Generální zkouška biologické války

Generální zkouška biologické války. Koronavirus v Číně:
pokus hegemona smést figury z hrací plochy? 

Íránská krize, rezignace ruské vlády, epidemie v Číně – první měsíc roku 2020, byl na události dokonce až příliš bohatý. 

A pokud se první dvě zprávy již staly historií, nikdo neví, jak se bude vyvíjet situace s virem ve Wu-chan.

První případy infekce novým koronavirem byly zaznamenány na konci prosince, ale stránky světových médií zaplavily na začátku tohoto roku. Některé publikace spěchaly, aby jej srovnaly s Ebolou, zejména s rozsáhlou epidemií, která byla jedním z hlavních témat roku 2014, ale toto srovnání je zcela nesprávné. 

I přes výrazně vyšší úmrtnost (až 72%) se Ebola nemohla stát pandemií ze dvou důvodů:

  • zaprvé kvůli geografii (hlavní ohniska se objevila v oblastech, kde není nejen mezinárodní, ale ani vnitrostátní letecký provoz),
  • za druhé, vzhledem k tomu, že je nemožné se nakazit Ebolou vzduchem – kapénkami.

S „2019-nCoV“ (tak se současný kmen vědecky nazývá), je všechno úplně jiné – kvůli infikování se nemusíte dotýkat těla pacienta, stačí být blízko a mimochodem, běžné lékařské masky jsou zde bezmocné. 

Analogie tedy nabízí úplně jinou – „Španělku“, nejmasivnější pandemii v historii lidstva, podle různých odhadů se obětí stalo až 100 milionů lidí. Ano, dnes jsou taková čísla sotva možná – medicína je jiná a organizmus
(a tím i imunitní systém) je mnohem silnější (nezapomeňme, že „Španělská chřipka“ se narodila v posledních měsících první světové války – v nehygienických podmínkách, nedostatku potravin a přetížení klíčových transportních tepen), ale samotný princip je velmi podobný, i když v tomto případě to není chřipka, ale pneumonie.

Přesněji řečeno, pneumonie (ve své atypické formě) je hlavním projevem vývoje koronaviru v lidském těle. 
Horečka, dýchací potíže a destrukce plicní tkáně, pokud se neléčí, velmi snadno způsobí smrt, ale největším problémem je vysoká nakažlivost (schopnost viru přenášet se z nemocného člověka nebo zvířete na zdravého) a poměrně dlouhá inkubační doba (v některých případech až dva týdny).

Existuje tedy důvod se domnívat, že vrchol epidemie teprve přijde.

Obecně se tato epidemie nejeví jako unikátní. Samotný kmen patří do stejné rodiny jako SARS-CoV – virus, který v letech 2002-2003 způsobil první epidemii SARS, která zabila asi 650 lidí. 

A jestliže tato epidemie vznikla také v Číně, pak další ohnisko (virus MERS-CoV) již proběhlo v Saúdské Arábii a od roku 2012 do roku 2015 si vyžádal nejméně 431 životů. V obou případech byly publikovány rozsáhlé studie prokazující, že první oběti obou virů je získaly přímo od zvířat. 

V případě Číny byli netopýři primárním zdrojem a himalájská cibetka mezičlánkem, v případě Saúdské Arábie byli prostředním článkem velbloudi.

Pokud jde o současnou epidemii, zde se všichni snaží obviňovat hady. Jak uvedlo autoritativní specializované vydání časopisu Journal of Medical Virology, s největší pravděpodobností se virus objevil v těle netopýrů a prošel řadou genetických mutací, nový virus přešel na hady a od nich – na kupce hadího masa na trhu mořských plodů Wu-chan (první nemocní tam buď pracovali, nebo byli pravidelnými zákazníky).

Existuje však jeden bod, který zpochybňuje celou teorii. Ano, proteinové kódy tohoto viru jsou nejvíce podobné kódům, které mají hadi, a o tom ani nejsou žádné otázky. 

Jak se však stalo, že se virus dokázal přizpůsobit stejně chladnokrevným i teplokrevným hostitelům? 
Odsud jsou verze, které byly předloženy různými médii i konspiračními teoriemi.

První a jedna z nejpopulárnějších (především na čínském internetu) je, že tento virus se mohl vyvinout v americké laboratoři, a byla provedena kontrolovaná dodávka infikovaného masa. 

V regionu, v bezprostřední blízkosti Číny, je ve skutečnosti umístěno několik objektů najednou, ve kterých se provádí studium a vývoj nových a potenciálně smrtelných kmenů.

Země, ve kterých fungují americké vojenské biologické laboratoře.

Taková operace by mohla mít několik cílů najednou. 

  • Za prvé, jedná se o vážné ekonomické škody, včetně nepřímých. 
  • Za druhé, jedná se o hmatatelnou reputační ránu na pověst Pekingu, který nedokázal potlačit epidemii v rámci státních hranic. 
  • A zatřetí, jedná se o jedinečnou příležitost „naživo“ uvidět a zjistit, jak se nový virus rozšíří, jak bude omezován a kam nakonec přijde. 

Rovněž upozorňujeme, že epidemie začala ve velmi „příhodném okamžiku“ – před čínským Novým rokem, kdy toky cestujících dosáhly svého maxima.

Kromě toho zde již byly precedenty, ale předmětem vlivu nebyla Čína, ale Rusko. 
Jedná se o vítězný pochod afrického moru prasat v jižních oblastech Ruska v roce 2008 – začátkem roku 2009. 
Místo vypuknutí bylo v Gruzii, odkud se nemoc poprvé dostala do Čečenska a Jižní Osetie a poté na území Stavropolu. 

Pak epidemie stála spoustu domácích zvířat a tady je ta náhoda – stalo se to téměř v předvečer osetské války, kdy Gruzie tlačila vší silou k přímému střetu s Ruskem. 

A stalo se to přesně poté, co začala fungovat v Gruzii americká bakteriologická laboratoř.

Existuje i druhá verze – že Wuchanská epidemie by mohla být výsledkem náhodného úniku z laboratoře, ale již čínské. Celkově existuje v pevninské Číně nejméně sedm hlavních výzkumných center, jejichž činnosti se týkají virů, které jsou předmětem zájmu jejich hypotetického vojenského využití. 

Jedno z těchto středisek bylo shodou okolností otevřeno ve stejném Wu-chanu v roce 2017 a nejedná se zde o vedlejší zařízení. Podle západních médií byla laboratoř Wu-chan P4 Lab (organizačně strukturální jednotka Akademie věd ČLR) budována po dobu 14 let a na jejím vzniku se aktivně podíleli francouzští odborníci. 
A ačkoli toto středisko splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy na světě pro bakteriologické objekty, nelze vyloučit možnost úniku. 

Další věc je, že pokud se znovu podíváte na situaci z pohledu „americké“ verze, pak přítomnost takového objektu může být jen dalším nepřímým důkazem vnější intervence.

To vše je samozřejmě jen teorie. Můžete přijít s libovolným počtem verzí, včetně docela okrajových (jako sabotáž z Tokia nebo řízený únik za účelem vypracování protiepidemiologických opatření). 

V tuto chvíli jsou fakta mnohem důležitější – epidemie nabývá na síle, čínská armáda blokuje stále více měst a nových sídel a stále více nových zemí má své první infikované pacienty. 

V každém případě, bez ohledu na to, zda se jedná o přirozenou mutaci nebo biologickou sabotáž, faktem zůstává – tato epidemie bude seriózně studována při přípravě na budoucí války, na války, v nichž právě bakteriologické (ale spíše biogenetické) zbraně se dostanou do středu pozornosti.

Koronavirus v Číně: pokus hegemona smést figury z hrací plochy? 

Ve skutečnosti je teze uvedena přímo v názvu. Navrhuji popřemýšlet o několika úžasných shodách, které se udály v prvních několika týdnech nového roku. 

Takže bývalý hegemon oslabuje. Na tomto pozadí vyskočily ceny drahých kovů (včetně takových exotických jako je rhodium, které se investorům v minulých krizích jednoduše nedostaly do rukou).  Cena tohoto kovu začátkem roku 2020 vzrostla o 32 % a dostihla tak maxima z roku 2008. 10. ledna stála unce rekordních 7975 dolarů (Bloomberg). Důvod je pochopitelný: už je každému jasné, že dolar se nevyhnutelně zhroutí. 

Ve všech krizích kapitalisté vnímají kovy jako bezpečné útočiště. Mimochodem, Rusko, které nashromáždilo zlato předem, již díky zvyšování cen téměř zdvojnásobilo hodnotu svých aktiv. 

Co dalšího? 
Trump s proměnlivým úspěchem stahuje armády ze Středního východu. 
Saúdové jsou ochromeni útoky Hútiů a nebude překvapení, když se schovají pod ruské křídlo.

Putin oznámil ústavní změnu a v rozporu s protokolem si nepotřásl rukou s britským princem. 
Vláda ruských liberálů rezignuje. 

Události přicházejí s takovou rychlostí, že „infosféra“ prostě nemá čas je strávit a pochopit.

Obecně – všechno bylo nějak „příliš růžové“ a reakce bývalého hegemenona netrvala dlouho.

Když v určitém okamžiku prohráváte a to přesto, že hrajete „podle vlastních pravidel“, nezbývá nic jiného než se pokusit diskrétně odstranit figurky z hrací plochy a post-factum připsat vlastní selhání na … vyšší moc.

V Číně izolují od vnějšího světa milionová města a zrušili oslavu nového roku podle východního kalendáře. 

Představte si scénář, ve kterém desítky milionů Číňanů z celého světa přijíždí do své vlasti, oslavují, nakazí se a poté se pokojně rozjíždí po celé planetě.

Ten, kdo naplánoval toto ohnisko, všechno vypočítal krásně … Ale tady stojí za to se zastavit a poskytnout vysvětlení. Proč ta jistota, že se jedná o uměle naplánované biologické zneužití?

Zaprvé máme takový zajímavý patent, který „vykopali“ novináři InfoWars.

Zajímavé je, že tento patent patří kanceláři, která bere peníze od Gates Foundation. 

A tady je druhá překvapivá náhoda: 
nedávno v říjnu loňského roku tento fond pořádá v New Yorku velmi zajímavou událost.

„Událost 201“ organizátoři nazvali situaci, ve které bude pandemie takového rozměru, že k jejímu boji se bude muset spojit úsilí mnoha států, korporací a mezinárodních organizací. 

Zajímavá náhoda, souhlasíte? 

A tady je ještě jedna věc. Již třetí v řadě.

Na konci roku 2019 se ve Wu-chanu objevila síť 5G a již na začátku roku 2020 neznámý koronavirus…

(Na konci roku 2019 uspořádalo Centrum zdravotní bezpečnosti Johna Hopkinse ve spolupráci se Světovým ekonomickým fórem a Nadací Billa a Melindy Gatese „Událost 201“ zaměřenou na pandemii vysoké úrovně, ve stejném roce, přibližně ve stejnou dobu, se ve Wu-chanu objeví síť 5G a již na začátku roku 2020 neznámý koronavirus. Wu-chan se stal první provincií, která zahájila 5G) https://cont.ws/@skuratoff/1565962

Spojení mezi událostmi je také velmi jednoduché. 

Pro Američany je čínská 5G jako rána srpem mezi oči, protože technologická a civilizační nadřazenost Asie se stává příliš zřejmou. 

Proto bodem sabotáže, byl označen právě Wu-chan. Ten, kdo plánoval toto vypuknutí, tedy vše propočítal. 

Číňané přijímají tvrdá protiepidemická opatření. V nadcházejících týdnech bude zcela jasné, jak vysoká je úmrtnost na infekci, ale je již zřejmé, že to není 100 nebo 90%. 

Stručně řečeno, budeme ostražití optimisté. A pamatujme:
virus sám o sobě je nebezpečný, ale nebezpečnější je umělá hysterie / dezinformace kolem něj.

Je pravděpodobné, že vše, co je pozorováno, je podstatou prvních kroků Velké Krize. A vypuknutí koronaviru, očividně není poslední věc, kterou prohrávající strana připravila předrevolučnímu světu.

Zkráceno
https://bit.ly/36Tiit6
https://bit.ly/2u3Jjgo

sdílet na