Jágr odmítl být tváří očkovací kampaně. Očkovat se nedá, má dostatek protilátek

Hokejová hvězda a žijící legenda Jaromír Jágr odmítl nabídku stát se tváří očkovací kampaně v Česku. Sám se očkovat nechystá, protože má dostatek protilátek.

Hokejista Jaromír Jágr podle informací „Seznam zprávy“ odmítl nabídku stát se jednou z tváří očkovací kampaně proti onemocnění COVID-19 v Česku.

Jágr měl žádost omítnout s argumentem, že on sám se očkovat neplánuje, protože má dostatečné množství protilátek.

Panika v táboře fanatických zastánců očkování

Tento argument (dostatek protilátek) způsobil v Česku paniku. Zřejmě z důvodu, že pokud by se podobný přístup rozšířil mezi pospolitým lidem, očkování by mezi velkou částí populace ztratilo význam. Následovala by ztráta zájmu o očkování. Vakcinační humbuk by nedobrovolně utichl.

Mezi odbornou veřejností však nejde o ojedinělý názor. Nepotřebnost očkování při existenci protilátek vytvořených přirozeným způsobem zdůrazňuje stále více nezkorumpovaných odborníků.

Časopis Forbes ještě loni psal, že přirozená imunita po překonání COVID-19 může přetrvat roky nebo až desítky let. Vyplývá to ze studie renomovaných výzkumníků Institutu imunologie La Jolla. U jedinců, kteří mají robustní míru B a T-buněk, „přetrvávají tyto v těle pak ještě velmi, velmi dlouho.“

Ačkoli studie v té době ještě nebyla prověřena odborníky, takzvaný peer-reviewed, The New York Times ji označil za nejkomplexnější a nejdéle trvající studii imunitní paměti na koronavirus dosud.

S podobným zjištěním přišel i tým z Centra buněčného a tkáňového inženýrství v nemocnici U svaté Anny v Brně, který vede výzkumnice Irena Koutná. Tvrdí, že ochrana lidí, kteří prodělali covid, je o něco silnější než u těch, kteří byli proti němu očkováni.

Hana Zelená, uznávaná česká viroložka, také vyslovila názor na očkování těch, kteří COVID-19 překonali a mají imunitu. Tvrdí, že očkování pro ně nemá žádný smysl a zbytečně se vystavují riziku nežádoucích účinků.

Proto je velmi divné, že i přes takové vědecké důkazy má být vstupenkou do „normálního života“ pouze očkování, případně negativní test.

https://bit.ly/2SlnhBW

sdíletj na