Jižní Korea se připravuje na přesun tanků a samohybných děl do Polska

Jižní Korea se připravuje na přesun dříve objednané vojenské techniky do Polska. V blízké budoucnosti budou polské straně dodány tanky K2 a samohybná děla K9.

Dne 19. října 2022 se v Jižní Koreji konal oficiální ceremoniál předání vojenské techniky do Polska. Akce se konala v prostorách jihokorejských obranných společností Hyundai Rotem a Hanwha Defense v Changwonu.

Podle oficiálních údajů bude do Polska v první várce převezeno 10 tanků K2 a 24 samohybných děl K9. Celkem bude muset polská strana obdržet 180 hlavních tanků K2 Black Panther a 212 samohybných děl K9A1 Thunder.

Tanky by měly být uvedeny do provozu u 16. Pomořanské mechanizované divize dislokované ve městě Morong, která je v současnosti vyzbrojena tanky T-72. Stojí za zmínku, že převod korejských obrněných vozidel může umožnit polskému vedení dodat T-72 na Ukrajinu, pokud tak nebylo učiněno dříve.

Samohybná děla K9A1 Thunder by měla být převedena k 1. mazurskému dělostřeleckému pluku, aktuálně vyzbrojenému samohybnými děly Krab a DANA, MLRS Grad a Langusta. Toto zařízení lze také následně převézt na Ukrajinu.

Již dříve zástupci Polska oznámili rozsáhlou vojenskou reformu, v rámci které bude velké množství zbraní nakupováno z Jižní Koreje.
https://bit.ly/3CJgODX

sdíletj na

31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
19. 10. 2022 22:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Bojujte za anglosasy, oni vás pak zotročí, podrazí, vyžerou. My Češi můžeme vyprávět.

pavelpe
20. 10. 2022 01:14
Odpovědět  Pedro

No Poláci jsou v tomhle nepoučitelní. Pominu 1. a 2. dělení Polska. V roce 1934 Pilsudski několikrát navštívil Hitlera a přemlouval ho ke společnému útoku na Rusko. Poláci byli první, kdo z Hitlerem uzavřel smlouvu o přátelství a spolupráci. Jak to dopadlo víme všichni. A přes toto 930 000 Poláků bojovalo v řadách Wehrmachtu. Pro zajímavost – v polské armádě v SSSR bylo asi 360 000 Poláků. Více jak 100 000 Poláků vyvraždili banderovské hordy a přesto vidíte, že dnes nejvíce zahraničních žoldáků na Ukrajině tvoří Poláci. Mám pocit, že pokud se Rusové nezastaví na západní hranici Ukrajiny, pak další na řadě nemůže být nikdo jiný než Poláci a pobaltské pidizemě. Poláci alespoň mají armádu, Estonsko, Litva a Lotyšsko nemá nic, jen dluhy.

Wojciechovsky
20. 10. 2022 08:47
Odpovědět  pavelpe

Stačí se podívat,kdo byl na oné památeční fotce z roku 1935 v první řadě na pohřbu nacisty Pilsudského…..Hitler a Goebels 🤫

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Peter
20. 10. 2022 09:45
Odpovědět  pavelpe

Poláci mohli bojovat po boku Rudé armády mnohem dříve než Svobodovci, ti přišli dokonce do jejich původních ubytoven. Ale Poláci se všelijak vykrucovali a nakonec v době kritické, během bitvy o Stalingrad odešli přes Kavkaz na „západ“. Tam nejprve ochraňovali ropné vrty. Bojovali až v Itálii a to ještě jen jako krytí. Jejich spojnci jim nevěřili.
V SSSR panoval tehdy vtip, že pro Polskou armádu v Sovětském svazu byli převeleni všichni, kdo měl jméno podobné polskému na -i. Poláci pak během osvobozování svého území často napadali sovětské jednotky. Zavraždili dokonce několik vysoce postavených vojenských hodnostářů SSSR, včetně generála (nejméně jednoho). Povstání mělo za účel získat moc pro „Londýn“.
Poláci bojovali po boku Wehmachtu ve větším počtu, než na opačné straně.
Nebýt polské obdoby komunistů byli by nejspíš nakonec mezi poraženými. Politika je z toho vytáhla a dokonce získali kusy německého území.
Je nutno dodat, že Polsko je rozděleno na dvě části mnohem více než jiné země. Na jedné straně jsou „pánové šlechtičtí“ a na druhé „obyčejný lid“. „Páni zdrhli právě před Němci, potom co dali příkaz ke zvěrstvům na nich.

Wojciechovsky
20. 10. 2022 10:15
Odpovědět  Peter

U Monte Cassina nebo při operaci Markyt Garden se Pšonek „“““opravdu vyznamenal „“““…… nebývalými ztrátami díky vedení záchodních spojenců 🤫😉

Wojciechovsky
19. 10. 2022 22:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Jižním Korejcům,tedy jejich vládě zřejmě nevadí, že podporují amiokupanty, kteří se dobrovolně z jejich země NIKDY NESTÁHNOU…..👎

Velitel
19. 10. 2022 22:51
Odpovědět  Wojciechovsky

Jižní Korea je dlouhodobě světová jednička v počtu sebevražd, což asi nejlépe vypovídá o tom jaký to je ráj na zemi.

Wojciechovsky
20. 10. 2022 00:42
Odpovědět  Velitel

Amiokupantův ráj……..?????

Milan ze Zahrady Čech
20. 10. 2022 00:34
Odpovědět  Wojciechovsky

Na NR jsem četl, že díky té „pomoci“ banderům se „situace dramaticky změnila“.
Ve zkratce – zatímco původně bylo cílem SVO demilitarizace a denacifikace Banderstánu, nyní bude třeba odamerikanizovat celou Eurasii tak, aby žádné americké základny, americká letadla a americké bomby v budoucnu od Lisabonu po Tokio a Soul nebyly, protože jinak by to nebyl život, když by (amíci) mohli kdykoli vyhodit situaci (blbej překlad, asi mírovou) do povětří.
A uzavírá to (Satanovskij) tím, že si amíci myslí, že rozpoutají atomválku v Evropě, ale to že se hluboce mýlí, protože po první větší atomprovokaci poletí ruské rakety na Pentagram, čímž „radikálně rozšíří aktuální úkol očisty euroasijského kontinentu od amerického vlivu.“
Takže žádný strachy, že by tam amíci pšonkům zůstali, aby si pšonci mohli v Evropě vyskakovat. Hádám, že první doskáčou banděři, ale pšonci hned po nich. A to bude moc dobře. Jen bych se rád té „odamerikanizace“ ještě dožil.

https://www.novarepublika.online/2022/10/od-lisabonu-po-tokio-satanovskij-oznamil-dramaticky-zmenene-cile-svo-na-ukrajine

Milan ze Zahrady Čech
20. 10. 2022 02:24

Tak jsem pěknej vůl. Tady na pokecu, jak jsem právě teď zjistil, je ten samý článek a já ho, čertvíjak, nějakým způsobem přeskočil. Ach jo.

P.S. Já vím. U Bidena to taky takhle začínalo.

Wojciechovsky
20. 10. 2022 08:48

Ty nejseš a nebudeš senilní pedofil a tím pádem ani prezident uSSa 🤔😉

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Rapa
20. 10. 2022 04:43

Poláci potřebují znovu pořádný výprask a taky ho jistě dostanou,kdyby něco i s yankees,kteří tu nemají co pohledávat,ti všiváci co jen melou o válce a vraždění a TV banderos ty jejich amícké kydy dookola papouškují,protože mají v hlavách jen nasráno po svém vzoru vykradačů.

pavelpe
20. 10. 2022 01:22
Odpovědět  Wojciechovsky

Jižní Korea je příkladem toho, co plánují USA s námi. Na youtube jsem nedávno sledoval dokument od člověka, který cestuje po světě a natáčí takové cestopisy. V Jižní Koreji byl půl roku a popsal to jako zemi smutných robotů, naprosto uzavřených nemyslících robotů, kteří nějak přežívají bez jakýchkoliv emocí. Mluvíme-li o koloniích USA v Evropě, pak Jižní Korea a Japonsko jsou na úrovni amerických kolonií bez jakýchkoliv práv, bez možnosti jakékoliv vlastní domácí i zahraniční politiky, v podstatě jen produkční továrny bez špetky jakékoliv vlastní vůle, neřku-li snad suverenity. Pokud se nevzepřeme, dopadne střední a východní Evropa naprosto stejně.

Milan ze Zahrady Čech
20. 10. 2022 01:28
Odpovědět  pavelpe

Přesně tak.

Rapa
20. 10. 2022 04:54

Přesně tak,kdyby amíci a celý jejich anglosasský klub zvrhlíků mohli,už dávno by celá Země byla proměněna na ,,Sokarovu planetu“,jak si to sami pro sebe nechali nafilmovat ůchyláky z hollywoodu.

[Trol-1] Ton2
20. 10. 2022 06:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Jo, to není jak ruskej šrot z 50. let.

Wojciechovsky
20. 10. 2022 08:51
Odpovědět  [Trol-1] Ton2

Ten Ruskem „““šrot“““ pořád stačí na nejnovější záchodní šrot a speciálně amišrot visí po cestách po Protektorátu Böhmen und Mähren PRAVIDELNĚ NA D1???? Zřejmě chyba v Matrixu, že????.👎

me2d44
20. 10. 2022 15:50
Odpovědět  Wojciechovsky

Že zrovna zmiňujete Ťokův průsmyk! Po našich cestách nejsou schopny jezdit ani americké Abramsy – nedrží dietu a mosty přes řeky je neudrží – to je vůbec problém západní techniky. Mosty u nás jsou stavěné na lehčí tanky Ruské (nebo sovětské ) produkce. A i když jsem nesloužil u tankistů: T34/85 vyhrál válku i proti Tigrům. Navíc – v USA je problém, někam promrhali/y plány a návody na výrobu pancíře pro tanky. Takže asi je zase začnou vyrábět z překližky, jako Rakušani Pandury (pak stačila jedna ženská se škodovkou a pět pandurů šlo do kytek – neberte to!). (jako důstojník v důchodu si už můžu dovolit i ironii).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
me2d44
20. 10. 2022 16:06
Odpovědět  Wojciechovsky

Mimochodem: Zaznamenal jste, že krom T-90 se v Luhansku objevila (po nástupu gen.Armagedona) Sarmata? Asi začne posvícení – a nebude to v ruských regionech. První verzi Rusi odzkoušeli v Sýrii, teď je potřeba vyzkoušet vylepšení. Holt, amíci se drží zbraní ze 70-80 let, v Rusku makají mozky (které si USA musí nakupovat, protože jejich vysokoškoláci se mnohdy neumí ani podepsat! – pusťte si „Sestra v akci“ – dobrá ukázka inteligence!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Wojciechovsky
20. 10. 2022 16:47
Odpovědět  me2d44

Zaznamenal nebojte. Právě proto potřeboval generál Armagedon evakuací místních obyvatel a teď začne fičák 👍

Frankie
20. 10. 2022 08:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Bandera chtěl pšonky vyhladit a oni jeho pohrobkům lezou do řití. Zkrátka ti šmejdi zase potřebují dostat pořádně přes držky. Rusku ta denacifikace a demilitarizace bude trvat ještě hodně dlouho. Těch nácků je v Evropě hafo. A zastavení ruských vojsk na západních hranicích Okrajiny asi také nic moc neřeší. Plevel se musí vytrhat i s kořeny padni komu padni.

Wojciechovsky
20. 10. 2022 08:53
Odpovědět  Frankie

Je to jeden naziksindl jako druhý.Nejdriv Pšonci likvidovali pozdější banderosvoloč a pak si to vyměnili…..kdyby se tenkrát vymlátili navzájem, už by byl klid👍🤫

janle57
20. 10. 2022 09:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Polsko jako největší evropská žebrota,kde důchodci svítí elektrikou jen o sobotách
a nedělích a spalují v kamnech i vlajky EU,aby neumřeli zimou,bude kupovat nějakou
jihokorejskou těžkou výzbroj,70% Poláků už má té jejich vlády plné zuby,hlavně,že
budou mít “ nejsilnější armádu v Evropě „, co na tom,že lidi budou okusovat kůru
ze stromů, přikládat do kamen náboji do AK 47 se z bezpečnostních důvodů také
dlouhodobě nedoporučuje.

Wojciechovsky
20. 10. 2022 09:45
Odpovědět  janle57

A jak myslíte, že pod vlastizrádnou pětidemolicí dopadne už tak žebrácký Protektorát Böhmen und Mähren???? Louče že smůly budou na denním pořádku a topit se bude leda ve snu 🤮😡

Gales
20. 10. 2022 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Po eliminaci ukrofašistů a jejich páníšků přijdou na řadu pšontci.Deratizaci budou provádět rusáci spolu s němci.

Gales
20. 10. 2022 10:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen aby ty tanky Jihokorejcům nescházeli.Kim už si na ně brousí zuby.

Wojciechovsky
20. 10. 2022 10:17
Odpovědět  Gales

👏👍🤫

Veny232
20. 10. 2022 11:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Měl by tam do nich Kim trochu rýpnout. Aby je to přešlo 🙂 To je ta svoboda a demokracie. Ve skutečnosti je to Americká filiálka….Zotročená Jížní Korea maká jak mourovatá na západním blahobytu.

Wojciechovsky
20. 10. 2022 12:28
Odpovědět  Veny232

Čeká na vhodný okamžik…..👍

Pavel z Moravy
20. 10. 2022 14:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak je jasné, že J.Korea je totální zotročenec amíků. Cokoliv si amíci usmyslí, to ti jihokorerjští moulové provedou. U nás je to už ale prakticky stejné, jen to většině těch přeformátovanců k mozkovně nedorazilo.

José
20. 10. 2022 18:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejlepší způsob, jak zadarmo sešrotovat nepotřebnou výzbroj – poslat ji darem na Ukrajinu. My jsme se takto zbavili všech třech provozuschopných tanků.