Italský institut zdraví drasticky snížil oficiální počet úmrtí na COVID

Mění se definice úmrtí na COVID.

Italský Vyšší institut zdraví drasticky snížil oficiální počet obětí COVID v zemi o více než 97 procent poté, co změnil definici kdo zemřel na COVID a ty co zemřeli s COVID.

Italský list Il Tempo uvádí, že Institut revidoval směrem dolů počet lidí, kteří zemřeli na COVID a s COVID ze 130 000 na méně než 4 000 lidí.

„Ano, čtete správně. Ukázalo se, že 97,1 % úmrtí dosud připisovaných Covidu nebylo způsobeno přímo Covidem,“ píše Toby Young.

Italský institut zdraví uvádí, že pokud přepočítáte statistiky z „zemřel s přítomností koronaviru v krvi“ na „zemřel na koronavirus“, budou čísla následující:

 – počet úmrtí na koronavirus se snížil z 130 468 na 3 783, o více než 97,1 %

– všichni ostatní měli od jednoho do pěti závažných onemocnění a 7 % mělo tři z těchto onemocnění najednou a 18 % mělo alespoň dvě.

„Všichni ostatní Italové, kteří přišli o život, měli jednu až pět již existujících nemocí. Z těch ve věku nad 67 let, kteří zemřeli, mělo 7 % více než tři souběžná onemocnění a 18 % alespoň dvě,“ píše Young.

„Podle Institutu bylo 65,8 % Italů, kteří zemřeli po infekci Covid, nemocných arteriální hypertenzí (vysokým krevním tlakem), 23,5 % mělo demenci, 29,3 % mělo cukrovku a 24,8 % atriální fibrilaci. Když k tomu připočteme, 17,4 % mělo plicní problémy, 16,3 % mělo rakovinu v posledních pěti letech a 15,7 % trpělo předchozím srdečním selháním.“

https://bit.ly/3mQ8DPw

sdíletj na