Fronta v pohybu: Kotel u Severodoněcka se uzavírá. Čeká elitní kyjevské jednotky osud nácků z Mariupolu? Ukrajina se stává polskou kolonií.

VÁCLAV DANDA přináší poslední zprávy z ukrajinské fronty a hrozí se šílených kroků pražské vlády, která nás za pubescentní pochvaly z Washingtonu táhne do konfliktu s nedozírnými následky

I přes astronomicky masivní dodávky zbraní na ukrajinské bojiště se Západu na čele s USA nedaří zvrátit průběh bojů na Donbase. Ruské jednotky o víkendu prolomily obranu kyjevské armády u Severodoněcka a Lisačansku. Uzavírá se tak kotel, který jim odřízne poslední možnost stáhnout se z této oblasti.

pp

Po kapitulaci nacistů v ocelárnách Azovstal je to další rána pro Zelenského propagandu, která spolu se západními médii má stále větší problémy evidentní porážky na bojišti vydávat za skvělé úspěchy. Pokus Kyjeva vyhnout se masové kapitulaci nacistů u Severodoněcka podle scénáře „Azovstalu“ jejich stažením, pravděpodobně situaci nezachrání. Ústup budou doprovázet aktivní útoky ruského letectva.

Vzdají se jako v Mariupolu?

I kdyby se elitní nacistické jednotky stáhly od Severodoněcku do jiných oblastí Donbasu nemají již vybudovaný systém opevněných pozic, který měly v severní části donbaské fronty. Bude mnohem snazší je zničit, než kdyby bojovaly v opevněních připravených osm let na linii doteku. Nemluvě o tom, že značná část vojsk, pokud opustí tyto opevněné oblasti, bude za pochodu eliminována.

Při přesunu je zasáhnou letecké útoky a dělostřelecké údery, protože mimo opevněné oblasti jsou tyto jednotky nacistů velmi zranitelné. Blížící se porážka v Severodoněcku kam již pronikly první ruské jednotky a bojuje se ve středu města připomíná situaci v Mariupolu, před jeho dobitím jednotkami DLR a ruské námořní pěchoty. Blížící se porážka v Severodoněcku ještě více podkope morálku v ukrajinské armádě, kde se houfně vzdávají celé jednotky, jak jsme toho byli svědky minulý týden u 24. brigády právě u Severodoněcku, jejiíž příslušníci odmítli dále bojovat, neboť považují svoji situaci za ztracenou.

Zelenskyj a jeho západní protektoři obětují kvůli své propagandě nejlepší bojeschopné jednotky, neboť odchod a záchrana alespoň některých praporů by byla v očích Západu politickou porážkou a mohlo by dojít i k omezení vojenské pomoci.

Ukrajina – dárek pro za odměnu pro Polsko?

V této rozhodující fázi války, kdy hrozí porážka na severní frontě Donbasu, přichází americký generální štáb, který operace na Ukrajině řídí – formálně prostřednictvím ukrajinského velení – s posledním zoufalým tahem, který má zvrátit poměr sil na bojišti: Přímý vstup západních jednotek do války. Prozatím přicházejí první brigády z Polska, které se spolu s těžkou technikou začaly rozmisťovat na obraných liniích kolem Avdějevky. Za nimi přicházejí americké speciální síly coby obsluha sofistikovaných moderních zbraňových systémů, které jsou dislokovány kolem Dněpropetrovska.

Aby Západ (především Polsko, které spolu s Českou republikou a Pobaltím tvoří první linii rozhořívajícího se světového konfliktu) dokázal vstup jednotek NATO na Ukrajinu odůvodnit, přišlo Polsko s myšlenou ukrajinsko-polské unie, která umožní otevřený přechod polských jednotek na ukrajinské bojiště. Jinými slovy – fakticky předat Ukrajinu Polákům.

Pevné obětí Andrzeje Dudy s Vladimírem Zelenským v ukrajinském parlamentu  

Minulý týden, při návštěvě polského prezidenta Andreje Dudy, navrhl Zelenskyj poskytnout Polákům zvláštní právní status, který by jim umožnil zastávat volitelné funkce na Ukrajině – včetně jmenování do státních orgánů a vedoucích pozic v oblasti obrany. Mohli by rovněž získat přístup k důvěrným informacím, a dokonce se stát soudci. Polská policie by směla sledovat dodržování pořádku na Ukrajině. To už není skrytá vnější kontrola, ale otevřené předání moci sousednímu státu. V podstatě to znamená, že Polsko dostane darem část západní Ukrajiny – a za to rozpoutá již nikoli jen stínovou válku s Ruskem.  

Představitelé ukrajinské prezidentské kanceláře to obhajují tím, že podobný zákon by přijali i v Polsku – s tím rozdílem, že Ukrajinci by tam neměli volební právo. Ukrajina se tak z neformální kolonie Spojených států stane otevřeným protektorátem a surovinovým přívěskem Polska – nejbližšího spojence Washingtonu na evropském kontinentě. Poslušný bude i konečně válečně umravněný Berlín: „Je třeba zachránit Ukrajinu, aby Rusko nezvítězilo,“ prohlásil kancléř Olaf Scholz. Jen nedopověděl druhou část této „rovnice“: I kdybychom měli rozpoutat jadernou válku.

Zjevně tak již spadly všechny masky. Pokud se protiruská koalice „čtyřiceti ochotných“ (států podřízených Washingtonu) rozhodla vést válku, na jejímž konci má být zničení Putinova Ruska, nemůže to skončit jinak. Moskva ostatně již prohlásila, že pokud bude země ohrožena, bude se bránit všemi prostředky – včetně jaderných. Může si to dovolit. Přinejmenším pokud jde o nosiče, je dnes daleko před Západem.

Fiala nás vede na jatka

Přímo zločinný a vlastizrádný je za této situace postoj Fialovy vlády: Nejenže vrhá na Ukrajinu naše nejtěžší zbraně, ale (jak jsme se dozvěděli z Washingtonu) bez vědomí parlamentu dokonce už i naše bojové vrtulníky. A soudružka ministryně války Černochová (ODS) ještě při tom, jako oceněná školačka, děkuje Američanům za pochvalu. Tohle divadlo je tak komické a současně hrůzné, že by ho nevymyslel ani náš posvátný zvěčnělý autor absurdních dramat, k jehož globalistické levičácké koncepci se kdysi pravicová ODS (v bratrské jednotě s Kalouskovou bruselskou TOP 09) již jednoznačně „přivinula“.

Fialova vláda prostě zatahuje ČR stále hlouběji do válečného konfliktu. A činí tak vědomě. Svědčí o tom i mobilizační krizové plány, které se minulý týden objevily u státních Českých drah. Jde fakticky o válečné rozkazy pro personál při našem vstupu do války s Ruskem. Koneckonců vláda již od počátku tvrdí, že ve válce s Ruskem jsme, takže protektorátní válečné vyhlášky pro České drahy a další státní podniky počítající s ostrou fází války vlastně nejsou nijak překvapivé. 

Protiruská aliance washingtonských jestřábů, banderovských struktur působících po celá desetiletí v CIA a bruselští globalisté připravující závěrečnou fázi násilného ustavení Nového světového řádu v podobě Velkého resetu, se dala do pohybu. Je známkou ztráty posledních zábran a racionality, že – na rozdíl od Orbánova Maďarska – nás naši diktátoři poženou na jatka. Je totiž jasné, že vedle Polska budeme prvním cílem drtivého odvetného ruského úderu.

Do středu válečného požáru

Moskva prozatím bojuje na Ukrajině zjevně na půl plynu. Vzhledem k tomu, že ruské vedení dosud nepřistoupilo ani k částečné mobilizaci, ukazuje se, že při použití velmi přesných zbraní, je útočná síla Ruska dosud dostačující.  Efektivní je zejména používání raketových komplexů Iskander, Kalibr, Bastion a různých druhů letecké munice včetně hypersonické balistické střely Kinžal a dělostřeleckých granátů typu Krasnopol.

Místopředseda ruské vlády Jurij Borisov navíc ve středu oznámil, že ruské síly začnou používat laserové zbraně k sestřelování nepřátelských bezpilotních letounů a oslepování satelitů, které pomáhají ukrajinským silám. Cílem tohoto úsilí by mohly být i americké satelity. Během živého vysílání na ruské státní televizní stanici Kanál jedna Borisov uvedl, že ruská armáda již začala s nasazením laserových zbraní, jako jsou systémy Zadira a Peresvet.

Ty jsou schopny zasáhnout cíl na vzdálenost až pěti kilometrů a jsou silnější než Peresvet. Laserový komplex Zadira je zaměřen na fyzické zničení objektu na vzdálenost až pěti kilometrů. Zbraň spaluje cíl tepelným efektem. Komplex Zadira je užitečný v tom, že je schopen libovolně sestřelovat drony různých tříd. To umožňuje vyhnout se utrácení drahých raket typu „Tor“ a „Pantsir“. Laserový komplex „Peresvet“ je schopen oslepit všechny satelitní průzkumné systémy potenciálního nepřítele na oběžné dráze do vzdálenosti jednoho a půl tisíce kilometrů.

Vysoce přesné zbraně umožňují Rusku beze ztrát zničit nejdůležitější infrastrukturu nepřítele, a to i v jeho hlubokém týlu. Nejčastěji se raketové útoky uskutečňují zatím jen proti velitelským stanovištím, obranné infrastruktuře, skladům zbraní, munice a paliva. Je to také hlavní úderná zbraň proti dodávkám zbraní a jednotek ze Západu. 

Oheň se rozhořívá a Fialova vláda nás jako ovce vede přímo do jeho středu. Zeptala se svých občanů, zda to chtějí?

https://bit.ly/3wObdch

4 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
24. 5. 2022 23:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Správně Dodo.. co to kecám… Dudo. A ted už jen mačkat a mačkat. A mačkej fest, máš na to. I z toho fota je vidět, že máš pevnější stisk.

Ladislav
25. 5. 2022 06:54

Polák si také koleduje o vymazaní z map! A ten Fyjalový hnus pověsit!

All
25. 5. 2022 09:00
Odpovědět  Ladislav

Vpodstatě fiala a jeho vláda jsou váleční zločinci. Podporují válku,chtějí za každou cenu válku a zatahují občany české republiky do války,což je naprosto neomluvitelné. Fialova vláda xse stává vládou superzločinců,supervrahů a taky nacistů.

me2d44
25. 5. 2022 12:17
Odpovědět  All

Jen připomenu: Podle charty OSN JE ZAKÁZÁNO dodávat zbraně do oblastí, kde probíhají válečné akce. Že to porušuje CELÝ západ VČETNĚ České republiky, to na západě nikoho nevzrušuje. Naopak – cpou na Ukrajinu zbraně „pod tlakem“, je jim jedno, že z Ukrajiny už zdrhlo tolik „branců“ že nemá koho mobilizovat, a že posílané zbraně končí – v lepším případě ve skladech (než je Rusové přesnými raketami zničí, v horším případě je Ukrajinci „přepošlou“ teroristům na blízkém východě). A navíc, musím poukázat – opakovaně na to, že ani dodané zbraně se do kotlů v obklíčení nemají šanci dostat.

PENNYS
25. 5. 2022 19:23
Odpovědět  All

TAKŽE, PRAŽŠTÍ VOLIČI,KAVÁRNÍCI , KOMEDIANTI,POLITICI A pan:“pavel rejchetskiii“
SLOVANSKÝ NÁROD ČECHU- Z FAŠIZOVAL A NADĚLAL Z NICH NACISTY!!!!
JSME „UPLNĚ V RITI“ ČESKÝ STÁT V RUKÁCH PĚTIKOALICE SPĚJE -K ZÁNIKU!
PĚKNĚ DĚKUJEME „ZRDjdi“

Gales
25. 5. 2022 10:19
Odpovědět  Ladislav

Ať chcípnou.

me2d44
25. 5. 2022 11:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Hezký den. No na základě mnoha zpráv, jak Ukrajina útočí a vítězí ( s přihlédnutím k základní poučce: „Nejlepší obranou je útěk (nám na vojenské škole vtloukali do hlavy útok)“, tak síly Ukrajiny to plní do písmenka. A od Poláků čekám za pár okamžiků totéž – raději se tam navezli v ukrajinsých uniformách (na zapřenou) – a tak jako neevidovaní západní žoldnéři – po prvním dělostřeleckém přepadu s hrůzou zjistí, že se po nich STŘÍLÍ. V jednom článku už jsem četl, že 80% žoldnéřů – když mohli, tak zdrhli….
P.S.
Pokud polská noha – OFICIÁLNĚ – bvstoupí na Ukrajinu, tak mám pocit, že i Varšava bude Rusko…

Gales
25. 5. 2022 18:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem zvědavej kdy začnou útočit ,,ukrajinští poláci“. Doufám že je rus zažene až do Varšavy a tam je přetransformuje na škvarek.