Jen tak dál, Ameriko!

Guvernérka Oregonu podepisuje zákon, který studentům umožňuje maturovat bez důkazu, že umí číst/psát. Středoškolský diplom ze státu Oregon nezaručuje, že studenti, kteří jej obdrží, umí číst, psát nebo že zvládají matematiku na úrovni střední školy.

Guvernérka Keith Brownová podpisem Senátního návrhu zákona 744 zrušila požadavek, aby studenti prokázali, že dosáhli těchto základních dovedností. V pátek opět odmítla komentovat, proč podporuje pozastavení kvalifikačních požadavků, uvádí OregonLive.

V e-mailovém prohlášení uvedla, že pozastavení požadavků na odborné znalosti čtení, psaní a matematiky by prospělo „černochům, Hispáncům, domorodému obyvatelstvu Oregonu, Asiatům, obyvatelům ostrovů Pacifiku a barevným studentům“.

Dodala: „Vedoucí představitelé těchto komunit se opakovaně zasazovali o spravedlivé výstupní standardy a také větší příležitosti pro studium a podporu.“

Demokraté v zákonodárném sboru drtivě podpořili konec kvalifikačního požadavku, zatímco republikáni jej kritizovali kvůli snižování akademických standardů. https://bit.ly/2VQVbQc

V Oregonu absolventi středních škol nemusí skládat zkoušky z matematiky, čtení a psaní.  Afroameričané, Indiáni a Asiaté by se tedy měli ve Státech cítit svobodněji a sebevědoměji. 
U absolventů středních škol již nebude vyžadováno čtení, psaní a matematika. 
Cílem tohoto opatření je pomoci „barevným studentům“, píše The Oregonian.

Výborně! Perfektní řešení. A obecně, nejlepší bude “barevné studenty” osvobodit od školy úplně. Nyní čekáme, až budou nutit zaměstnavatele tyto “středoškoláky” zaměstnávat, bez ohledu na znalosti, zkušenosti a dovednosti. 

Pokud to bude jen černoch – plat 1 000 dolarů, pokud černoch + gay – pak už je to 2 000 dolarů, ale černoch + gay + trans – to je okamžitě na místo v představenstvu.

https://bit.ly/37GpOL1

sdíletj na

4.9 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
15. 8. 2021 09:11

Na tohle je Škoda hubu ( prsty ) dřeť. Tohle to je určeno pouze pro US vysokoškoláky s pokračováním na Stanfordu a vyhlídkou na post ve vládních organizacích. No a potom US vypadá – jak vypadá . Jó sakra “ elita “ (jelita)

zdena
15. 8. 2021 09:48

Jen tak dál…. Rusku se tak ušetří spousta námahy…. Usáci padnou sami na obecnou negramotnost… ale nechtěla bych být pacientem negramotného US “doktora” či se spoléhat na pologramotného navigátora leteckého provozu….. čím dál tím líp…. sluníčkářstvím vzhůru ke zničení národní identity, vzdělávání a civilizace vůbec…….

Dany
15. 8. 2021 11:53

USA náš vzor. Zatímco před 30ti lety jsme měli vynikající školství, teď už se začíná podobat tomu americkému.

Michal47
15. 8. 2021 11:57

Toto není žádná novinka, to už se s nimi táhne od narození, až do smrti. Někde jsem na netu četl, že přes polovinu osazenstva jejich parlamentu nevlastní a nikdy nevlastnila cestovní pas, což vysvětluje jejich nabubřelost a absolutní neznalost o okolním světě. Oni jsou holt těžce geneticky poškození neandrtálci v lidské podobě! Ale zato jsou to “vyjímeční” neandrtálci?!? Ten washingtonský neandrtálec je trefně “reprezentuje”!!!!??

rock
15. 8. 2021 12:33

V Americe je cca 32 milionů negramotů, takže toto je v podstatě takový krok k vyrovnání mentality populace. Další krok bude, že se vrátí na stromy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Nofran
15. 8. 2021 21:16

Ano,lidský odpad blije svobodu a lásku k bližnímu s koltem v ruce!!!!!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
15. 8. 2021 22:44

Sem tam si dovolím ve zdejších diskusích, zejména, když někdo má hodně podivnou češtinu nebo používá cizí slova ve špatném významu i tvaru, upozornit pisatele na to, že opravdu neovládá mateřský jazyk natolik správně, jak by bylo potřeba. Většinou to schytám. U nás nedouky kritizovat není populární. Zato když se to týká jiných států ( zcela oprávněně), všichni jsou za vzdělance.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Editor
16. 8. 2021 20:47
Odpovědět  scipio

Pětičlověče, nezklamals! Skupina anser anser domesticus vyprodukovala akustickou reakci !