Jourová: Jsou hrozby, že voliči budou při eurovolbách vystaveni dezinformacím, velmi dobře víme, jak funguje ruská propaganda!

Riziko, že evropští voliči budou vystaveni dezinformacím během vrcholící kampaně před volbami do Evropského parlamentu (EP), je velmi vysoké. Uvedla to v úterý eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost pohlaví Věra Jourová.

“Skutečnost, že v této chvíli nevíme o žádném velkém dezinformační útoku, neznamená, že neexistuje. Možná pouze nebyl odhalen,”

uvedla Jourová v rozhovoru pro tiskovou agenturu DPA. Upozornila, že do konce eurovoleb, které se začnou čtvrtek 23. května a skončí v neděli 26. května, zbývá ještě několik dní. 

“Toto není paranoia, ale opatrnost. Je důležité, abychom byli připraveni,” vysvětlila česká eurokomisařka.

Ve volbách do EP se může zúčastnit více než 420 milionů oprávněných voličů ze všech členských zemí EU.

Po obviněních z ruského vměšování v amerických prezidentských volbách v roce 2016 a ovlivňování přes internet referenda o brexitu v červnu 2016 jsou nejvyšší představitelé EU znepokojeni snahami o zmanipu-
lování eurovoleb ve prospěch euroskeptických politických stran.

Evropská komise přijala v posledních měsících řadu opatření ve snaze zabránit šíření dezinformací, spustila systém rychlého varování a uzavřela dohody s internetovými giganty jako Facebook, Google a Twitter, aby odstraňovaly ze sociálních sítí dezinformace a účty šířící nenávist a nepravdy.

Jourová přiznala, že nemá informace o zjevných důkazech ruské manipulace v souvislosti s volbami do EP, což však neznamená, že nedochází k množství malých případů, které mají vliv na voličskou základnu. Připomněla, že Češi mají v tomto směru vlastní zkušenosti ještě před pádu železné opony a nezapomněli, že “lži mají tendenci být mnohem více sexy než skutečnost”.

“Velmi dobře si pamatuji, jak ruská propaganda funguje. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou, “uvedla Jourová.

https://www.hlavnespravy.sk/jourova-su-hrozby-ze-volici-budu-pri-eurovolbach-vystaveni-dezinformaciam/1764962

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
22. 5. 2019 19:33
Ohodnotit příspěvek :
     

… a uzavřela dohody s internetovými giganty jako Facebook, Google a Twitter, aby odstraňovaly ze sociálních sítí dezinformace ….to, že by dokázala,..pak nejeden kloubouk smekne. Proč lže se ptám?
velmi dobře víme, jak funguje ruská propaganda! tohle je také perla, to je jejich větrný mlýn.

Administrátor
22. 5. 2019 20:03
Odpovědět  Janinna

Co je to všechcno za hnůj, když se dovedou postavit ve lži….Oni nejsou snd ani svéprávní a ani nevědí, o čem tam tlachou a co podpisují….

Editor
22. 5. 2019 20:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Žourová je biologický úkaz, kombinace samice tura a kura domácího.

Editor
22. 5. 2019 20:30
Odpovědět  Janinna

jj. Kur i tur jsou skutečně užitečná zvířata, ale když z nich uděláš chiméru jako je soudružka komisařka, je to průůůůůser !