Izrael vyzbrojuje neonacisty na Ukrajině  

Autor : Asa WinstanleyGlobal Research, 14. srpna 2018Elektronická intifáda 4. července 2018

Izraelské zbraně jsou posílány těžce ozbrojeným neonacistickým milicím na Ukrajině, zjistila The Electronic Intifada.

Online propaganda praporu Azov ukazuje pušky Tavor s izraelskou licencí v rukou fašistické skupiny, zatímco izraelští aktivisté za lidská práva protestovali proti prodeji zbraní Ukrajině na základě toho, že zbraně by mohly skončit u antisemitských milicí.

V dopise „o licencích pro Ukrajinu“, který obdržela The Electronic Intifada, agentura izraelského ministerstva obrany pro vývoz zbraní uvádí, že „dbá na udělování licencí“ vývozcům zbraní „v plné koordinaci s ministerstvem zahraničních věcí a dalšími vládními subjekty“.

Dopis byl zaslán 26. června jako odpověď izraelskému právníkovi Eitayi Mackovi , který napsal podrobnou žádost požadující, aby Izrael ukončil veškerou vojenskou pomoc zemi.

Oficiální status Azova v ukrajinských ozbrojených silách znamená, že nelze ověřit, že „izraelské zbraně a výcvik“ nejsou používány „antisemitskými nebo neonacistickými vojáky,“ napsal Mack a dalších 35 aktivistů za lidská práva.

Napsali, že ukrajinské ozbrojené síly používají pušky vyrobené v Izraeli „a jsou vycvičené Izraelci“, podle zpráv v zemi.

Šéf izraelské agentury pro vývoz zbraní odmítl zprávy popřít, nebo dokonce diskutovat o zrušení zbrojních licencí, s odkazem na „bezpečnostní“ obavy.

Ale Racheli Chen, šéfka agentury, Mackovi potvrdila, že si „pečlivě přečetla váš dopis“, který podrobně popisuje fašistickou povahu Azov a zprávy o izraelských zbraních a výcviku.

Dopis ministerstva obrany i původní Mackovu žádost si můžete přečíst v původní hebrejštině níže.

Izraelské pušky na Ukrajině

Skutečnost, že izraelské zbraně míří k ukrajinským neonacistům, podporuje vlastní online propaganda Azova.

Na svém kanálu YouTube zveřejnil Azov video „recenze“ místně vyrobených kopií dvou izraelských pušek Tavor – viděno v tomto videu:

Na fotografii na webu Azov je také Tavor v rukou jednoho z důstojníků milice.

Pušky jsou vyráběny na základě licence od Israel Weapon Industries a jako takové by byly schváleny izraelskou vládou.

IWI prodává Tavor jako „primární zbraň“ izraelských speciálních jednotek.

Byl použit při nedávných masakrech neozbrojených Palestinců, kteří se účastnili protestů Velkého pochodu návratu v Gaze.

Fort, ukrajinská státní zbrojní společnost, která pušky vyrábí v licenci, má na svém webu stránku o Tavoru .

Logo Israel Weapon Industries se také objevuje na jeho webových stránkách, včetně stránky „Naši partneři“ .

Prapor Azov, počínaje gangem fašistických pouličních násilníků , je jednou z několika krajně pravicových milicí, které byly nyní integrovány jako jednotky ukrajinské Národní gardy.

Důstojník neonacistické milice vyzbrojeného verzí izraelské pušky Tavor

Obrázek vpravo: Tato fotografie z webu Azov ukazuje důstojníka neonacistické milice vyzbrojeného verzí izraelské pušky Tavor. Tavor je vyroben v licenci z Izraele ukrajinským národním výrobcem zbraní Fort.

Neochvějně protiruský Azov bojoval proti pořádkové policii během protestů „Euromajdan“ podporovaných USA a EU v roce 2013 v hlavním městě Kyjevě.

Protesty a nepokoje položily půdu pro převrat v roce 2014, který odstranil proruského prezidenta Viktora Janukovyče.

Když na východní Ukrajině začala občanská válka proti separatistům podporovaným Ruskem, začala nová vláda podporovaná Západem vyzbrojovat Azov. Milice brzy spadala pod jurisdikci ukrajinského ministerstva vnitra a zažila jedny z nejintenzivnějších frontových bojů proti separatistům.

Tato skupina je ve zprávách Organizace spojených národů a Human Rights Watch obviněna ze spáchání válečných zločinů proti proruským separatistům během probíhající občanské války v regionu východního Donbasu, včetně mučení, sexuálního násilí a útoků na civilní domy.

Dnes Azov řídí Arsen Avakov , ukrajinský ministr vnitra. Podle BBC platí její bojovníky a jako svého zástupce jmenoval jednoho z jejích vojenských velitelů Vadyma Troyana – s kontrolou nad policií.

Avakov se loni setkal s izraelským ministrem vnitra Aryem Derim , aby projednali „plodnou spolupráci“.USA vyzbrojují a pomáhají neonacistům na Ukrajině, zatímco Kongres diskutuje o prohibici

Mladý zakladatel Azova a první vojenský velitel Andrij Biletskij je dnes poslancem ukrajinského parlamentu.

Jak v únoru vysvětlil novinář Max Blumenthal v The Real News , Biletsky se „zavázal obnovit čest bílé rasy“ a vypracoval zákony zakazující „míchání ras“.

Podle The Telegraph Biletsky v roce 2014 napsal, že „historickým posláním našeho národa v tomto kritickém okamžiku je vést bílé rasy světa v konečné křížové výpravě za jejich přežití. Křížová výprava proti semitským untermenschen.

V loňském vojenském výcvikovém táboře pro děti si The Guardian všiml, že několik instruktorů Azova mělo nacistická a jiná rasistická tetování, včetně hákového kříže, symbolu lebky SS a jednoho s nápisem „White Pride“.

Jeden voják Azova vysvětlil deníku The Guardian , že bojuje proti Rusku, protože „Putin je Žid“.

V rozhovoru pro The Telegraph , další chválil Adolfa Hitlera, řekl, že homosexualita je „duševní nemoc“ a že rozsah holocaustu „je velkou otázkou“.

Azovský seržant jednou řekl USA Today „se smíchem“, že „ne více než polovina jeho kamarádů jsou nacisté“.

Mluvčí Azov to bagatelizoval a tvrdil, že „pouze 10-20 procent“ členů skupiny byli nacisté.

Seržant nicméně „přísahal, že až válka skončí, jeho soudruzi napochodují na hlavní město Kyjev, aby sesadili vládu, kterou považují za zkorumpovanou“.

Poté, co se zakladatel Azov Andriy Biletsky dostal do parlamentu, pohrozil, že jej rozpustí .

„Dejte na mé slovo,“ řekl, „sešli jsme se zde, abychom zahájili boj o moc.“

Tyto sliby byly učiněny v roce 2014, ale již dnes existují první známky jejich plnění.

Podle Azova Kanaďané zakončili briefing vyjádřením „naděje na další plodnou spolupráci“.

Irwin potvrdil přijetí e-mailu od The Electronic Intifada, ale neodpověděl na otázky týkající se jeho setkání s fašistickými milicemi.

Mluvčí kanadského ministerstva obrany později zaslal prohlášení, v němž tvrdil, že jejich „výcvik ukrajinských ozbrojených sil prostřednictvím operace Unifier zahrnuje silné prvky lidských práv“.

Řekli, že Kanada je „důrazně proti glorifikaci nacismu a všech forem rasismu“, ale že „každá země se musí vypořádat s obtížnými obdobími své minulosti“.

Mluvčí, který neuvedl jméno, napsal, že kanadské školení „zahrnuje pokračující dialog o rozvoji rozmanité a inkluzivní Ukrajiny“.

Prohlášení neříkalo nic o tom, jak údajný kanadský výcvik v oblasti diverzity propadá praporu Azov.

Součástí schůzky plukovníka Irwina byl také šéf Azovské akademie pro výcvik důstojníků , instituce pojmenované po pravicovém ukrajinském nacionalistovi Jevhenu Konovalciovi .

Konovalets je jedním z idolů skupiny, jehož portrét často zdobí její vojenskou ikonografii.

Konovalec byl zakladatelem Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN), která se později připojila k nacistickému Německu během jeho invaze do Sovětského svazu.

OUN se zúčastnila nechvalně známého masakru ve Lvově v roce 1941 , kdy nacisté napadli sovětské území.

Během pogromu byly v nyní ukrajinském městě zmasakrovány tisíce Židů.

Americká pomoc nacistům

Kanada samozřejmě není jediným „spojencem“ NATO, který posílá zbraně na Ukrajinu.

Jak rozsáhle informoval Max Blumenthal , Azovu byly poskytnuty americké zbraně, včetně raketových granátů, a výcvik.

Pod tlakem Pentagonu byla v každoročně obnovovaném zákoně o obraně opakovaně odstraněna klauzule, která zakazuje, aby americká pomoc Ukrajině šla do praporu Azov.

To trvalo tři roky v řadě, než to demokratický zákonodárce Ro Khanna a další prosadili začátkem tohoto roku.

Za své potíže byl Khanna ve Washingtonu pošpiněn jako „výprodejce na ulici K“, který „drží Putinovo špinavé prádlo“.

Přestože zákaz nakonec prošel, status Azova jako oficiální jednotky ukrajinských ozbrojených sil ponechává nejasné, jak lze oddělit americkou pomoc.

Obrázek níže: Nyní smazaná fotografie z webu Azov ukázala, že RPG s licencí v USA jdou do neonacistických milicí.

V roce 2014 izraelské lobbistické skupiny ADL a Centrum Simona Wiesenthala odmítly pomoci předchozímu pokusu zakázat americkou pomoc neonacistickým skupinám na Ukrajině.

ADL tvrdila, že „zaměření by mělo být na Rusko“, zatímco Wiesenthalovo centrum poukázalo na skutečnost, že se na izraelské ambasádě na Ukrajině setkali jiní krajně pravicoví vůdci – jako by to nějak zbavilo jejich antisemitských názorů.

Pokusy některých členů Kongresu zakázat vojenskou pomoc USA nacistům na Ukrajině mohou vysvětlit vojenskou pomoc z Izraele.

Izraelská „prohlubující se vojensko-technická spolupráce“ s Ukrajinou a jejími fašistickými milicemi je pravděpodobně způsobem, jak pomoci svému partnerovi v Bílém domě, a je dalším aspektem rostoucí aliance sionistů-bílých rasistů .

Izrael historicky fungoval jako užitečná cesta, kterou mohou američtí prezidenti a CIA obejít omezení Kongresu na pomoc různým nechutným skupinám a vládám po celém světě.

V Latinské Americe 80. let mezi ně patřili Contras, kteří vedli válku proti levicové revoluční vládě Nikaraguy, stejně jako řada dalších latinskoamerických fašistických eskader smrti a vojenských diktatur.

Zahrnoval také jihoafrický režim apartheidu, který izraelské vlády „sionistické levice“ i pravice Likudniku vyzbrojovaly po celá desetiletí.

Jak je citováno v knize Andrewa a Leslie Cockburnových Dangerous Liaison , jeden bývalý člen izraelského parlamentu, generál Mattityahu Peled, to stručně vyjádřil : „Ve Střední Americe je Izrael dodavatelem ‚špinavé práce‘ pro americkou administrativu. Izrael vystupuje jako spolupachatel a paže Spojených států.

Uprostřed alarmujícího nárůstu antisemitismu a neonacismu se nyní zdá, že Izrael tuto roli ve východní Evropě znovu opakuje.

*

S překladem z hebrejštiny od Dena Shunra.

Asa Winstanley je přidruženým redaktorem The Electronic Intifada.Původním zdrojem tohoto článku je The Electronic IntifadaCopyright © Asa Winstanley , The Electronic Intifada , 2018


Komentář k článkům o globálním výzkumu na naší stránce na Facebooku

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ladik
9. 3. 2022 17:57
Ohodnotit příspěvek :
     

To jsou paradoxy! Židé vyzbrojují nacisty! Kapitalistický svět totálně zdegeneroval.

Kolem
10. 3. 2022 18:53
Odpovědět  ladik

Ale vůbec ne, jen se odložily rukavičky a sňaly masky – nejsou potřeba. Mezinárodní právo už neexistuje, liberální demokraté dělají vše správně, a tak zcela logicky kdokoliv s nimi nesouhlasí, je právě vším, co kohokoliv napadne. Bohatí zámořšští Židé platili i onen holocaust ( i když Slovanů zahynulo mnohem více, a tím nemyslím jen vojenské ztráty, ale v našem případě o holocaust nešlo – inu, nová doba ) , je Židé, potažmo je state departement, firmy, banky, obchodovaly v době válečného konfliktu 2.WW ve Švýcarech přes speciálně proto založenou banku ( existuje dodnes ) s nácky jedna radost. Židi jsou od starověku pragmatici, tvrdí pragmatici, v nynější době pod ochranou státu a médií.