Fake o „ruských speciálních silách“

Fake o „ruských speciálních silách“ – může provokace vyvolat válku v Evropě?

V minulých dnech se v médiích objevily zprávy o tom, že na Špicberkách se objevily ruské zvláštní speciální síly.

Nemám v úmyslu dokazovat, že na Svalbardu (Špicberkách) žádné zvláštní ruské síly nejsou, to je i bez toho každému jasné, že ne. Pojďme mluvit o tom, proč bylo této falešné zprávy potřeba.

Provokativní vhoz o vojácích Ruské gardy, kteří byli údajně viděni na norském území, je zkouškou provokace, jejíž důsledky mohou být pro celý svět velmi závažné. Nyní autoři falešného vhozu sledují jaká bude na něj reakce a rozhodují, zda tuto technologii použijí k rozpoutání vážného vojenského konfliktu v Evropě.

Jak si pamatujeme z historie, války často začínají provokacemi. Můžeme si připomenout útok na rozhlasovou stanici v Gleiwitz, ostřelování sovětského území z Finska, incident Tonkin a tak dále. Odpovědnost za incident pak nese ten kdo prohrál válku, nebo ten kdo prohraje informační válku později. 
A veřejnost neklade žádné otázky.

Ve skutečnosti však existují otázky. Historici vyšetřující incidenty, které vedly k válkám, nacházejí v oficiálních verzích mnoho nesrovnalostí, které obvykle potvrzují, že agresorský stát byl autorem provokace. 

Nazvěme to konspirační teorií, ale existují vážná podezření, že provokace z kterých později vznikne válka, jsou obvykle nařízeny některými skrytými kruhy zainteresovaných zemí, které nejsou přímo spojeny s vládou, nebo dokonce nějakou třetí stranou.

Proč například nyní Polsko vyvíjí titánské úsilí, aby k sobě přitáhlo americkou armádu? Dokonce jsou jí ochotni zaplatit za údržbu infrastruktury. Věří snad samotné polské vedení svým báchorkám pro voliče o možném ruském útoku na Polsko? Lituji, ale neumím si ani představit, že by v Polsku vládli úplní idioti.

Mimochodem, nezeptali jste se sami sebe, proč v meziválečném období SSSR, který nyní všichni nazývají agresorem, na své hranici stavěl obranné opevnění, ale „mírumilovné“ Polsko a Německo nic takového nestavěly? Zdá se mi, že k pochopení kdo je zde agresor to stačí.

Polské vedení tedy rozumně věří, že v případě války je vzdálení „přátelé“ odhodí stejným způsobem, jak je odhodili již mnohokrát, naposledy v září 1939. Je proto nezbytné, aby na polském území existovaly americké jednotky, což jednoduše přinutí vzdálené „přátele“, aby se postavili za Polsko. A válka může propuknout z provokace, která nebude v režii Ruska a ani Polska, ale někoho jiného. Protože každému, kdo alespoň trochu přemýšlí je zřejmé, že ani Rusko, ani Polsko na sebe navzájem útočit nebudou.

Ale co když někteří lidé na světě skutečně potřebují válku? Provokovali Kim Čong-una – nefungovalo to, Indie
a Pákistán se také zatím drží zpátky, Írán a Izrael opravdu také nemohou bojovat a ano… ani Putin nevtrhl do Kyjeva, i když volali, a naléhavě vyzývali všichni ti rádoby „patrioti“. Ale příznivci války se nevzdávají.

Fejk….  „ruské speciální síly v Norsku“ je zkouškou možnosti použít falešné „zelené muže“ k provokaci, která by mohla vést k válce v Evropě.

Každý si pamatuje, jak Rusko pomohlo Krymčanům v jejich úprku z pomatené Ukrajiny. Na ulicích Simferopolu se objevili lidé v uniformě bez identifikačních značek, které tisk přezdíval „zelení muži“. Později ruské vedení uznalo, že se jednalo o ruský vojenský personál. Všechno proběhlo bez krveprolití, díky Bohu.

A teď si představme, že se „zelení muži“ objeví zítra v některé evropské zemi. Analogicky s Krymem nebude pro západní propagandu obtížné přesvědčit každého, že je to ruská armáda. 
A důsledky mohou být ty nejhorší.

A kdo by to mohl být? No, víte, sehnat za peníze rusky mluvící žoldáky (například na Ukrajině) není problém, ruské vojenské uniformy si můžete koupit přímo v obchodech a na světě je dost útočných pušek AK-74.

Soukromé vojenské a další soukromé společnosti, u kterých není známo komu slouží. 
A to není známo ani jejich vojákům. 
V tisku jsou běžné výrazy „ruské PMC“  (PMC = soukromá společnost nabízející své zaměstnance-kontraktory pro plnění ozbrojených služeb ve sféře vojenství a bezpečnosti)  nebo „americké PMC“ …. to je absurdní. 

Tyto výrazy lze použít pouze v případě, že máte nevyvratitelné důkazy o spojení PMC s konkrétním státem. 
Novináři zpravidla takové důkazy nemají. Za tím účelem také přišli s PMC.

Proč k tomu využívají Špicberky? To je ideální místo pro testovací vhoz. Na jedné straně je Norsko zemí NATO a vládnou jí příbuzní královny Anglie. To je – skutečný západ.

Na druhé straně na Špicberkách Rusové jsou, proč některé z nich neukázat jako specnaz? To však je nemožné, protože to porušuje mezinárodní dohody, na jejichž základě jsou ruští občané na Špicberkách. 
Ale válek chtiví páni a oběti rusofobní propagandy z řad obyvatel západních zemí jsou si dobře vědomi „zákeřnosti ruského režimu“. Proto tomu snadno a ochotně uvěří.

V tomto případě nikdo nic neprověří, protože je to daleko a je tam chladno. Dokonce je možno se obejít bez „obětí“ – celá operace se koná pouze v informačním prostoru. Pokud autoři provokace na základě výsledků reakce přijmou rozhodnutí o tom, že taková varianta může „projít“, zítra můžeme uvidět falešné „zelené muže“ například v Polsku….. Další je myslím… jasné.

http://www.iarex.ru/articles/70764.html

sdílet na