Extremisté kolem Jourové zablokováním ztrojnásobili cenu plynu, abychom nenáviděli Rusko! Za zločinem je Brusel a USA!

Cena energií je šílená. Cena plynu se zvedla 3 – 4x, s tím cena elektřiny a ten zlý, zlý Putin.  A zvratky z probruselských médií tečou proudem. Rodina Kolářů, Řeporyjec Novotný včetně TOP 09, Fischerové, Drahošové, Vystrčilové… Hlasitě blijou! Zločincem má být Rusko. Ale pravda se neutají!Co zvedlo cenu energií, především plynu? Jeho nedostatek. A čí vinou je nedostatek? Zde máte důkazy a můžete si u ministerstev ověřit!

Stručně shrnuto

 Rusové chtěli rychle dokončit plynovod Nord Stream II, aby se cena plynu nezvyšovala vydíráním Polska a především Ukrajiny a i Česká republika by pak měla dokonce levnější plyn, než dřív. I Slovensko, které funguje obousměrně, zatímco Maďarsko už má obchvat kolem Ukrajiny a i zde Brusel Maďary napadl, že neplatí výpalné Ukrajině. Soudní dvůr bruselský zablokoval Opal a USA Nord Stream II. A zločincem mělo být Rusko a Putin?

Skuteční zločinci – děj první! Proč je nedostatek plynu?

16.7.2021 Soudní dvůr Evropské unie potvrdil zákaz zvýšení kapacity plynovodu OPAL. Gazprom bude mít k dispozici jen polovinu kapacity plynovodu, což znamená podstatné omezení přepravních možností tohoto plynovodu!

A proč byl soudní spor? Kdo to pochopí? Spor začal v roce 2016, když Evropská komise (EK) povolila Rusku zvýšit až na dvojnásobek objem plynu, který protéká přes OPAL Německem. Polsko rozhodnutí napadlo s tím, že PRÝ porušuje unijní zásadu energetické solidarity. V dlouhodobém sporu Soudní dvůr probruselský nakonec zamítl odvolání Německa, které chce tímto potrubím z Ruska přepravovat více plynu. Ve sporu o kapacitu plynovodu vedoucího i do České republiky se evropský soud postavil na stranu Polska! A zablokoval plyn do Německa a České republiky!!!

Ovládá snad šmejdy v Bruselu a jejich odnože Putin a Rusko?

Skuteční zločinci – děj druhý. Proč je nedostatek plynu?

19.3.2021

„Kdokoli se podílí na výstavbě plynovodu Nord Stream 2, riskuje sankce a měl by okamžitě od práce na plynovodu odstoupit,“ stojí ve vyjádření amerického ministra zahraničí Tonyho Blinkena. Bidenova administrativa je zároveň rozhodnuta uplatnit sankce, které už byly schváleny v posledních dvou letech.

Přesto Rusové, když USA vyhnaly stavební lodě jiných zemí, Nord Stream II dokončili, abychom měli dostatek levného plynu.

A čeká se na schválení! Proč, sakra?

Máme Rusko a Putina nenávidět, že nám chtěl poslat levný RUSKÝ plyn ve velkém množství?

Jsme snad retardovaní?

A zatímco USA s Bruselem blokovaly plyn do Evropy, USA tajně jednaly s údajným nepřítelem Čínou o obrovských dodávkách vývozu kapalného plynu do Číny. Prostě USA podepsaly kontrakty s Čínou, s Ruskem si rozdělily teritorium vývozu, takže Rusko do Číny vyváží obrovské množství zemního plynu, zatímco USA tam lifrují obrovské množství stlačeného a smějí se Evropě, že ta banda dementů z Bruselu se sežere navzájem a USA toho využijí!

Šílení zelení náckové – dokonáno jest

Německo, místo aby poděkovalo Rusku, ústy jejich zelených nácků začalo řvát, že máme držet huby a platit drahou energii, nebo žít na stromech! A schválení Nord Stream II blokují. I to je vina Ruska a Putina?

A komedie či špína největší

Emisní povolenky místo regulace prý na čistý vzduch vykoupily americké fondy a tím šíleně nejprůmyslovějšímu státu Evropy České republice  zdražily průmysl. A my máme poníženě USA poděkovat. Rádi prý budeme platit drahý plyn a elektřinu!

Takže když chce podepsat Gazprom dlouhodobé, kvalitní smlouvy na dodávku plynu, skuteční šmejdi to blokují a oddalují schválení nového plynovodu se slovy, že Rusko nám musí dávat plyn zadarmo, nebo ho vybombardují. (Například poradci Zelenského z Ukrajiny za pochvalného souhlasu USA.)

Retardace ve finále

Zatímco USA s Čínou vesele obchodují, dle Vystrčila a extremistických Kolářů máme pořvávat, že Čína je zlo a mít nulový obchod, i kdybychom zavřeli všechny fabriky včetně Škodovky! Přidejme k tomu  Green Deal, šílené zadlužení, nový klimaticko-energetický legislativní balíček„Fit for 55 atd..

Co dělá Jourová za plat půl miliónu měsíčně + prebendy? Orbán poslal Brusel do pr…. a dohodl plyn přímo s Ruskem. A obyčejní Maďaři ho milují, protože jejich cena je násobně nižší a bez vydírání Ukrajinou s USA.

Odkazy – důkazy

Germany loses Gazprom gas pipeline appeal as court sides …

Blinken warns entities involved in Nord Stream 2 pipeline to …

Informace o autorovi Petr Pokorný
https://bit.ly/3CfT3lvpod čarou,….

Spojené státy vyzvaly k ukončení prací na plynovodu Nord Stream 2. Hrozí uvalením sankcí
Americký ministr zahraničí Antony Blinken ve čtvrtek vyzval všechny subjekty podílející se na projektu Nord Stream 2 k okamžitému přerušení prací na tomto plynovodu. Dodal, že administrativa nového prezidenta Joea Bidena hodlá respektovat dříve přijaté právní předpisy o sankcích na podniky spojené s výstavbou……

https://bit.ly/2ZsZXpf

Rusové vyzráli na americké sankce. Na Balt doplula jejich trubkokladka

ADAM FROLÍK

Fotka lodi Solitaire, kterou vlastní společnost Allseas a která již na Nord Streamu 2 nepracuje.

4. 5. 2020 19:16

V přístavu Kaliningrad zakotvila loď schopná dokončit stavbu plynovodu Nord Stream 2. Ta zůstala stát kvůli sankcím ze strany USA, které se obávají evropské závislosti na ruském plynu. A chtějí do Evropy dostat vlastní plyn.

Článek

Po třech měsících plavby po širém oceánu se do Baltského moře dostala ruská loď Akademik Čerskij. Úkol má jediný. Pokračovat se stavbou plynovodu Nord Stream 2.

Loď se vypravila na cestu poté, co se zastavila výstavba nového plynovodu kvůli sankcím ze strany Spojených států. Akademik se plavil k Baltskému moři až z Dálného východu, kde kotvil v přístavu Nachodka. Podle fotek reportérů z Reuters zakotvila v neděli loď v přístavu Kaliningrad, který leží ve stejnojmenné ruské enklávě oddělené od území Ruska územím Litvy a Běloruska.

Informaci potvrdila i agentura Bloomberg, jež použila data o pohybu lodí. Sami se můžete přesvědčit zde.

Chybí jen kousek

Příjezd Akademika ukazuje zarputilost, s jakou Rusové chtějí Nord Stream 2 navzdory americkým sankcím dokončit. Ty totiž málem téměř dokončený plynovod překazily. A to zbývá pouze krátký úsek v dánských vodách nedaleko ostrova Bornholm.

Kudy vede Nord Stream. Ostrov Bornholm leží severovýchodně od Greifswaldu.

Nord Stream 2 má pomoci Moskvě zvýšit dodávky fosilního paliva do Německa přes Baltské moře a toho se právě Spojené státy obávají. Argumentují přílišnou závislostí Evropy na ruském plynu, díky které by mohl ruský režim získat politickou páku při vyjednáváních. Prezident USA Donald Trump vyzval Evropu, aby ukončila svoji závislost na ruském plynu a místo toho začala kupovat americký plyn unikající při těžbě frakováním.

Kvůli sankcím tedy opustila výstavbu švýcarsko-nizozemská společnost Allseas, která z projektu odvolala své dvě největší lodě v této kategorii: Pioneering Spirit a Solitaire. Tím skončila i účast Allseas na projektu, který téměř dokončila. Rusko poté oznámilo, že chybějící kus, jenž měří okolo 160 kilometrů, dokončí svépomocí a povolalo Akademika.

Singapur, nebo Kaliningrad?

V prosinci minulého roku sdělil ruský ministr energetiky Alexandr Novak, že s prvními dodávkami počítá na konci roku 2020. Není ale jisté, zda již v prosinci počítal s použitím ruské lodi, protože ta ze své původní destinace vyrazila až v únoru. Dlouho ale nebylo jisté ani to, kam přesně Akademik míří. První informace mluvily o přesunu z Nachodky do Singapuru. Nicméně poté, co bylo na loď v prosinci přimontováno speciální vybavení na pokládání plynovodu, nebylo pochyb, co má Gazprom v úmyslu.

Nyní tedy loď čeká v přístavu Kaliningrad, ale podle odhadů agentury Reuters by se k nedokončené stavbě u ostrova Bornholm mohla dostat během dvou dnů. Američané na svých sankcích ohledně dokončení Nord Stream 2 stále trvají, avšak jakékoliv pochyby o jeho dokončení se nyní rozplynuly.

Pokud se plynovod uvede v provoz, může Rusko zásobovat Evropu 55 miliardami kubických metrů za rok přímou linkou ze svých sibiřských planin.


sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
26. 10. 2021 12:28

Proč Babiš neodvolá Jourovou? Protože je zbabělec.

Milan
26. 10. 2021 14:23
Odpovědět  krtek

A svině k tomu

pub1
26. 10. 2021 17:11
Odpovědět  krtek

Babiš je pro vlasteneckou frontu ještě větší problém, než kolaborantblok. Zatímco u kolaborantbloku je každému jasné o koho jde, Babiš používá vlastenecká témata jako mimikry, ale v podstatě dělá to samé co kolaborantblok. Lidi mu to žerou a tím tuneluje voliče skutečným vlasteneckým stranám.
Babiš je krtek norující ve vlastenecké scéně. Vlastenecké strany by se vůči Babišovi měly radikálně vymezit a zastavit jeho parazitování.
Měla by vzniknou Vlastenecká platforma, která by sdružovala a koordinovala činnost vlasteneckých stran, nejenom vůči volbám(aby nedopadly jako letos a vytvořily případnou koalici), ale všeobecně. Jasně by definovala co je z vlasteneckého hlediska ještě akceptovatelné a co není. Jasně by definovala, že strany v nichž jsou takové kreatury jako Jourová, nemají u vlastenců šanci. Důrazně by vlastenecké občany informovala, že Babiš vstoupil v roce 2020 do Aspen Institutu, což je vlastenecké harakiri. To je na cenu Emana Moravce a Vlastenecká platforma by tuhle špínu neustále stříkala hadicí a udržovala by vlastenecké soukolí čisté.

pub1
26. 10. 2021 17:14
Odpovědět  pub1

S Babišem nelze vyhrát. Podáš prst, urve ti celou ruku. To by měl pochopit především Okamura. ČSSD a KSČM už pochopily.

ZRX1200
26. 10. 2021 22:30
Odpovědět  pub1

Přesně tak, Babiš je jen druhá strana falešné mince jako je ODS, Top a KDU. Spousta lidí si myslí, že bude ve sněmovně aspoň solidní opozice, ale Bureš je stejná špína jako Fiala. Společně zlikvidovali levici, paralizovali SPD a opět budou hrát na voliče to neoconské divadlo.

paw
27. 10. 2021 02:18
Odpovědět  ZRX1200

Operace se zdarila a pacient neprezil. Mala chybicka se vzdycky vloudi,ale potom vyslo najevo,ze ani ani operujici stab se “nesnazil”,/z nejakych duvodu/, aby pacient prezil..
Ziral jsem na Babise jednou na ty show u Krause,delal dojem nevinne bezbrannosti,velkyho dobraka ,uprostred spatnyho okoli a samozrejme se snahou vse zlepsit..
Neco jineho se odehrava ve skutecnosti..
Nevidim z dalky, ze by se kdokoliv trochu snazil neco pro eulidi zlepsit, sehnat trochu plynu a atd.. Ruskej plyn je zkratka zase novej Novicok. Tak. Naopak.
Instrukce vydavaji,aby si lidi,tam daleko dole,daleko od sidla moci kam neni videt, zatopili svickama pod kvetinacem..
Za minule valky meli lide kazdou zimu vseho dost s cim zatopit. Tak nevim.
Ze soudnich sini a predsini.
“Kdyz jsem s nim sla do lesa ,vedela jsem ze o neco prijdu. Ze to bude ale moje penezenka,to mne prekvapilo”..

paw
27. 10. 2021 02:51
Odpovědět  paw

Vypada to na velke starosti, celeho sveta aby se aspon v Cine uplne vsichni ohrali.
A na Tajvanu co se musi zachranit a ubranit ,zmrznou nebo co?
Uplne vsichni. Pise se, ze presidentka Moldavie odmitla nepratelskej ruskej plyn v zari, neobnovila smlouvu a predtim Moldavie plyn brala a neplatila a ted sekera je za 700 milionu..Zprava rika,ze ted koupila ideologicky schvalenej a spravnej plyn polskej. Ten.
Prirodu a ovzdusi urcite neznici.
Plynem by se melo setrit a nemel by se vnucovat jinejm,zvlaste ,kdyz nejevi a nemaji zajem. Pockat az budou opravdu energie potrebovat a upozornit je..ze.Plyn neni nekonecnej a v Kremlu by meli nejakej schovat pro rusky a jiny deti v blizke budoucnosti, ktery taky nebudou chtit zmrznout. Najit nejakou stredni cestu na optimalni reseni..
Nikdo netvrdi,ze je to lehky..Kdyz nebude dobra vule , solidarita a spoluprace vsech , nebude nic.
A zrejme nikdo.
Uz neni mimo covidu s cim kseftovat, tak se zacalo s tema emisnima creditama a v dusledku zacali Chocholouskove v tom smeru velmi besnit.
Nasledky se dostavuji, rychle, az prilis..
Jako predcasne zpozdenej vlak..

MyZdenal
4. 11. 2021 11:11
Odpovědět  krtek

Babiš ji nemůže odvolat. EU poslanci jsou neodvolatelní, pokud nespáchají zločin.