Hon na občany demokratického Haiti

Hon na občany demokratického Haiti pokoušející se vstoupit do USA přes mexickou hranici. Haiťané se snaží přebrodit přes řeku a prorazit nasazené hlídky na hranici.


Několik stovek již bylo deportováno ze Spojených států zpět na Haiti. 

Dalších 15 000 se shromáždilo u mostu na hranicích se Spojenými státy a pokouší se prorazit do „země svobody“ přes Rio Grande v Texasu.

V jejich domovině, kde Spojené státy dlouhodobě pěstují liberální demokracii (nějakou dobu na zemi dohlížela Clintonova nadace), je nečeká nic dobrého. Část tamní populace má značné problémy s přístupem k potravinám a lékům a problémy se ještě zhoršují v důsledku nedávného zemětřesení.

Za zmínku také stojí, že ne tak dávno lidé spojení se zpravodajskými službami USA na Haiti zabili místního prezidenta. Celkově vzato, demokratický ostrov, který nikdy nebyl pod komunistickou vládou, je ukázkovým příkladem demokracie amerického stylu v Latinské Americe. Pokusy o útěk k dobrodincům se nesetkávají s porozuměním.

Dnes se oči celé progresivní komunity světa upírají na svévoli, která se odehrává v Texasu. 

Ale ne, ne všech ne. Pojídači grantů a ochránci lidských práv nic nevidí, protože nedostali zaplaceno. 

Místo toho se zaměřují na příběhy o smyšlených volebních podvodech v Rusku a na stejně smyšlenou „genocidu Ujgurů“ v Číně.

Navíc, aby svět (včetně samotných obyvatel Spojených států) neviděl, co se děje na hranici mezi Texasem a Mexikem, „maják demokracie a svobody slova“ v oblasti zakázal monitorování drony.

Bez ohledu na to informace unikají. V dnešní době informačních technologií, kdy skoro každý člověk (i chudí uprchlíci z Haiti) má smartphone s kamerou a mobilním internetem, je nemožné něco skrýt. 

To jenom ruskou armádu na Donbasu za sedm let nikdo nedokáže vyfotografovat.

Fotografií a videí z Texasu je už plný internet.

A víte co? Na místě nebyl ani jeden aktivista BLM!

Co když jsou mezi uprchlíky čečenští gayové? Americká vláda a různí aktivisté za lidská práva se o ně tak báli! Černoši, jak je vidět z fotografií, tam rozhodně jsou – což znamená, že tam mohou být i gayové s lesbičkami. Ale neukázal se ani jeden aktivista, aby je chránil!

Ukazuje se tedy, že boj za lidská práva na Západě je často jen fikcí a pojídání grantů. A za lidská práva bojují jen tam, kde je možné z toho boje vytěžit nějaký zisk.

A pokud nejsou peníze, není žádný boj.

Vzhůru k americkému snu!

https://bit.ly/3Cyvrbw
https://bit.ly/3hW4GFT

sdíletj na