Jeden telefonát s Putinem a Trumpa jakoby polili živou vodou.

Jiří Vyvadil zasvěceně, jako z partesu (tvoje slova Janko .D )

Ještě před pár týdny připomínal Trump fackovaného panáka, kterého už nenechali ani svobodně jednat a pomalu to vypadalo, že jako chromá kachna bude dokejhávat oněch rok a půl k nové prezidentské volbě.

A pak následoval telefonát Donalda Trumpa na vlastní žádost s hlavním celosvětovým nepřítelem Západu, prezidentem Vladimírem Putinem a chlapi podrobně probrali Venezuelu, severní Koreu, Ukrajinu, odzbrojovací smlouvy a Irán a vše se změnilo téměř jako mávnutím proutku.

Ještě před telefonátem jsme neustále slyšeli nejhrubší výhružky Pompea, že Rusko musí z Venezuely táhnout a že má zákaz pro západní polokouli.

Střih a Trump ihned následně po telefonátu uvedl, že souhlasí s Putinem o potřebě hledat pro Venezuelu pozitivní kroky. No zaregistrovali jste o té doby, že by Rusku Pompeo či Bolton vyhrožoval? Ani ťuk. Desperát Guiadó se sem tam poflakuje po ulicích, ale místo desetitisíců stoupenců přichází tu desítky, tu stovky frustrovaných odbojníků. Mimochodem, způsob, jakým bylo provedeno zadržení místopředsedy Národního shromáždění Edgara Zambrana, jinými slovy zástupce Guiadoa, nemá chybu. Seděl v autě před centrálou své strany Demokratická akce, když ho obklíčili těžce ozbrojení policisté. Odmítl vystoupit, a tak auto i s pučistou odtáhli pryč. Prý měl silné průjmy a auto bylo značně znečistěné. Proč by legální vláda, kterou uznává OSN, nemohla ve své zemi dělat pořádek? Jen proto, že pomatené západní země opět naskočily na zřejmě prohranou barevnou revoluci? Zaznamenal jsem, jak jinak, hlupáka nad hlupáky Tomáše Petříčka, který protestoval. Proti čemu? OSN má 193 členských států. Něco přes 50 v rozporu s mezinárodním právem uznalo vzdoroprezidenta Guiadó prozatímním prezidentem a kolem 140 neuznalo. A Maduro má za sebou Rusko a jeho spojence. Těch 50 zemí je prostě nepodstatných, a až Guiado bude také zatčen, nic s tím Západ neudělá… A Petříček už vůbec ne

Takže Venezuela splněna…

Diskuze byly vedeny také o Ukrajině. No tam je situace ještě roztomilejší. Ne střet mezi mezi Zelenským a Putinem, jak by si přáli naši Jandové, Honzejkové, Wollnerové, Topolánkové, Petříčkové či Pospíšilové a samozřejmě spojení rusofobové celého světa.

Ne, ne, miláčkové. To už tady bylo. Na to zapomeňte. Klíčový střet se povede mezi Trumpem a jeho právníkem Giulianim, a těmi, kdo se před dvěma roky z Ukrajiny vměšovali na straně Clintonové do amerických voleb s cílem zabránit vítězství Trumpa. To se nezapomíná… Tehdejší Porošenkova administrativa a jejich vrcholní ministři si na své portály dokonce dopředu dali oslavné tirády, že zvítězí Clintonová.

No, řekl bych, že se protiruští ukrajinští politici minimálně na dva roky musí rozloučit s možností, že by je Trump podporoval. A spor bude narůstat. To, že Joe Biden chce kandidovat na prezidenta, může být lahůdkovou záležitostí. Z veřejných zdrojů je opakovaně zřejmé, že coby viceprezident USA vyhrožoval prezidentu Porošenkovi, že Ukrajina v roce 2016 nedostane slíbený úvěr 1 mld. dolarů, pokud nebude odstraněn prokurátor Viktor Shokin, který měl tu drzost a chtěl vyšetřovat jeho syna Huntera v korupční aféře Burisma Holdings.

Mimochodem, když už byl zmíněn Giuliani. Dvakrát se vyjádřil k možné cestě za prezidentem Zelenskym. Nejprve že tam pojede, aby ho získal pro spolupráci při vyšetřování lidí kolem Porošenkovy administrativy. A následně Giulianni tomu dal korunu, že tam nepojede, protože se k Zelenskému natlačili nedůvěryhodní lidé z dřívějšího protitrumpovského vedení včetně různých sorosovců.

Tím bychom měli tak trochu tu Ukrajinu vyřízenou.

Za severní Koreu Putin, jak známo, Trumpa chválil a svou vlastní aktivitou a setkáním Kim Čong-un posílil své světové pozice. A tak se nelze divit, že Trump Kimovu zkušku raket středního doletu označil shovívavě za standardní postup.

Skvělé.

Zajímavý je i konflikt USA – Írán. I o tom byla řeč. Samozřejmě, že si Putin nepřeje válečný konflikt. Mimochodem, to už najednou ani ne Trump, ale vzhledem k tomu, že je Putin snad největším světovým hybatelem politiky všech azimutů a respektování zájmů všech stran, spolupracuje s Íránem, ale i Izraelem, ale nebude se ani bránit tomu, když Írán dostane trochu za uši, protože si i ve vztahu k Rusku například v Sýrii i Iráku trochu moc vyskakuje. A to není chvályhodné.

A ten telefonát svými důsledky pokračuje dál.

Pompeo zavítá do Bruselu, kde se koná schůzka evropských ministrů zahraničních věcí a v úterý vrchol. Jednání s Lavrovem a Vladimírem Putinem.

Ať tak či onak. Ten odbojný telefonát, kterým se Trump postavil proti hlubokému státu, demokratům a americkým rusofobům, znamená razantní odstartování jeho osobní volební kampaně pro příští volby.

A pokud zároveň Trump tvrdě dusí v rámci obchodní války Čínu a míra nezaměstnanosti je, tuším, nejnižší za 50 let a růst HDP přes 3 % je v rámci zkomírajícího Západu něčím neskutečným, rozhodně není Trump bez šance na znovuzvolení…

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
14. 5. 2019 13:23

Přemýšlel jsem, že to sem dám. Podle jsi mě předběhl 🙂 , zatímco jsem sekal trávu.

Editor
14. 5. 2019 14:50
Odpovědět  scipio

no fór je v tom, že my důchodci můžem 😛

Administrátor
14. 5. 2019 16:24
Odpovědět  scipio

Čerstvý vzduch a kolem ani kohouta, tak proč né.

Editor
14. 5. 2019 17:08
Odpovědět  josh-xy

kohouti tu pokřikujou 2, je tu malej chov slepic asi 50 m ode mne, čistě bio, žádná velkoslepičárna, asi 50 slepic a dva kohouti a krásně kokrhaj, dokud tu byl les, než ho sežral kůrovec, tak sousedovi chodily srnky žrát ze stromu jablka. Kohout mě fakt zpod deky hned tak nevyžene, tady je pohoda

Administrátor
14. 5. 2019 16:20

Dobrý,…fakt.

Administrátor
14. 5. 2019 16:22

,,Vy nás, ale zasobujete pane Karfík”.
No vida, jak ses chyt,..To asi jak jsi se zasnila při tom litru, tě chytla editorská můza;)

Administrátor
14. 5. 2019 20:39
Odpovědět  josh-xy

Už aby to bylo,..tedy bez toho Guantanamo;

Editor
14. 5. 2019 21:01

Jo, s tím hovnocucem se bude muset ještě hodně krát otočit.:))
Vyvadila si ráda přečtu, je vidět, že dění sleduje.