I za to, že prší, může Putin

Blaško: Za to, že prší, může Putin. Kvůli Jandovi dopadneme jako v Jugoslávii.
Nově zvolený europoslanec za SPD, který kandidoval z osmého místa kandidátky této politické strany,
v rozhovoru varoval Českou republiku před jugoslávským scénářem, kdy soused bude vraždit souseda. 

Také se vyjádřil k slovům o tom, že v Evropském parlamentu bude “koněm” Vladimira Putina.

Hynek Blaško

Nový europoslanec zvolený za SPD, generál Hynek Blaško se v rozhovoru pro Parlamentní listy vyjádřil
ke slovům Jakuba Jandy z Evropských hodnot. Ten generála, který během voleb dostal 47 505 preferenčních hlasů voličů, označil za “koně Moskvy”.

“Já jsem přesně čekal, kdy někdo vytáhne kartu Putin. Za všechno, co se událo, za všechno může Putin. Za to, že prší, může Putin, že je Blaško v Evropském parlamentu, za tím je samozřejmě Putin,

“prohlásil Blaško s tím, že “Janda je hlupák, který si nevidí na špičku nosu”.

V důsledku činnosti takových lidí, jako je Jakub Janda, podle názoru generála, Česká republika může skončit jako Jugoslávie. Zmínil to v odpovědi na otázku portálu, o jakém stavu společnosti svědčí to, že před několika dny byl v pražském metru napaden Ladislav Jakl (člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání).

“Svědčí to o tom, že různí Jandové a další, různým způsobem rozdmýchávají nenávist ve společnosti …. Prezident Zeman? Ne, takoví lidé, jako je Janda a jemu podobní, kdo vykládají podobné věci. (…) Doufám, že policie dotyčné zadržela a že naše soudnictví jim vyměří dvakrát tolik, než je obvyklé, protože pokud půjdeme touto cestou, tak dopadneme jako v Jugoslávii. Soused bude vraždit souseda, budeme se navzájem napadat. To je něco nepřípustného. Vůbec nemám slov,” řekl generál Blaško.

Nový europoslanec následně vyjádřil údiv nad tím, jak je možné, že společnost vůbec může živit “parazity”,
jak je Jakub Janda ze spolku Evropské hodnoty. Lidé jako Jakub Janda, podle jeho slov, “tu kážou své moudrosti, a přitom vůbec nevědí, o čem mluví. Ale musí si vydělat těch svých třiatřicet Jidášových stříbrných”.

Generál Hynek Blaško odešel v roce 2012 z armády jako respektovaný voják. Nehledě na skutečnost, že v minulosti působil jako vojenský představitel České republiky při NATO, se z něj postupem času stal kritik Severoatlantické aliance.

Do Evropského parlamentu byl zvolen díky preferenčním hlasem z osmého místa kandidátky politické strany SPD. 

“Pro mě je na prvním místě moje vlast, až pak je všechno ostatní,” řekl o svých prioritách v Evropském parlamentu.

Politická strana SPD na základě výsledků voleb získala dva europoslance, druhým je bývalý ministr zdravotnictví Ivan David.

https://www.hlavnespravy.sk/blasko-za-ze-prsi-moze-putin-kvoli-jandovi-dopadneme-ako-v-juhoslavii/1772372

sdílet na