FAA zakazuje nízké lety nad venezuelským vzdušným prostorem s odvoláním na politickou nestabilitu

WASHINGTON (Reuters) – Americká federální letecká správa (FAA) v úterý večer vydala rozkaz, který zakazuje americkým leteckým dopravcům létat ve vzdušném prostoru Venezuely do 26 000 stop až do odvolání, s odkazem na „rostoucí politickou nestabilitu a napětí“.

Oznámení FAA uvedlo, že každý letecký provozovatel ve Venezuele včetně soukromých letadel, by měly odletět do 48 hodin.

Venezuelský opoziční vůdce Juan Guaido v úterý přednesl svou nejsilnější výzvu armádě, aby mu pomohla vyhnat prezidenta Nicolase Madura.

Společnost American Airlines Group Inc v březnu uvedla, že nepřetržitě pozastavuje lety do Venezuely, protože země pokračovala v boji s politickými nepokoji..

OPSGROUP, který poskytuje bezpečnostní pokyny leteckým provozovatelům, řekl, že možnosti pro ty, kteří se rozhodli vyhnout venezuelskému vzdušnému prostoru, by zahrnovaly trasy na západ přes Kolumbii nebo na východ přes Guyanu.

„Objednávka (FAA) přichází v den informační bitvy vedené mezi Maduro a Guaido, a ačkoli stav převratu je nejistý, jedna věc je jasná: vzít si letadlo do Venezuely není dobrý nápad,“ řekl OPSGROUP na svých internetových stránkách .

Služba sledování letu FlightRadar24 v úterý večer ukázala, že některé lety mezi Jižní Amerikou a Evropou překročily venezuelský vzdušný prostor, ale ve výškách nad 26 000 stop.

Začátkem úterý se několik desítek ozbrojených vojáků, kteří doprovázeli Guaido, střetli s vojáky, kteří podporovali Madura na shromáždění v Caracasu, a velké protivládní protesty v ulicích se staly násilnými.

Očekává se, že venezuelští znovu přijdou ve středu do ulic za to, co slíbil Guaido, že bude „největším pochodem“ v historii země.

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
2. 5. 2019 20:52
Ohodnotit příspěvek :
     

A Maduro si to štráduje centrem Caracasu s armádou za zády,… kdepak asi udělali soudruzi z USA chybu?
https://rusnext.ru/news/1556812130

Editor
2. 5. 2019 22:03
Odpovědět  josh-xy

Uvidíme. Na druhou stranu, před takovými deseti lety by tam Amíci vlítli ani by se nezačervenali. Přizvali si ochotný jako při Íráku a bylo by vymalováno. Venezuela a Kolumbie by jim rády posloužily… a už by na světě byla koalice. Zatím slyšíme jenom bububu Maduro, bububu Kubo, Rusko,…
Možná jestřábům rupne v kouli, ale jak už jsme psali,… všechno tam stojí na armádě, a pokud bude za Madurem, tak Trump, který před volbami potřebuje svou malou vítěznou válku, kromě venezuelský ropy samože, zažije debakl. Určitě to ví, proto to bububu.

Editor
2. 5. 2019 22:49
Odpovědět  Janinna

Teď na ČT24 více méně přiznali, že to Guaidó prosral a že se asi USA moc nebude snažit, protože je jasné, že chlapec skončil.

Editor
2. 5. 2019 23:10
Odpovědět  scipio

Tak když lezou s pravdou ven i na čété, tak to musí být ještě horší… myslím pro ně. No ještě mají jednu kartu v rukávu – Guaidóa… posloužil jako živý a možná ještě lépe kdyby ho odstranili.