nezařazené

Izrael používá sympatií a role oběti jako zbraně

To píše ve svém příspěvku na platformě Substack CAITLIN JOHNSTONEOVÁ. Přirovnává chování Izraele k chování patologické osobnosti, která dělá vše pro to, aby ji všichni srdečně nenáviděli a pak volá: „Koukejte, jak jsou na mě všichni oškliví! Musím se bránit!“

Caitlin píše:

„Existuje určitý zvláště toxický typ osobnosti, který prosperuje v nenávisti. Tito lidé se chovají odporně a destruktivně, a když na to lidé reagují nepřátelsky, ponoří se do oběti chudáka, kterou pak používají k ospravedlňování ještě odpornějšího a destruktivnějšího chování.

Možná jste měli tu smůlu, že jste se ve svém životě setkali s takovými osobnostmi. Chovají se otřesně, a když na to lidé reagují, říkají: ‚Vidíš? Opravdu jsem pronásledován!‘

Hillary Clintonová je dokonalým příkladem tohoto typu osobnosti dovedené do extrému. Lidé ji nenávidí, protože je to falešná, egomanická sadistka, která celou svou politickou kariéru při každé příležitosti prosazovala masové vojenské krveprolévání, ale ona pak tuto nenávist prezentuje jako důkaz rozšířené misogynie a krajně pravicového extremismu, což je důvod, proč svět zoufale potřebuje Hillary Clintonovou, aby pomohla v boji proti tomuto zlu.

Jakýkoli alespoň vzdáleně normální člověk, který by byl tak bohatý a opovrhovaný jako Hillary Clintonová, by se jednoduše stáhl z veřejného života, aby si mohl užívat svých stovek milionů dolarů, blaženě chráněný před zlobou a odsouzením obyčejné „lůzy“. Ale Clintonová se stále objevuje a neústupně odmítá odejít, protože nenávist, které se jí dostává, je vlastně to, co pohání celou její osobní dynamiku.

Velkou verzi stejné dynamiky vidíme u státu Izrael. Antisionistický Izraelec jménem Alon Mizrahi před pár dny zveřejnil na Twitteru zajímavý článek, který mi od té doby vrtá hlavou, a tvrdí, že Izrael ve skutečnosti záměrně generuje nenávist vůči sobě samému, aby si upevnil politickou moc.

Mizrahi tvrdí, že ‚Izrael a americké židovské organizace se rozhodly, že udrží Židy ve strachu a izolaci‘ ve ‚strategii záměrné paranoie‘. Zastává názor, že když udeřil 7. říjen, ‚pravicová, nacionalistická, paranoidní část židovského politického spektra si uvědomila, že by se to dalo přetavit na politické zlato.‘

‚Nezdá se, že by se Izrael snažil být celosvětově nenáviděn. Ve skutečnosti to ale dělá,‘ píše Mizrahi. ‚Úmyslně šíří svou krutost a barbarství, aby zůstal uzavřený před světem, a zaručil tak pokračující vládu tábora paranoie.‘

Palestinci jsou v tomto scénáři jen figuríny pro nárazové zkoušky,‘ dodává. ‚Jejich mrtvých se používá k tomu, aby se lidé rozzlobili a Izrael nenáviděli, takže se stává ještě paranoidním.‘

Ať už přijmete nebo odmítnete Mizrahiho perspektivu, nemůžete popřít, že obhájci Izraele chápou pobouření, které jeho činy v Gaze vyvolaly, jako důkaz antisemitského pronásledování. Anti-Defamation League začala kategorizovat propalestinská shromáždění jako antisemitské incidenty, včetně shromáždění organizovaných a navštěvovaných židovskými skupinami, což vedlo k tomu, že masmédia nakloněná Izraeli informovala o masivním nárůstu „antisemitismu“ po 7. říjnu. Běžné propalestinské chorály jako „Od řeky k moři Palestina bude svobodná“ byly lstivě označeny za výzvy ke genocidě Židů a jakákoliv kritika izraelských akcí se setkává se záplavou obvinění z antisemitismu.

Jakmile se Izraeli a jeho západním příznivcům podařilo označit jakoukoli opozici vůči izraelské vládě za důkaz antisemitismu, bylo zaručeno, že kdykoli Izrael udělá něco zlého, vyvolá novou vlnu „antisemitismu“ podle těchto standardů. Tato vnímaná nenávist a pronásledování jsou pak uváděny jako důkaz, proč Izrael potřebuje být ještě násilnější, militarističtější a tyranštější, než již byl, a proč je jeho brutální zacházení s Palestinci oprávněné a správné. To zase mohou západní vlády využít k ospravedlnění nalévání dalších zbraní do Izraele a poskytování vojenské podpory proti jeho sousedům.

V této dynamice vše, co Izrael udělá, způsobí, že více lidí jak na Blízkém východě, tak na celém světě nenávidí Izrael, na což Izrael reaguje slzavými prohlášeními: ‚Vidíte? Nenávidí nás! Musíme se bránit proti jejich nepřátelům!‘

Toto není druh chování, které byste akceptovali ve svém životě, a nemělo by to být chování, které budeme akceptovat u etnostátů vyzbrojených jadernými zbraněmi. Stejně jako u jakékoli jiné rozšířené dysfunkce je klíčem k jejímu odstranění rozšířit povědomí o tom, co Izrael dělá.

A to, co Izrael nakonec dělá, je používání sympatií a role oběti jako zbraně. Když někdo používá zbraň ke zranění ostatních, vezmeš mu zbraň. Svět musí přestat dávat Izraeli sympatie a přestat mu věřit jeho příběhy o oběti, protože tyto příběhy jsou vždy používány pouze k ospravedlnění stále větší západní podpory jeho zvěrstev.

To se ale nestane, dokud se dostatečně nerozšíří povědomí o tom, co se skutečně děje. Aby došlo k pohybu směrem ke zdraví, musí se otevřít mnoho očí nezdravosti této manipulativní dynamiky — v Izraeli i mimo něj.

Naštěstí to vypadá, že tomu tak je. Stále více lidí si uvědomuje nezdravost jednostranného příběhu o izraelských obětech, stejně jako nakonec rozeznáte patologičnost člověka, který se neustále chová příšerně a zároveň si hraje na oběť. Bude to chaotické, dva kroky vpřed a jeden krok zpět, ale myslím, že cestu z této šlamastyky nakonec najdeme.

https://www.caitlinjohnst.one/p/israel-weaponizes-sympathy-and-victimhood?publication_id=82124&post_id=141592147&isFreemail=true&r=1rd7rc&utm_source=substack&utm_medium=email

sdílet na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuzana
13. 2. 2024 16:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Medveděv varuje před jadernou „apokalypsou“ v případě útoku NATO

https://aktax.cz/medvedev-varuje-pred-jadernou-apokalypsou-v-pripade-utoku-nato/

Bety
13. 2. 2024 21:13
Odpovědět  zuzana

Před několika lety jsem se zajímala o to, jak velké armády má kdo k dispozici. Překvapilo mě, že ten
proti jiným státům malý Izrael má armádu např. několikanásobně převyšující vojenskou sílu Francie,
která byla hodnocená wiki jako největší evropská armáda.Připočtěme si k tomu jaderný arzenál a
všeobecné hodnocení Mossadu jako nejvýkonnější a nejkrutější tajné služby – a kde máte ten věčně utiskovaný Izrael? Proti tomu stojí jakýsi Hamás, o kterém i Netanjahu prohlásil, že ho mají pod kontrolou. Když mám něco pod kontrolou, znamená to, že to ovládám. A Hamás jak víme odstavil
dost krutě od moci tu palestinskou stranu, která usilovala o mírové řešení ve formě ustavení dvou států. Nynější genocida Palestinců – jak se mi zdá – byla tedy naplánovaná Izraelem a vedením Hamásu společně.
A už mi opravdu leze krkem ten argument, že dvě,tři staletí před naším letopočtem židovské kmeny ovládaly určité území. Řekla bych, že starověký Řím delší dobu ovládal celý tehdy známý svět, ale
každý by se dnes vysmál Italům, kdyby si na tomto základě dělali nárok na Španělsko, Francii, valnou část Německa, Maďarska, Rumunska …. a celého Blízkého východu.

Pijack
14. 2. 2024 09:52
Odpovědět  Bety

TO DĚLÁ Z IZRAELE VELMI NEBEZPEČNÉHO HRÁČE V GEOPOLITICKÉ HŘE.

Albi
13. 2. 2024 21:53
Ohodnotit příspěvek :
     

No toto?
A v českém mainstreamu?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-je-to-smejd-dela-mi-peklo-biden-pry-ma-netanjahua-plne-zuby-245664#
Izraelský premiér odmítl změnu taktiky, k níž ho nutí Američané. Prezidentovi USA si naopak stěžoval na sankce proti násilnickým židovským osadníkům.

Americký prezident Joe Biden už proto dal najevo frustraci – během soukromých rozhovorů měl opakovaně Netanjahua označit za „šmejda“. S odvoláním na pět zdrojů, které u schůzek byly, o tom informovala televize NBC.
Podle ní měl Biden při setkání se svými poradci a také dárci rovněž říci, že mu izraelský premiér „dělá peklo“, když se ho snaží přesvědčit o změně kurzu v Gaze.
xxxxx
Tak ty USA nejsou zas tak všemocné, kdyt Bibi může beztrestně odporovat?

Jaris.
15. 2. 2024 00:54
Odpovědět  Albi

USA je ovladana Izraelem , coz uz davno potvrdil valecny zlocinec Ariel Sharon. Jeho slova v telefonickem rozhovoru s tehdejsim US prezidentem znela nejak takto: “Nemejte obavy,pane prezidente, Izrael ovlada Ameriku a Americane to vi.”

Velitel
13. 2. 2024 22:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové jak se zdá konečně předvedli jak se skutečně vede válka. Ukroši přesunuli prakticky poslední záložní 3. brigádu do Selydova s tím, že brigáda bude následně přesunuta do Avdějevky.Rusově zjistili místo dislokace brigády a dnes na ně provedli útok pomocí více raket Iskander M a salvových raketometů ráže 300mm BM-30 Smeršč, vše s kazetovými hlavicemi. Výsledkem je totální masakr při kterém byla 3. brigáda prakticky celá zlikvidována.
Ukroši jsou nepříčetní uzavřeli celé město a sbírají mrtvoly.

Helena
14. 2. 2024 08:10
Odpovědět  Velitel

A přesně tak skončí každý, kdo jen trochu strčí svůj rypák na ukradinu – tak ten “náš” “prezident” co tak stojí za ukrajinou, ať už tam jede, možno i s tou jeho politručkou – rovnou do zákopu, už tam hnije milion mrtvol- a s sebou ať vezme celou vojenskou brigádu těch pěti, co také stále stojí za ukrajinou, to bude, panečku, údernická brigáda-aspoň jedinkrát v životě užitečná jako hnojivo -nepřemožitelná – tak ať je chlapi v traktorech vytáhnou za flígr a odvezou na ukradinské hranice, pak zamknout do vlaku a vypustit na bojovém poli. A hned budou peníze na kuchařky, školníky, uklízečky, energie……. a můžou k tomu batalionu přibalit toho magora z usambasády.

Pavel z Moravy
14. 2. 2024 09:09
Odpovědět  Velitel

Tak to jsou již první kroky Syrského, ukázal, že ne nadarmo se mu říká řezník. Dokud to ale bude normální ukrajinská veřejnost trpět, pokud tam tedy ještě nějaká normální je a já o tom začínám pochybovat, tak budou Banderovci hnát na jatka vše co má ruky a nohy. Náckové na celé planetě mají v sobě zabudovanou geneticky nenávist vůči lidem, kterým opovrhují. Ale četl jsem, že v Charkově se vytváří nějaká brigáda jak z ruských tak ukrajinských lidí, kteří chtějí od nácků město osvobodit. Takže i někteří ti Ukrajinci snad již chápou kam je západ a vlastní banderovci dostali. Tak Zelenský má prý v Dubaji luxusní byt koupený přes prostředníka, neb prý na Floridě to není tak jisté. On by ovšem měl dostat jiné ubytování.

Helena
14. 2. 2024 09:42
Odpovědět  Pavel z Moravy

Syrský je už jen vizáží Rus jak poleno. Přemýšlejte……

Pavel z Moravy
14. 2. 2024 11:55
Odpovědět  Helena

Já vím, že je to původem Rus a copak naši parchanti se nenarodili tady a neprovádí tady v zájmu svých páníčků tyhle prasárny, které nemají obdoby? Prostě většinový západní svět zdegeneroval nad tu největší možnou hranici degenerace. Kapitalistický individualismus a vlastně jakýkoliv individualismus takhle vždy končí.

Kolemjdoucí
15. 2. 2024 07:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pozor, spousta z nich má “jinou krev” , vyvolenou … De facto řídí celou společnost…

Pravdomluvny
14. 2. 2024 13:51
Odpovědět  Velitel

A bude hůř….pro Bnaderonacistán samozřejmě.

Frank1
14. 2. 2024 08:59
Ohodnotit příspěvek :
     

V Izraeli vladnou Sioniste. Tem je osud Izraelcu stejne lhostejny jako byl osud obeti Holokaustu. Obeti Holokaustu jenom vyuzivaji k prosazeni svych cilu pro dominanci Izraele. Jejich Netanyahu je tam drzen jen jejich penezi a spiknutim proti obyvatelstvu Izraele.

Kolemjdoucí
15. 2. 2024 07:47
Odpovědět  Frank1

Oběti holocaustu – a co oběti slovanských, tedy českých, slovenských, polských, ruských, běloruských, srbských, a nakonec i těch ukrajinských obyvatel bylo tehdy násobně více, a NIKDO nehne brvou, prostě normál. On I nacismus spolu s fašismus má velmi pravděpodobně ideové kořeny v místech, v kruzích, o kterých se nesmí mluvit …

Frank1
14. 2. 2024 09:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajina je rovnez dilem Sionistu. Vyzbrojili ji az pod zuby (Rusove napr. uz zlikvidovali 15 000 tanku) a pouzili ji jako pacidlo na Rusko. Bylo prilis kratke a Rusove jim ho brzy vezmou a udelaji na KoZa poradek. Tentokrat musi Rusove udelat vetsi poradek, aby se vse 75 let po 2. svetove valce jako v SVO opet neopakovalo!!! Nebot kazdych sto let napada zapad Rusko ve snaze ho ovladnout, obyvatelstvo pozabijet, zotrocit a zmocnit se jeho uzemi a surovin, ktere potrebuje. Ve 2. svetove valce ztratilo Rusko 28 milionu lidi genocidou Wehrmacht, SS a jejich spojencu z 12 zemi Evropy pri utoku na SSSR.

Helena
14. 2. 2024 09:53
Odpovědět  Frank1

Rusové tentokrát větší pořádek dělat nebudou. Byli by sami proti sobě. Nechají nás vypít pohár blbosti a netečnosti a vlastního rozvratu až do dna a ještě vylízat, ani kapku nenechat. Nikdy se nikdo nepoučí z vlastních chyb, když ho z průšvihu někdo vytáhne-NE!! – ale jen a jen tehdy, když si ty své chyby vyžere se vším komplet – a taky není nic poučnějšího na celém světě, než tato vlastní prožitá zkušenost. Je to stejné jako s těmi horkými kamny – nikdo neuvěří, dokud si nesáhne a nespálí se. Tak to bylo, je a bude.

Pravdomluvny
14. 2. 2024 13:51
Odpovědět  Helena

Souhlas.