Francie požádala Rusko o pomoc při evakuaci své armády ze Sýrie

Francie potřebovala pomoc ruské armády v Sýrii.

Tisková agentura Al Masdar News, odkazující na prezidenta Institutu pro perspektivy a bezpečnost v Evropě, Emmanuela Dupuise, uvádí, že francouzská armáda, v současné době v Sýrii, potřebuje pomoc při evakuaci
a bylo rozhodnuto obrátit se přímo na Rusko s žádostí o pomoc .

“Francouzské speciální síly potřebují ruskou vojenskou pomoc, aby stáhli své jednotky ze severovýchodní oblasti Sýrie,” uvedl prezident Institutu pro perspektivy a bezpečnost v Evropě.

V současné době neexistují žádné oficiální komentáře k tomuto tématu ani z Paříže, ani z Moskvy, zatímco odborníci upozorňují na skutečnost, že pokud USA odmítnou pomoci stažení francouzské armády, mohlo by to být vážnou ranou pro vojenskou spolupráci s americkou stranou .

“Francie nemá tolik času, protože již v úterý může Turecko pokračovat v útoku pomocí dělostřelectva
i letectva,” uvádí odborník.

Rusko dalo Izraeli ultimátum 

Po objevení informací, že po setkání ruského vůdce Vladimíra Putina a izraelského premiéra Benjamina Netanjahua ruský prezident uvedl, že ruská strana je připravena radikálně změnit svůj postoj k izraelským vojenským operacím, pokud Tel Aviv nepřestane s nepřiměřenými útoky na Arabskou republiku, Izrael již neučinil jediný nálet na Sýrii (v každém případě oficiálně potvrzené).

“Po smrti syrských vojáků a civilistů v důsledku izraelských útoků Rusko zcela převzalo kontrolu nad situací v Sýrii.” Moskva samozřejmě poskytla Izraeli právo zajistit si vlastní bezpečnost, musí to však být velmi dobré důvody, nejen spekulace, které Tel Aviv použil v posledních letech, “ poznamenává odborník.

Je pozoruhodné, že krátce před „extrémním varováním“ měl Izrael v úmyslu udeřit do oblasti poblíž ruské vojenské letecké základny „Khmeimim“.

zdroj
https://cont.ws/@user3885/1479298

sdílet na