár kecalů ale…. za to velké stádo ovcí

Frank
30. 3. 2023 00:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Češi jsou povětšinou jen blbé ovce. Dokud mají co žrát, čeho se nachlastat a koukat na debilní seriály v TV, jsou spokojeni. Sice remcají někde po hospodách, ale to je tak asi vše. Do rozhodného střetu nepůjdou a na to vládní pětidemolice spoléhá. A jsem si jist, že má připravenou množinu provokatérů, aby zdůvodnili policejní zásah. Kéž bych se mýlil.

Helena
30. 3. 2023 08:03
Ohodnotit příspěvek :
     

SPD se takto vyjadřuje již dlouho. Do mééédií ale nejsou připuštěni, jsou označování jako extrémisti, teroristi, populisti a nevím co ještě. Babiš a ANO se vždy vyjadřovali, že s SPD nikdy ani náhodou a jedou stejně proti SPD jako ODS jejich spolupachatelé !! To je jasná známka, že ODS a ANO jsou krmeni ze stejného krmelce-USambasády a Angl. SPD bude demonstrace pořádat ve všech krajských městech. Nikde nenajdete zmínku. To je známka, že ta tlupa dosazených zločinců do vlády se bojí jen SPD – ti mají totiž velkou a hlavně stálou základnu odolných nepodvolených příznivců a voličů. Všichni ostatní PRO atd. mají jen jednu možnost, přidat se a podporovat SPD-a ustát útoky zkorumpovaných mééédií, policejní a justiční opruzování.

Pavel z Moravy
30. 3. 2023 09:35
Ohodnotit příspěvek :
     

93% národa nemá na to, přijít na něco smysluplného, pochopit, že jsme to v 89 projeli a že je zapotřebí znovu začít stavět vlast od základů. Se současnými generacemi je to nemožné, ty nemají úctu k jazyku, kultuře a slovanství. To jsou již otroci plutokracie. Tak to je a přijde nejtvrdší pád.

Pavel K
30. 3. 2023 10:37
Odpovědět  Pavel z Moravy

Protože je jen PROZATÍM situace vážná, ale nikoliv zoufalá, víš? Ona jestli někdy tedy zoufalá bude, tak se to myšlení změní. Sice už bude pozdě ale změní. Pavle já mám zeťáka, který věří, že za vše může Putin atd. Fakt!! Včera jsem mu poslal video z telefonu o UA a té situaci která tam je, mluvená anglicky s titulkama, je to tam vše uvedeno včetně těch biolaboratořích atd a on mi odepsal že to je podvrh a že takové video vyrobí za 15 minut. Pozor, je to vzdělaný člověk má žádný už mladík, má před padesátkou. Včíl mudruj. A takových je taky spousty.

Pavel z Moravy
30. 3. 2023 10:58
Odpovědět  Pavel K

To já vím kamaráde, prostě je dobře zpracovali. Drž se zdravotně, život je krátký a v jednom máš pravdu, nikdy nevíme co se stane. Jednu věc jsi ale již nejméně před půl rokem odhadnul velice dobře. Když jsme rozebírali celou tu příčinu marasmu, která zde je, řekl jsi jednu zásadní věc, která je asi v současné situaci to nejpodstatnější. Na to, co vše se děje jsi pravil, Jim to je Pavle jedno. A opravdu jsi to trefil. Řekl jsi to jednoduše a pravdivě. Měl bys dostat medaili. Jo a jinak, fakt jsi mě se ženou pobavil s tím gynekologem z textilky. Prosím tě, kde na to chodíš? Moje žena je super vtipálek, takže to ocenila fakt jako dobrý vtip. Boduješ.

Pavel K
30. 3. 2023 11:08
Odpovědět  Pavel z Moravy

To víš učení mě nešlo, no nešlo nebavilo, byl jsem vesnický kluk do přírody.
S tím zdravím to není dobrý, čeká mě zase kudla. Jo ptáš se na ty blbosti, to víš léta praxe ze života. Taky je tam u vás tak hnusně, tuna je zataženo a tma jak v 19,30. A zřejmě bude chc….át. Zase, kurňa. Už ch…či..je. Hnus. Až bude třeba vody na růst ovoce atd. tak dva měsíce nezaprší. Ten jejich H.A.R.P. 💩💩👎👎☠☠☠☠

Pavel z Moravy
30. 3. 2023 11:25
Odpovědět  Pavel K

Když jsem měl 5 roků, naši se z dědiny odstěhovali do města. Já ale strašně rád jezdil k babičce na venkov, asi by mi tam bylo lépe, ale životu člověk neporučí.

Pavel K
30. 3. 2023 13:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

🙋‍♂️ 🙋‍♂️ 🙋‍♂️