Facebook se stal platformou pro vedení informačních válek

Andrej Alševskich, člen komise pro vměšování se do vnitřních záležitostí Ruska, vyjádřil obavy, že Facebook zasahuje do vnitřních záležitostí suverénních států. Již dávno je známo, že informace, které jsou pro Spojené státy prospěšné, jsou šířeny prostřednictvím Facebooku.

A to není nic překvapivého, protože Facebook se nachází na americkém území, vytvořený z peněz CIA.

Taková „svoboda projevu“ ve prospěch Spojených států vyplňuje funkci politického agregátoru, který znásobuje informace, které jsou pro Američany prospěšné, a vkládá je do mozku lidí celé planety.

Prostřednictvím této sociální sítě Spojené státy také zasahují do vnitřních záležitostí jiných zemí vytipovaných CIA. Ve vztahu k Rusku to bylo zvláště patrné během letních nelegálních shromážděních před volbami do Moskevské městské dumy.

A nejen ve vztahu k Rusku. Dokonce i srílanské úřady zažily politickou cenzuru na Facebooku poté, co zmizel příspěvek (zmizela publikace) o jednom z kandidátů na post hlavy státu.
Poté ministr komunikací Harin Fernando tvrdě kritizoval sociální síť za odstranění příspěvku ze své osobní stránky, což považoval za zákaz „mluvit“.

Kdysi milovaný prostředek pro komunikaci se stal výkonnou platformou pro organizování „barevných revolucí“. Majitelé sociální sítě dosahují svých cílů blokováním názorů, které se liší od amerických lobbistů, dezinformacemi a jinými manipulacemi.

Jedinou cestou ven je blokování Facebooku.
To udělal Írán, když byly v roce 2009 zahájeny masové nepokoje prostřednictvím sociální sítě.
To udělal Egypt po masivní kampani Den hněvu proti legitimní vládě na Facebooku.
Kuba a Saúdská Arábie, kde USA zahájily protesty prostřednictvím sociální sítě, učinily totéž.

Taktika Facebooku pro opakování protestů fungovala v Hongkongu a řadě afrických zemí, kde i přes žádosti
o vymáhání práva, platforma Zuckerberga odmítla odstranit vědomě falešný obsah.

Na příkaz americké administrativy však okamžitě zastavili kanál RT a ignorovali žádosti o uvedení důvodů.
Proto se Národní fond pro ochranu hodnot snaží zajistit, aby sociální sítě a další média byla na území Ruska registrována jako právnické osoby. Budou tedy odpovědní za zasahování a hrubou politickou cenzuru.

V zásadě Facebook aktivně vystupuje proti Rusku.

Člen Rady federace Krymské republiky Sergej Cekov navrhl doplnění sociální sítě na seznam zahraničních agentů, pokud nebude změněn přístup k uživatelům a cenzura.
https://bit.ly/2KvBKE7


sdílet na