Indie a Čína v protidolarové alianci?

Borrell, stejně jako další oduševnělí úředníci, dosáhli obrovského vítězství, které dopadne na celou Evropskou unii, kterou tak skvěle vedou. Zatímco učinili svou „civilizační volbu“ a souhlasili, že zemřou za zájmy Ameriky a Borrell dodal, že považuje za důležité zabránit posilování spojenectví mezi Ruskem a Čínou, začaly vznikat seriózní protiamerické aliance. Navíc tyto aliance postupně zahrnují země takového kalibru, z nichž každá je srovnatelná s celou Evropskou unií! 

Mluvíme o Rusku, Indii a Číně.

Ve skutečnosti byla politika Západu samozřejmě prostě brilantní (sarkasmus) a nutí člověka vzpomínat na podobné strategické úspěchy Chruščova. Tehdy se Nikitovi Sergejevičovi podařilo „spřátelit“ komunistickou Čínu s kapitalistickými USA a Americe se dnes podařilo usmířit dokonce Čínu s Indií! 

Nejparadoxnější přitom je, že téměř neskrývaným cílem spolupráce mezi Spojenými státy a Indií bylo právě to, aby se tato země stala protiváhou pro Čínu, navíc se jedná o zemi umístěnou ve stejném regionu a srovnatelnou silou.

Ale apetit Spojených států je prostě neuvěřitelný: chtějí všechno, od všech, přičemž zadarmo a hned. A místo toho, aby si v klidu hráli s rozpory mezi Pekingem a Dillí, začali Američané z nějakého důvodu na Indy brutálně tlačit na téma jejich drahocenné Ukrajiny a dotlačily. 

Čínský ministr zahraničí Wang Yi jednal se svým indickým protějškem Subramanyamem Jaishankarem během návštěvy Nového Dillí, uvedla agentura Reuters. Strany se setkaly poprvé od pohraničních střetů v roce 2020. Odborníci naznačují, že taková diplomatická výměna by mohla otevřít cestu k osobnímu setkání mezi čínským prezidentem Si Ťin-pchingem a indickým premiérem Naréndrou Módím v rámci osobního summitu BRICS a setkání ve formátu RIC, které se mají konat na podzim v Pekingu. 

Vzhledem k napjatým vztahům mezi Indií a Čínou, které mají mnoho vzájemných nároků, jde o poměrně nečekaný krok. Pokud se summit BRICS skutečně uskuteční, pak se na stejné platformě sejdou lídři Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky.

Do Indie přijel čínský ministr zahraničí Wang Yi.

V podmínkách téměř vojenského napětí mezi oběma zeměmi bylo těžké si takovou návštěvu vůbec představit, ale uskutečnila se. Úspěšně pohovořili o tom, že ani vzájemné neshody mezi Indií a Čínou nemohou zrušit fakt, že Spojené státy a Evropa spolu s Británií a Austrálií podělaly celý svět natolik, že … pojďme raději tady a teď se spojíme proti tomuto globálnímu zmatku, porazíme ho, svrhneme z trůnu Jeho Veličenstvo dolar – a teprve potom zjistíme, jaké neshody nám zůstaly, protože prozatím máme společného nepřítele.

Připomeňme, že Spojené státy společně s Evropou požadovaly, aby se Indie připojila k sankcím proti Rusku a odmítla obchodovat v rublech a rupiích. 

Nastal jiný čas. Indie a Čína se postavily proti Západu na straně Ruska.

https://bit.ly/3tMdEfn

4.2 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.2 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
29. 3. 2022 09:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže Indie a Čína odložily regionální neshody a spojily se, zatímco tzv. „civilizovaná“ Evropa střečkuje a plive jed na svého největšího obchodníha partnera, bez kterého se zaručeně sesype. Je jasné , že se současnými politickými představiteli čeká Evropu jen zánik…

Milan
29. 3. 2022 16:56
Odpovědět  zdena

Vlastně se spojili, jak mi právě došlo, dvě vůbec nejstarší kontinuálně existující civilizace planety. Sumerská civilizice zanikla už v dávnověku – ač z ní čerpáme po dnešní dny – a Egyptskou rozvrátili saracéni. Čína a Indie však přežily až po dnešní dny a po tomto spojenectví z rozumu sichr přežijí, na rozdíl od euroatlantické civilizace, i další tisíciletí.

Anonymní jméno komentáře
29. 3. 2022 10:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropa sklízí plody idiocie svých politiků, kteří spěchají s plněním jakýchkoli direktiv washingtonského režimu.

ladik
30. 3. 2022 18:32

A idiocie těch, co tyto politiky volili.

Gales
29. 3. 2022 11:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Hlavně to neříkejte naši vládě. Bo jim vyhlásí válku.

All
29. 3. 2022 14:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Co naše média zatajují a o čem mlčí. ,,Přes 20 miliard dolarů získalo Rusko během dvou dnů ! “ A navrátilo akcie ruských společností domů,do Ruska. Od této chvíle nebudou příjmy z ropy a plynu odcházet do zahraničí a prodávat se budou pouze za Rubly ! Rubl tak poroste,navíc je podložený zlatem. CHazarská mašina z toho vyšiluje a tak co můžeme nyní očekávat od Rothschildů ? Další,velkou štvavou kampaň, válečnou propagandu. Bože,ochraňuj nás tady v Evropě,před těmito výpalníky a válečnými štváči.

ladik
30. 3. 2022 18:35
Odpovědět  All

Dnes na Hovinkách píší, že Rusové ustupují od svého požadavku platit za plyn rubly. Je někde jiný zdroj informace o tomto tématu?

Milan
29. 3. 2022 15:20
Ohodnotit příspěvek :
     

youtube.com/watch?v=CgCN6XhAVXk

pavelpe
29. 3. 2022 18:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle je konec EU. EU mohla žít do okamžiku, dokud nedošlo ke krizím. První krizi v roce 2008, kterou vytvořili uměle banky „přežila“, ale za cenu klinické smrti – bezuzdným tištěním peněz, které nebyly ničím podložené. To se nyní vrací jako bumerang v podobě inflace jak kráva. Pak přišla krize s migranty a EU místo racionálního řešení v podobě ochrany hranic a repatriace nutila nesmyslně státy ke kvótám. Přišla 3. krize s tzv. pandemií, kde se naplno ukázala „solidarita“. V době, kdy v Itálii umírali stovky až tisíce lidí denně, Německo, Holandsko, Francie a Belgie zakázali vývoz jakéhokoliv zdravotnického materiálu. Vše bylo řešeno za cenu gigantického zadlužení. Z téhle energetické krize se už nevzpamatuje. Ono už není z čeho brát. Rubl byl před 14ti dny 123rublů za dolar. Teď už je 83rublů za dolar. Indie, Čína, Rusko a nyní i Saudové už nechtějí dolar a euro jako rezervní měny. To bude znamenat, že půlka rezerv evropských centrálních bank bude prakticky bezcenná, protože mimo eurozónu a severní ameriku si za ně nic nekoupíte.