nezařazené

Fanatici v izraelské vládě brání rozumnému urovnání

Jenže bez nich je Bibi zpět na lavici obžalovaných místo v premiérském křesle.

Seymour Hersh píše ve svém novém článku na platformě Substack o tom, co bude po „konečném vítězství nad Hamásem“, které má Izrael naplánováno do konce ledna:

„Tisíce bojovníků Hamásu nyní čelí smrtící přestřelce s izraelskou armádou, protože katastrofální válka, kterou jejich vůdci rozpoutali, je v desátém týdnu. Nyní se ze svých tunelů tito muži snaží vyrovnat se sílícím zimním chladem a prudkými dešti. Pro ně, nebo pro zdrcené přeživší občany Gazy, je před živly a před izraelskými kulkami a bombami jen málo přístřeší.

Válka je peklem i pro izraelské jednotky, které jsou na lovu, nyní se zabývají pátráním dům od domu a mezi sutinami po bojovnících Hamásu, kteří budou na jihu Gazy mnohem ochotnější zapojit se do přestřelek jeden na jednoho, než tomu bylo v dřívějších dnech masového bombardování ve městě Gaza. Budoucí historici učiní svůj úsudek o ohromujícím poměru mrtvých Palestinců v Gaze k počtu izraelských mrtvých v boji. Izraelští vojenští vůdci nyní odhadují, že do konce ledna bude většina bojovníků Hamásu mrtvá, v zajetí nebo dezertuje. Ale co potom? Jestli mají náboženští fanatici, kteří nyní vládnou vládě v čele s premiérem Benjaminem Netanjahuem, plán na den poté, není známo. Co znamená konec bojů pro přeživší občany Gazy?

Jediná jistá věc je, že ohromující počet nevinných civilistů v Gaze zabitých nebo zmrzačených izraelskými bombami zanechal na mezinárodní pověsti Izraele skvrnu, kterou nelze ignorovat. Tento rozdíl, jak mi tento týden řekl bývalý izraelský vojenský důstojník, „je něco, o čem Izraelci budou muset přemýšlet. Podporuji tuto válku,” dodal úředník, “ale rovnováha není správná.”

V sérii rozhovorů tento týden jsem se dozvěděl více o současné situaci. Největším překvapením byl počet bojovníků Hamásu na jihu, kteří se rozhodli vzdát se izraelským jednotkám. Americký úředník s přístupem k citlivým informacím uvedl, že až sedm set vojáků Hamásu, o nichž se všichni domnívali, že jsou motivováni náboženským fanatismem i protikoloniálním odporem, se v minulém týdnu rozhodlo vzdát se místo toho, aby byli zastřeleni. “To se nečekalo,” řekl úředník. “Izrael očekával, že Hamás bude bojovat až do konce, stejně jako si Amerika myslela, že to budou dělat Japonci ve druhé světové válce.”

Tento počet zahrnoval i vysokého pobočníka Yahya Sinjara, o němž je známo, že byl jedním z hlavních strůjců přeshraničního nájezdu Hamasu na Izrael ze 7. října, který vedl ke smrti 1200 izraelských občanů a vojáků a také k zajetí 240 rukojmích, z nichž mnozí jsou v aktivní službě v izraelských obranných silách. Sinjarův pobočník, jehož jméno jsem se nemohl dozvědět, měl prý na starosti komunikaci pro Hamás.

Předpokládá se, že Sinjar, který strávil více než dvě desetiletí v izraelském vězení, se skrývá někde na jihu Gazy a patří mezi několik tamních izraelských cílů s vysokou hodnotou. Úředník mi řekl, že existují citlivé zpravodajské informace, které naznačují, že představitelé Íránu a Hizballáhu, milice v Libanonu, obvinili Sinjara, že při útoku ze 7. října „zašel příliš daleko“. Místo toho, aby popadl několik izraelských vojáků, aby je mohli použít jako vyjednávací žetony při budoucím propuštění vězňů, úředník řekl: „Sinjar nařídil totální útok“, který byl mnohem úspěšnější, jak ve svém násilí, tak v počtu zajatých rukojmích, než se očekávalo. Ani Írán, ani Hizballáh neučinily od začátku války žádné zjevné kroky k přímé podpoře Hamásu.

Dalším překvapením minulého týdne byl obnovený kontakt mezi Izraelem a politickým vedením Hamásu v exilu ohledně možné výměny izraelských rukojmích výměnou za propuštění Palestinců, kteří jsou nyní drženi v izraelských věznicích na Západním břehu Jordánu. V tuto chvíli mi bylo řečeno, že ve vazbě Hamásu je 137 Izraelců a stále se předpokládá, že jsou naživu (kromě těch tří, zastřelených Izraelci včera večer, pozn. překl.). Všichni byli 7. října zajati jako rukojmí a věří se, že až šestatřicet z nich jsou aktivní členové IDF, muži a ženy ve věku od osmnácti do jednatřiceti let. Osm civilních žen a dvě děti jsou stále pravděpodobně ve vazbě.

Úředník uvedl, že Hamás vyjádřil zájem o „výměnu deseti rukojmích výměnou za propuštění až čtyřiceti vězňů, kteří jsou nyní v izraelské vazbě, a za 48hodinové příměří ve válce. Mezi těmi, kteří mají být propuštěni, mohou být zajatí muži“ ve věku od 22 let a více. Už dříve mi bylo řečeno, že při dřívějších rozhovorech o propuštění rukojmích Hamás trval na tom, že zajatí izraelští muži ve věku od osmnácti do padesáti let jsou buď v IDF, nebo v aktivních zálohách a nebudou propuštěni.

Izraelská zpravodajská komunita, řekl úředník, „ví o rukojmích mnohem více, než dává veřejnosti vědět. Několik starších mužů a žen, kteří byli chyceni a odvezeni do Gazy bez léků, zemřelo v zajetí kvůli nedostatečné lékařské péči. Starší žena, která strávila čtyřicet čtyři dní v zajetí bez léků na srdce, nyní umírá v izraelské nemocnici, protože její stav se stal terminálním, když byl zadržován Hamásem bez léčby. (ono léků v Gaze je celkově málo, pozn. překl.)

Dojde k odplatě, řekl úředník: „Ve chvíli, kdy bude poslední rukojmí na izraelské půdě, celé vedení [Hamásu] – politické, náboženské a vojenské — bude zabito v zemích, kde žijí. Mossad je již sleduje, ale zabít je, než jsou rukojmí venku, je riskantní.

Řekl, že „velkým problémem“ dneška mezi Bidenovou administrativou a Netanjahuovou vládou není válka proti Hamásu, ale střet Netanjahua s Palestinskou samosprávou, značně oslabenou organizací, která má stále nominálně na starosti Západní břeh Jordánu. Neustále rostoucí násilí páchané tam na palestinském obyvatelstvu izraelskými osadníky, které otevřeně podporuje izraelská armáda a extremisté, kteří nyní dominují izraelské politice, vyvolalo ve Washingtonu poplach. Úředník mi řekl, že „pokračující tažení Bibiho“ na Západním břehu „komplikuje úsilí Izraele o vytvoření příznivého uspořádání v Gaze po skončení války“ a násilí se pro Bidenovu administrativu stalo „obrovskou překážkou“.

Nejpřímější známka Washingtonova poplachu přišla v úterý během Bidenových poznámek na rutinní recepci předvolební kampaně pro židovské přispěvatele. Prezident obhajoval Netanjahuovo rozhodnutí jít do války s Hamásem. “O tom není pochyb,” řekl Biden. “Žádné. Nula. Mají všechna práva.” Pokračoval však v útoku na zastánce tvrdé linie, kteří nyní dominují izraelské vládě, konkrétně citoval Itamara Ben Gvira, izraelského ministra národní bezpečnosti, kterému Netanjahu udělil rozšířenou pravomoc nad izraelskou policií a bezpečnostními silami na Západním břehu Jordánu. Podpora Bena Gvira v izraelském Knessetu pomohla Netanjahuovi získat páté funkční období premiéra v době, kdy čelil vážným obviněním z korupce – obviněním, která na něj stále čekají.

Ben Gvir je fanatik, který byl mnohokrát zatčen a nejméně osmkrát odsouzen za obvinění z podněcování k rasismu proti Arabům a podpory teroristické organizace. Začátkem tohoto roku, když byl dotázán na zvýšené násilí páchané osadníky na Západním břehu, řekl reportérovi Washington Post, že američtí reportéři musí „přestat dělat věci ve špatném pořadí. Existují jednotlivé případy násilí ze strany židovských obyvatel proti Arabům a já o nich vím, ale existují tisíce případů Arabů, kteří se zapojili do násilí proti Židům.“

Biden se k Gvirovi choval neobvykle sžíravě. “Toto je jiná skupina,” řekl svým židovským příznivcům. „Nechtějí nic, co by se vzdáleně blížilo dvoustátnímu řešení. . . . nechtějí. . . cokoli, co má společného s Palestinci. . . . Musíme se ujistit, že Bibi chápe, že musí udělat nějaké kroky, aby posílil palestinskou autonomii. . . . Nemůžete říci, že v budoucnu nebude existovat žádný palestinský stát.”

Prezident důrazně dodal, že on a Netanjahu „moc mluví. Znám ho padesát let. . . . Je to dobrý přítel, ale musí se změnit. . . . Tato vláda v Izraeli mu velmi ztěžuje pohyb.”

Americký představitel mi řekl, že Izraelci, kteří dnes řídí vládu, „jsou naštvaní na Bidena a myslí si, že měl říct, že jsme celou cestu s nimi, asi: ‚Musíte [na Západním břehu] dělat to, co musíte udělat.‘“

Klíčovou otázkou, před kterou nyní stojí američtí zpravodajští analytici, je podle něj „zda dojde k regionální válce“ na Blízkém východě, pokud bude Netanjahuova vláda nadále ignorovat rostoucí krizi na Západním břehu Jordánu. Tato otázka, vzhledem k přetrvávajícím právním potížím premiéra a podpoře, kterou potřebuje od Bena Gvira a jeho kliky, „je ve vzduchu“.

“Existuje spousta zákulisních tahů tam a zpět,” dodal, „co se budoucnosti dvoustátního zřízení na Blízkém východě týče.“

https://seymourhersh.substack.com/p/how-the-west-bank-fits-into-the-equation?publication_id=1377040&post_id=139789065&isFreemail=false&r=1rd7rc

sdíletj na

41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
16. 12. 2023 20:55
Ohodnotit příspěvek :
     

oni vědí že už prohráli že ten stát je na tom území neudržitelný ale co dál

Honzas
16. 12. 2023 21:25
Odpovědět  Pavel

Stačí si dát dohromady čísla. Palestinců bylo 500 000. Dnes jsou jich na tom samém území dva miliony. Kolik jich tam bude za 20 let ?

Aragonit
17. 12. 2023 00:38
Odpovědět  Honzas

Sú v ohrození a tak sa rozmnožujú a celý arabský svet je na tom takto. Rodina má 10 aj 18 detí je to tam už tradičné čím väčšia bieda tým viac detí

Markýza
17. 12. 2023 13:59
Odpovědět  Aragonit

A to ohrožení bude zřejmě nějaký vnitřní šajtán, protože v Evropě rozhodně v ohrožení nejsou – naopak, oni představují ohrožení. Takže jak…….množím se, protože jsem ohrožena a abych ohrozila? No tak to se mi nelíbí ani trošku.

Aragonit
17. 12. 2023 15:14
Odpovědět  Honzas

A čo tým chceš povedať. Snáď nechceš týmto spôsobom obhajovať genocídu Palestincov. Odpor voči Izraelu bude takto narastať vo svete ešte viac. Vraždenie civilistov a detí nie je vo svete moc populárne. Všetko sa to obráti proti ním….
https://aragonit11.blogspot.com/2023/12/xvi.html

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
17. 12. 2023 13:53
Odpovědět  Pavel

Na Aljašce, v Grónsku, v Patagonii i v Austrálii je místa dost. Kdo si chce vybudovat stát, nemusí se hned mačkat někde, kde je velká osídlenost. To platí pro všechny etnika. Kdo to nerespektuje, stává se vrahem.

Aragonit
17. 12. 2023 16:57
Odpovědět  Pijack

Jáj ale Palestínci obývali to celé územie Palestíny takmer dvetisíc rokov prečo by sa oni mali sťahovať do Grónska či Patagónie. Čo ja viem tak Hitler tiež chcel Slovákov presťahovať do Patagónie aby bolo Nemcom uvolnené územie.

Jaro Jaroslav
18. 12. 2023 21:17
Odpovědět  Pijack

Do Patagónie plánoval Hitler presťahovať celé Česko, takže sa ti to územie nahovára???

ijn
17. 12. 2023 15:03
Odpovědět  Pavel

neměli bychom se starat o své domácí průsery s Nutelou = premiérským hlupákem, který si přihrál na 60 mega Kč pro nicotný grand svého syna na výzkum demokratizace Barmy,…..umíme si představit hlupáctví,……nejen hlupák == ale zločinec….český politik!!!!!!

Jura S
17. 12. 2023 16:17
Odpovědět  ijn

PROSÍM pošli odkaz, to je novinka…

Frank
16. 12. 2023 21:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Sionistická pakáž.

Ivo
17. 12. 2023 01:10
Odpovědět  Frank

A to jsem si myslel když je Hitler a spol. likvidovali že budou mírumilovnější.
Mýlil jsem se a pomalu se mi vkrádá myšlenka že snad měli další důvod o kterém nevíme.

Jaro Jaroslav
17. 12. 2023 02:27
Odpovědět  Ivo

Majú celý USrael, a Palestínu,lus Jevrejskú Autonomnu okolo Birobidžanu, plus Okrájanú a mestské kolónie po celom svete ako je Jew Yoke City ci London Corporation a Vatikán, a pribudne im aj Argentína….Preboha čo ešte chcú? Celé Rusko????

Markýza
17. 12. 2023 14:01
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Vás, Jarinku……honem se schovejte!

Aragonit
17. 12. 2023 17:00
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Chcú celý svet majú mu podla Biblie vládnuť, tak že to ešte bude šrumec

Janaz
17. 12. 2023 18:36
Odpovědět  Ivo

Evidentne nerobíš rozdiel medzi židom a sionistom, nie je to rozhodne to isté , nehľadiac na to, že sionistami je aj plno ľudí bez židovského pôvodu. Sionistom nerobil nikdy problém obetovať stovky tisícov vlastného etnika na svoje plány /viď. 2. svetová vojna/. A zbudovanie Izraela napriek odporu časti židovstva a s vedomím, dokonca plánom, že tento štát bude o nejaký čas obetovaný “na oltár” ich vyšinutých ideí , je priamo dôkazom toho, že sionistovi nie je nič sväté, ani jeho vlastná krv. Uvedomte si, že sionistické beštie nepoznajú ani štátnosť, ani národnosť, ani vedomie príslušnosti k ľudstvu.

Aragonit
17. 12. 2023 17:02
Odpovědět  x-13

To je surové pohŕdanie životmi vlastných ľudí to isté funguje na Ukrajine

Jaris
16. 12. 2023 23:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Zklamal me Iran a dalsi arabske zeme, ktere se chvastaly, jak Palestincum pomohou. Nehly ani prstem a Palestince bez mrknuti oka obetovaly. Takova byla sance konecne zlikvidovat Izrael zidackych vrahu!Izrael je vinen z nejhorsich valecnych kriminalnich cinu od r.1948.Jsou vinni za potoky krve zavrazdenych a vysidlenych palestinskych domorodcu.
Takhle rozpinave se zidi chovaji vsude na svete. Nakonec je stihne vzdy nejaka pogroma, kdyz cise domorodeho obyvatelstva pretece. To je pak narku a kvileni proradnych zidu! Proto ani genocida Palestincu se v budoucnu neobejde bez odplaty. Na to muzou vzit jed.

Jaro Jaroslav
17. 12. 2023 02:44
Odpovědět  Jaris

Čítam dlhodobo iránsku Tasnim a IRIB, a neviem že by sa boli chvastali že pomôžu oni, Peržania Palestíncom vo vojne! Pomahajú im duchovne, co tvrdia od 1979 roku v Teheráne…Pomohli im aj zbraňami…Zato silné Turecko nic a niako nepomohlo Palestíncom, hoci mali silnejšie reči ako Peržania…A ani nikto iný im nepomohol mimo Hezbolláhu tak trošku… Židochazari pribúdajú v Ratchildovej kolónii, a budú potrebovať ďaleko viac územia ako je Gaza a West Bank…O pár rokov bude narade Sýria, Jordánsko a časť Libanonu, potom časť Iraku a Egypta, pre Eretz Israel od Nílu po Eufrat…A židmi okupované Ruské vlády nechránia Sýriu, ale zrádzajú, viď Rus.Putin…A ešte brzdia Iráncov v obrane Sýrie, nechcú im povoliť viac základní v Sýrii! Navyše, chazarské Rusko dodáva nacistov do Israhella!!! Keď židonacisti zaútočia otvorene na Sýriu, chazari z Ruska to zabalia v Sýrii a zdrhnú ako potkany…Na toto dám krk…A na Okrajine civilizácie zabíjajú vlastních pokrvních, no ani jedneho Zelenského židonacistu!!! Pokiaĺ bude Rus.Putin v chazarskej ” chazajke” tak Rusko nemá budúcnosť…A Kadyrovovi Čečenci už došli nato, že skapínali pre židovský Kremeľ….

Jaris
17. 12. 2023 03:14
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Souhlasim, ze Kreml je pod nadvladou zidackych kloboucniku. Putin muze delat jen to, co mu dovoli ta odporna zidacka verbez.

Markýza
17. 12. 2023 14:00
Odpovědět  Jaris

Chudák malinkej….

Jaris
18. 12. 2023 00:25
Odpovědět  Markýza

Putin zadny chudak neni. Je jen omezen ruskym zidovskym kongresem, co muze a co nesmi. Muze udelat jen to, co je rovnez v zajmu RZK. Jit proti teto hydre si Putin nedovoli, jinak by byl odstranen. Nakonec tak to funguje v celem zapadnim svete.

Janaz
17. 12. 2023 18:41
Odpovědět  Jaris

Jaris, tu nie je aeronet s ich “inteligentnou” nenávisťou ku všetkým židom či Židom a ich plátkom, ktorý je výstavou psychopatov a debilov až na pár svetlých výnimiek.

Jaris
18. 12. 2023 00:46
Odpovědět  Janaz

No, tak ja si to nemyslim. AEronet ma skvele analyzy soucasne situace a casto v predstihu jinych alternativnich webu. Tim ovsem nechci rict, ze se vsemi jejich clanky slepe souhlasim.
Vy jste se vzdy zurive zastavala VSECH zidu, az teprve nyni, kdy zidovsky narod odhalil svou obludnou vrazednou tvar, jste v komentarich nazorove pootocila.
Jiste, existuji vyjimky zidu, kteri se neshoduji s politikou krvaveho sionistickeho Izraele, ale tech je tak malo, ze to nestoji za rec.

Pavel
17. 12. 2023 08:10
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Máte to nějaké pomílené, Pokud Putin zradil Sýrii, tak proč by tam šel v 2015? Sýrie byla na kolenou a IS ovládal 90 % území Sýrie! Jen díky RF je dnes Asad na živu a Sýrie jako stát není chalifád IS! Jak RF tak Irán jsou si vědomi, že tancují v minovém poli. USA a NATO jen čekají na záminku, aby se Rusové či Iránci zapojili do bojů přímo a pak je stejně jako na Ukrajině označí za agresory a spustí proti nim křížovou výpravu s podporou celého západu a požehnáním OSN! Cíl je snížení populace na půl miliardy, to lze dosáhnout jen jadernou válkou! Začalo to různými nemocemi šílených krav, prasečími mory, ptačími chřipkami, covidem, pak války na blízkém východě, Ukrajině, Gaze a ukončit to má jaderná apokalypsa III. světové.

Jaro Jaroslav
18. 12. 2023 21:40
Odpovědět  Pavel

Asi máš jednu z tých morových chorôb…

Jaris
20. 12. 2023 07:13
Odpovědět  Pavel

Valka v Syrii stale pokracuje, to je snad znama vec.Rusko se stahlo a problem zdaleka nebyl vyresen. hnUSAci stale vesele kradou syrskou ropu.

All
17. 12. 2023 09:39
Odpovědět  Jaris

Klidně obětují palestince,stejně třeba i Izrael.Proč ? Protože jak Izrael,tak ůdajné teroristy-palestince vytváří stejné skupiny z USA a Anglie,tyto země vytváří neustále násilí a války pro svou chamtivost,nenažranost,obohacování na ůkor jiných s cílem vše ovládat.Vinníkem tohoto zla jsou anglosasové,jejich tajné služby,spolky,jejich politici a vlády. Zamixovali a manipulují i s islámským světem a to se i nám velmi krutě vymstí,protože nás nyní přilepili ke ,,kol.západu”, kde už natahali obrovské množství muslimů i se ,,ŠARIOU” bojovníky,po Evropě taky vytváří něco jako GAZY,už je jich hodně ve Francii,Německu, dokonce i v ČR !! (sic malé,ale jsou) Toto vše rozpoutá v budoucnu zuřivou válku všech proti všem,toto chce USA v Evropě,toto chce i EU Brussel,zničit celou Evropu pomocí,, Šaria muslimů”,chtějí nás takto likvidovat,vyvraždit a ovládnout. CHce to USA,ANglie i Vatikán,který je v podstatě antikristem.

All
17. 12. 2023 09:48
Odpovědět  All

Protože tomuto ůčelu věrně posluhují naši političtí tajtrlíci za koryta a peníze,zrazují nás takto a vedou do krvavých střetů i nás tady v ČR.Politici a vláda pětikoalice nás ničí už nyní svou abnormální neschopností řídit a budovat,jejich chování je neslučitelné s rozvojem ČR a jsou už dnes pro nás vševchny ostatní velmi,velmi nebezpeční.Naši politici? Tvoří zločin,vůbec žádný rozvoj.Musí to ale vědět,co dělají,dělají to vědomě za peníze.Proč ? To je chování zločinců a lidských bestií.

All
17. 12. 2023 09:59
Odpovědět  All

Sejí války,podporují války,zaseli covid a podporují nemoci všeho druhu,vraždí a sají,ssají a ssají. Už jim nestačí krev lidí,už vraždí i malé děti ostošest genocidně válkou,taky covidem a jedovou vakcinací,už jsou i důkazy ,že ,,Mučí a vraždí děti pro výtažek z jejich krve -Adrenochrom-..Jediný,kdo se jim postavil jsou zatím pouze v Rusku. Žijeme ve velmi krizové době,kde se ničí,vraždí a ti,co to dělají pouze lžou,nekonečné lhaní je od nich a Fiala těmto zrůdám tančí a posílá naše peníze.

sergej
17. 12. 2023 06:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdo ví.

V jeden den…se všichni sloužící temnotě prozradí.
Madonna – okultní rituál Eurovize 2019.
Benjamin Netanjahu je válečným štváčem bez podpory OSN.
Ron Paul v americkém Kongresu roce 2009 přiznal, že Hamás vznikl z iniciativy USA a Izraele.
Trapnost summitu EU o vstupu Ukrajiny do EU…prý za 10 letcomment image
Nebude Ukrajina za 10 let v RF?comment image
Korupce v tajné službě.
Převléká kabát diplomat Petr Kolář, když Spojené státy hodily Ukrajinu přes palubu?
Další nečekaná úmrtí.
Zobrazovat míň
https://www.facebook.com/100094074429518/videos/573738634927898

Administrátor
P.A.Semi
17. 12. 2023 12:41
Odpovědět  sergej

Už se prozradili, třeba tím, jak lžou a podporují vražedný Izrael, zatímco na bránící se Rusko nadávali…
Každému by to mělo být jasné, a komu není, tak jsou totálně zaslepení a nepomůže jim už asi nic, aby prohlédli…

πα½

Standa
17. 12. 2023 13:20
Odpovědět  P.A.Semi

Na NOVA právě blábolil Fiala za souhlasného kývání redaktora, že Češi souhlasí s postojem vlády směrem k Ukrajině a Izraeli. Chicht ..je tohle možné?
A Český vývoz na Ukrajinu vzrostl v r.23 prý vzrostl o 35%-Fiala,na to Babiš , ,,ano naši zbrojaři mají nevídané zisky”. Fiala-migrační krizi jsme vyřešili, ……
Fiala…Babiš zvýšil deficit a inflaci tím, že pořídil zvýšenou závislost na Ruském plynu-chicht,
Fiala -vše špatné je již za námi !!! (asi neví o komlexním zdražování všeho od Nového roku včetně daní , snížení důchodů, zvýšení cen potravin ,PHM , elektřiny, tepla , vody. všeho…..atd. To je vůl. Lže v přímém přenosu…KDE ŽIJE?

zuzana
17. 12. 2023 12:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Agentury OSN již desítky let pracují na globální depopulaci

https://aktax.cz/agentury-osn-jiz-desitky-let-pracuji-na-globalni-depopulaci/

Ladislav 💤
17. 12. 2023 12:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Mimo téma:
Rusové opět odkrágovali v bunkru Dýkou další válečné popichovače NATO a to
40 vysokých důstojníků „od plukovníka výše“, 28 ukrajinských a 12 NATO, z České republiky a Polska.
Čím dříve tam Rusko uděla pořádek, tím dříve se nám důchodcům v republice finančně vydechne!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuzana
17. 12. 2023 13:24
Ohodnotit příspěvek :
     

OSN a Gatesova nadace se spojily, aby do roku 2028 zavedly „digitální infrastrukturu“ v 50 zemích

https://aktax.cz/osn-a-gatesova-nadace-se-spojily-aby-do-roku-2028-zavedly-digitalni-infrastrukturu/

zuzana
17. 12. 2023 15:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Zavraždí Deep State Donalda Trumpa?

https://aktax.cz/zavrazdi-deep-state-donalda-trumpa/

Administrátor
P.A.Semi
17. 12. 2023 20:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Víte, jak vypadá Židovské desatero?

comment image

Na konci řádku je sloupec NE s pomlčkou (fialová elipsa na obrázku vlevo), a na začátku řádky postupně: budeš vraždit, budeš smilnit, budeš krást, vydáš falešné svědectví o svém bližním… (červená brambora vpravo) pak vždy dlouhá mezera, a na konci řádky další NE-

Bylo to tak v kodexu z Aleppo (Leningradský kodex) a je to tak dosud v některých tištěných hebrejských Biblích…

Ten sloupec NE si zakryjí, a čtou jen ty začátky řádek vpravo… Nebo proč to je takhle rozdělené?! (lépe se to v tom kodexu hledá, všechny stránky jsou plné textu a tahle tam má okénko, to najdete i při rychlém listování… ale je to poněkud perverzní zvýraznění…)

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
17. 12. 2023 21:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Podle mého názoru měl nyní Izrael posloužit globalistům k vyvolání III.světové války,ale opět jim to jaksi nevychází, kdy mají být zničeny mnohé evropské země,včetně Čech a Slovenska. (ale opět i u nás se děje mnoho věcí,naše vláda chce odvést další desítky našich miliard ,,do nikam” fuky fuč a na nás stále kašle..a je tu někdo z Ostravy,co se to tam zase děje? prý jakýsi Sanjeev Gupta chce ostravské hutě zrujnovat ( ocelárny v OV ročně vyráběly kolem3,5 milionů tun ocele),to tu kdejaký cizák a podvodník dojde,i ten Gupta z Anglie,rujnuje nás a vláda jen čumí jak ovce a lidi taky,to ostravákům nestačil ten před lety co okrádal a ještě mu vláda darovala desítky tisíc bytů na ostravsku a nyní zase a zase ? Vše,co je naše se rujnuje a cizinci tloustnou na nás díky špinavě neschopným politikům)

All
17. 12. 2023 21:24
Ohodnotit příspěvek :
     

V Gaze se už ani nejedná o válku,ale čistě o genocidu.To jsme přece v r.1989 vůbec,ale vůbec nechtěli.Obelhali nás a jsme spíše na té špatné straně.Kvalita všeho neexistuje,ale války to ano,ano. No stojí zato podívat se třeba dnes na kanál ura.ru,jak ta slavná a nejlepší technika na světě z kol.západu trčí v bahně a vodě,to video hovoří za vše,..