Europarlament schválil zřízení fondu pro azyl a migraci.

Dokument obsahuje také solidární přerozdělování migrantů – povinné kvóty. Za návrh hlasovali i tři europoslanci Směru

Bratislava / Brusel 15. března 2019 (HSP / Foto: TASR-Martin Baumann / Video: Youtube)

Richard Sulík přímo z Europarlamentu hlásí, že Evropský parlament dnes schválil, a to se podržte, zřízení fondu pro azyl a migraci

Tento fond má mít k dispozici obrovskou sumu peněz, přes 10 miliard eur na které se skládáme i my, Slovenská republika.

Podle pánů Komise, která tento návrh předložila, má mezi jiným podporovat legální migraci. ” Vidět, že páni v Komisi se ničemu nepoučili z poslední krize,” uvádí ve svém videu Richard Sulík. “No ale horlivým poslancům v europarlamentu a, dá se říci snílkům, se podařilo tento návrh ještě více vyšperkovat .

Neboť doplnili do tohoto návrhu nejen podporovat legální migraci, ale posilovat a rozvíjet politiky v oblasti legální migrace . Má vzniknout nová agentura Evropské unie pro azyl a nad rámec návrhu Komise se má zvýšit úloha nevládních promigračných organizací , “zdůrazňuje Sulík.

Nevládní organizace je nástroj nadnárodních sil na prosazování jejich zájmů na úrovni národních a státních politik a je to také z přijímané legislativy stále zřejmější. Nejde o žádné občanské hnutí, ale o placený nástroj k prosazování předem určených cílů.

Richard Sulík pokračuje znepokojeně: ” Toto je naprosto šílené , co se zde děje. Místo toho, aby vynakládaly maximální úsilí k zastavení jakékoliv migrace, to co se dělo poslední tři – čtyři roky, kdy několik milionů migrantů přišlo do Evropy, zjevně nestačilo. Zjevně, ať už páni a dámy v Evropské komisi nebo i tady v EP nevidí, jaké problémy migrace přináší. Ne, oni jdou ještě podporovat legální migraci. A samozřejmě to nezapomněli doplnit, jde i o solidární přerozdělení – tak to píší doslova – se v tomto návrhu píše: ” v souladu se zásadou solidarity a spravedlivého rozdělení odpovědnosti “. To je jen hezky napsáno, že chtějí i povinné kvóty, “komentuje zděšen Sulík.

“Samozřejmě, že jsem proti tomuto návrhu hlasoval, považuji ho za nepřijatelný,” dodává Sulík, “Ale velmi mě překvapuje, že všichni tři přítomní poslanci Směru hlasovali pro tento návrh .”

“Návrh jako celek, bohužel i s hlasy poslanců Směru, prošel.”

V novém fondu pro migraci jde o 51- procentní navýšení oproti předešlému rozpočtovému období . To, že ho nyní po bouřlivém migračním období europoslanci schválili, jen dokazuje, že EU se vydala na cestu politického extruzi agendy, a to bez jakékoliv snahy sladit rozdílné přístupy zemí EU. Upozorňuje na to další europoslanec Branislav Škripek.

Například právě Slovensko, jakož i jiné konzervativní země chtějí řešit migrační krizi tam, kde vzniká. Vynucené “finanční prostředky z tohoto fondu budou působit přesně opačným efektem, tedy jako magnet pro nové žadatele o azyl ,” konstatoval Škripek.

Schválení tohoto fondu a z něj vyplývající závazky budou tvrdě zasahovat do národních kompetencí jednotlivých států.https://www.hlavnespravy.sk/europarlametn-schvalil-zriadenie-fondu-pre-azyl-migraciu-dokument-obsahuje-aj-solidarne-prerozdelovanie-migrantov-povinne-kvoty-za-navrh-hlasovali-aj-traja-europoslanci-smeru/1699015?fbclid=IwAR0Dl6ieimvXZU2h_Cu9PNGm5RVMR9KZuFML0YQDgjgprDlZCSPoZ6fCEro

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
28. 3. 2019 22:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Houstne to houstne, neziskovky budou mít zase žně. Když je k nám nedostanou dveřmi, tak je sem narvou oknem.
A že inženýři přepadnou loď, vyhrožují posádce…. a co? to není námořní terorizmus a pirátství… jsou flustrovaní přeci.
Už zase začínají brnkat na struny soucitu… dneska třikrát jsme slyšela, že skoro každý migrant je na cestě do Evropy pohlavně zneužit. Když nepodsouvají děti, tak je to týrání, nebo jiný hrozný osud. Prostě chtějí abychom se cítili provinile.

Editor
28. 3. 2019 22:59
Odpovědět  josh-xy

Otevřu:)), ale dneska ho už nedám, je to skoro dvě hoďky dlouhý. Hampl je dobrej, podívám se na něj o víkendu. Budu slaměná vdova, takže kromě psa, budu mít vlastně volný víkend?
Jak to myslíš, dát to do videjka? Jako sem na ten bok? To neumím.

Editor
28. 3. 2019 23:12
Odpovědět  josh-xy

No, ten závěr toho článku je výstižný, vlastně o tom mluvíme pořád – na západ od Aše buď chalifát nebo občanská válka.
Tak to vytvoř,… ty si přeci kouzelník?,…. já mám jenom psací stroj:))

Editor
29. 3. 2019 00:03
Odpovědět  josh-xy

Vidím:)) to je dobře, alespoň nezapadne. Už jsem to měla zase rozbitý, ach jo. Musela jsem restartovat a mám fuč všechny lišty, ach jo. Nikdy nebudem s tímhle přístrojem kamarádi.

Editor
29. 3. 2019 00:21
Odpovědět  josh-xy

ale tady co jsem měla pootvíraný, už mi to zase funguje, tedy snad. Měla jsem rozepsaný článek o Ivanovi Hrozném, měl výročí a někam mi zapadl. Musím ho najít, ale až zítra. Teď už jsem se s tím zase nazlobila dost. Je to nevyzpytatelný klump.

Editor
29. 3. 2019 00:15
Odpovědět  josh-xy

Zmizel

Editor
29. 3. 2019 23:01
Odpovědět  josh-xy

:)) jo, je tam

Editor
29. 3. 2019 01:20
Odpovědět  Janinna

rodiče jedou na víkend pryč, tak to bys měla udělat mejdan 🙂