Ilegální migranti obsadili Pantheon v Paříži

Stovky neregistrovaných ilegálních migrantů vtrhlo v pátek do historické stavby Pantheon v centru Paříže, přičemž požadovali zlegalizování svého pobytu ve Francii. Informovala o tom agentura AFP.

Panteón Paríž
Panteón Paríž

Členka aktivistické skupiny La Chapelle Debout, která pomáhá migrantům v Paříži, uvedla, že do prostor Pantheonu, kde jsou uloženy ostatky národních hrdinů Francie včetně Voltaira a Victora Huga, vtrhlo 700 migrantů a jejich příznivců.

Policie pro agenturu Reuters na místě uvedla, že většina migrantů, kteří historický objekt obsadili, pochází ze západní Afriky.

Na videozáznamu zveřejněném na Twitteru je vidět, jak stovky lidí shromážděných pod hlavní kupolí stavby skandují heslo “Černé vesty!”, Což je název sdružení migrantů žijících v Paříži.

“Zůstaneme tady, dokud poslední z nás nedostane potřebné doklady,” přečetli z letáku organizátora protestu.

V prohlášení zveřejněném jménem černých vest, jejichž název odkazuje na nedávné protesty hnutí tzv. žlutých vest, žádají setkání s premiérem Édouard Philippem.

Turisty z Panteonu, který se nachází v centru vyhledávané pařížské Latinské čtvrti, evakuovali.

Přístup na místo protestu, který probíhal klidně, zatarasilo asi 50 až 60 příslušníků pořádkové policie a jeho účastníky ve skupinách vyvedli.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/518965-ilegalni-migranti-obsadili-panteon-v-parizi/

https://www.wsws.org/en/articles/2019/07/13/pant-j13.html

sdílet na