nezařazené

Hledá se Ukrajinec. „Nezkoušejte ho zadržet.“ A už to jede

Policie od Nového roku pátrá po 36letém Ivanu Yaremovi. Tento ukrajinský občan je podle ní „osoba důležitá pro trestní řízení“ a občané by informace o něm měli policii sdělit na lince 158 nebo osobně. Ovšem server Krimi Plzeň uvádí, že po Yaremovi policie pátrá kvůli podezřelému úmrtí. A že by se občané neměli snažit muže zadržet, protože je potenciálně nebezpečný.

Zatímco někteří lidé na Nový rok vyspávali, policie měla napilno. Kromě řešení výtržností také vyhlásila pátrání. A to po třicetišestiletém ukrajinském občanovi Ivanu Yaremovi. Policie ho hledá v souvislosti s prověřováním okolností možného násilného trestného činu, jako po „osobě důležité pro trestní řízení“.

Policie tak žádá občany, aby policejní složky informovali buď na lince 158, nebo rovnou na některé z policejních služeben. Dotyčný má být vysoký 190 centimetrů, hubený, s krátkými černými vlasy a vousy, na sobě by měl mít pravděpodobně tmavě modrou bundu bez kapuce.

Kromě plzeňské policie o pátrání po Ivanu Yaremovi informoval i server Krimi Plzeň. Ten ovšem zveřejnil jeden důležitý detail. Totiž že by mohl být nebezpečný. A proto by se občané neměli snažit dotyčného sami zadržet. „Podle našich informací po tomto muži kriminalisté pátrají v souvislosti s podezřelým úmrtím asi čtyřicetiletého muže, ke kterému vyjížděli policisté v neděli 1. ledna 2023 kolem osmé hodiny večer do Strážnické ulice v Plzni,“ uvádí server.

O Yaremovi informoval na sociálních sítích i Týdeník policie.

Dle červnového článku policie nezaznamenala nárůst trestné činnosti v souvislosti s vlnou uprchlíků. Policejní prezident Martin Vondrášek uvedl, že u Ukrajinců se řeší především přestupky. „Zaznamenáváme ve větším rozsahu maximálně přestupky spojené s rušením nočního klidu, jízdu pod vlivem alkoholu a podobná jednání zpravidla spojená se správní odpovědností,“ uvedl tehdy novopečený policejní prezident.

Kromě dotazů na bezpečnost se v diskusi objevoval i názor, že by Yarema měl být navrácen na Ukrajinu. Ovšem hned zpočátku války ministr vnitra Rakušan uvedl, že ukrajinskou mobilizaci české úřady nezohledňují. „České úřady toto žádným způsobem nemohou zohledňovat. Čísla jsou ale jednoznačná – 80 procent příchozích v dospělé populaci jsou ženy, z celkového počtu příchozích je 55 procent dětí. Mezi muži jasně dominují pánové nad 60,“ řekl na začátku března.

„Nám, jako Čechům, ani nepřísluší hodnotit individuální případy neuvěřitelně statečně bojujících Ukrajinců. Sám znám muže, který uprchl z Ukrajiny proto, že mu hrozila fyzická likvidace. My jako Češi musíme hlavně pomáhat,“ doplnil.

Podle poslední statistiky Ministerstva vnitra je v ČR 474 tisíc lidí s udělenou dočasnou ochranou.

sdíletj na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K
3. 1. 2023 17:29

To abych ještě než půjdu spinkat natáhl železa a pár jich nezoznesl okolo baráku a nasadil zmije do trávy. Jó srandičky, přejdou. Teď vážně, řekli byste někdy, že vám vlezou zloději do baráku? Já tedy ne. Je to asi patnáct let co jsem měl kšeft v Praze a spali jsme tam. Sotva jsem vystrčil POPRVÉ rypák z baráku, tak z pondělka na úterý ráno cca 3hodiny tak byli. Žena doma sama s dětmi. Klika, že zůstali v garáži pod barakem a nešli nahoru do bytu. Pozor, žádná ořezávátka. Ale i tak neumětelové podělali co se dalo. Těch baráků v okolí navštívili povícero. Ráno telefon a žena spláčem co se stalo vyděšená.

Pekos
3. 1. 2023 17:56
Odpovědět  Pavel K

Já bych se s těma železama tak neunáhloval, neboť, kdyby došlo k nejhoršímu a dotyčný hledaný se opravdu chytil do želez, tak to demokraticky odserete Vy. Za současného vedení špičkových odborníků o tom vůbec nepochybuji.

sergej
3. 1. 2023 19:24
Odpovědět  Pekos

Otrlejší by mohli použít kanadský humor s cedulí kovidovky za plotem zdarma značka original Pfitzer. Injekce je větší strašidlo než rána pěstí, tedy pro chlapy obecně. 🙂

sizok
3. 1. 2023 17:38

Už je to tady. Nebudu nic psát, o kriminalitě ukrajinců to nemá smysl.

Pan Tau.
3. 1. 2023 17:48
Odpovědět  sizok

Jasně,.Není co psát. Média se v tom také nepřehrabují a když už, tak napíšou, že cizinci. To, že je to dnes a denně, je už taková obyč. záležitost.

Jan
3. 1. 2023 17:39

Co ovsem media zatajuji je dalsi zadluzovani Ceske republiky skrze pomoc Ukrajine a Ukrajincum u nas. Na uhrazeni zdravotnich nakladu na Ukrajince si musela vlada pujcit.
Banky Ukrajine na provoz statu uz zadne kredity nedaji a tak budou rucit za kredity zeme EUhnie i CR. Ty kredity ovsem Ukrajina kvuli valce, zadluzeni, rozkradeni a absenci prijmu nemuze nikdy splatit a tak je zaplati obcane EUhnie.
Po zniceni zbrani na Ukrajine ruskymi udery dochazi EU munice a zbrane pro dalsi dodavky. A tak je dodavaji USA. US Himersy a houfnice zabijeji se svolenim USA obcany Donbasu a pachaji ohromne skody na budovach. Nic o tom v mediich. Ted zrovna Himarsy na Novy rok v noci zabili pri oslave pres 60 odvedenych ruskych vojaku podle MO RF. Putin predtim varoval, ze jedna raketa na ruske uzemi a na jeho nove republiky Donbasu bude mit pro utocnika vazne nasledky. Putin nemluvi do vetru a tak ocekavejme ohnostroj. Dnes zapadni media smrt ruskych vojaku neskryte a radostne hlasila.

sizok
3. 1. 2023 17:59
Odpovědět  Jan

Myslím, že odpověď bude pro ukrajince krutá.

zuza
3. 1. 2023 19:07
Odpovědět  sizok

ale mala by byť taká, aby to pocítili aj v hnUSAkove, lebo tam je hlavný vinník.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
4. 1. 2023 07:57
Odpovědět  zuza

👍 👍 👍

Pedro
3. 1. 2023 22:44
Odpovědět  sizok

Víte proč jsou tady? Připravují se, zabydlují, zjištují jak to tady chodí, a vědí, že prohrají, ty miliony banderovců utečou k nám a rovnou do hotového. Tady bude jejich země, my budeme držet huby jako vždy.

ladislav
4. 1. 2023 01:25
Odpovědět  Pedro

Tak proč držíš hubu sám a nejdeš aspon protestovat. Už jsem vzteky nasra ný jací jsou Češi naprostí idioti a přizdisráči. Jinak už o Českém národě se už nedá vyjádřit. Plno huby žvanění a skutek utek. To Vás nezajímá vůbec budoucnost Vašich malých dětí ,nebo na co ještě chcete čekat -až Vám vydaní vaše nemovitosti ,na což se chystají Fialovci. Stydím se za tak zbabělý národ jako jsou Češi.

Pedro
4. 1. 2023 06:53
Odpovědět  ladislav

Kurva jak ty víš jestli jsem byl nebo nebyl protestovat. Ty jenom kecáš.

Pavel K
4. 1. 2023 08:10
Odpovědět  Pedro

Tak ladislav si mohl tu osobní kritiku v první větě odpustit, protože to co napsal se týká nás všech, tzn. i ládislava. Jinak mám na to stejný názor. Ano jak mi tuna někteří odepisují že je nás málo. A co když ne!! Jen se bojíme a čekáme kdo z nás ponese kůži na trh jako první.
P.S. k ladislavovi, ceny bytů a domů enormě klesají, to je mi náhoda.

Václav
6. 1. 2023 09:46
Odpovědět  Pavel K

No a klesat budou dál. Taky byly pěkně nafouknutý. Že klesají je jedině dobře

Milan ze Zahrady Čech
3. 1. 2023 17:45

K čemu zadržovat. Nejlíp ho eliminovat jménem zákona. Jenže to by rameno zákona muselo bejt rameno, ne vemeno.

sizok
3. 1. 2023 17:59

Přesně tak, Milane.

zuza
3. 1. 2023 19:14

to je ako vo FR a DE: fízli vyplakávajú, že ich cez silvestrovskú noc napádali milovaní krimigranti
ale keď tá hájená zver mláti, lúpi, znásilňuje a vraždí obyčajných ľudí, tak fízli nevidia a nepočujú. A keď sa nebodaj nájde nejaký biely, čo sa postaví na odpor, tak sú fízli a súdy veľmi rýchli v uväznení a trestaní opovážlivca. Ani jedného fízla neľutujem, ľúto mi je len zachranárov a hasičov, ktorých pošlú k zásahu medzi tie zvery.

Pavel K
4. 1. 2023 08:13

Tak ta výzva o zadržování je směrována k občanům. Zákon by měl zařídit, že pachatel byl z neškodněn při kladení ozbrojeného odporu.

Petr
3. 1. 2023 20:59

Tupá Černochová si je vyzbrojila !

Drak
3. 1. 2023 21:45

Kde jste přišli k tomu Yaremovi? Jestli je ukrajinec, tak je Jarema.

Karel
5. 1. 2023 11:13

Česko přijímá ukajinské primitivní nacisty. A už se začínají projevovat. V raních tramvajích spí opilí ukrajinci a při vykázání z vozu řidičem na konečné neváhají přejít od nadávek k fyzickým útokům. Zvyšuje se počet násilných sexualních deliktů aneváhají pro peníze i vraždit. Zakládají zločinecké bandy a česká policie je na ně krátká. Lidé z nich začínají mít strach. Jak se zdá, tento stav vládě vyhovuje. Proto se nesnaží počet těchto přicházejících lidí nijak omezit.