Hrůzný zážitek z Ain al-Assad

Svědectví dánského seržanta Johna o tom, jak Írán bombardoval americkou základnu Ajn-Asada. Seržant spolu s dalšími vojáky byl po bombardování poslán z Iráku do Kuvajtu.
Je pozoruhodné, že podle svědectví dánského seržanta na základně bylo zničeno několik vrtulníků, o nichž Pentagon mlčel.

Společně s několika dalšími vojáky čekal dánský seržant John několik hodin v bunkru v očekávání íránského útoku na vojenskou základnu Ain al-Assad.
Vláda byla varována šest hodin před dopadem raket na vojenské základny. Korespondent Rasmus Tantoldt s ním v Kuvajtu udělal rozhovor poté, co byla evakuována většina ze 133 vojáků, kteří byli na základně.
Šest hodin předtím, než Írán vypálil rakety na dvě vojenské základny v Iráku, dánská vláda a obranné síly byly informováni o útoku. John a ostatní vojáci byli o útoku informováni několik hodin před tím, než k němu došlo, a čekali několik hodin v bunkru.
Nicméně první úder byl překvapením. Zaútočili 9 raketami s kapacitou po jedné tuně. Bylo to nepopsatelné. Nikdy jsem nic podobného nezažil a doufám, že to už nikdy nezažiju. Byl to brutální útok. Útok byl tak silný, že se bunkr otřásl a dovnitř proniklo hodně prachu.
Abychom mohli dýchat, museli jsme sedět se šátky na obličeji, říká John. Nejhorší věcí byla neznalost a bezmocnost dánských vojáků tváří v tvář očekávání nových útoků. Nevěděli jsme, kde a kdy další raketa spadne.
Mohli jsme jen sedět a čekat. Nemohli jsme dělat to, na co jsme připraveni. Mohli jsme jen počkat, říká John.

Dánští vojáci reagovali různě. Někteří seděli a vyprávěli vtipy, aby se uvolnili. Někteří se k sobě tiskli a jiní plakali, říká dánský seržant.
Po útoku byli vojáci překvapeni, že útok nebyl nad jejich hlavami, byli jisti že nad bunkrem najdou spálenou poušť.
  Předpokládám, že nejbližší raketa dopadla 300 stop od nás, a když jsme později vyšli, byly helikoptéry roztrhané na polovinu a otvory byly tak velké, že v nich bylo možné zaparkovat dodávku.Psychologové jsou na cestě do Kuvajtu, aby pomohli vojákům zotavit se z děsivého zážitku. Opravdu je potřebujeme. Byla to situace, na kterou jsme nebyli připraveni, říká John.

https: //nyheder.tv2.dk/udland / …  – rozhovor s dánským seržantem

Obávám se o dánskou armádu, pokud oznámený útok, který vojáci předem očekávali v chráněném bunkru, byl pro ně děsivým zážitkem, po kterém potřebovali psychologa.
Je děsivé představit si, co by se s nimi stalo, kdyby Írán udeřil bez varování.

Odkaz:https://colonelcassad.livejournal.com/5562905.html

sdíletj na