nezařazené

„Evropa se připravuje na válku“ Projev Viktora Orbána na mírovém shromáždění v Budapešti

Viktor Orbán mluví k „největší mírové armádě v Evropě“

Maďarský premiér Viktor Orbán pronesl tento projev na mírovém pochodu 1. června 2024 v Budapešti. Švýcarský deník Weltwoche zveřejnil doslovný přepis v němčině. A tady je překlad projevu do češtiny:

Dámy a pánové! Mírumilovní Maďaři z celého světa, za hranicemi i doma!

Pozdravy všem. Zdravíme a prosíme o Boží požehnání pro Maďary na Zakarpatí. Pro ty Maďary v Zakarpatí, kteří už dva roky čekají na konec války ve stínu válečných zvěrstev, zbaveni volebního práva a vydáni napospas. Přejeme vám vytrvalost, jsme s vámi, myslíme na vás a povzbuzujeme vás: není daleko den, kdy se váš osud změní k lepšímu. A zdravíme také Roberta Fica, mír podporujícího premiéra Slovenska. Robert Fico byl málem zavražděn, protože je na straně míru. Málem dal svůj život za mír. Ale je vyroben z tvrdého dřeva, není to typ člověka, který by se dal odstavit. Vrátí se k nám a Slovensko bude dál bojovat za mír společně s Maďarskem. Čekáme tě zpátky, Roberte, uzdrav se co nejrychleji!

Je fajn se po dvou letech s vámi zase vidět. Naposledy jsme se potkali v době vrcholící předvolební kampaně. Jakého vítězství jsme dosáhli, přátelé! Největší vítězství, jaké jsme kdy získali, a největší porážka, jakou jsme kdy způsobili spojeným silám levice. Jak byli namyšlení! Řvali jako lvi a pak se ukázalo, že mají drápy z kartónu. Kartónový tygr promočený prvním jarním deštěm. Předstírali, že jsou komety, a pak uvízli v zemi. Naše vítězství, drazí přátelé, nebylo vidět snad jen z Měsíce. Naše vítězství zvýšilo cenu maďarských akcií na politických burzách všech evropských metropolí. Někteří se je ale marně snaží koupit, nejsou na prodej. Jsou tak cenné právě proto, že nejsou na prodej. Nemohou být prodány Bruselu, Washingtonu nebo Georgi Sorosovi.

Dámy a pánové!

Před evropskými volbami jsme dosud nikdy neshromáždili tak obrovský dav. Kdybychom na soupeře jen foukli, letěli by až do Bruselu. Ale neuděláme to, protože v Bruselu už je dost proválečných politiků a do Dunaje už žádnou vodu přilévat nebudeme. Raději pošleme své kandidáty v čele s Tamásem Deutschem obsadit Brusel. Jsou tam potřeba lidé jako my, kteří nevěří ve válku a násilí, ale v sílu lásky a solidarity.

Přátelé!

Přišli jsme na ostrov svaté Markéty, protože toto je ostrov míru. Svatá Markéta přinesla Maďarům mír. Když Tataři zpustošili naši zemi a modlitba byla jediným způsobem, jak pomoci, zaslíbil král svou dceru Bohu, výměnou za mír. Tak se i stalo, Tataři odešli, nastal mír a svatá Markéta se stáhla do zdejšího kláštera. Před Markétou se tomuto místu říkalo Ostrov králíků, ale dnes nás králíci nezajímají. Tady není místo pro králíky, protože to, co teď potřebujeme, je velký a odvážný čin. Musíme vyhrát a musíme vyhrát evropské volby tak, aby nám byrokraté v Bruselu ve svém zděšení otevřeli brány města a spěšně opustili své kanceláře.

Přátelé!

Od podzimu 2006 jsme vyhráli všechny volby: parlamentní volby, komunální volby, evropské volby. Od podzimu 2006 jsme jediní, kdo vyhrál volby v Maďarsku. Vyhráli jsme jedenáctkrát v řadě. Absolutní rekord. K.O., knockout vítězství. O tom nemůže být žádná debata. Máme toho docela dost. Náš tábor je největší a naše jednota je nejpevnější v celé Evropě. To nejlepší, co můžeme udělat, je kampaň. Naše volební armáda je největší. Ještě nikdy se nikomu nepodařilo zmobilizovat tolik lidí pro mír. Protože jediným úkolem maďarské volební armády je udržet mír. Jsme největší mírovou armádou v Evropě. Jsme největší mírovou silou v Evropě. Jsme přítomni na každém náměstí, ulici a silnici této země, jsme ve vesnicích, na farmách a dokonce i na sýpkách. Příští týden zaklepeme na miliony dveří a promluvíme si s miliony Maďarů. Jsme aliance Fidesz-KDNP a příští týden vytvoříme světový rekord v mobilizaci sil.

Jsme opět na prahu velkého vítězství. Všechno mluví pro nás. Mluví pro nás síla, vynalézavost, vytrvalost, dobrá věc, které sloužíme, i kondice a schopnosti našich protivníků. Máme řád a sílu, naši oponenti jen agresivní vystupování, předvolební výkřiky a strkanice. Nechtějí válku, chtějí porazit jeden druhého. Nemáme s nimi nic společného, ať se mlátí mezi sebou. Každý zásah jde na správné místo. Dvaačtyřicet dní předvolební kampaně je již za námi. Teď už nám zbývá jen vytrvat další týden ve stejném tempu. Tohle bude ta pravá kampaň. Je pravda, že každý den má 24 hodin, ale kdo dříve vstává, má den delší. Jsme koneckonců strana brzy vstávajících Maďarů a ranní píseň má na rtech volební vítězství. Další týden dřiny, legendární finálový spurt Fideszu a smeteme soupeře ze hřiště.

Máme výbornou šanci skórovat, dveře i branka jsou před námi otevřené. Teď už zbývá jen dostat se k míči. Můžete ho dovnitř, strčit, šoupnout, hodit. Ale i když to vypadá jednoduše, je snadné i minout cíl. Pokud se budeme příliš zaobírat sami sebou, pokud se nesoustředíme, pokud budeme jednat lehkovážně, můžeme cíl minout. Ve vládní práci je rutina výhodou. Zkušená ruka drží volant jistěji. Ale ve volební kampani je rutina jed. Ve volební kampani je rutina smrtící. Kdo je zvyklý na vítězství, stává se pohodlným. A pohodlný člověk chce fandit z pohovky, ne tvrdě bojovat o vítězství na hřišti.

Přátelé, dobrá volební kampaň vyžaduje společnou vůli, úspěšná volební kampaň vyžaduje srdce, volební vítězství vyžaduje vášeň. Nejsou to volební prognózy, které zajistí vítězství. Vášeň a vítězství, nebo rutina a porážka. Jinak to nejde. Stejně jako v manželství: tělo nestačí, potřebujete i lásku. Nejrychlejší sportovní vůz nemůže vyhrát, pokud nemá palivo. Vášeň je palivem pravice. A máme velkou společnou lásku jménem Maďarsko. A my jsme tu dnes, abychom natankovali. Potřebujeme každou kapku energie. Budeme potřebovat každou kapku energie, protože úkol před námi je větší, než jsme kdy zažili. Evropě je třeba zabránit, aby se vrhla do války a do vlastní záhuby.

Přátelé!

Dnes se Evropa připravuje na válku. Každý den ohlašují otevření dalšího úseku cesty do pekel. Každý den nás zasypávají zprávami o tom, že Ukrajina musí dostat další stovky miliard eur; mluví o rozmisťování jaderných zbraně uprostřed Evropy, o mobilizaci našich synů do cizí armády, do mise NATO na Ukrajině, chtějí posílají evropské vojenské jednotky na Ukrajinu.

Přátelé, zdá se, jako by válečný vlak neměl brzdy a strojvedoucí se zbláznil. V evropských volbách neuděláme nic menšího, než že zastavíme tento vlak. Musíme zatáhnout za záchrannou brzdu, aby alespoň ti, kteří chtějí, mohli vystoupit a zůstat mimo válku. Maďarská vláda ví, jak to udělat. Víme, jak se vyhnout osudovým věcem. Včas jsme odpojili vagón Maďarů od promigračního vlaku, který se řítil k sebeobětování národů. Stop migraci! A také jsme zachránili maďarské děti z rukou nebezpečných a odporných genderových aktivistů. Stop genderu! Nedopustíme také transport našich dětí a vnoučat na ukrajinskou frontu. Stop válce! Pro ty, kteří chtějí jít do pekla, prosím druhé dveře nalevo. Žádná migrace! Žádný gender! Žádná válka! – aby tomu rozuměli i v Bruselu.

Přátelé!

Jsme jedinou mírovou vládou v EU. Vatikán je také na straně míru, ale představuje impérium, které je mimo tento svět, a v Evropě zbavené iluzí to samo o sobě k zastavení zuřícího proválečného vlaku stačit nebude. Váha a vliv politických sil na straně míru jsou nezbytné.

Proto má dnes každý hlas pro Fidesz-KDNP hodnotu dvou hlasů: zvyšuje váhu promírových sil v Evropě a posiluje rozhodnutí Maďarska zůstat mimo válku. Mluvme na rovinu! Hlas pro Fidesz-KDNP dnes zachraňuje životy. Můžeme zůstat mimo válku, pouze pokud maďarští voliči potvrdí vládu. To žádná jiná politická síla nedokáže. A bez lidí nemůžeme přežít proti tak drtivé síle. Jen když Pokud získáme největší volební vítězství v Evropě, naše země může zůstat mimo válku.

Přiznejme si realitu: Pokud vyhraje levice, je jen otázkou času, kdy nás dostihne válka. Zastánci války ignorují zdravý rozum. Příznivci války jsou opilí. Chtějí porazit Rusko, jak se o to snažili v první a druhé světové válce. Jsou dokonce připraveni zaútočit na celý východ. Věří, že tuto válku vyhrají. Ale opojení z války je jako droga: ti, kdo jsou na ní závislí, necítí žádnou zodpovědnost. Nikoho neposlouchají. Překročí vás. Necítí žádné výčitky svědomí. Nezáleží jim na vás, na vás, na vašem životě, na vaší rodině, na domě, pro který jste pracovali, nebo na budoucnosti, pro kterou každý den pracujete. Budoucnost vašich dětí je nezajímá. Nedají se přesvědčit. A proto je musíme ne přesvědčit, ale porazit.

Dámy a pánové! Drazí přátelé!

Otcové zakladatelé Evropské unie měli pravdu: Evropa nemůže přežít další válku. Proto byla založena Evropská unie. Před první světovou válkou byla Evropa pánem světa. Po druhé světové válce již neměla nad sebou kontrolu a byla obsazeno cizími říšemi ze Západu a Východu. Teď hrajeme druhé housle. Jak se věci mají, po další válce už Evropa v orchestru, který udává rytmus světa, nebude hrát vůbec – pokud vůbec nějaký orchestr bude.

To platí ještě více pro Maďarsko: ve válce nemáme co získat a můžeme všechno ztratit. V minulosti jsme byli vtaženi do války proti naší vůli a prohráli jsme. A tak by to bylo nyní, v roce 2024. V první světové válce jsme ztratili dvě třetiny země. Během druhé světové války byla na cizí půdě mocná maďarská armáda zničena. Nezůstal nikdo, kdo by mohl bránit naši vlast, naši zemi, naše ženy a děti. Nezbývalo nám ani dost sil, abychom mohli vyjednávat s těmi, kdo se prohlásili za vítěze.

Ve dvou světových válkách jsme my, Maďaři, ztratili jeden a půl milionu lidí a s nimi i jejich budoucí děti a vnoučata. Jak silnou zemi bychom měli, kdyby přežili! A nyní se od nás opět očekává, že se zúčastníme nové války. Říkám to pomalu, aby to pochopili i lidé v Bruselu: Do války nepůjdeme. Na východ potřetí nejdeme, nejdeme znovu na ruskou frontu, tam už jsme byli, nemáme tam co dělat. Nebudeme obětovat maďarskou mládež, aby se obohatili váleční spekulanti. Říkáme NE válečnému plánu, který byl vymyšlen kvůli penězům, bohatství, které se má na Ukrajině získat, a kvůli velmocím. Je to starý plán a my ho dobře známe. Před třiceti lety sepsal George Soros svůj vlastní scénář, podle kterého by Rusko mohlo být poraženo prostřednictvím západních technologií a za využití východoevropské lidské síly. A lidé, kteří přitom zahynou, mohou být nahrazeni migranty.

Přátelé!

Maďarská levice je zaměstnancem George Sorose. Financuje jejich média, jejich volební seznamy jsou plné jeho lidí. Kdo nedrží krok, nedostanete večer ani dolar. A maďarská levice ochotně pochoduje, dokonce zrazuje své vlastní po míru toužící voliče, jen aby získala moc. Ale my jako národní síla nemáme v úmyslu poslouchat generály Sorosova plánu v Bruselu. Místo abychom poslechli, pošleme je pryč. Vy budete mít tu čest!

Slíbili hodně a nic nedodrželi. Slíbili prosperující zemědělský sektor a uspořádali největší farmářskou demonstraci na světě. Slíbili, že migranty zastaví, ale místo toho se rozhodli poslat jim zvací dopis. Slíbili, že válku zbrzdí sankcemi, ale situace je ještě děsivější, než byla. Stačí, že Brusel jedná v Sorosově zájmu. Musí odejít! Prováleční vůdci jsou dnes ve většině. Ale není to poprvé, co my, Maďaři, čelíme hrozbě zdrcujícího násilí. Naučili jsme se, že bitvy se musí vyhrávat ne v prostoru, ale v čase. Vždy musíte získat čas. Kdo vyhraje čas, vyhraje i mír. Od doby, kdy jsme se tu usadili, jsme museli přežít mnoho válek a stále jsme tady. A jsme tu stále.

Přátelé!

Mnoho lidí věří, že zlo neexistuje. Ale zlo stojí za světovými válkami. Nesmíme se mu poddat. Přišel čas na exorcismus. Buď vyhrajeme my, nebo oni. Neexistuje žádná třetí cesta, pouze třetí světová válka. Ukažme Sorosovi a spol, kde žije maďarský Bůh!

Dámy a pánové!

Maďarsko je dnes silnější než kdykoli za posledních sto let. Klidný a silný ostrov uprostřed Evropy. Spolupráce uvnitř a semknutí navenek. To je tajemství úspěchu. Proto i dnes žijeme v míru. Zásadní otázka nám ale už buší na dveře: Vzdáme se míru? Odmítnout mír znamená zemřít pro Ukrajinu. Chceme dát maďarskou krev za Ukrajinu? To nechceme! Nepůjdeme do války a nebudeme umírat za jiné na cizí půdě. To je pravda Maďarů. A teď je na nás, pokud to Bůh dá, proměnit spravedlnost Maďarů ve spravedlnost Evropy.

Drazí přátelé! Drazí účastníci mírového pochodu!

Evropa dosud nezažila takové volby. V den voleb vedle řinčí děla. Velké války nepřicházejí z čista jasna. Hospodářská krize, nedostatek surovin, závody ve zbrojení, epidemie, falešní proroci, atentáty, temné stíny kolem nás. Takhle to začíná. Na zemi byly generace – naši prarodiče a praprarodiče – jejichž nejhorší noční můry se staly skutečností. Hledáme znamení. Vidíme nápis na zdi. Maďaři znají povahu války.

Víte, války vždy končí jinak, než jste si původně mysleli. Proto dnes miliony mladých Evropanů leží v masových hrobech. Proto není dost Evropanů, proto je málo evropských dětí. Válka zabíjí. Jeden zemře se zbraní v ruce. Druhý zemře při útěku. Někteří zemřou při bombardování. Ještě další v nepřátelských věznicích. Ostatní na epidemii. Další zemřou hladem. Někteří jsou mučeni. Znásilněni. Někteří jsou uneseni jako otroci. Hroby seřazené v nesčetných řadách. Matky pláčou pro své syny. Ženy pláčou pro své muže. Tolik ztracených životů. Jedno víme: Tam, kde se zmocní vlády válka, není úniku. Válka nás dostihne. Nemůžete se jí vyhnout, nemůžete se před ní schovat.

Jediným lékem na válku je mír. Držte se mimo válku a udržujte Maďarsko jako ostrov míru. To je naše poslání. A pokud nechceme, aby nás válka dostihla, musíme ji zastavit. Nyní!

Tento mír nelze vyhrát zbraněmi. Tato válka nemá řešení na bitevním poli. Existuje jen smrt a zkáza. Musí dojít k příměří a musí dojít k jednání. Ale nejdřív se musí vyhrát volby. Volby musí vyhrát příští týden. A za týden budeme mít posily ze všech evropských zemí a můžeme vytvořit evropskou koalici pro mír v Bruselu. Na podzim si Američané mohou zvolit mírumilovného prezidenta a s nimi můžeme vytvořit všezápadní, transatlantickou mírovou koalici. Na začátku roku jsme byli v menšině a do konce roku bychom mohli být většinou v celém západním světě.

Přátelé!

Dobrý Pán stvořil svět v šesti dnech a sedmý den nařídil odpočinek. Ale bohužel si teď ani sedmý den neodpočineme. Musíme sešlápnout pedál plynu až na podlahu a dostat z něj co nejvíc. Vítězství bude jen tehdy, půjdeme-li všichni k volbám. Pouze mír! Pouze Fidesz!

Dobrý Pán nad námi všemi! Maďarsko především! Vpřed Maďarsko!

sdílet na

132 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
JoFa
4. 6. 2024 16:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Geniálne, môžete si hovoriť čo chcete, ale je to perfektný spôsob ako motivovať ľudí k voľbám, ja nie som Orbánov fanúšik, ale jeho kroky sú absolútne prepracované k cieľu a keď si prečítate tento článok https://www.michalapetr.com/map-2005-duverna-konference-globalnich-bankeru-v-cine-pad-dolaru-ma-byt-urychlen-budoucnost-patri-narodnim-menam/, tak si budete priať takého politika aj doma. Posledne som síce videl zaujímavé video od Robina z IR o maďarskom min. zahr. vecí a jeho vzťahu k WHO, ale gro politiky robí práve Orbán a robí to fakt excelentne.

JoFa
4. 6. 2024 16:51
Odpovědět  JoFa

“Ukažme Sorosovi a spol, kde žije maďarský Bůh!” Svoj nacionalizmus Orbán nepoprel ani teraz.

Jura S
4. 6. 2024 16:59
Odpovědět  JoFa

No a to je doufám dobře !

JoFa
4. 6. 2024 17:01
Odpovědět  Jura S

No vás to asi neohrozí, ale my by sme sa mohli obávať…
Aj preto je pre Slovensko obrovsky výhodná neutralita, pretože Maďarsko-Slovenský problém, by navždy zmizol, ale vysvetli to tým našim smeroblbcom, čo idú kupovať PVO od židovského štátu – genocídnych vrahov .

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura S
4. 6. 2024 19:14
Odpovědět  JoFa

Jezdil jsem na Slovensko a Maďarsko za komunistů v 80-kách, a všude byli supr lidi, na obou stranách… jste v stejné oblasti, fajn úrodná nížina, rozumné je se dohodnout… nemáte bariéry – historické jako ČR a němci (vrazi mnohých našich rodičů).

JoFa
4. 6. 2024 19:24
Odpovědět  Jura S

Je to fajn, ale istota je istota-takže neutralita -za mňa.

Albi
4. 6. 2024 22:22
Odpovědět  JoFa

Neutralitu vám musí garantovat velmoci. Ale jedna – a zvlášť ta americká nestačí.
A už teprve ne, když potřebují naši výhodnou strategickou polohu – Slovenska i ČR.

stefan
8. 6. 2024 11:29
Odpovědět  JoFa

Smer je obojzivelna slubotechna socanska. Hujer Bruselský sestra hlas hujer USA. ROZBIJAC národných síl. Cegevara je volavka odoberá 200 tisíc hlasov.Dalsa bude Lasakova. Pred každými voľbami zavesia MRKVU na háčik a ťahajú OSLOM pred nosom. Populizmus zaberá na SOMAROV čo každé štyri roky strácajú pamäť. Žiaľ ALZEIMER je taký.
A národniarov nezjednoti ani BOH. Sto strán Sto predsedov.
Zjednotiť by to mohol jedine HARABIN. Dobrým úderom po stole. A dosť stačilo.
Kurvy sebecké prestante zavádzať. Ideme zachrániť STAT,STATNOST nie pol. strany Ja,ja,ja a zase Ja predseda prijebanej mini stranícky.

Helena
4. 6. 2024 18:06
Odpovědět  JoFa

A pod rouškou válečných řečí se děje toto:  Německá nevládní organizace Sea Eye spouští na moře další velkou loď pro dovoz migrantů..
Myslíte, že by se sem ti arabáši tak hrnuli, kdyby tu doopravdy hrozila jaderná apokalypsa? Ne. Tohle všechno má něco zakrývat, a já myslím, že je to americkolondýnský pád na držku a pád dolaru. Ještě chvíli si chce západ prodloužit blahobyt na úkor býv. vých. bloku a pak to tu zaplevelit arabáši.

JoFa
4. 6. 2024 18:16
Odpovědět  Helena

Vždy svoji myšlenku podpořte odkazem, jinak je to jen doměnka! Nesúhlasím s tým, že ješte chvíli, to nemá zmysel pre logicky uvažujúceho, ten by chcel dlhodobější blahobyt a preto vaše uvažovanie má skulinu. Za tým bude ešte niečo iné…
Americko londýnsky pád s migrací nesouvisí, to je finanční záležitost dle mne.

Joe Arp
4. 6. 2024 19:05
Odpovědět  JoFa

Pošlem ti odkaz priamo do pérdéle, kapišto “přeshraniční” provokačko!

JoFa
4. 6. 2024 19:11
Odpovědět  Joe Arp

Tak to by som od mistra války nečakal. Zase máš promile… Zajtra mi to vysvetlíš ok? Alebo radšej ani nie… zajtra bude lepšia téma a lepší článok.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
4. 6. 2024 19:17
Odpovědět  JoFa

Nikoli, zítra na tebe séééééru úplně a neodvolatelně, krm svými kecy hladové!

JoFa
4. 6. 2024 19:19
Odpovědět  Joe Arp

Hladoví potřebují nasytit a já to dělám, tak mi pomož!

Albi
4. 6. 2024 20:27
Odpovědět  JoFa

Nekrmte je nedovařeným, nedopečeným pokrmem se štědrým přídavkem Salmonely.

Často je lepší hlad, než dlouhotvající žaludeční obtíže..

JoFa
4. 6. 2024 20:36
Odpovědět  Albi

Pravda je podľa vás dochutená a dopečená? To já nedokážem povedať.V akej forme ju podám, to je subjektívne. Nevkladám do nej salmonelu, podávam ako som prijal a upravím podľa mojej chuti. Konzument je ten, kto vychutnáva a hodnotí.

Boomer
4. 6. 2024 21:22
Odpovědět  JoFa

.. vaše pravda není dopečená v ohni celosvětové revoluce, tudíž pro zastydlé adoranty socialismu není stravitelná. Kdo nejde přesně podle jejich azimutu, ten nejde s nimi! V poslední době nechápu, co jim vadí na Miklóšovi z rodu Coudenhove Kalergi. Vždyť on taky chtěl společnost jako mišmaš všech ras, spojených a ovládaných jedinou ideou, a to prospěchem elitních hybatelů revoluce. Mužici chcípali zimou, žrali chleba z otrub a soudruzi revoluční hybatelé v Kremlu jedli pirohy, pili čaj a spali v teple…

Albi
4. 6. 2024 22:51
Odpovědět  Boomer

Nikoliv pane Bo, nikoliv pane JoFa,
diskuze se rozvinula od příspěvku p. JoFa se závětem:
Americko londýnsky pád s migrací nesouvisí, to je finanční záležitost dle mne“.

Souvisí!
Jednak Amerika není dnes v právě dobré ekonomické kondici a bude hůř, za druhé právě že celá Evropa je pod “patronátem USA a je veřejným tajemstvím (že k vám se to ještě nedoneslo na tom nic nemění), že USA chce “vyřadit” evropskou konkurenci (to jsou ty peníze) a migranrti jsou vítaným “nástrojem, jak tu Evropu, zčásti už zničeniu vlastní blbostí = podřízeností USA, dorazit. To je ta migrace.
Že vy dva to nevidíte, resp. vidět nechcete, na věci samé nic nemění.

A vašim slovům “Mužici chcípali zimou, žrali chleba z otrub …. ” samozřejmě nevěřím,. Tak primitivní nejste, tedy je to pouhá provokace. Je-li hodná vaší nesporné inteligence musíte posoudit sám. 🙂

Boomer
5. 6. 2024 08:10
Odpovědět  Albi

.. přesvědčovat vás nebudu, paní Al..
Jen si dovolím připodotknout, že jsem v průběhu svého života osobně poznal lidi, kteří tu revoluční a porevoluční hrůzu v Rusku zažili na vlastní kůži.
Vám bylo hej, vaše rodina žila v relativním klidu První republiky a dokázala se přizpůsobit i poválečné době a socialismu. Současný systém vám vadí, nejste v tom sama, jenže mezi námi je rozdíl v tom, že vy ho považujete za ten “strašlivý a odporný kapitalismus”, protipól socialistického blahobytu, kdežto já ho vnímám jako zpotvořený hybrid kapitalismu a socialismu, od každého to nejhorší, protože jeho základy konstituovali tzv. bývalí komunisté.. Komárek, Pithart, Kočárník, Čalfa. atd. Kapitalizace výnosů, socializace ztrát….

Helena
4. 6. 2024 21:42
Odpovědět  Helena

AE: Plukovníka Foltýna vládním koordinátorem strategické komunikace Fialovy vlády dosadilo americké ministerstvo zahraničí přesně v den podpisu tajného memoranda, které podepsal Jan Lipavský s Antony Blinkenem! Memorandum naplňuje tzv. rámec boje proti manipulaci s informacemi ze strany cizích států a dává americkým diplomatům pokyn k angažování se do vnitřních záležitostí ČR!
V tento den začala okupace ČR Spojenými státy Americkými. Fialova “vláda” předala USA vládu a moc nad médii, policíí, justicí, armádou.

Boomer
4. 6. 2024 19:06
Odpovědět  JoFa

.. no, a teď si počkám, co na to řeknou zdejší adoranti levicového směrování společnosti, kteří zde tak vytrvale lkají za socialismem nikdy nedobudovaným, pro ně tak krásným a nenávratně minulým. To budou konstrukce, to budou veletoče, piruety a salta mortale, zdejší levičáci a jejich naděje, pravičák Viktor Orbán… ;o))))))

JoFa
4. 6. 2024 19:18
Odpovědět  Boomer

Ja už som to tu asi písal, že dnes sa na pravicu a ľavicu moc nehraje, podstatné sú národné-vlastenecké myšlienky a tie sú zjednocujúcim faktorom. Až pominie nebezpečenstvo a štáty získajú svoju svojprávnosť, tak sa zase môžeme hrať na pravicu a ĺavicu, momentálne by sme mali pochopiť potrebu jednoty voči nepriateľovi.

Boomer
4. 6. 2024 19:42
Odpovědět  JoFa

.. zdejší blbové přijímají z historie jen drobné epizody, které se přímo týkaly jich samotných a semo tamo i jejich předků, ovšem celková koncepce historického vývoje, to je nad jejich obzory, což dokazuje to ovčárské vemeno, co si zde hraje na šerifa okresu Maricopa… ;o)))))))))
No já už jdu konečně na ty filtry…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
4. 6. 2024 19:51
Odpovědět  Boomer

Řádně filtruj tu modrou krev a jak je to s námi nevolníky? Vylešti moto až pojedeš obhlížet své širé lány!

Albi
4. 6. 2024 20:50
Odpovědět  JoFa

Ovšem “národné-vlastenecké myšlienky” jsou povoleny jen některým národům. Např. Maďarsku ne.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
4. 6. 2024 19:25
Odpovědět  Boomer

Co bys tak čekal, vlastníku jakési modré krve, že se posadíme z tebe na záď? Jakýpak erb parazitů z dávnověku vlastníš, pochlub se. Tvé šlechetně šlechtické kecy asi neoslní, musíš oslnit zděděným majetkem! Pokud možno rozšafně a s nadhledem nad profesemi, které ti nesahají ani ke kraječkám bombarďáků.

JoFa
4. 6. 2024 19:39
Odpovědět  Joe Arp

Ak ste tu odkázaní na to akým majetkom disponujem a to ma pasuje na hodnoverného, tak ste úbožiaci. Ak je šľachta a pôvod pre vás kritérium pravdy, tak ste opäť úbožiaci.
Ja hovorím, čo si myslím a podľa informácií, ktoré som si zadovážil a ovládam, ak potrebujete k tomu len rúcho a vystupovanie šĺachtica, tak kde je tá pravda?
Stačí ti to…Joe?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Joe Arp
4. 6. 2024 19:47
Odpovědět  JoFa

Byl jsi tázán?

JoFa
4. 6. 2024 19:48
Odpovědět  Joe Arp

Nebyl, ale odpověď máš a nestačí?
Mám tě rád, jsi ve svém nitru dobrý člověk.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
5. 6. 2024 09:13
Odpovědět  Joe Arp

….ale byl. 😊

Boomer
4. 6. 2024 21:30
Odpovědět  JoFa

.. tihle hňupové si nejsou ochotni připustit, že pokud jsem zdědil nějaký majetek po předcích, zdědil jsme ho zludračený, poničený a z velké části rozkradený právě těmito hňupy a jejich předky s holou prd*lí. Hospodařili na ukradeném a podle toho dopadli, a dnes je nejvíc se*ou ti velcí, soudruzi, co se jednoho dne rozhodli, že se už nebudou dělit se žádným plebsem, a plebs teď kňučí, že jim už jejich věrchuška nehází tučné kosti k obírání. Když mají žít za své a ze svého, jsou z toho zoufalí, nikdo už je nepotřebuje, jen o volbách…

Albi
4. 6. 2024 20:37
Odpovědět  Boomer

Však i vaší, pane Boo, i vaší. Ale zatím si můžete dál užívat pohody mírumilovného, stabilního a prosperujícího státu s laskavou vládou a její vstřícností k občanům.

Boomer
4. 6. 2024 21:06
Odpovědět  Albi

.. no, nevím kdy a kde jsem co takového o tomto státě psal, ale z úcty k vašim šedinám to nechám bez komentáře.
Pomalu, ale jistě, přebíráte móresy zdejších troglodytů(třeba oslovení Boo..) a pod jejich vlivem se posouváte do kategorie, která mi za podrobnější diskusi nestojí, je to na vás, kdy, zda a jak ji ukončíme, paní Al…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
4. 6. 2024 23:05
Odpovědět  Boomer

Za to oslovení “Boo” se omlouvám – zdálo se mi to kratší, celkem dobře identivikovatelné aby nedošlo k nějakým záměnám a ani nijak urážející.

A takhle jste o naší vládě samozřejmě nepsal, to byla ironie – nejsem si jistá, jestli to zde mnozí nepochopí,nebo se tak jen tváří, aby se mohli regulérně urazit. A mělo to znamenat “ať chcete nebo ne, jste s námi na “jedné lodi” – ti opravdu privilegovaní vás na svůj Titanic nevezmou. Natolik k nim zas neopatříte. Ať už se jedná o “komunisty” bývalé či nynější.

A k dalším vašim dnešním komentářům – neměl byste být k tomu plebsu tak přezíravý.
Plebs vás – bohaté a vzdělané (dnes často pouze otitulované, což asi ještě ne bude váš případ) nadlidi živí.

Ještě jsem v historii nikde nezaznamenala, že by otrokář, feudál či kapittalista živil plebs, ale vždycky naopak.
Na ta slova, že “podnikatel” dává lidem práci (tedy chleba) určitě nevěříte!

Diskuzi ukončit okamžitě není problém..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
5. 6. 2024 08:16
Odpovědět  Albi

.. paní Albi, já se na něčí palubu netlačím, individualistou jsem byl za socialismu, zůstávám jím i nadále. Napsal jsem to nedávno, myslím že přímo vám.. řežu to hlava nehlava.

Na svém, po svém a za své a nikdy jinak.. to je na mém virtuálním erbu, tak jsem byl vychován, tak jsem vychovával svoje potomstvo.

stan
4. 6. 2024 22:29
Odpovědět  JoFa

Orbán je doslova titán mezi evropskými politiky.Nebojí se říkat pravdu a neleze do prdele Fašingtonu, Bruselu, Berlínu ani Kyjevu.Bohužel ale mám strach , že USA rozjeli hazard s 3světovou válkou, který už nejde zastavit. Je otázka kdy evropští mopslíci překročí hranice Ruska. V tu chvíli začne takovej mazec, že nám možná bude zbývat posledních pár hodin nebo dní života.A přeju si aby rakety začali lítat i na zkurvenej fašington a celý USA.

zuzana
4. 6. 2024 16:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Velká Británie chce obnovit povinnou vojenskou službu, zatímco se Evropa připravuje na válku s Ruskem

https://aktax.cz/velka-britanie-chce-obnovit-povinnou-vojenskou-sluzbu-zatimco-se-evropa-pripravuje-na-valku-s-ruskem/

JoFa
4. 6. 2024 16:42
Odpovědět  zuzana

Sunak je satanistický idiot a 2,5 miliardy sú vyhodené peniaze. Už teraz má Británia obrovské ekonomické problémy a toto jej vôbec nepomôže.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
4. 6. 2024 19:11
Odpovědět  JoFa

.. současná Británie není schopna personálně a logisticky zajistit plné nasazení a udržení jediné kompletní pozemní divize na evropském válčišti.

Gales
4. 6. 2024 16:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Som z teho voľaký zmetený. Maďarská levice chce,dle Orbána válku? Maďarští komunisté jsou levice? Nebo jak je to.

JoFa
4. 6. 2024 16:47
Odpovědět  Gales

To je práve ono, že o válce sa tam hovorí, ale v súvislosti s mierom, takže určite nie válku.

eFPe
4. 6. 2024 17:27
Odpovědět  Gales

To je to co mně na tom projevu taky zarazilo. Jakože levice, ta opravdová chce vítat migranty, chce být v EU chce válku? já měl za to, že levice razí, kdo nepracuje ať nejí a spravedlivější rozdělení společnosti.

JoFa
4. 6. 2024 17:40
Odpovědět  eFPe

Ale Orbán je pravice.

Boomer
4. 6. 2024 19:16
Odpovědět  JoFa

..jo, Orbán je skutečný pravičák, podle mého gusta a funguje mu to, ne že ne! Ovšem zdejší levičáci jsou totálně zmatení, jejich problém totiž tkví v tom, že odmítají uznat EU jako levicový konstrukt. Levice v jejich hlavách je levicí totálně zastaralou, a neomarxistická EU je mimo jejich chápání… to zas bude jekotu. Navíc zatvrzele udržují představu, že současná levice je koherentní, disciplinovaná a jednotná napříč národy a zeměmi, jako tomu bylo v dobách Komunistické internacionály pod vedením sovětského politbyra. No, zaspali a už se asi neprobudí, a kdyby přece jen.. ten vlak už jim ujel. Tož si tu diskusi s nimi pěkně užijte!
Já jdu chystat motorku na víkend, to nějaký smysl má.. ;o)))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
4. 6. 2024 19:30
Odpovědět  Boomer

J. Skála je komunistický levičák a chápe potřeby svého národa, takže neočekávám súboj levice a pravice, ale konstruktivní jednání. Problém je, že lidi jako on se stáhli do úzadí a mněli stát v čele.

Boomer
4. 6. 2024 21:12
Odpovědět  JoFa

.. Skála je inteligentní a vzdělaný člověk, což ovšem ani při nejlepší vůli nelze tvrdit o jeho zdejších příznivcích.
Jak jste napsal výše, spojovací ideou budiž národ a nic než národ… žel, nic pro blbce, kteří jsou schopni štěkání ku Brnu i ku Praze, jako by ta města mohla za to ,že se v nich rodí pitomci. Přitom ti štěkálkové si neuvědomují, že jsou taky pitomci ač jsou rodilí jinde než v Praze nebo Brně. S takovým přístupem by se jednoho dne stát mohl ocitnout zpátky v éře tribalismu… ;o))))

Albi
4. 6. 2024 23:16
Odpovědět  Boomer

A vám to přijde zábavné?

Boomer
5. 6. 2024 08:17
Odpovědět  Albi

.. hádky kdo je odkud mi zábavné nepřipadají, a neúčastním se jich. Každý jsme odněkud…

Albi
5. 6. 2024 22:44
Odpovědět  Boomer

Myslela jsem tom tu “tečku” za komentářem. Považovala jsem ji za dlouhotrvající smích. .
Omlouvám se – asi jsem se spletla, jako už často.

5. 6. 2024 02:05
Odpovědět  Boomer

Ajta krajta, tak on je fašizmus levicový konstrukt. To jsou mi věci. Pak mi nezbývá, než souhlasit s touto tvou větou: .. zdejší blbové přijímají z historie jen drobné epizody, které se přímo týkaly jich samotných a semo tamo i jejich předků…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
5. 6. 2024 08:29

.. jistě, fašismus i národní socialismus jsou levicové konstrukty, a mají znaky společné s internacionálním socialismem. Jen si jejich tvůrci a vůdčí ideologové v určitém okamžiku uvědomili, že na tomhle smetišti je příliš mnoho kohoutů a spolupráci vystřídala konfrontace.
Dej si tu práci, s vyhledáním znaků a projevů pro ně rozhodujících, když už ses neobtěžoval s porovnáním socialismu a současnosti u nás, podle té “ideologické kalkulačky, kterou jsme ti nezištně a z dobroty srdce nabídnul… https://1url.cz/D1ulg

5. 6. 2024 17:18
Odpovědět  Boomer

Někdy mi připomínáš politruka. Ten zase vidí drát se na vrch fašismus s mnoha přívlastky ve všemožných režimech a mele dokola o davoelitarismu, coby definici fašizmu (kterou, jak se mi to jeví, osobně vyšpekuloval), přičemž mu zcela uniká, že takovej už člověk, coby společenský živočich, zkrátka byl, je, a bude – lidská smečka má pro své přežití potřebu vůdce, stejně jako jakákoli jiná smečka vyšších společenských bytostí, jinak anarchie a zánik smečky. Pro politruka jsou zřejmě davoelitářským společensvím i termiti, včely, nebo vosy (zrovna teď mi takovej žlutočerně pruhovanej fašoun bzučí za síťkou, proto jsem si na ně vzpomněl, původně jsem chtěl napsat psy nebo delfíni atd.). Ale každýho straší něco – Jaris zase židáci.
Já to mám holt jinak. Abych se dostal na dřen, čapnu Occamovu břitvu a pak odrbávám z různých těch relativizujících blábolů, majících za cíl rozpatlat podstatu, okrasné mašle, až zbude dřeň.
No a když odrbu mašle ze socialismu, zbyde mi, že socialismus je, když výrobní prostředky vlastní a kapitál spravuje stát ve prospěch občanů – proto levice. Že se při tom dějí různé maládomů kejkle a jiné všivárny, protože lidi jsou holt lidi, je už jiná věc.

5. 6. 2024 17:19

No a fašizmus pro mě je, stručně řečeno, diktatura nadnárodních korporací, vytvořených za účelem zisku ve svůj prospěch, realizovaná skrze jimi dosazované “vlády” těch kterých vazalských států. Proto ultrapravice.

Ve prospěch všech – socialismus a utopie komunismu – levice.
Ve “prospěch všech” pomocí teroru – trockismus, maoismus, polpotismus atd. – ultralevice.
Ve svůj prospěch – kapitalismus – pravice.
Ve prospěch nadnárodních korporací pomocí tyranie, válek a teroru (tyranie – covid, grýn dýl, hidžra kozom-rdů atd.; válek – Afghanistán, Irák, Jugoslávie atd.; teror – třetí říše, pinochetova Chile, tzv. ukrajina, gaza atd.) ultrapravice – fašismus.
Tečka.

Pravda je jen to, co jest dobrem všech. Mistr Jan.
Pro sichr, že jeden nikdy neví, přeloženo: Pravda je jen to, co jest ku prospěchu většině.
Jo, ještě toto. Žádný režim; systém; nepřežije, pokud nebude v souladu s lidsku přirozeností. Systém; režim; musí vycházet z lidské přirozenosti; přizpůsobit se člověku – ne naopak.
Proto zanikl otrokářský, feudální, socialistický i kapitalistický systém, z čehož u zániku dvou posledně jmemenovaných jsme byli přímými účastníky. Byli – protože u nás už implementace fašizmu.

5. 6. 2024 17:20

A celý ten tvůj fažiznus jako tzv. socialistický konstrukt jsou jen mašle a házení písku do očí, včetně té tvé slavné “kalkulačky” milej kapitálisto.
Jo, k té kalulačce. Už jsednou jsem ti na to odpověděl. Leč ty mě ne. Ale neva, zkopnu ti to sem celý:

Milan ze Zahrady Čech
3. 6. 2024 16:56
Odpovědět Boomer
To si vážně myslíš, že budu marnit čas statistickým boxováním? Proč? Mě stačí odpověď na otázku, proč jsou nyní statisíce lidí v dluhové pasti – včetně státu, jako takového – a proč žijí dvě třetiny obyvatel na hranici chudoby, když se nyní máme lépe a žijeme levněji. Sice tuším, co odpovíš, ale stejně jsem zvědavej.

No a nic se od toho 3.6. 2024 16:56 nezměnilo – jsem zvědavej dál.

Boomer
5. 6. 2024 19:50

.. velká část “statisíců lidí v dluhové pasti” je v ní díky svojí vlastní nezodpovědnosti, možná jim doma neřekli, že na co si nedokáže člověk vydělat za rok, to by si měl odepřít. Znám těch dlužníků dost, abych věděl co jsou zač…
když má někdo holouprdel, ale musí si ji každý rok opalovat na dluh někde u moře, nedokážu ho litovat..to jen pro příklad.
Další si nedokáží představit vánoce bez dárků za tisíce pro svoje dospělé děti a jejich dospělé děti jim nedokáží říct.. tati, mami, my to nechceme!!
Úvěrové smlouvy těch “chudáků” mluví za vše.. televize, domácí kino, mobily za desítky tisíc s volným tarifem, teď módní hit elektrické koloběžky, atd.
To že něco existuje a někteří “to” mají, ještě neznamená, že já “to” musím mít taky a když “to” mít nebudu, budu automaticky “horším” člověkem, nižší kastou než ti, co “to” mají…

5. 6. 2024 23:13
Odpovědět  Boomer

No vida, jak jsem se nezmýlil. Přesně takovouto odpověd, a to téměř doslova, jsem očekával. Včetně toho, že dluhovou past ve trčí stát, jakoby přehlédneš. Takže baj baj, kapitálisto.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
6. 6. 2024 18:32

..zato já se do smrti smrťoucí od tebe nedočkám jediného příkladu nesprávného údaje v té kalkulačce. Zpochybňovat autory a zdroje, to ti jde jedna báseň.. ovšem napsat “toto konkrétní srovnání” tehdy a dnes je nesprávné, správně je to takhle.. to ani náhodou! Stárneš, brigadýre a měkneš…

Boomer
5. 6. 2024 20:15

Fašismus je označením typu politické ideologie, jejímiž typickými rysy jsou zejména autoritářský a vůdcovský princip, vypjatý nacionalismus, militarismus, sociální darwinismus, kult modernity, mládí a síly jakož i silná ekonomická role státu chápaného korporativisticky, v němž soukromé vlastnictví musí sloužit kolektivnímu prospěchu.

..si to nějak přeber, sociálisto! ;o)))))

5. 6. 2024 23:06
Odpovědět  Boomer

Z vysoka se-ru na nějaké ad hoc wikidefinice (kampa se ti poděly ty ostatní? Byls línej ve wiki rolovat?) vzešlé ze lbí ohnihrbů placených korporáty, namašlované na podstatu fašizmu jako diktaturu nadnárodních korporací.
Sloužit kolektivnímu prospěchu? Si děláš ze mě pr-del, nebo téhle definici skutečně věříš? Ten “kolektivní prospěch” je co jako? No, aby ses jednou nedivil, co je za tou mašlí tzv. “kolektivního prospěchu” skryto. Co za ní ale sichr skryto není, je levicový konstrukt. Ale jako podprahová manipulace, hrající na city jednodušších organismů a odvádějící pozornost od ultrapravice k levici, je to brilantní fígl.
Protože přesně to – diktatura nadnárodních korporací – se u nás už druhou dekádu zavádí. Akorát že ted to nabírá fofr rozkmitaných hnátů chcípající kobyly, páč za humny číhá zloduch Putin s velkejma vidlema.
Měl bys mu držet palce, protože bys mohl o svůj soukromý majetek, ve prospěch onoho “kolektivního prospěchu” (korporací !!!), pokud se Gosudar někde zakecá, také lehce přijít.
A nenadávej mi do sociálistů, kapitálisto ;o)))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
6. 6. 2024 18:36

..klid, dědoušku, já se s Putinem nějak domluvím, bude-li třeba. A z čeho usuzuješ, že já proti němu co mám? Už ti z chlastu a sešlosti věkem jebe v makovici jako těm zdejším třem blbům? Dej se dokupy…

6. 6. 2024 21:43
Odpovědět  Boomer

Vedle – nejsem abstinent, leč nechlastám. Naposledy jsem se zmatlal o své padesátiny a ani to ne na plech. To akorát na své třiatřicátiny, kdy jsem šel do pohostu v pátek a dom jsem se vrátil v neděli večer.
Já vím že proti Vladimírovi Velikému nic nemáš, ale jestli se zakecá a skončíme co součást čtvrté říše, nebo dokonce chalífátu, všici v jedné rovině, páč ještě před tím fašistický eurosajuz všechny o všechno odrbe, pak bys byl štastnej jako blecha, kdyby byl eurasujuz skutečně socialistickej konstrukt a ne fašistickej novej řád.

Věkem? Zatím nic nepozoruju – dokonce jsem měl na psychotestech lepší výsledek než pětačtyřicetiletej pandoktor co mě psychotestoval, jak mi přiznal. Že prej klobouk dolů. To bylo v únoru, takže na senilitu si ještě budeš muset počkat.
Jo, a nezkoušej na mě manipulaci, jakože zpochybnuju autory té kalkulačky pro bl-bečky.. Nezpochybnuju – akorát mi tam schází hafo dalších údajů, především makroekonomických.

A vůbec. Jsme zadluženej stát? Jsme. Jsme občané státu který je v dluhové pasti? Jsme. Jde ekonomika do řiti? Jde. Přesto si dle té kalkulačky žijeme levněji a tím pádem radostněji. Čiže manipulace. Což je důvod mé neodpovědi. :o)))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
6. 6. 2024 09:27
Odpovědět  Boomer

Fašismus je krajně pravicová totalitní ideologie, která vznikla v Itálii po první světové válce. Jejími základními rysy jsou militarismus, silná vůdčí osobnost ve vedení státu, nacionalismus a averze k cizinců. Benito Mussolini vedl italský fašismus mezi lety 1922 až 1943. Německý nacionální socialismus, známý jako nacismus, měl podobné kořeny a vyrůstal z pravicově nacionalistických i levicově socialistických základů. Oproti italskému fašismu byli nacisté mnohem více rasističtí, což vedlo ke genocidě Židů a dalších skupin obyvatelstva. Agresivní nacistická mezinárodní politika nesla hlavní vinu za rozpoutání druhé světové války. Porážka Itálie i Německa roku 1945 vedla k zániku obou režimů a zničení fašismu jako významné politické síly. V současnosti je fašistická propaganda v řadě zemí postavena mimo zákon, a i tam, kde není, nemá čistý neofašismus rozhodující vliv1

Boomer
5. 6. 2024 20:17

..a k té kalkulačce jen tolik.. přesně mi napiš co z toho není pravda, která čísla tam nesedí!! Jinak si trhni…

6. 6. 2024 00:09
Odpovědět  Boomer

Právě jsem si trh

Boomer
6. 6. 2024 18:39

.. přesně podle mých předpokladů, argumetů nemaje, trháš si. Dříve se ti nechtělo, brigadýre. Plíživá vyměklost věkem se tomu říká…
;o)))))))

6. 6. 2024 21:54
Odpovědět  Boomer

Tak, tak, kapitálisto. Právě jsem si trh druhou nohou, aby to bylo vyvážený. Ale zasejc mám větší páru než zamlada. Dřívávejc jsem ho, když šla kolem nějaká kočka, neohnul, a ted ho ohnu jako nic i když má kočka mini a upadne jí peněženka. Tešíš se, až budeš taky takovej svalouš? ;o))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
5. 6. 2024 12:35
Odpovědět  Boomer

Je zajímavé, že se Orbán, který v minulosti bojoval proti ruské hegemonii, stal nejbližším spojencem ruského prezidenta Vladimira Putina v rámci EU. .
Co se týče tvého názoru na levičáky a EU, je zajímavé sledovat různé politické postoje a názory. Každý má právo na svůj pohled, a je důležité, abychom respektovali různorodost názorů a hledali konstruktivní řešení. Nic není černobílé a kdo si myslí že ví,tak ví kulový.

Boomer
5. 6. 2024 13:58
Odpovědět  Gales

.. levičáci mají jeden dominantní postoj a tím je touha vybrat co nejvíc daní od těch, kteří se nedokáží bránit a poté je přerozdělovat podle svých představ o tom, kdo si zaslouží a kdo ne. Máš pocit, že tohle Brusel nedělá?

Gales
5. 6. 2024 17:40
Odpovědět  Boomer

No,podle mně to nejsou žádní levičáci ale prachsprostí mafiáni,kteří všem seberou a jenom vyvoleným dají.Ti vyvolení jsou většinou u žlabu a už předem ví kde a co bude sypat. Takže BRUSELSKÁ MAFIE.

Boomer
5. 6. 2024 19:52
Odpovědět  Gales

..pokud se ta tvoje mafie skrývá za politické strany, je fašistická, tedy levicová…

6. 6. 2024 00:14
Odpovědět  Boomer

Správně Pepíčku. Ultrapravicový fašizmus je levicový. Píšu ti za jedna.

Slovan
5. 6. 2024 19:58
Odpovědět  Gales

Nojo, ale když na tebe nezbyde a ještě tě podvedou, tak jsou to zasrraníí levičáci, bolševici atd atd. Kdyby to káplo, tak se bude zpívat na jinou notéčku. 🤣🤣
Ale tak už to vživotě chodí, vařila, vařila myšička kašičku,na zeleném rendlíčku, tomu dala, tomu taky, tóómu takýýý a na toho nejmenšího holt nezbylo. Syndróm zhrzellééé milenky. 🤣🤣🤣🤣

Pavel z Moravy.
4. 6. 2024 16:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzhledem k touze západních šmejdů vyvolat válku a to i jadernou jsem krom jiného zaznamenal to, co řekli údajně na CNN. – JE ČAS PODÍVAT SE JESTLI PUTIN BLUFUJE. Je vůbec možné, že takoví degeni existují, ptám se.

JoFa
4. 6. 2024 16:59
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Pokúsim sa… Ak má Putin jadrovú prevahu, čo má, príde ti táto otázka ako rozumná? On rozhoduje, či bude alebo nebude jadrová vojna a nebude riskovať svoje druhé najvyššie postavenie vo svete len preto, aby to dokázal.

Pavel z Moravy.
4. 6. 2024 17:53
Odpovědět  JoFa

Ale tady nikdo nekladl otázku. Putin v Uzbekistánu odpovídal na různé dotazy. A různá světová média se k tomu vyjádřila tím stylem, že nezmínila zasahování zbraněmi NATO ruská území, ale přímo se vyjádřila k tomu co by chtěli oni, tedy západ. Chtěli by zkusit rozjet konflikt a zjistit co na to Putin. Takže to není otázka CNN, to je prosté konstatování jejich pozice vůči Rusku, tedy řekli, zkusme to. A to je celé.

JoFa
4. 6. 2024 18:01
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ptám se, není otázka? Prečítaj si svoj príspevok! Nie si dnes vo forme .Robíš zo seba blba..

Boomer
4. 6. 2024 21:13
Odpovědět  JoFa

.. nerobí, je!

Pavel z Moravy.
5. 6. 2024 08:44
Odpovědět  Boomer

Od většího blba si to nechám líbit.

Boomer
5. 6. 2024 14:00
Odpovědět  Pavel z Moravy.

.. a kde ho chcete najít? Široko daleko většího neznám…

Gales
5. 6. 2024 17:42
Odpovědět  Boomer

Na nějakém šutru je nápis ,,Poznej sám sebe”.

Slovan
5. 6. 2024 19:48
Odpovědět  Gales

Tak to chceč moc, tohle neprobírali. 🤣🤣🤣🤣

Slovan
5. 6. 2024 14:28
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Jj příteli, to takhle! když se sejdou dva se stejným názorem ve vesmíru informací, to je panečku celkem normální a běžná záležitost, že by jeden pohledal. Nedááá a nedá, až tam vleze…..🤣🤣🤣🙋‍♂️

Pavel z Moravy.
5. 6. 2024 16:26
Odpovědět  Slovan

Milý kamaráde, jestli sis všimnul, já žádnou konverzaci s tímto Hanákem neprovádím. To, že má on potřebu se do mně navážet nemohu ovlivnit. Jasně jsem mu i panu s přezdívkou JoFa dal najevo můj nezájem s nimi konverzovat. Více pro to nemohu udělat. Ale co si chci říci, to si řeknu. Snad tito velcí zastánci pravice ctí zásadu, že jedinec má ještě prozatím právo vyjádřit svůj názor. Já jim jejich také neberu a vulgárně je kvůli tomu urážet také nebudu. Určitým lidem nejsou určité názory po chuti, ale s tím nic nenadělám, prostě nejsem příznivce kapitalismu ani feudalismu, ale k mému pohledu na svět nikoho nenutím. Měj se.

Slovan
6. 6. 2024 19:34
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Nepochopilo, já ti to jednou povím. 😆

Pavel z Moravy.
5. 6. 2024 09:02
Odpovědět  JoFa

S vámi, kteří jste sežrali tu veškerou moudrost vesmíru a kteří se cítíte býti všem tak nadřazeni je zbytečné odpovídat. Arogantních a sebestředných jedinců zde tento systém stvořil i bez vás dostatek. Abych řekl pravdu, takoví kteří se tak jako vy chovají k druhým lidem je mi spíše líto. Dobrého člověka tvoří jiné hodnoty než sebestřednost a zoufalá touha vyniknout. Nevím jak vy, ale já měl v životě dost kamarádů, možná nebyli tak úžasně ” chytří ” jako vy, ale byli to kamarádi. A tímto s vámi jako jste vy navždy končím. Boomer, kterému už vůbec neodpovídám a on mne přesto uráží přeji na jeho Hanou vše nejlepší. Já totiž pocházím také z Hané, tam kde jsem ale jako malý kluk žil se lidé k sobě chovali s úctou. Takže se oba mějte jak jen umíte.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
4. 6. 2024 21:11
Odpovědět  JoFa

Mýlíte se, o tom Putin nerozhoduje, nevidíte to?
Putin je k tomu “dokopáván” – proč?
Přece aby před historií bylo agresorem Rusko. Ten dnešní stav, kdy ještě mnozí nevěří, že agresivní SSSR napadl mírumilovné Německo, ještě zdaleka není u konce, jak můžeme vidět.

(Tedy samozřejmě, pokud ještě bude existovat nějaké lidstvo a příroda nezačne znovu od opice.)

katango
5. 6. 2024 10:39
Odpovědět  Albi

Pokud bude zahájena jaderná konfrontace, pak je možné, že žádná budoucnost už nebude a je tedy jedno, jak to všechno bude vypadat.

Albi
5. 6. 2024 22:58
Odpovědět  katango

To je pro sichr, dopředu to nikdo neví. Tak co kdyby ….

Pavel z Moravy.
5. 6. 2024 16:34
Odpovědět  Albi

Je jasné, že president Putin je dokopáván k tomu aby mohl být on a Rusko označeni za agresora. To vše je přesně takhle v režii západu naplánováno. Paní Katango má pravdu ale v tom, že to už bude pravděpodobně všem jedno. Těch pár přeživších, pokud by vůbec nějací byli už na té rétorice a situaci nic nezmění.

JoFa
5. 6. 2024 19:39
Odpovědět  Albi

Vážená Albi, som k vám úctivý, pretože je príjemné ak si niekto háji svoj názor a v tejto diskusii ste mi niekoľkokrát vcelku rozumne oponovala. Nesúhlasím s vami v tom, že je Putin dotlačen-dokopáván k tomu aby použil jadrové zbrane? Ak ich použije, tak to bude odveta, ale rozhodne nie prvý úder-potom nechápete podstatu Slovanov!
Urobil by to iba v prípade, že bude zahnaný do kúta a nebude inej možnosti a je to opačne. Ak by jadrová vojna zasiahla Ameriku, EÚ a Rusko, tak Čína bude vysmiaty pán a už som to tu písal, takže nesúhlasím s vaším názorom, ale reagujem, aby som zarovnal komentáre na 100 k tomuto článku.

Albi
5. 6. 2024 23:25
Odpovědět  JoFa

Ale vždyť na tu situaci máme stejný názor.

Proč se pořád se strany evropských vlád (s výjimkou Maďarska a teď díky zvolení R. Fica i Slovenska) straší jadernou válkou – a Putin pořád varuje a pořád se čeká, kdo první tu jaderniu zbraň použije.
KoZa pořád nevěří Putinovým slovům: “K čemu nám bude svět, když v něm Rusové nebudou“? Nerozumí? Nejsou schopni ta jeho slova chápat?

A tomu říkám “dokopávání” k akci. Myslím, že ten nesouhlas mezi námi je jen v použitém slovu.

Jura S
4. 6. 2024 17:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Svatá slova…. vzácný člověk Orbán, velmi vzdělaný a chápající…
Když se podívám na PePu a Pydlaju…. tak uvažuju, že je lidi třeba podle inteligence kastovat jako v Indii….

katango
4. 6. 2024 23:46
Odpovědět  Jura S

Nejdřív kastovat a pak kastrovat!

Boomer
5. 6. 2024 07:57
Odpovědět  katango

.. a tohle asi nikdo neřekl Schweitzerovi. A včil se divíme…

Standa
5. 6. 2024 08:23
Odpovědět  Boomer

Bylo by možné je nyní kastrovat při příjezdu na gumovém člunku do Itálie atd.Vytvořit kastrační tábory a dál je propouštět po předložení fyzického důkazu.
Získali bychom celé zbory operních tenorů!

Boomer
5. 6. 2024 08:42
Odpovědět  Standa

.. opera civilizaci neuživí. Levnější a efektivnější mi připadá funkční ochrana perimetru. A není třeba nikomu fyzicky ubližovat.. když námořní hlídka propíchne jeden z tří člunů plných pasažérů bez vstupního víza, kormidelníci zbývajících dvou, pokud jsou jen trochu rozumní, poberou pasažéry z potápějícího se člunu a fofrem zamíří zpátky, pryč od zlého námořníka s bodcem…

katango
5. 6. 2024 10:40
Odpovědět  Boomer

Ten pán byl velkej dobroser a proto v důsledku svých činů velkej škodič. Ale byl tak děsně ušlechtilej!

Boomer
5. 6. 2024 14:02
Odpovědět  katango

.. žel, byla to ušlechtilost za cizí peníze…

Standa
5. 6. 2024 08:19
Odpovědět  katango

To by bylo kastrátů.Ovšem , co udělat s Pekari?

katango
5. 6. 2024 10:41
Odpovědět  Standa

I dámy se kastrujou. Jen to ovšem chce operaci složitější než dvě cihly nebo kladivo a kovadlinu.

6. 6. 2024 22:05
Odpovědět  Standa

Žádnej problém. Stačí jí tam vrazit pěkně vysušenou velkou smrkovou šišku. Však ona se pak roztáhne.

zuzana
4. 6. 2024 17:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Szijjártó: Belgie chce umlčet protiválečný hlas Maďarska

https://aktax.cz/szijjarto-belgie-chce-umlcet-protivalecny-hlas-madarska/

Ladislav 💤
4. 6. 2024 17:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak „Evropa se připravuje na válku“ ?

Jen váleční štváči a političtí pitomci v Evropě se připravují na válku!

Většinu národů ji nechce!
Ať žije mírové Rusko🇷🇺 !

unor 2022
4. 6. 2024 18:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Dovolavat se Boha v projevu kteremu chybi alespon maly kousek pokory?
Ne zrovna dobry projev.

Jura S
4. 6. 2024 18:44
Odpovědět  unor 2022

Pokory před čím ??? EUhnijáckými “hodnotami” genocidy vlastních obyvatel – energie, ničení průmyslu, cenzura, drahota, migráčci ? Aglosaským militarismem ?

JoFa
4. 6. 2024 18:56
Odpovědět  unor 2022

Hochu , keď pracuješ s národom, tak používaš všetko, aby to zabralo a tvoje konštatovanie síce môže byť pravdivé, ale stav to neovplyvní.-To je politika…

Joe Arp
4. 6. 2024 19:08
Odpovědět  JoFa

A ty na vnitru pracuješ s kým? Tvé líbivé, provokační kecy smrdí až cez Dunaj!

JoFa
4. 6. 2024 20:01
Odpovědět  Joe Arp

Tak čuchaj! Rozumieš tomu výrazu?

Standa
5. 6. 2024 08:29
Odpovědět  JoFa

Arp si něco vyčuchá na každého. Jeho smrduté řečt mluví o nedokončeném vzdělání nabo o nedostatečné výchově v mládí…řemenem!

Joe Arp
5. 6. 2024 11:26
Odpovědět  Standa

Nikde nečmuchám, na rozdíl od některých, stačí číst oni se sami přiznají. Tvé vzdělání, to už přetřásal jakýsi Suchoprd, takže bys ho měl ve vlast. zájmu vynechat, no ten řemen na zádi by ti slušel i teď.

JoFa
4. 6. 2024 20:17
Odpovědět  Joe Arp

Zajtra na vás nemám čas, tak ak ešte niečo máte, tak do toho, za chvíĺu idem spať.

Joe Arp
4. 6. 2024 20:47
Odpovědět  JoFa

Ani nevstávej marný provokatére.

Pravdomluvny
5. 6. 2024 06:33
Odpovědět  Joe Arp

Každý má svůj názor, já třeba jiný na postup RF směr Banderonacistán.
A co, napíšu ho i přes kecaní a pindy osvědčených Všeználku……jsou mi totiž u pr@@@le!;!!!!🤓

Boomer
5. 6. 2024 08:00
Odpovědět  Pravdomluvny

..no, naštěstí pro svět je tvůj názor u prd*le zbytku toho světa a Putinovi(RF) obzvláště.

Standa
5. 6. 2024 11:30
Odpovědět  Boomer

Boo , mám tě rád , jako vlastního.Jsem také motorkář. Ale my se sebou tam nehádáme. Poměrně dost mě zde vadí zdejší rozvrácená politika ,tím, , že se zde lidé se stejným názorem hádají mezi sebou a ne o ideálech a nepíší o názorech a urážejí se. Víte komu se tato rozhádanost hodí!!!
Nemyslím to na vás ! Nechte to u ,,.prd*le zbytku toho světa”! Je to pod vaší úroven!.

Boomer
5. 6. 2024 14:09
Odpovědět  Standa

.. no, podle mých výpočtů se nám zde vyskytují dva Standové, jeden co chodil kolem Gottwaldovy rakve a jeden motorkář. Kterej je kterej? Páč motorkář bajvoko ve věku kolem 80 let by byl známej široko daleko… ale vyloučit to nelze, i když počet pravděpodobnosti je někde blízko neposkvrněného početí… ;o))))

Joe Arp
5. 6. 2024 19:14
Odpovědět  Standa

Á slepé kuře našlo zrno, no spíš ten správný otvůrek, nicméně ještě není vyhráno, je třeba dokončit identifikaci. Pokud jsi chodil kol rakve, potom jsi ten s dejvickou Sorbonou – špatně. Ale náruč ředitele zemegule je otevřená, jistě odpustí. Já už nedoufám, jen si zoufám!

Slovan
5. 6. 2024 20:06
Odpovědět  Joe Arp

….a ty by jsi o to stál? Ty máš fraj náturu. 🙄🤦‍♂️

Joe Arp
5. 6. 2024 20:34
Odpovědět  Slovan

Děláš si kozy? Já jen vyfoukat si čupřinu na moto Ural, zhlédnout šíroširé širé lány, posnídat s huristkami cuvéé špačky ozobané+++++ a uchýlit se do knihovny o 2000000 svazcích zděděných po bábi. Rod jehož předci mazali nevolníky karabáčem, aby bylo co dědit nemůže nebýt IN. Jen ty soudruzi ty jim to zrajtovali, bejci!

Slovan
5. 6. 2024 20:40
Odpovědět  Joe Arp

Jj, kozí chlívek vniveč. Tak podle vyjadřování asi nebudeš daleko od pravdy. A je steklej jako čubka, že mu to nevyšlo, soudruzi kapitalisti mu nasrali. 🤣🤣🤣🤣🤣

Pravdomluvny
5. 6. 2024 20:34
Odpovědět  Boomer

Ty tvoje zvratky jsou dobrý leda ……do stoupy,Vygume!!!!!

Pravdomluvny
5. 6. 2024 06:30
Odpovědět  Joe Arp

No tak, brzdi
Už začínáš být jako ten 3,14čus Bobo

Joe Arp
5. 6. 2024 18:57
Odpovědět  Pravdomluvny

Chlape brzdil tě tu kde kdo, takže jsi taky povýšil na brzdaře?

Slovan
5. 6. 2024 20:08
Odpovědět  Joe Arp

…až 28 října, nepředbíhej. 🙄😲

Joe Arp
5. 6. 2024 20:35
Odpovědět  Slovan

Už brzdim, až u toho bzdim.

Pravdomluvny
5. 6. 2024 20:35
Odpovědět  Joe Arp

Omyl,to bylo odejmutí hodnosti 🤓

Joe Arp
5. 6. 2024 20:53
Odpovědět  Pravdomluvny

Doufám, že máš nějaký hodnosti v záloze, abys neskončil u rajónů.

unor 2022
4. 6. 2024 21:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Informovani vi, co je dnesni Ukrajina. Ukrajina, na ktere se vede boj o zakladni lidske a eticke hodnoty presahujici samotnou Ukrajinu. Volat po miru mohou jenom dva. Jeden ktery chce tyto hodnoty znicit a nechat upadnout v zapomneni a druhy, ktery nechape o co jde.
Kdo vola po miru, v nemz se nechce nechat do tohoto souboje vtahnout je bezpaterni zbabelec. Miru lze dosahnout jen porazenim zla. A je potreba postavit se otevrene na stranu zla ci dobra. A at se nam libi ci ne, stranu zakladnich lidskych hodnot prave predstavuje Rusko.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
4. 6. 2024 22:46
Ohodnotit příspěvek :
     

O takovém státníkovi se nám může jenom zdát. Ale také tam nebude věčně ten prolhaný a zkorumpovaný obrýlený podvodník. Za všechna svinstva ponese nejen on, ale celá zločinecká kolaborantská vláda odpovědnost.

cool
5. 6. 2024 04:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Šlechta či globální lichváři & defraudanté čehokoliv si opět chtějí vyrovnávat účet v evropě jako ve WW1-2? Že se jim to osvědčilo?
https://cz24.news/brusel-chce-do-valky-na-ukrajine-odvadet-mlade-lidi-ze-stredni-evropy-chystaji-povinne-odvody-na-frontu-viktor-orban-svolal-v-budapesti-obrovskou-demonstraci-proti-valce-hned-po-kolapsu-petrodolaru/
Tam se zdá že se freudovsky podřekl, jestli není v zápřahu s hedžovkovkou libtardismu – detroitismu co vás koupí a třikrát prodá tiskárny FED? Páničkové mu nechtějí lidi – snad jim užírají chlebíčka?
https://www.facebook.com/roman.tomovcik1/videos/1399855538078858/?locale=cs_CZ
https://www.youtube.com/watch?v=QMrw5n6Fw6Y
To je vše propojené globalisty agend 2030-50
https://www.kla.tv/index.php?a=showlanguage&lang=sk&id=28772&date=2024-04-13&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0rjZMIdDbd683q6nFk2UVEpO6joBnpVz8RL0keguaTFbJMBKFYri3DpLo_aem_AfyUyTylHs6ysftjUMFRuI7WyYZvzw2kV9pFkjiKX7oAwqsGciMT7qEUdd1puhtBDsEuGPJBKH6QfkrwOcNvN1yw
https://www.youtube.com/watch?v=VFIQeVc23q8

Michal Hunder
5. 6. 2024 20:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmi dobrý příspěvek k posílení míru v Evropě. Děkuji p. Orba noví