Emir Kusturica o reáliích současného světa

“..Každý sportovec, který nahromadil kapitál, byl důležitější než vědec, virolog a onkolog. Všichni, kdo pro sebe nahrabali neuvěřitelné bohatství, se stali nejlepšími filozofy a ekonomy, znali historii lépe než historici, každá kurva na populárních televizních kanálech věděla lépe než tiší a čestní lidé, jak vytvořit rodinný život.

Ve světě, ve kterém se realita znesvěcuje a divadlo je svaté, kde není místo pro vědce, budeme potrestáni smrtí, protože jsme nemohli včas pochopit, že bohatství nemůže všechno a věřili jsme v tuto lež. 
K čemu jsou jim peníze, když nemají řešení na mizerný koronavirus?”

Srbský režisér Emir Kusturica se narodil 24. 11. 1954 v Sarajevu. Studoval režii na pražské FAMU v ročníku Otakara Vávry. Za své filmy získal řadu ocenění na nejvýznamnějších filmových festivalech (Berlín, Cannes, Benátky …). Režisér inklinující ve své pozdější tvorbě k magickému realismu a označován často za “jugoslávského Felliniho” spojuje ve svých dílech prvky mystiky, politiky, výrazné emoce a typický humor.

Přeložil: OZ Biosféra
https://bit.ly/35w5QR1

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Telex
6. 5. 2020 23:54

Tento Pán ma naprostou pravdu. Mimochodem, filmecky od tohoto režiséra Underground a Černá kočka, bílý kocour jsou proste geniální.