nezařazené

Jednomyslným rozhodnutím: DPR a LPR ratifikovaly smlouvy o přátelství a vzájemné pomoci s Ruskem

Poslanci lidových rad Luhanské a Doněcké lidové republiky jednomyslně přijali zákony o ratifikaci smluv o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci mezi Ruskem a LNR a DNR. Den předtím Vladimir Putin podepsal dekrety uznávající nezávislost republik Donbasu.

Poslanci lidových rad Luhanské a Doněcké lidové republiky jednomyslně přijali zákony o ratifikaci smluv o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci mezi Ruskem a LNR a DNR. Den předtím Vladimir Putin podepsal dekrety uznávající nezávislost republik Donbasu.Jednomyslným rozhodnutím: DPR a LPR ratifikovaly smlouvy o přátelství a vzájemné pomoci s Ruskem

 • Lidé se radují z podpisu dokumentů o uznání Ruské federace Luganské lidové republiky (LPR) a Doněcké lidové republiky (DPR) v Doněcku 

 • 22. února 202213:16
 • Pověřený šéf Ministerstva pro mimořádné situace Ruské federace Alexander Čuprijan řekl, že 21. února informoval prezidenta Vladimira Putina o situaci s uprchlíky z Donbasu v Rostovské oblasti.
 • 13:12
 • Uznání Doněcké a Luganské lidové republiky je v současných podmínkách vynuceným a jediným možným řešením. Uvádí to prohlášení ruského ministerstva zahraničí.Je třeba poznamenat, že byla přijata s přihlédnutím ke svobodné vůli obyvatel Donbasu, na základě ustanovení Charty OSN, Deklarace o zásadách mezinárodního práva o přátelských vztazích mezi státy z roku 1970, závěrečného aktu KBSE. a další zásadní mezinárodní dokumenty.„Rusko vyzývá ostatní státy, aby následovaly jeho příkladu,“ uzavřelo ruské ministerstvo zahraničí.
 • 13:02
 • V Doněcku pokračují v oslavách uznání DLR a LPR. https://t.me/rt_russian/93866?embed=1
 • 12:55
 • Náměstek ministra zahraničí Ruské federace Andrey Rudenko podal vysvětlení ohledně načasování uzavření dohod s DLR a LPR. „Smlouva se uzavírá na dobu deseti let s možností automatického prodloužení na pětiletá období, podléhá ratifikaci a vstupuje v platnost dnem zveřejnění. Lze jej měnit a doplňovat po vzájemné dohodě stran,“ cituje RIA Novosti.
 • 12:48
 • Sergej Lavrov ve vysílání ruského televizního kanálu 24 poznamenal, že za posledních sedm let Moskva upozorňovala Západ na skutečnost, že „Kyjev nedává ani cent“ a veřejně prohlašuje, že nebude dodržovat Minské dohody.„Mezi Ruskem a těmito novými státy byly podepsány smlouvy o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci, v nichž ručíme za zajištění jejich bezpečnosti. Myslím, že to každý chápe,“ dodal.
 • 12:42
 • Dohody mezi LPR a DLR a Ruskem se nevztahují na otázky hranic, řekl agentuře TASS Leonid Kalašnikov, šéf výboru Státní dumy pro záležitosti SNS.„Otázky hranic jsou záležitostí každého státu, nyní je přenášíme na státy, podepisujeme smlouvy s úřady těchto států. A otázka delimitace není nijak stanovena, to absolutně není předmětem této dohody, “uvedl.
 • 12:31
 • Hlavy Doněcké a Luhanské lidové republiky Denis Pušilin a Leonid Pasečnik podepsali zákony o ratifikaci smluv o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci s Ruskem.

sdílet na

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
22. 2. 2022 11:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to velice dobrý počin. Jinak nešlo zastavit řádění a zabíjení ukrošskou armádou.

Pavel
22. 2. 2022 12:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Mám z toho velkou radost a přeji všem občanům obou republik tak jako Rusku pohodový a mírový život. Rusko nemusí mít vůbec obavy ze sankcí, president Putin již dávno dohodl obchodní spolupráci s jinými zeměmi, které si váží míru a lidskosti. Země EU a západu všeobecně nyní potlačují silou lidská práva, Kanada a Francie jsou toho největším příkladem. Ve spolupráci s ČLR budou mít ten největší potenciál pro rozvoj. Samozřejmě, že i vtěchto zemích jsou nedostatky, ale při dobré vůli se vše dá vyřešit.

Pavel
22. 2. 2022 12:59
Odpovědět  Pavel

To stejné se ale nedá říci o EU, kde převládlo silové řešení samozvaných vládců, kteří vnucují nedemokratickým způsobem všechny své absurdity evropské populaci. Není to nic divného, tito lidé slouží svým páníčkům a pobírají za to své požitky. Chtějí zde stvořit obrovskou kolonii globálního kapitálu. Velice dlouho si připravovali svoje kádry k moci. Jak dlouho to bude trvat než lidé pochopí jak byli podvádění nevím, jisté ale je, že morálně se západ hroutí a skutečně to připomíná paralelu s rozpadem říše Římské. Jedině dobře, když z tohoto pokryteckého soukolí vypadneme.

Jaroslav
22. 2. 2022 13:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Já jen žasnu nad spoustou nenávistných vystoupení, komentářů a bojovných výzev ze strany nejen politiků ale i komentujících uživatelů mainstreamového zpravodajství. Držím palce občanům nových republik ( i držitelů pasů RF)!

Michal47
22. 2. 2022 14:09
Odpovědět  Jaroslav

Ta nenávist a zuřivost kolektivního západu s pindostánem v čele je pochopitelná, protože V. V. Putin jim svým tahem udělal čáru přes rozpočet! Nějaké “sankce” dnešní silné Rusko už nerozhází a vojensky si ta anglosasko-germánsko-frankofonní sebranka moc dobře rozmyslí, proti Donbasu a tím de facto RF něco podniknout?!? Putin jim vyrazil tímto tahem zbraň z ruky a to je děsně, ba přímo nepříčetně musí s…!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Anonymní jméno komentáře
22. 2. 2022 14:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Z Lavrovovy strany jednoznačný šach – mat.