Jak Írán napadl britský tanker, aniž by si všiml bojové fregaty poblíž

Termín, který vytvořil ruský spisovatel sci-fi – „Schrödingerova válka “ – přestal být pouhou chytlavou literární definicí, nakonec se změnil v nástroj reálného praktického geopolitického tlaku.

Podle britské verze, pět lehkých hlídkových člunů pod vlajkou Íránu se v neutrálních vodách údajně snažilo zastavit a donutit plout do íránského přístavu britský tanker British Heritage, který patří společnosti BP. 

Nicméně, údajní Íránci si nevšimli fregaty ВМС Montrose královského námořnictva, která plula vedle tankeru
a hlídala ho. Fregata musela chránit tanker vlastním „tělem“, včetně hrozby zahájit palbu. 
Tváří v tvář rozhodným činům (!) britské armády byli Íránci nuceni zastavit agresivní akce a ustoupit do teritoriálních vod své země.

V souvislosti s incidentem Británie zvýšila úroveň ohrožení své plavby v Perském zálivu na nejvyšší možnou úroveň. Uvádí se, že velení královského námořnictva zvažuje organizaci stálého doprovodu britských lodí
v oblasti sousedící s územím Íránu. 

Jak s tím souvisí Schrodingerova válka? Tím, že navzdory závažné skutečnosti tyto zprávy poprvé neohlásila
PR-služba britského loďstva, ale CNN, a to bez odkazu na britské ministerstvo obrany, ale na nějaké informace
z vlastních informovaných zdrojů.

Dále,.. americký televizní kanál informoval – „asi pět lodí“, které se pokusily zastavit tanker, zatímco britské ministerstvo obrany se svou verzí událostí přišlo mnohem později a vyjádření bylo mnohem méně rozhodné. 

Za prvé – lodě byly tři.

Za druhé, nevynucovaly nic na posádce tankeru, ale pouze „zabránily průchodu komerčního plavidla“, což umožňuje široký rozsah výkladu jejich skutečných akcí. Včetně základního jednoduchého nedodržování pravidel odchylky lodí na moři.

No a zatřetí, Britové si nejsou vůbec jisti, komu lodě patří. Byli to pravděpodobně (!) Íránci. To znamená, že to může být Írán a možná i Pákistán, je možné, že i Somálci, nebo i tajná flotila mimozemských reptiloidů.

Samozřejmě se lze dohadovat o účelnosti pokusů „zastavit“ naložený tanker s nosností 300 tisíc tun. 
Kromě toho, je udivující mistrovská schopnost posádky fregaty HMS Montrose, kdy svým „tělem“, tělem jedné fregaty zakrývá tanker před pěti loděmi najednou. Například – jim nic nebránilo se rozdělit a pokusit se vysadit skupinu specnazu z druhé strany tankeru, zatímco ostatní odvracejí pozornost eskorty.

Riziko střelby v tomto případě by nic neřešilo. Posádky íránských hlídkových člunů, pokud to skutečně byly íránské čluny, jsou vyzbrojeny těžkými protitankovými granáty, které mohou slušně ochromit i fregatu. 
Potopení je sice nepravděpodobné, ale vážné poškození je více než jisté.

Stejně tak můžeme vyjádřit údiv nad nepřipraveností těchto údajných Íránců, kteří si nevšimli (!) nebo dokonce přímo ignorovali přítomnost válečné lodi střežící tanker.

Ale tím zábava nekončí. Britové dosud nepředložili ani jednu, třeba i špatnou, fotografii tohoto incidentu, a to ani z mobilního telefonu. A to je v podmínkách, kdy jsou válečné lodě britského loďstva vybaveny prostředky pro monitoring vnější situace a doslova každý má chytré telefony,… přinejmenším podivné. 

Je pravda, že televizní kanál CNN říká, že americké námořnictvo má videozáznam toho, co se stalo, pořízený
z hlídkového letadla, které se tam nacházelo, ale Pentagon je nikomu neukázal a situaci nekomentuje.

Mimochodem, oficiální Írán, incident zcela popírá. Ano, úřady hrozily odvetnými opatřeními za britské zabavení jejich tankeru Grace 1 u Gibraltaru, ale dosud k jejich praktické realizaci nepřistoupily….. 
…. Zvláště v takové idiotské formě.

Stručně řečeno, co přesně se stalo v Hormuzském průlivu a zda se to vůbec stalo, není možné s jistotou říct. 
Všechny dostupné informace jsou poskytovány výhradně americkým televizním kanálem a nejsou opřeny o žádný jasný důkaz.

Ale princip války Schrödingera už zapracoval v plné síle. Po rozšíření v málo známých a v periferních mediálních platformách je tato zpráva vysílána hlavními mediálními proudy, které ji prezentují téměř jako zcela spolehlivý fakt.

Některá média údajně obdržela komentář zástupce amerického centrálního velení Billa Urbana, ve kterém incident nazývá potvrzením existence vážné íránské vojenské hrozby pro mezinárodní lodní dopravu v Hormuzském průlivu. 

V rostoucí vlně mediálního šumu je iránské popření příslušnosti k incidentu zcela ztraceno. 
Navenek všechno vypadá jako skutečný fakt. Protože o tom hovoří CNN!

Vidíme jednoznačný pokus o další praktické testování technologie samotné informační války, což je konkrétní praktická aplikace – vytvoření negativního obrazu Íránu jako strašlivého podněcovatele války, destabilizátora mezinárodní bezpečnosti a téměř již přímého agresora, jehož akce světová komunita prostě musí zastavit, a to rozhodujícím způsobem.

Pak,… až se prach usadí, můžou říci – ano, všechno jsme si vymysleli, stejně jako s bílým práškem ve zkumavce v OSN, ale oni stejně byli zlobiví kluci, tak co. 
Koneckonců, toto se již úspěšně vyzkoušelo v Iráku.

http://www.iarex.ru/articles/67723.html

sdílet na