nezařazené

Jaroslav Bašta: Smrtonosné kádrování


7. března 2021 – 03:20

Srovnatelná pohroma nás postihla jen v letech 1918 – 1920, kdy na Španělskou chřipku zemřelo asi 50 000 lidí. Ti tehdy byli fatálně oslabeni hladem doprovázejícím  válečné útrapy jak na frontách, tak v zázemí. Situaci komplikovala také absence léků proti tomuto respiračnímu onemocnění. Jedinou známou ochranu poskytovalo všeobecně rozšířené nošení látkových roušek.   
Po více než sto letech se ukazuje, že věda pokročila dál a je schopna najít prostředky, které novou pandemii zbrzdí či dokonce zastaví. V globalizovaném světě však léčbu neurčuje snaha zachraňovat ohrožené lidské životy, ale jen a jen zisk velkých farmaceutických firem. Na demokratickém Západě jsme se stali (zatím) bezmocnými svědky neetického jednání Big Pharmy, které by například v dnešní Číně (ale také v evropské minulosti) vedlo k popravě viníků. Firmy si totiž za slib budoucích levnějších a přednostních dodávek vakcín nechaly od Evropské unie zafinancovat jejich vývoj. Když se to zdařilo, sjednané dohody nedodržují a zboží vesele prodávají tomu, kdo víc zaplatí.

Tuto zločinnou nehoráznost si mohou dovolit ze dvou hlavních důvodů – ten první představuje totální neschopnost vedení Evropské unie, které snad už definitivně prokázalo, že svěřit řízení nadstátu politikům vykopnutým z členských států do Evropské komise pro neschopnost, je sebevražedné počínání. Ten druhý považuji z hlediska našich životů za ještě fatálnější. Ukazuje se, že globální pandemie korupce zasáhla téměř všechny vlády členských států EU. Smrt vlastních občanů kvůli nedostatku vakcín či zákazu některých levných léků pro tyto politiky znamená méně než ztráta zisku velkých farmaceutických firem.

Proto zneužívají své postavení k tomu, aby našemu státu zabránili v možnosti opatřit si očkovací látky jinde, a tak potrestat podvodné jednání společností, které se k jejich dodávkám zavázaly.

Proč se právě Česká republika stala černou covidovou bažinou smrti v samém srdci Evropy, lze vysvětlit tím, že k našim národním tradicím patří vysoký počet  jedinců schopných páchat lumpárny buď za cizí peníze, nebo z blbosti. Vzhledem k tomu, že již v minulosti prosluli svou lácí, v jejich počínání hrají roli oba motivy. V článcích kádrujících čínské a ruské vakcíny jsem zaznamenal takový náboj nenávisti, hamižnosti a hlouposti, že podobně se naposledy psalo za Druhé republiky a Protektorátu.

Politici a novináři kádrující očkovací látky čínského, ruského a indického původu se svorně vrhli na český pokus o vývoj vlastní vakcíny. Jejich argumentace nebere v úvahu, že naprosto stejně lze referovat o nejrozšířenějším (a téměř nejdražším) hluboce mrazeném výrobku americké firmy Pfizer. Jmenuje se celým názvem Comminaty Pfizer BioNTech. Biopharmaceutical New Technologies je německá rodinná firma založená v roce 2008. Až do roku 2020 se zabývala biologickou léčbou rakovinných nádorů…

Oproti tomu český vývoj národní vakcíny navazuje na jednu z nejdelších evropských tradic výroby očkovacích látek. Odpor proti ní nejspíše bude mít dva hlavní důvody – bude laciná a naše, takže nikdo nedostane provizi.

Jediné, co teď můžeme udělat, je, dobře si zapamatovat ty politiky, kteří nás kvůli své blbosti a cizím penězům dnes ohrožují na zdraví a životech, protože na podzim budou volby.
https://bit.ly/3rscamH

sdíletj na