nezařazené

Jak jeden vůl hledal na druhého vola informace. Komentář Štěpána Chába

Pětikoalice svolala mimořádnou schůzi, protože Andrej Babiš se zachoval jako pětikoalice před vítěznými volbami roku 2021. Andrej Babiš odeslal svému asistentovi e-mail, kde poptával podklady proti ministrovi zahraničí Janu Lipavskému, ale poslal e-mail jinému adresátovi, ten jej zveřejnil. Lipavský Babiše pár dní předtím v Otázkách Václava Moravce označil za ohrožení bezpečnosti republiky. Babiš tedy, usuzuju, toužil po nějaké munici, kterou by ministra v už tradičně nectné české politice vymáchal. Ve velké palbě proti Babišovi se ozvala politicko-mediální parta, která spolu drží. A nepustí. Co by pouštěla, je SPOLU.

A protože Babiš cílil do jejich partaje, vypsal se z rozlícení vrchní korzár Ivan Bartoš: „Zatahovat děti a manželky protivníků do politického boje je nechutné, stejně jako si dělat na oponenty složky plné hnoje. Piráti to vždycky odsuzovali. Že se toho dopustí exagent StB ale není překvapivé. Tak si na to, Andreji Babiši, vzpomeňte, až se zas budete stavět do role oběti,“ napsal na Twitteru Bartoš. Je to tak, děti politiků by se do nemravné rvačky o koryta neměly tahat.

Bartošovi odpověděl Miroslav Kalousek: „Přestaňte lhát, pane Bartoši. Když jste mě namalovali na Váš autobus jako vězně a Vy jste nade mnou stál s pendrekem, fakt si myslíte, že se to mých dětí nedotklo? Navíc za sprostou pomluvu (padáky), za kterou se i Andrej Babiš musel omluvit. Vás to nikdy ani nenapadlo, i když jste lhal a pomlouval stejně jako on.“ Pak, protože si nejspíš uvědomil, že tím nahrál Babišovi, začal do šéfa ANO kopat a nazývat ho estébákem. No co, hysterie se tomu říká. Dobré na to přikládat studené obklady.

„Prostě sis objednal standardní StBáckou kompromitující složku, jak jsi léta zvyklý. A tak dlouho se chodí se džbánem… až jsi to práskl sám na sebe,“ napsal Kalousek na Babišova slova, že chtěl jen vědět, zda má Lipavský děti, aby na tom mohl ilustovat, jak se rodiče bojí války s Ruskem… no, k čemu jinému by mu ta informace byla. Nevím, k čemu by sloužilo jako kompromitující materiál, že Lipavský má dítě. Marně to zkouším, nedokážu si to představit.

Furiantsky se zachoval i Alexandr Vondra, kdysi disident, dnes s nově objevenými dovednostmi komika: „To by mu neporadil ani kohout Silver. Tohle může vymyslet jen starý estébák,“ napsal ke kauze Vondra. Stín podivného dopisu, kterým chtěl kompromitovat organizátora zemědělských protestů a označil ho za ruského kolaboranta, očividně vytěsnil. Ač podobná očerňující kampaň jako kdyby právě ze školení StB vypadla. To, že si na oganizátora protivládních protestů politik z vládní strany chystá falešný kompromitující dopis, to je milé a nevinné. Kvůli tomu se vzrušovat nebudeme. Zvláštní, protože Vondrovo estébáčkování mělo daleko větší dopad na společnost, než Babišovo šťourání se v soukromí politického oponenta.

Nejkomičtěji se pak projevilo Šafovo Forum 24. To se před volbami 2021 tahalo po republice s Andrejem Babišem mladším. Šafr se s ním fotil v hospodě (stejně jako Kalousek), chystal se s ním psát knihu o tatíčkovi, publikoval s ním rozhovory, psal na podkladu vyprávění Babiše mladšího protibabišovské články. A to ač Babiš mladší byl stižený duševní chorobou. Tématu se chopil na Foru 24 Michal Závada, cituji jeho kritiku poslanců ANO: „Není pochyb o tom, že budou zbaběle mlčet i teď, když se ukázalo, že Babiš si objednal kompro na ministra zahraničí Lipavského, a to včetně zcela nechutného sběru informací o manželce a dětech ministra.“ Nechutný sběr informací o dětech (jen se ptal, jestli nějaké dítě vůbec má, ne kam chodí do školy a jestli by jim do domácnosti nešel poslat OSPOD). Pokrytectví v té nejkřišťálovější podobě.

Pokud pětikoalice odsouhlasí pořádání estrády s mimořádnou schůzí Poslanecké sněmovny, dočká se jediného. Tohle všechno, a mnoho dalšího, jí otlučou o hlavu. A nastolí se i otázka toho, že mimořádnou schůzi neschválili třeba k nedostatku léků, vysokým cenám energií nebo kampeličce pana premiéra, kde se poztrácely desítky milionů pro Ukrajinu. A českou krajinou bude znít hlasité – kašlou na lidi, ale o koryta se perou do krve. No, ona to vlastně bude pravda. To pak bude podívaná, jak se nemorální rozhořčují nad morálkou druhých. 

Politika je plná svinstev, kompromitujících materiálů a hledání takových materiálů. A není taková v posledních dobách, je taková odjakživa, jen teď se to na člověka valí horem dolem. Ono to trochu vypadá, že nás vede stádo volů, kteří stojí na místě, buší do sebe hlavami a ne a ne posunout republiku někam, kde by měla být. Mimořádná schůze na téma, jak jeden vůl hledal na druhého vola informace, republiku nikam neposunou. Ale u Fialovy vlády je to možná dobře. Jen ať se zabaví teatrálním rozhořčováním se nad Babišem, alespoň nebudou mít čas škodit republice. A Babišovi ta šaráda nažene jen a jen další voliče.

A perlička na závěr. Ministr Jan Lipavský naší velvyslankyni Evě Filipi při konci práce na velvyslanectví v Sýrii ani nepodal ruku. A to ač zachránila ze syrského vězení několik desítek lidí a byla v době války jedinou komunikační spojkou mezi západem a Asadovým režimem. Ale pirátská politika je jednoduchá, tak jí Lipavský nepodal ani ruku. To je úroveň. Já bych to snad řešil politickým restartem.

Zdroje: iDnes, Forum 24

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Slovan
13. 3. 2024 19:55
Jaris.
14. 3. 2024 01:29
Odpovědět  Slovan

A prosim, kolikata cervena cara je znovu narysovana? Putin ma bordel uz 10 let na ukrajinskem dvorku a stara se o svobodu africkych zemi, misto aby za pacesy pritahl do Moskvy vraha zida Zelenskeho a postavil pred vojensky soud. Ahaaa, neni dovoleno…

Tuhle jsem narazila na vtipny komentar:
Posledni cervenou caru narysuje sam gosudar. Po stopetaosmdesatych tazich sve uzasne sachove partie, vezme do ruky stetku a cervenym balakrylem obtahne chodnik okolo Kremlu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Tupý hulvát
14. 3. 2024 09:37
Odpovědět  Jaris.

Správně,máte svatou pravdu,už dávno měl vybombardovat všechna větší města,zničit mosty,elektrárny,všechna nádraží,plynovody,povraždit milion civilistů,otrávit vodu a přírodu defolianty,výborný je Agent Orange z Vietnamu!
Tak,jako to dělají ty svině americký,u kterých si berete příklad.
Vy jste tedy podařený kretén.

Jaris.
14. 3. 2024 12:02
Odpovědět  Tupý hulvát

Co to melete a vymyslite slova za mne. Rusko uz davno mohlo ‘dobyt’ Ukrajinu a usetrilo by se spousty zivotu ruskych i ukrajinskych vojaku.
Tak znovu.Prvni byl Strelkov, ktery uspesne postupoval na zidackou Porosenkovou chuntu v Kyjeve nez mu to Putin zakazal. V soucasne dobe bruci v base. Surovikin byl dalsi uspesny vojevudce, ktery byl odvolan ackoliv si vedl v bojich proti banderovcum velice dobre. No a ten nejuspesnejsi Prigozin je po smrti. Predpokladam, ze slo o atentat. Musim se rovnez zminit o cecenskem Kadyrovovi, ktery byl specialistou na vycistovani obytnych casti mest. Na vedoucich vojenskych mistech zustali zradci Sojgu a Gerasimov.

Tupý hulvát
14. 3. 2024 15:44
Odpovědět  Jaris.

Napište Putinovi,až si to přečte,vyhází včechny pitomé jenerály, pošle pro vás letadlo a vy tu válku vyhrajete do týdne,tyhle blby,co vědí všechno nejlíp miluji.

Jaris.
15. 3. 2024 04:07
Odpovědět  Tupý hulvát

Gerasimova i Sojgu, kteri jsou casti pate kolony v RF, mel Putin nahradit uz davno. To neni pouze muj nazor, ale napriklad i analytika Pjakina a dalsich kapacit. Putin je velmi zdatny na politickem poli, v ekonomice, pravech, je skvely recnik a diplomat, ale co se tyce vojenstvi, tak to neni jeho forte.Lidove receno, tuhle stranku posral. 10let uplynulo a s chudou a nedostatecne vyzbrojenou Ukrajinou nebyl schopen konflikt ukoncit. A kdyz se nekdo uspesne v bojich proti ukr smejdu uspesne prosadil, byl odvolan, zabit nebo dan do basy. Vyberte si. Udelat si z Putina svaty obrazek muze jen nemyslici primitiv.

katango
15. 3. 2024 10:24
Odpovědět  Tupý hulvát

S Jaris nemá smysl vést na toto téma debatu. Pokoušela jsem se o to několikrát a místo racionální odpovědi mne jen znectila. To fakt nemá cenu.

Dohledala bych to, jak už jsem jednou udělala, ale ona mne pak osočila ze špiclování a vůbec ze samejch ošklivejch věcí. A mám to zapotřebí? Nemám. Na to se mám moc ráda. Ale myslím si svý, to zase jo.

Gales
13. 3. 2024 20:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Kvůli Liliputánkovi zasedá parlament. Je toto možné?.Blažková říkala že na takové hovado je i sliny škoda.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Antonín Körber
14. 3. 2024 09:16
Odpovědět  Gales

..ano,hen toho výškovovzdělaného pyonýra na okresní Špůrkově univerzitě,nástupkyni VÚMLU sakum-pikum i s těmi profesóry,..samotný Špůrek měl už předešlou průpravu-nastrkoval ten míšek na klacku v kostele pod nos,tehdy vzniklo to”kdyby mu zakázali kostel,tak by vystoupil z KSČ”,takže se ten neumětel Lipavský nemusí vůbec čertit a dělat Pětikolce tu nehoráznou ostudu..doufám,že to zakončíte sdělením o rozpůštění Parlamentu…

Tom
14. 3. 2024 10:13
Odpovědět  Antonín Körber

Dělat Pětikolce ostudu? Která z ní má ušitý kabát? To jde? Žižka by mávl rukou směrem k oknu a bylo by po ostudě.

Pravdomluvny
13. 3. 2024 20:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Jeden vůl to.posral a díky tomu se druhej vůl bude řešit!!!!!
🤮😡

pedro
13. 3. 2024 21:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Ponížení ČR, dosazením největších tupců a amatérů.

Tom
14. 3. 2024 00:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak tenhle typ politiky je takovej hnus, že bych si dovollil něco na odlehčení.
Víte proč si nikdo nic nedovolí na Milana Kotlára z 1A. ?
Protože má tátu v 7B.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
14. 3. 2024 08:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Štěpán Cháb je jeden z mých nejoblíbenějších blogerů. Brilantní postřehy. Dnes jako obvykle na tisíc palců nahoru.

Pavel z Moravy
14. 3. 2024 10:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Škůdci zemští, jen se bijte, pomlouvejte, špiňte ať ještě více ukážete národu co jste zač.

Tupý hulvát
14. 3. 2024 15:38
Ohodnotit příspěvek :
     

A on si člověk nemůže zjistit o druhém to,co je veřejně známo?Já to dělám běžně,když například neznám autora nějakého článku.On Babiš zmínil nějaké nelegální info,jak to víte?Třeba od tajných služeb?Nic nelegálního nikdo nezmínil,proč je to tedy vůl?Neměli bychom chválit někoho,kdo si připravuje LEGÁLNÍ info na tupého nevzdělaného zločince,který se snaží rozpoutat světovou válku?
A není to málo,na takovou kreaturu JENOM sbírat informace?Nejsou na válečné štváče jiné a účinnější metody?

katango
15. 3. 2024 10:26
Odpovědět  Tupý hulvát

Že jo? Pisálci to podávají způsobem, jako by on sám ve stylu Schwarceneggera postřílel stráže a vlámal se do trezoru. Zatímco má nejspíš spoustu další práce, než něco hledat na netu, a tak tím hledáním někoho pověřil.