Jeden Petříček, jednotka blbosti. Po ministrových pozdravech z Ukrajiny se právník už neudržel


Tomáš Petříček při cestě na Ukrajinu poskytl rozhovor časopisu Ukrinform.ua. V něm pochválil Východní partnerství, informoval, kolik peněz Ukrajině poskytla ČR, a opřel se do Ruska. Ale za svou návštěvu to schytal od Jiřího Vyvadila: „Jednotkou české blbosti je 1 Petříček,“ říká advokát a všímá si toho, čeho si prý nevšiml ministr.

Česká republika je zemí, ve které pracuje více než 120 tisíc našich krajanů a s níž úspěšně rozvíjíme obchodní vztahy. Země, která se, i přes některé ‚nuance‘ ve vedení, postavila na stranu Ukrajiny poté, co Rusko anektovalo Krym a zahájilo hybridní válku v Donbasu. Země, která nám podle svých možností pomáhá pro Ukrajinu v obtížné době. Země, s níž nás spojuje ne vždy jednoduché historické dědictví. Češi, kteří sami prožili sovětskou okupaci, se stavějí se sympatiemi k evropským a euroatlantickým snahám Kyjeva. Máme mnoho společných zájmů a úkolů,“ začíná předmluva rozhovoru, který byl přeložen na stránce My a Ukrajina.

Petříček v rozhovoru uvedl, že je to jeho první návštěva Ukrajiny. „Těším se na návštěvu města a přístavu Mariupol, a také hraniční linie, s ministrem Klimkinem,“ řekl v rozhovoru s tím, že má v úmyslu získat bezprostřední pohled na život lidí ve východní Ukrajině stejně jako na důsledky de facto blokády Azovského moře a zmíněného přístavu.

Podle Petříčka jsou vztahy mezi Ukrajinou a Českem těsné a produktivní, ale jejich potenciál je mnohem větší. Český byznys si prý ještě neuvědomil příležitosti, které skýtá ukrajinský trh. „Někteří investoři objevují ukrajinský trh jako alternativu k ruskému, z něhož se rozhodli odejít,“ tvrdí ministr.

Řeč také přišla na program Východního partnerství, který Petříček pochválil, že dohody o volném obchodu s Ukrajinou, Gruzií a Moldavskem inspirují reformy v mnoha oblastech a objem obchodu s EU se zvyšuje. „Česká republika je dlouhodobým podporovatelem Ukrajiny. Od roku 2014 Ukrajina obdržela humanitární a rozvojovou pomoc ve výši 8 milionů eur. Naše vývojové projekty jsou zaměřené především na školství a zdravotnictví. Například jsme poskytli finanční pomoc reformě vzdělávání nebo vysokým školám přestěhovaným z Doněcké oblasti. V oblasti demokratických reforem realizujeme projekty v oblasti mediální gramotnosti, a také podporujeme ochránce lidských práv na okupovaném Krymu. Naše humanitární pomoc přináší užitek lidem, kteří žijí v blízkosti hranice. Vím, že například letní tábory pro traumatizované děti jsou velmi úspěšné,“ říká ministr.

Dodal, že Česká republika podporuje snahu Ukrajiny a Gruzie o členství v NATO. „Rusko učinilo vše možné, aby popřelo politická práva obou zemí zvolit si svůj způsob obrany, neváhalo odstoupit od Smlouvy o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE), napadnout, anektovat území, provádět podvratné aktivity, ničit, destabilizovat Gruzii a Ukrajinu. Všichni čelíme důsledkům: Euroatlantická bezpečnost je na nejnižším bodě za čtvrt století či tak nějak, nedůvěra a eskalace dosáhly vrcholu z dob studené války,“ tvrdí Tomáš Petříček.

Celý překlad rozhovoru ZDE

Petříček doplnil na Twitteru foto z Ukrajiny: „Na vlastní oči jsme se přesvědčili o rozsahu lidských a ekonomických ztrát způsobených pokračujícím ozbrojeným konfliktem, který je na východě Ukrajiny podporován Ruskem. Vyjádřili jsme přesvědčení, že občané Ukrajiny mají právo žít důstojně a v míru.“

View image on Twitter
View image on Twitter

Na vlastní oči jsme se přesvědčili o rozsahu lidských a ekonomických ztrát způsobených pokračujícím ozbrojeným konfliktem, který je na východě Ukrajiny podporován Ruskem. Vyjádřili jsme přesvědčení, že občané Ukrajiny mají právo žít důstojně a v míru. 3281:15 PM – Jan 29, 201968 people are talking about thisTwitter Ads info and privacy

Ale jeho slova a záměry tvrdě zkritizoval advokát Jiří Vyvadil. „Pravicoví či levicoví liberálové v Česku a jinde jsou začasté tak idiotští, ževčlověk, ač se  brání zuby nehty, nemůže nepoužít ostřejší výraz,“ začíná svou kritiku. „K idiotům typu Farského, jehož strana STAN se zjevně nedostane do Poslanecké sněmovny, ale on tvrdí, že ANO, které trvale osciluje kolem 30 % zanikne, se přisouvá sociálně demokratický idiot č. 1. Tomáš Petříček, který je levicovým klonem pravicového Miroslava Kalouska, který se trápí agresí Ruska. Nevím jakou,“ pokračuje Vyvadil a uvádí tyto argumenty: „Nezaregistroval, že za dva měsíce jsou na Ukrajině prezidentské volby a jakýsi Klimkin, tedy ještě na pár chvil ministr zahraničních věcí oné země, zcela určitě nebude ministrem a jakýsi Porošenko, tedy ještě chvíli prezident Ukrajiny, nebude prezidentem oné země.

Hlupáček Petříček se chce podívat do Kerčského průlivu. Roztomilé. Jen  nepostřehl, že tím určitě nenadchne budoucí prezidentku Tymošenkovou či prezidenta Zelenského, kteří pokládají akci v Kerčském průlivu za zjevný předvolební trik současného a odcházejícího prezidenta…“

„Je to prostě vůl…“ hodnotí Vyvadil Petříčka a dodává, že žurnalisté, kteří z Petříčka mají radost, to ČSSD stejně ve volbách nehodí. „Jednotkou české blbosti je 1 Petříček…“ definuje novou měřící jednotku advokát Jiří Vyvadil.

Celý příspěvek ZDE

další….

https://eurozpravy.cz/zahranicni/evropa/247596-petricek-navstivil-frontovy-pristav-mariupol-opet-kritizoval-rusko/

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
29. 1. 2019 21:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Malý Petr ten pochoministr si hraje na něco co není, na co nemá a dělá ze sebe idiota. Bože a ten žvást, který jsem slyšela z čété dneska …. Ministr Petříček vyzval Rusko, aby…. bla, bla, bla… Vůbec si nedovedu představit kdyby tahle diplomatická nula měla jednat třeba s Lavrovem. Taková ostuda se s tím pochoposkokem prezentovat v zahraničí.
Taky prý jednal s Krymskými Tatary… hmmm, to si tedy měl za nimi zajet na Krym, aby byl v obraze.

Editor
29. 1. 2019 22:23
Odpovědět  josh-xy

Mezi námi je spousta divných lidí. Jsou to papoušci, umí opakovat slova. Nechodím na tyhle diskuse.

Editor
29. 1. 2019 23:17
Odpovědět  josh-xy

Ahoj tuláku:)) moc ráda tě vidím, už jsem si myslela, žes na nás zanevřel.
Nevím jestli ti dobře rozumím … uniká mi proč bychom měli Ukrajincům “vnucovat” doktrínu. Teda nedává logiku proč teď. Když za pár dní se tam věrchuška protočí a nějaký Klimkin upadne v zapomnění.
Petříček tam neklidnil vášně,…. podpora Ukrajiny proti ruské agresi… takže vlastně podpora dosavadního směrování Ukrajiny. No a když to vemeš, jak dobře má na prezidenta našlápnuto plynová, zázrakem uzdravená Julča? pokud se nepletu před dvěma lety chtěla na Moskvu hodit atomovku … něco jako Heluš Landšádlojc.
Ale možná si mířil jinam, jak píšeš v jinotajích, tak se ztrácím.
P.S.
hele, hele… krasavice inteligentní…. tak ti nevím, když si vybavím kdo a v jaké souvislosti to řekl…. jestli se nemám urazit?

Editor
29. 1. 2019 23:38
Odpovědět  Janinna

Ahoj ty chytači za slovíčko:)) Jasně, že u vesla zůstane stejná dosazená sebranka, vymění se tváře. S Julčou je to příměr – jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Netlačím na pilu.
Nejsem takový optimista nemyslím, že ty škody se tam napraví už při výměně jedné generace.
Nesleduji Mášu a medvěda, tak netuším o čem mluvíš.

Editor
29. 1. 2019 22:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Vyvadil je mimo, jednotka blbosti je Laudát. Petříčkovi se určitě najde důstojná veličina, ale vymýšlet novou jednotku pro už definovanou veličinu v soustavě SI je začátek chaosu 😛

Editor
29. 1. 2019 22:08
Odpovědět  josh-xy

Prostě máme na blbce opravdovou kliku…. tak máme i dvě jednotky blbosti. Ten Laudát je sice o level výš, o tom žádná, někdy mám pocit, že nedokončil zvláštní školu, ale alespoň nedělá ministra zahraničí.