Hladové demonstrace v Argentině

Tisícové demonstrace probíhají v Argentině s požadavky na zavedení mimořádného stavu na trhu
s potravinami, informovala o  tom  publikace Buenos Aires Times.

“Ztrácíme práci, jídlo, vzdělání, bydlení ….. Naši lidé jsou zoufalí,” cituje publikace 60letého protestujícího Osvalda Ulascia. 29-letý Diego Quintero dodal:
“Nenechali nám žádný jiný nástroj, než jít ven do ulic bojovat za naše práva.”

S příchodem prezidenta Mauricio Macri k moci v roce 2015, se účty za elektřinu od roku 2015 zvýšily 2,1krát a třikrát za plyn. Vláda obviňuje ze zvýšení cen předchozí administrativu, v důsledku zrušení významných dotací. 

“K nám se znova vrátil hlad … Toto je nejhorší doba od krize roku 2001,” uvedl jeden z vůdců protestu
v Buenos Aires, Daniel Menendez, který popisuje finanční kolaps země. Další protestní vůdce, Juan Carlos Aldere, také poukázal na drama krize, spolu s poklesem mezd a uzavřením podniků.

V roce 2018 došlo v Argentině k vážné hospodářské krizi, která donutila vládu půjčit si od MMF částku
56 miliard dolarů. Peso oslabilo o více než polovinu a roční inflace činila 47,6%. 
Ekonomika stále klesá, země se připravuje na nové prezidentské volby.

Připomeňme, že ve Venezuele existuje také potravinová krize stimulovaná Spojenými státy. Bílý dům otevřeně vyhlašuje potřebu svrhnout legitimního prezidenta Nicolase Madura, slibuje plnou podporu opozičnímu Juanu Guaydo, který se prohlásil za prezidenta a blokuje účty venezuelské státní ropné společnosti PDVSA.

http://www.iarex.ru/news/64408.html
https://www.straitstimes.com/world/americas/thousands-protest-in-cities-across-argentina-pushing-for-food-emergency-declaration

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
Administrátor
16. 2. 2019 12:27
Odpovědět  Janinna

Ahoj,…ty jo, tak na vojně jsem nebyl, tak nemám ani potuchu, jak v takové várnici, taková polévka, zakyslá a bublající pod puchýřem sádla vypadat a páchnout a kterou já odsuzuji už pohledem to je tedy výstižné a souhlasné přirovnání s pražskou havlistickou kafilérkou – POZOR NEOTEVÍRAT !!!😉

Administrátor
16. 2. 2019 14:59
Odpovědět  josh-xy

Máš pravdu parde, je to tak. Oni ty amíci berou takové vyprávění jako fikci, protože v tom systému by nic takového možného nebylo a systém sám jim moc mouder do palice nevnucuje, aby nebyli moc přemýšliví. Když se podíváš na školní osnovy v usa (to ti ani strejda google nenajde, tak škola je taková jen hravá záležitost…naučit tu masu pár písmenek, pár cizích slov a cosi málo si spočítat. Bohužel to vše se jim nepodařilo asi u 32mil am.živočichů. Takže žádný zemák, děják a pod. a když už tak okrajově nebo iniciativně a proto nevědí, kde co leží a nemusj nést v hlavě jaké příkoří páchají. Pak jsou tam také ti, co se jich tohle pravidlo netýká a jsou ctižádostivější a jdou dál. Ale zem na krásy užasná….a oni k tomu přišli zadara, jen se trochu zamazali od krve. Krásně podáno ve filmu “Mé srdce pohřběte u Wounded Knee.”
comment image