nezařazené

“Jděte k čertu,” řekl ukrajinský velvyslanec německým intelektuálům

Kyjevský velvyslanec v Berlíně urazil skupinu německých intelektuálů, kteří se v otevřeném dopise vyslovili pro ukončení dodávek zbraní na Ukrajinu. Signatáři vyzvali Západ, aby přiměl režim Volodymyra Zelenského k mírovým jednáním.

Andrej Melnik ve čtvrtek na Twitteru komentoval jejich výzvu slovy “Už zase” a dodal anglicky: “Jaká banda pseudointelektuálních looserů (sic).”

S odkazem na příjmení některých signatářů Melnik navrhl, aby “šli do háje se svými poraženeckými radami”.

Otevřený dopis, který ukrajinského diplomata rozzuřil, byl ve středu zveřejněn v německých novinách Die Zeit pod názvem “Příměří hned!”. Skupina 21 německých akademiků, filozofů, novinářů, umělců a bývalých diplomatů v něm vyzvala “Západ k ukončení války na Ukrajině prostřednictvím jednání”.

  • Nicht schon wieder, what a bunch of pseudo-intellectual loosers 🤦‍♂️Ihr alle Varwicks, Vads, Kluges, Prechts, Yogeshwars, Zehs & Co. sollt euch endlich mit euren defätistischen „Ratschlägen“ zum Teufel scheren. Tschüß
  • https://t.co/maeCCkxrBUpic.twitter.com/R6W19c66om— Andrij Melnyk (@MelnykAndrij) June 29, 2022

Podle signatářů je povinností EU “obnovit a zajistit mír na kontinentu”. Za tímto účelem by země měly přijít se strategií, která by co nejdříve ukončila nepřátelství, navrhuje se ve výzvě.

“Ukrajina se dosud dokázala bránit brutální ruské agresivní válce mimo jiné díky masivním sankcím a vojenské podpoře,” argumentují.

Čím déle však tato opatření trvají, tím méně je jasný jejich konec, dodali. V očích těchto intelektuálů je velmi nepravděpodobné, že by Ukrajina byla schopna znovu získat kontrolu nad “všemi okupovanými oblastmi včetně Doněcké a Luganské oblasti a Krymu”, protože Rusko má “vojenskou převahu a je schopno provést další vojenskou eskalaci”.

Ve světle těchto úvah dopis vyzývá západní země, které Ukrajinu vojensky podporují, aby si položily otázku, “jaký cíl sledují a zda (a na jak dlouho) jsou dodávky zbraní stále správnou cestou”.

Signatáři dále varují, že pokračování ozbrojeného konfliktu by znamenalo další tisíce mrtvých a také “rozsáhlé humanitární, ekonomické a ekologické mimořádné situace po celém světě”. Jako další důkaz tohoto tvrzení dopis uvádí nedostatek potravin v Africe a rostoucí ceny ve vzdálenějších zemích.

Západ musí být podle autorů jednotný v odporu proti “ruské agresi na Ukrajině a dalším revanšistickým snahám”. Nicméně “pokračování války na Ukrajině není řešením”, tvrdí němečtí intelektuálové.

Není to poprvé, co němečtí veřejní činitelé sepsali veřejný dopis vyzývající k ukončení dodávek západních zbraní Kyjevu.
https://bit.ly/3OHT7R6

sdíletj na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
2. 7. 2022 12:46

Ukrajina by se měla demontovat podle národnostních oblastí na nové státy. A bude klid.

Keller
2. 7. 2022 13:03
Odpovědět  Aleš

Ono to tak dopadne dopadne a poláci už si brousí zuby na Zakarpatskou Rus.

Ladislav
2. 7. 2022 13:13
Odpovědět  Keller

Můžou jenom brousit, dostanou kulový!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavla
2. 7. 2022 21:05
Odpovědět  Aleš

každé dělení ve prospěch kolektivního západu bude vytvořením prostoru pro výcvikový lágr v boji proti Rusku

janle57
2. 7. 2022 13:18

Tenhle ukrajinský banderovec přirovnal Banderu k Robinu Hoodovi,ještě,že v německém
Reichstagu nepřirovnal k Robinu Hoodovi taky A.Hitlera,to bu mu asi celý Helmutland
pěkně poděkoval,takhle urážet jejich národního hrdinu a srovnávat ho s nějakým
ubohým anglosaským plebsem.

Unter
2. 7. 2022 14:28

„Jděte k čertu,“ řekl ukrajinský velvyslanec německým intelektuálůmVypadá to, že Andrej Mělník tam bude dřív.

Albi
2. 7. 2022 16:56
Odpovědět  Unter

Já naopak Melnykovi tleskám. Jen houšť a větší kapky! Jen nestačím žasnout nad hroší kůží západních politiků, diplomatů a vlád. Jak dlouho si asi nechají s@át na hlavu?

zuza
2. 7. 2022 15:13

taký typický milý, skromný, úctivý. vďačný ukrajinec… A hlavne nadaný diplomat, pri Scholzovi sa veľmi miernil, ja by som ho nazvala onakvejšie…

Albi
2. 7. 2022 16:58
Odpovědět  zuza

No nedivím se, že náš Lipavský vedle něho roste do nebes. 🙂

Ber La
2. 7. 2022 18:03
Odpovědět  Albi

..náš… můj rozhodně NE!!! Jeho výkony jsou nebezpečím pro NAŠI existenci.

Albi
2. 7. 2022 21:17
Odpovědět  Ber La

Bohužel nemáš na vybranou.

Ber La
3. 7. 2022 13:31
Odpovědět  Albi

Bohužel, zatím to tak vypadá. Snad to nebude trvat dlouho. Jsem již přes střední věk, ale takového bl.a jsem snad neviděl ani za komunistů. A to byl sakra výběr.

Pavel
2. 7. 2022 16:24

Tito západní představitelé i s našimi jsou v totálním rauši, skutečně jako po nějaké droze. Nenávistní a zlí, kterým na druhých lidech absolutně nezáleží. Tento západní svět je jedna velká zvrácenost a zdá se, že z tohoto pekla zvrácenosti není úniku. To, co tito lidé, tedy globální plutokracie se svými slouhy provádí, to co pro lidi chystají, překračuje všechny meze. Už myslím nelze najít ani slova k tomu jak odporně se tito lidé chovají. První fáze Covid nám to jasně ukázala. Bez probuzeného lidu to tady převálcují, ale jak vidno slepí a hluší to nevidí a neslyší. Dám přirovnání, které sice trochu kulhá, ale kdo viděl film s Lorenovou, Pád říše Římské, pamatuje si na závěrečnou scénu, lidé římský vy nevidíte, neslyšíte, Řím umírá. My se nyní pohybujeme ve stejném bodě a lid neslyší, nevidí.

miky
2. 7. 2022 16:32

Radšej budú počúvať Bidena, Johnsona a Morawieckeho, aby bojovali. Do posledného Ukrajinca. Európa a EU nemala dovoliť, aby sa do situácie na Ukrajine montovali USA a mali dotlačiť Porošenka, a potom Zelenského, ktorý kandidoval so sľubom, že urovná vzťahy s Ruskom, ku kompromisným a hlavne mierovým riešeniam. Touto zbytočnou vojnou nedosiahnu lepšie výsledky, ako by dosiahli rokovaním. Práve naopak, prídu o oveľa viac. Ľudí, aj územia.

milan h
2. 7. 2022 17:57

potesilo hlavne to o te brutalni ruske agresi to sou opravdu intelektualove enom se jim nekde ztratil mozek ze agrese to je opravdu vyjadreni hodne nemeckeho intelektuala maji to vgenech

Gales
3. 7. 2022 10:30

Řešením by bylo i ukončení členstcí v Lajnostánu.

Gales
3. 7. 2022 10:32
Odpovědět  Gales

členství

Vladimír
3. 7. 2022 11:41

On ten Melnik nebyl na frontě. Měl by se tam při nejbližší příležitosti podívat. S plnou polní.

Petr
3. 7. 2022 14:34

Je to pravda Ukrajina je nejlèpe vyzbrojenej fašistickej stát v Evropě ! A to je to nebezpečí pro celou Evropu !